Forum » Myślenice

Cukrzyca ciążowa

  • 4 sie 2014

    No ja tez mam cukrzyce. Zamierzam rodzic w Myslenicach. Mam nazieje ze nie bedzie z tym problemu

    1 Cytuj
  • 4 sie 2014

    Ja miałam cukrzycę z insuliną ( duże dawki ) i rodziłam w Myślenicach przy swoim lekarzu, który wszystko cały czas nadzorował.

    1 Cytuj
  • 4 sie 2014

    Ja też miałam cukrzycę, i rodziłam w Krakowie na Ujastku...nie zdecydowałabym się rodzić w Myslenicach gdyż szpital nie jest przygotowany na to żeby ratować dziecko jak się urodzi z złym poziomem cukru, w Krakowie jak urodziłam, to dziecko co 4 godziny miało mierzony poziom cukru i jak byłoby coś nie tak to od razu byli specjaliści którzy czuwali nad dzieckiem. Też chciałam rodzić w Myślenicach bo blisko itp...ale cieszę sie ze urodziłam w Krakowie i że moje dziecko miało taką dobrą opiekę!!

    2 2 Cytuj
  • 4 sie 2014
    anginsan1983 napisał/a:

    Ja miałam cukrzycę z insuliną ( duże dawki ) i rodziłam w Myślenicach przy swoim lekarzu, który wszystko cały czas nadzorował.

    A do kogo chodzilas?

    Cytuj
  • 4 sie 2014

    mój lekarz prowadzący z myślenic sam odradzał mi Myślenice mówił mi od razu, że jak by coś się z dzieckiem działo to oni nie mają takiego doświadczenia a zresztą lekarze przy tak dużych ilościach insuliny w Myślenicach najchętniej by robili cesarki co nie jest wskazane, a miałam cukrzyce z insuliną, na śniadanie brałam już 28j i na obiady coś podobnie i rodziłam w krakowie na Kopernika a dziecko urodziło się z niskim poziomem cukru i od razu wzieli go na intensywną terapię i tam był monitorowany cały czas więc osobiście polecam kraków a raczej placówki które są przyszykowane na porody z komplikacjami

    1 Cytuj
  • 4 sie 2014

    aha ps. słuchajcie 2 porody w myślenicach wcześniejsze rodziłam w Myślenicach i nie powiem bo było ok nawet czasami zastanawiam się, że lepiej w niektórych momentach niż w krakowie, myślenice nie są złe, ale właśnie co do komplikacji porodowych z chorobami już wykrytych w czasie ciąży to polecam jednak specjalistyczne szpitale,

    2 Cytuj
  • 4 sie 2014

    Chodziłam do dr. Wróblewskiego - jeżeli chodzi o prowadzenie cukrzycowej ciąży - świetny - konsultował z poradnią w Krakowie ich zalecenia - nie podobała mu się zalecana dawka insuliny - i tu On miał rację ! Poród przebiegł bardzo sprawnie - cukier pod kontrolą o 9 przyszłam na oddział , o 12 było po wszystkim.

    1 Cytuj
  • 4 sie 2014
    anginsan1983 napisał/a:

    Chodziłam do dr. Wróblewskiego - jeżeli chodzi o prowadzenie cukrzycowej ciąży - świetny - konsultował z poradnią w Krakowie ich zalecenia - nie podobała mu się zalecana dawka insuliny - i tu On miał rację ! Poród przebiegł bardzo sprawnie - cukier pod kontrolą o 9 przyszłam na oddział , o 12 było po wszystkim.

    A jakie dawki mialas?

    Cytuj
  • 4 sie 2014

    Już nie pamiętam , córcia ma już 4 lata ale ok 120 na dobę. Kraków podnosił dawki , cukier spadał, a dr. Wróblewski kazał zmniejszyć dawkę i dzięki temu cukier się normował. Pamiętam nawet sytuację, że dr. przy mnie dzwonił do lekarza prowadzącego w Krakowie z konsultacją.

