Forum » Myślenice

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

• jeden język a dwoje uszu 2 lut 2018

Jak dobrze zauważyłeś co raz więcej instalacji takich się pojawia, czyli za parę lat o ile wojny na wschodzie nie będzie to pelet będzie droższy od gazu. kilkanaście lat temu ekogroszek też był pół tańszy od zwykłego węgla, a jak ludzie sobie podajniki porobili to się zrobił droższy. Podobnie będzie z pelletem, którego bym polecał tylko tym, którzy mają mały domek i zrobili by sobie gazowe ogrzewanie gdyby nie to, że nie mają gazu na działce.

3 Cytuj
  • 5 lut 2018

Z Pompą ciepła jest tak jak z kolektorami słonecznymi. Zwracają się po dziesięciu latach, i w tedy też należy je wymienić. Właśnie mi te próżniowe rury szlag trafił. Dobrze, że nie zapłaciłem w tedy za vaillanta 30 tyś, bo taką mi ofertę zrobili, tylko jakąś podróbę założyłem za 9 tyś. Bez żalu, bo raczej już tej akcji nie powtórzę, bo jak zapłacę za gaz 9 tyś z góry, to trzy lata mam spokój, ma solary grzeją głównie w lecie, jak w sieci temp wody też ma 20 s.

Co do różnicy w cenie ogrzewania...., każdy będzie mieć rację,
    jak ja mam dom pasywny (rekuperacja) i kuchnię indukcyjną, to koszt roczny za gaz to 3600pln- od 10.10.2017 rachunek gazowni i historia operacji za 12 miesięcy na tym rachunku.
    Dom 170 m , kocioł viesmann kondensacyjny (bez pogodówki), podłogówka, 22. 4 s. cały czas. Maleńki kominek drzewny, ale tylko dla przyjemności, ale jest używany często, żona przy nim siedzi.

Sąsiedzi mają inne szacunki, ale jeden pali węglem jak przychodzi po pracy i przed spaniem ma 27s.
    Inny na noc wyłącza a w dzień 20 s, jeszcze inny ma 19 s bo nie lubią ciepła i mówi, że ma gorąco.

2 Cytuj

Odpowiedz