Forum » Myślenice

Ogrzewanie domu ....pompa ciepła

  • 5 lut 2018

    Z Pompą ciepła jest tak jak z kolektorami słonecznymi. Zwracają się po dziesięciu latach, i w tedy też należy je wymienić. Właśnie mi te próżniowe rury szlag trafił. Dobrze, że nie zapłaciłem w tedy za vaillanta 30 tyś, bo taką mi ofertę zrobili, tylko jakąś podróbę założyłem za 9 tyś. Bez żalu, bo raczej już tej akcji nie powtórzę, bo jak zapłacę za gaz 9 tyś z góry, to trzy lata mam spokój, ma solary grzeją głównie w lecie, jak w sieci temp wody też ma 20 s.

    Co do różnicy w cenie ogrzewania...., każdy będzie mieć rację,
    jak ja mam dom pasywny (rekuperacja) i kuchnię indukcyjną, to koszt roczny za gaz to 3600pln- od 10.10.2017 rachunek gazowni i historia operacji za 12 miesięcy na tym rachunku.
    Dom 170 m , kocioł viesmann kondensacyjny (bez pogodówki), podłogówka, 22. 4 s. cały czas. Maleńki kominek drzewny, ale tylko dla przyjemności, ale jest używany często, żona przy nim siedzi.

    Sąsiedzi mają inne szacunki, ale jeden pali węglem jak przychodzi po pracy i przed spaniem ma 27s.
    Inny na noc wyłącza a w dzień 20 s, jeszcze inny ma 19 s bo nie lubią ciepła i mówi, że ma gorąco.

    4 2 Cytuj
  • 16 mar 2020

    Polecam ofertę firmy Dambat, która obejmuje wysokiej klasy pompy marki IBO, IBO ITALY oraz dodatkowy osprzęt i akcesoria. Kupiliśmy u nich pompę obiegową super klasy intuicyjną w obsłudze i bezawaryjną. Udany zakup.

    8 Cytuj
  • Janek Sal 4 lip 2020

    Ktos proponuje pompy ciepła włoskie - OK ale ja wybrałem pompę ciepła rodem z kraju w którym są bardziej wykorzystywane ze względu na warunki tam panujące - zamontowałem pompe NIBE producent Szwecja - pracuje kiz 5 rok bez problemu .
    co do montażu to należy wspomniec ze warunek pomp ciepła powietrze - powietrze siec elektryczna musi spełniać oczekiwania producenta pompa ma moc 11 kW srednia moc bo nie pracuje prawie nigdy na max to ok 3,5-4,5 kW - kilka razy wyłączyła sie gdyz spadek na jednej fazie spowodował wyłączenie i przełączenie na kocioł gazowy ,
    zdrowia

    2 1 Cytuj
  • 29 lis 2021

    Cześć - odświeżam wątek, żeby nie zakładać identycznego - jest tyle opinii, że już jestem głupia - buduję bliźniaka pod wynajem i wstępnie planowałam właśnie pompę ciepła tylko czy warto przy tych cenach ? Może ktoś mądrzejszy doradzi i powie na co zwrócić uwagę przy ewentualnym doborze???? Nie planowałam tez fotowoltaiki ....

    2 Cytuj
  • 22 gru 2021

    Ogrzewanie podłogowe (elektryczne) + fotowoltaika.
    Czy ktos ma takie rozwiazanie? Mialabym kilka pytan do praktykujacych taki sposób ogrzewania domu.
    Bez pompy ciepla, ogrzewania gazowego itd.
    Proszę bez uswiadamiamia zalet pompy ciepla czy posiadania gazu

    Cytuj
  • 28 gru 2021

    Ja również planuje budować dom w tym systemie - ogrzewanie elektryczne, podłogowe + fotowoltaika + rekuperacja + porządnie ocieplony dom. Nie mamy możliwość podłączenia gazu, a nie chcieliśmy gazu z butli ( wbudowanie butli to duży koszt, a butla stojąca nie jest żadną dekoracją).
    Na stronie możesz sobie poczytać na czym takie ogrzewanie elektryczne polega.

