Forum » Myślenice

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

 • 5 lut 2018

  Z Pompą ciepła jest tak jak z kolektorami słonecznymi. Zwracają się po dziesięciu latach, i w tedy też należy je wymienić. Właśnie mi te próżniowe rury szlag trafił. Dobrze, że nie zapłaciłem w tedy za vaillanta 30 tyś, bo taką mi ofertę zrobili, tylko jakąś podróbę założyłem za 9 tyś. Bez żalu, bo raczej już tej akcji nie powtórzę, bo jak zapłacę za gaz 9 tyś z góry, to trzy lata mam spokój, ma solary grzeją głównie w lecie, jak w sieci temp wody też ma 20 s.

  Co do różnicy w cenie ogrzewania...., każdy będzie mieć rację,
  jak ja mam dom pasywny (rekuperacja) i kuchnię indukcyjną, to koszt roczny za gaz to 3600pln- od 10.10.2017 rachunek gazowni i historia operacji za 12 miesięcy na tym rachunku.
  Dom 170 m , kocioł viesmann kondensacyjny (bez pogodówki), podłogówka, 22. 4 s. cały czas. Maleńki kominek drzewny, ale tylko dla przyjemności, ale jest używany często, żona przy nim siedzi.

  Sąsiedzi mają inne szacunki, ale jeden pali węglem jak przychodzi po pracy i przed spaniem ma 27s.
  Inny na noc wyłącza a w dzień 20 s, jeszcze inny ma 19 s bo nie lubią ciepła i mówi, że ma gorąco.

  4 2 Cytuj
 • 16 mar 2020

  Polecam ofertę firmy Dambat, która obejmuje wysokiej klasy pompy marki IBO, IBO ITALY oraz dodatkowy osprzęt i akcesoria. Kupiliśmy u nich pompę obiegową super klasy intuicyjną w obsłudze i bezawaryjną. Udany zakup.

  6 Cytuj
 • Janek Sal 4 lip 2020

  Ktos proponuje pompy ciepła włoskie - OK ale ja wybrałem pompę ciepła rodem z kraju w którym są bardziej wykorzystywane ze względu na warunki tam panujące - zamontowałem pompe NIBE producent Szwecja - pracuje kiz 5 rok bez problemu .
  co do montażu to należy wspomniec ze warunek pomp ciepła powietrze - powietrze siec elektryczna musi spełniać oczekiwania producenta pompa ma moc 11 kW srednia moc bo nie pracuje prawie nigdy na max to ok 3,5-4,5 kW - kilka razy wyłączyła sie gdyz spadek na jednej fazie spowodował wyłączenie i przełączenie na kocioł gazowy ,
  zdrowia

  2 1 Cytuj
 • 29 lis 2021

  Cześć - odświeżam wątek, żeby nie zakładać identycznego - jest tyle opinii, że już jestem głupia - buduję bliźniaka pod wynajem i wstępnie planowałam właśnie pompę ciepła tylko czy warto przy tych cenach ? Może ktoś mądrzejszy doradzi i powie na co zwrócić uwagę przy ewentualnym doborze???? Nie planowałam tez fotowoltaiki ....

  1 Cytuj
 • 22 gru 2021

  Ogrzewanie podłogowe (elektryczne) + fotowoltaika.
  Czy ktos ma takie rozwiazanie? Mialabym kilka pytan do praktykujacych taki sposób ogrzewania domu.
  Bez pompy ciepla, ogrzewania gazowego itd.
  Proszę bez uswiadamiamia zalet pompy ciepla czy posiadania gazu

  Cytuj
 • 28 gru 2021

  Ja również planuje budować dom w tym systemie - ogrzewanie elektryczne, podłogowe + fotowoltaika + rekuperacja + porządnie ocieplony dom. Nie mamy możliwość podłączenia gazu, a nie chcieliśmy gazu z butli ( wbudowanie butli to duży koszt, a butla stojąca nie jest żadną dekoracją).
  Na stronie możesz sobie poczytać na czym takie ogrzewanie elektryczne polega.

  Cytuj
 • 3 cze

  Zastanawiam sie nad wstawieniem pompy ciepła do domu. Czy pompa ciepła powietrzna jest w stanie skutecznie ogrzać dom 130 m2?

  2 Cytuj
 • 3 cze
  Siedlecki napisał/a:

  Zastanawiam sie nad wstawieniem pompy ciepła do domu. Czy pompa ciepła powietrzna jest w stanie skutecznie ogrzać dom 130 m2?