    1 Cytuj
  • 9 lut 2015

    Ma ktoś moze informacje jak wyglada postępowanie przy wykryciu cukrzycy ciazowej? Trzeba jezdzic do Krakowa do poradni?

    Cytuj
  • 9 lut 2015

    do myslenic na mickiewicza zadzwon to cie przyjma, super Panni tam jest

    Cytuj
  • 9 lut 2015

    Ja dostałam od ginekologa od razu skierowanie do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na ul. Kopernika. Na pierwszej wizycie szkolenie z diety, obsługi glukometru, ew. insulinoterapii, diabetolog - potem wizyty kontrolne. Ogólnie oceniam bardzo dobrze, bardzo miłe i pomocne panie, cukrzycę udało się opanować dietą. W razie pytań służę pomocą, proszę kontakt na priv.

    Cytuj
  • 9 lut 2015

    Jeśli chodze prywatnie do lekarza i dostane skierowanie do tej poradni w Krakowie to wiaze sie to z jakimis kosztami?

    Cytuj
  • Magda Nowak 9 lut 2015

    Kochane słodkie mamy :) Ja polecam z całego serca Kraków szpital Kopernika przychodnia dla kobiet z cukrzycą mieści się jako 1 budynek po prawej idąc od PTTK .Ja leczę się tam całe lata i takich fachowców to ze świecą szukać, atmosfera w przychodni jak dla mnie przemiła .Gdyby tak się zdarzyło ,że musicie zostać na oddziale metabolicznym w szpitalu to naprawdę jest tam tak jak w sanatorium :) wiem co mówię bo leżałam tam już z 8 razy ..Ja rodziłam na Kopernika bo co jak co ale są tam sami fachowcy i ściśle współpracują z Prokocimiem .Miałam dwie cesarki i porody wspominam super :) Pierwsza 11 lat temu dr Mamak -Bałaga a teraz dr Huras rewelacyjny człowiek ! Jeśli zadbacie o siebie i cukry nie będą za wysokie to nie ma się czego bać .Jeśli chodzi o badania w szpitalu ginekologicznym na Kopernika no to masakra trzeba mieć anielską cierpliwość ja byłam podczas remontu i było tam istne pomieszanie z poplątaniem .Ale badania wszystkie miałam zrobione i widziałam ,że czuwają nade mną i nad dzieckiem .Oprócz tego chodziłam prywatnie do ginekolog:)

    1 Cytuj
  • Magda Nowak 9 lut 2015

    nova 22

    nova22 napisał/a:

    Jeśli chodze prywatnie do lekarza i dostane skierowanie do tej poradni w Krakowie to wiaze sie to z jakimis kosztami?

    Nie,wszystko jest bezpłatnie ,kursy ,porady,badania .

    Cytuj
  • 9 lut 2015

    Dziekuje za informacje. Troszke mi sie rozjasniło;)

    Cytuj
  • 9 lut 2015
    nova22 napisał/a:

    Jeśli chodze prywatnie do lekarza i dostane skierowanie do tej poradni w Krakowie to wiaze sie to z jakimis kosztami?

    Ja też chodziłam prywatnie (do Chęcińskiego) i niestety skierowań z prywatnego gabinetu nie uznają, tylko z jednostek państwowych. Dlatego musiałam podejść na drugi dzień do szpitala i Chęciński wypisał mi skierowanie ze szpitala (wystawione na SOR) i nie było problemu.

    Cytuj
  • 28 lut 2015

    też iałam cukrzycę ciążową przytyłam 47 kg w ciąży, dieta...oj masakra. potem cesarka i stan przedrzucawkowy:(

    1 Cytuj
  • 28 lut 2015

    Jakim cudem na diecie przytyłaś 47 kg ? Ile ważyło dziecko ??

    Cytuj
  • 13 wrz 2022

    Ja leczylam cukrzyce w ciazy w LK medzie w Krakowie, zlecili wszystkie potrzebne badania i stala kontrola poziomu glukozy we krwi. polecam

    1 Cytuj

Odpowiedz