    Cytuj
  • 3 cze 2022

    Zastanawiam sie nad wstawieniem pompy ciepła do domu. Czy pompa ciepła powietrzna jest w stanie skutecznie ogrzać dom 130 m2?

    3 Cytuj
  • 3 cze 2022
    Siedlecki napisał/a:

    Zastanawiam sie nad wstawieniem pompy ciepła do domu. Czy pompa ciepła powietrzna jest w stanie skutecznie ogrzać dom 130 m2?

    To, jakie będziesz miał efekty zależy przede wszystkim od tego jakie masz przygotowanie. Inne jest zapotrzebowanie na moc do ogrzewania dla domu z hasioka ocieplonego 10cm starej wełny a inne dla domu z porothermu ocieplonego 20-ką styropianu. Dużą różnicę robi także posiadanie rekuperacji uzupełnionej o gruntowy wymiennik ciepła. A tak w ogóle to do pompy ciepła przydaje się mieć fotowoltaike. Wtedy to jest na prawdę dobra sprawa. Tylko trzeba mieć środki na zainwestowanie w to, bo kupować pompę za 15 koła to lepiej nie kupować wcale.

    4 Cytuj
  • 3 cze 2022

    Polecam dopytać fachowców, ale nie takich którzy handlują pompami ciepła bo oni wcisną ci wszystko ;)

    7 Cytuj
  • Janek Sal 8 cze 2022

    mam pompe ciepła firmy NIBE 11 kW - i 4 rok sprawuje sie bez zarzutów,
    Bracia mają Samsungi tez niezle im pracują -
    fotovoltaika na dachu 8 kW . moze mało ale nie było miejsca na wiecej
    koszt tej pompy to 42 tys z marżą 5 tys

    4 Cytuj
  • Janek Sal 8 cze 2022
    jaskokrakow napisał/a:

    mam pompe ciepła firmy NIBE 11 kW - i 4 rok sprawuje sie bez zarzutów,
    Bracia mają Samsungi tez niezle im pracują -
    fotovoltaika na dachu 8 kW . moze mało ale nie było miejsca na wiecej
    koszt tej pompy to 42 tys z marżą 5 tys

    miało byc 7 rok

    3 Cytuj
  • 13 cze 2022

    No to ja w " temacie" . PC typu Powietrze-Powietrze osiąga zbliżoną sprawność do pompy Powietrze -woda / zależnie od modelu i producenta oczywiście oraz rozumienia definicji bliskości... Skupił bym się na czymś całkiem innym tj. na tym , że w przypadku stosowania tyt. Pompy musimy mieć do czynienia z wysokimi wartościami przepływu powietrza co oczywiście po pierwsze jest dysturbujące , a ponadto wymaga wyższych nastawów , bo odrobinę niższa jest temp. Odczuwalna , osobiście do domu jako jedyne źródło ciepła odradzam stosowanie w/w . Rewelacyjnie sprawdza się np. w budynkach biurowych , gdzie wymagane jest efektywne chłodzenie i grzanie , a użytkownicy są cały czas świadomi (nie śpią) w takim przypadku nic nie przebije takiego rozwiązania gdyż w cenie klimy ,która jest i tak wymagana dostajemy "C.O. "
    Jedyne z czym może być problem w ostatnim czasie to dostępność pomp ciepła, nie jest z tym tak wesoło

    Cytuj
  • 20 cze 2022

    Czas zwrotu inwestycji liczymy, zakładając że ceny energii nie wzrosną. Rzeczywistość jest taka, że zarówno pompy ciepła czy instalacje fotowoltaiczne zwracają się znacznie szybciej.

    3 4 Cytuj
  • 4 lip 2022

    Mam instalacje fotowoltaiczną i pompę ciepła od jakiegoś czasu, jest to duża inwestycja ale zaczyna się zwracać. Rachunki wyglądają już dużo lepiej. Ja zdecydowałem się na współprace z firmą ponieważ jestem laikiem w tych sprawach. Firma nazywa się invest solar i zrobili wszystko za mnie! Dostałem różne oferty i pomogli wybrać najkorzystniejszą, montażem również się zajęli! Polecam skorzystać!!