  To, jakie będziesz miał efekty zależy przede wszystkim od tego jakie masz przygotowanie. Inne jest zapotrzebowanie na moc do ogrzewania dla domu z hasioka ocieplonego 10cm starej wełny a inne dla domu z porothermu ocieplonego 20-ką styropianu. Dużą różnicę robi także posiadanie rekuperacji uzupełnionej o gruntowy wymiennik ciepła. A tak w ogóle to do pompy ciepła przydaje się mieć fotowoltaike. Wtedy to jest na prawdę dobra sprawa. Tylko trzeba mieć środki na zainwestowanie w to, bo kupować pompę za 15 koła to lepiej nie kupować wcale.

  4 Cytuj
 • 3 cze

  Polecam dopytać fachowców, ale nie takich którzy handlują pompami ciepła bo oni wcisną ci wszystko ;)

  6 Cytuj
 • Janek Sal 8 cze

  mam pompe ciepła firmy NIBE 11 kW - i 4 rok sprawuje sie bez zarzutów,
  Bracia mają Samsungi tez niezle im pracują -
  fotovoltaika na dachu 8 kW . moze mało ale nie było miejsca na wiecej
  koszt tej pompy to 42 tys z marżą 5 tys

  4 Cytuj
 • Janek Sal 8 cze
  jaskokrakow napisał/a:

  mam pompe ciepła firmy NIBE 11 kW - i 4 rok sprawuje sie bez zarzutów,
  Bracia mają Samsungi tez niezle im pracują -
  fotovoltaika na dachu 8 kW . moze mało ale nie było miejsca na wiecej
  koszt tej pompy to 42 tys z marżą 5 tys

  miało byc 7 rok

  3 Cytuj
 • 13 cze

  No to ja w " temacie" . PC typu Powietrze-Powietrze osiąga zbliżoną sprawność do pompy Powietrze -woda / zależnie od modelu i producenta oczywiście oraz rozumienia definicji bliskości... Skupił bym się na czymś całkiem innym tj. na tym , że w przypadku stosowania tyt. Pompy musimy mieć do czynienia z wysokimi wartościami przepływu powietrza co oczywiście po pierwsze jest dysturbujące , a ponadto wymaga wyższych nastawów , bo odrobinę niższa jest temp. Odczuwalna , osobiście do domu jako jedyne źródło ciepła odradzam stosowanie w/w . Rewelacyjnie sprawdza się np. w budynkach biurowych , gdzie wymagane jest efektywne chłodzenie i grzanie , a użytkownicy są cały czas świadomi (nie śpią) w takim przypadku nic nie przebije takiego rozwiązania gdyż w cenie klimy ,która jest i tak wymagana dostajemy "C.O. "
  Jedyne z czym może być problem w ostatnim czasie to dostępność pomp ciepła, nie jest z tym tak wesoło

  Cytuj
 • 20 cze

  Czas zwrotu inwestycji liczymy, zakładając że ceny energii nie wzrosną. Rzeczywistość jest taka, że zarówno pompy ciepła czy instalacje fotowoltaiczne zwracają się znacznie szybciej.

  1 4 Cytuj
 • 4 lip

  Mam instalacje fotowoltaiczną i pompę ciepła od jakiegoś czasu, jest to duża inwestycja ale zaczyna się zwracać. Rachunki wyglądają już dużo lepiej. Ja zdecydowałem się na współprace z firmą ponieważ jestem laikiem w tych sprawach. Firma nazywa się invest solar i zrobili wszystko za mnie! Dostałem różne oferty i pomogli wybrać najkorzystniejszą, montażem również się zajęli! Polecam skorzystać!!

  1 6 Cytuj
 • 4 lip

  Ja również skorzystałem z firmy invest solar. Firma pierwsza klasa. Wsparcie doradcy na wszystkich etapach. Po przygodach z innymi firmami teraz wiem jak to powinno od początku wyglądać. Polecam Invest solar

  2 6 Cytuj
 • 26 sie

  Słyszę że gotowanie na gazie, trwa dwa razy dłużej niż rok temu.
  Ludzie mówią, że do gazu wtłaczają powietrze, płacimy za m3, tego powietrza mieszanego z gazem .
  Gaz jest mało wydajny i w ten sposób jest ukrywana olbrzymia podwyżka ceny gazu.
  Jego kaloryczność jest niska, stąd długie czekanie na zagotowanie czegokolwiek.

  A co będzie, gdy zacznie się ogrzewanie gazem domów?
  Zużycie będzie dwa razy większe?

  Czy ktoś zna temat?

  3 3 Cytuj

Odpowiedz