Forum » Myślenice

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

 • jeden język a dwoje uszu 2 lut 2018

  Jak dobrze zauważyłeś co raz więcej instalacji takich się pojawia, czyli za parę lat o ile wojny na wschodzie nie będzie to pelet będzie droższy od gazu. kilkanaście lat temu ekogroszek też był pół tańszy od zwykłego węgla, a jak ludzie sobie podajniki porobili to się zrobił droższy. Podobnie będzie z pelletem, którego bym polecał tylko tym, którzy mają mały domek i zrobili by sobie gazowe ogrzewanie gdyby nie to, że nie mają gazu na działce.

  3 Cytuj
 • 5 lut 2018

  Z Pompą ciepła jest tak jak z kolektorami słonecznymi. Zwracają się po dziesięciu latach, i w tedy też należy je wymienić. Właśnie mi te próżniowe rury szlag trafił. Dobrze, że nie zapłaciłem w tedy za vaillanta 30 tyś, bo taką mi ofertę zrobili, tylko jakąś podróbę założyłem za 9 tyś. Bez żalu, bo raczej już tej akcji nie powtórzę, bo jak zapłacę za gaz 9 tyś z góry, to trzy lata mam spokój, ma solary grzeją głównie w lecie, jak w sieci temp wody też ma 20 s.

  Co do różnicy w cenie ogrzewania...., każdy będzie mieć rację,
  jak ja mam dom pasywny (rekuperacja) i kuchnię indukcyjną, to koszt roczny za gaz to 3600pln- od 10.10.2017 rachunek gazowni i historia operacji za 12 miesięcy na tym rachunku.
  Dom 170 m , kocioł viesmann kondensacyjny (bez pogodówki), podłogówka, 22. 4 s. cały czas. Maleńki kominek drzewny, ale tylko dla przyjemności, ale jest używany często, żona przy nim siedzi.

  Sąsiedzi mają inne szacunki, ale jeden pali węglem jak przychodzi po pracy i przed spaniem ma 27s.
  Inny na noc wyłącza a w dzień 20 s, jeszcze inny ma 19 s bo nie lubią ciepła i mówi, że ma gorąco.

  3 Cytuj
 • 16 mar

  Polecam ofertę firmy Dambat, która obejmuje wysokiej klasy pompy marki IBO, IBO ITALY oraz dodatkowy osprzęt i akcesoria. Kupiliśmy u nich pompę obiegową super klasy intuicyjną w obsłudze i bezawaryjną. Udany zakup.

  4 Cytuj
 • Janek Sal 4 lip

  Ktos proponuje pompy ciepła włoskie - OK ale ja wybrałem pompę ciepła rodem z kraju w którym są bardziej wykorzystywane ze względu na warunki tam panujące - zamontowałem pompe NIBE producent Szwecja - pracuje kiz 5 rok bez problemu .
  co do montażu to należy wspomniec ze warunek pomp ciepła powietrze - powietrze siec elektryczna musi spełniać oczekiwania producenta pompa ma moc 11 kW srednia moc bo nie pracuje prawie nigdy na max to ok 3,5-4,5 kW - kilka razy wyłączyła sie gdyz spadek na jednej fazie spowodował wyłączenie i przełączenie na kocioł gazowy ,
  zdrowia

  1 1 Cytuj

Odpowiedz