    1 9 Cytuj
  • 4 lip 2022

    Ja również skorzystałem z firmy invest solar. Firma pierwsza klasa. Wsparcie doradcy na wszystkich etapach. Po przygodach z innymi firmami teraz wiem jak to powinno od początku wyglądać. Polecam Invest solar

    2 9 Cytuj
  • 26 sie 2022

    Słyszę że gotowanie na gazie, trwa dwa razy dłużej niż rok temu.
    Ludzie mówią, że do gazu wtłaczają powietrze, płacimy za m3, tego powietrza mieszanego z gazem .
    Gaz jest mało wydajny i w ten sposób jest ukrywana olbrzymia podwyżka ceny gazu.
    Jego kaloryczność jest niska, stąd długie czekanie na zagotowanie czegokolwiek.

    A co będzie, gdy zacznie się ogrzewanie gazem domów?
    Zużycie będzie dwa razy większe?

    Czy ktoś zna temat?

    6 5 Cytuj
  • 5 gru 2022

    U mnie fajna firma zakładała pompę Tanie Kilowaty i na prawdę w rozsądnej cenie i rzetelnie wykonali swoją pracę jakby ktoś szukał świetnej firmy to polecam ich :)

    5 Cytuj
  • 17 sty 2023

    Witam. Mam. pompę ciepła. Używam od 4 lat i uważam, że to najlepsza inwestycja jaką zrobiłem.

    2 4 Cytuj
  • Janek Sal 17 sty 2023
    MKJAWO napisał/a:

    Witam. Mam. pompę ciepła. Używam od 4 lat i uważam, że to najlepsza inwestycja jaką zrobiłem.

    zgadza się pod warunkiem ze masz fotovoltaike inaczej nieopłacalna od tego roku .

    4 1 Cytuj
  • 17 sty 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    zgadza się pod warunkiem ze masz fotovoltaike inaczej nieopłacalna od tego roku .

    Niestety, muszę się nie zgodzić... nie mam fotowoltaiki (jeszcze:) a ogrzanie ok. 200m2 i 300 litrów wody do 55°C miesięcznie kosztuje ok. 270 zł

    2 5 Cytuj
  • Janek Sal 18 sty 2023

    to masz prad w taryfie vipa - chyba

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 18 sty 2023
    MKJAWO napisał/a:

    Niestety, muszę się nie zgodzić... nie mam fotowoltaiki (jeszcze:) a ogrzanie ok. 200m2 i 300 litrów wody do 55°C miesięcznie kosztuje ok. 270 zł

    jesli 270 m to masz min 11 kw pompe ciepła - srednie zużycie dzienne przy temp zew ok plus 3 - 10 to 2,7 kWhx 24 godz - 64,8 kWh dziennie x 30 =1944 kwh miesięcznie = 270 pln = 13 gr za kwh to naprawde tanio masz energie

    7 Cytuj
  • Janek Sal 18 sty 2023

    sorry powinno być 2,7 kW x 24 h = 64,8kWh

    4 Cytuj
  • 18 sty 2023

    Czepiasz się. Może kolega już bierze prąd z tych atomówek, co je Sasin zamówił:) Wiadomo to?:)

    3 1 Cytuj
  • 16 lut 2023

    Ogrzewanie domu pompą ciepła może być korzystne z wielu powodów. Po pierwsze, jest to ekologiczna metoda ogrzewania, ponieważ wykorzystuje energię odnawialną z np. powietrza co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

    Po drugie, pompy ciepła są skuteczne i wydajne, co pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.

    Warto jednak pamiętać, że instalacja pompy ciepła wymaga pewnych nakładów finansowych na początku, co może być uciążliwe dla budżetu domowego. Przed podjęciem decyzji o instalacji pompy ciepła warto więc dokładnie przeanalizować koszty i korzyści, jakie wynikają z takiego rozwiązania.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz