Forum » Myślenice

Lodowisko na Zarabiu

  • bozena5771 7 lut 2014

    Prosze o informację czy nadal funkcjonuje lodowisko na Zarabiu?

    Cytuj
  • 7 lut 2014

    taak :)

    Cytuj
  • bozena5771 7 lut 2014

    Dzięki :)

    1 Cytuj
  • 9 lut 2014

    Podobno zamykają lodowisko bo za ciepło. Prawda to czy nie?

    2 Cytuj
  • Joanna 13 lut 2014

    Czy ktoś wie gdzie w Myślenicach można naostrzyć łyżwy?

    Cytuj
  • Robert 13 lut 2014
    Dawid Skałka napisał/a:

    Podobno zamykają lodowisko bo za ciepło. Prawda to czy nie?

    Miało być do marca bodajże.

    1 1 Cytuj
  • 14 lut 2014
    robertko5 napisał/a:

    Miało być do marca bodajże.

    sory taki mamy klimat

    4 Cytuj
  • 15 lut 2014

    W pewnym stopniu rozumiem Waszą złość, że lodowisko kosztuje, ale zrozumcie: to trzeba jakoś utrzymać! Zwróćcie uwagę, że lodowisko działa nawet przy +10 stopniach (tak było na przełomie grudnia i stycznia), a więc musi być chłodzone - to kosztuje. Zapłacenie tym, którzy je obsługują (choćby Pani, która wypożycza łyżwy, bez których większość z Was, która sprzętu nie ma by nie pojeździła) - to też kosztuje. Kosztuje oświetlenie, żebyście mogli jeździć do późna w nocy i gładzenie tafli, żebyście nie musieli latać z metalowymi łopatami, jak pisał ktoś przede mną. Oczywiście wiem, że czasami tafla pozostawia mimo to wiele do życzenia (na przykład wczoraj - makabra), ale robią co mogą i lodowisko ogólnie jest zdatne do jeżdżenia niezależnie od pogody i pory. Nie jestem pewna czy to zawsze było możliwe na tych starych lodowiskach wylewanych koło szkół. Co do darmowych lodowisk takich jak w Warszawie- z takim czymś pewnie rzadko się można spotkać, więc nie ma się co nad tym rozczulać. To one są w mniejszości a nie te płatne. Jeżeli zaś chodzi o wypożyczanie łyżew - myślę, że warto kupić własne. Koszt zwróci się po kilku razach, będzie higieniczniej i wygodniej. :) Na Allegro można kupić już bardzo tanie. Więc cena wypożyczenia to też rzecz, którą da się obejść, plus może własne wyposażenie zmobilizuje Was do takiej formy ruchu na świeżym powietrzu. A że niektórym nie pasuje, że daleko - spacer potraktujcie jako rozgrzewkę przed jazdą. Poza tym to taka sama odległość jaką pokonujecie w lecie na częstych spacerach w to samo miejsce. I przestańcie wreszcie narzekać na wszystko wokół! Nigdy nie będzie idealnie, trzeba umieć korzystać z tego co jest.

    10 2 Cytuj
  • 15 lut 2014
    asial napisał/a:

    Czy ktoś wie gdzie w Myślenicach można naostrzyć łyżwy?

    Ostrzą w Gremarze na Dąbrowskiego.

    Cytuj
  • Joanna 18 lut 2014
    userman napisał/a:

    Ostrzą w Gremarze na Dąbrowskiego.

    Dzięki za informację!

    Cytuj
  • Andrzej 19 lut 2014
    robertko5 napisał/a:

    Rozumiem, że nasz wypasiony kurort musi mieć odpowiednie ceny, wyższe nawet niż w W-wie, ale są pewne granice, bo przed świętami byliśmy na zarabiu i za 1h jazdy z zegarkiem w ręku musiałem wysupłać: 7+7+6+6 (wejściówki na 1h) + 9 + 9 + 9 + 9 (wypożyczenie łyżew) + 3 + 3 (kaski dla dzieci)... razem: 66 zł za 1 godzinę !!! To jest po prostu ŻAŁOSNE!

    Jak mawia mój prezes: ceny dyktuje rynek. Skoro ludzie płacą, to widać nie jest to dla nich za drogo czyli ceny są na właściwym poziomie. Lodowisko to nie podatek, nie trzeba płacić. A że nie stać wszystkich - no sorry, taki mamy system gospodarczy, zwany kapitalizmem.
    Jeśli chodzi o szkoły, pogadać z dyrekcją szkół, wylać wodę i zorganizować lodowisko (chociaż ciężko mi to sobie wyobrazić przy +10 stopniach, jak było ostatnio). Oczywiście ktoś musi to nadzorować: piszesz się? Jeśli tak, to super, ale nie zapomnij o ubezpieczeniu, bo jak w latach 80-tych ktoś złamał nogę na lodowisku przy szkole, to szedł do lekarza i temat się kończył. Teraz organizator lodowiska tudzież właściciel posesji zapłaciłby grube pieniądze na brak nadzoru i zabezpieczenia nad takim lodowiskiem. Z pozwu cywilnego rzecz jasna.

    6 Cytuj
  • 14 gru 2014

    Witam Serdecznie
    Dodałem ten post, aby dowiedzieć się od was czy lodowisko na zarabiu jest już otwarte ? oraz gdzie dokładnie się ono znajduje ?

    1 1 Cytuj
  • 14 gru 2014

    plaża trawiasta, ale obecnie jest dodatnia temperatura i trzeba będzie poczekać (gdyby była już zamrożona tafla to pewnie by było już otwarte), w szkołach ruszyła sprzedaż karnetów

    2 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Jak na razie to dopiero przywieźli sprzęt

    2 1 Cytuj
  • 27 gru 2014

    Czy ktoś z Was ma jakieś wieści co słychać na lodowisku na Zarabiu ? Czy jest czynne, przygotowane ?

    6 1 Cytuj
  • 27 gru 2014

    a gdzie wgl to lodowisko za Zarabiu sie zanjduje?? w ktorym dokladnie miejscu???prosze o odpowiedz

    3 2 Cytuj
  • 27 gru 2014

    na plaży trawiastej, tam gdzie Dni Myślenic :)

    3 Cytuj
  • 27 gru 2014

    Ale Jest już otwarte?? chciałabym się dowiedzieć bo wybralibyśmy się ze znajomymi :))

    5 1 Cytuj
  • 28 gru 2014

    Niestety głucho i bez poślizgu ... lodowisko nieczynne, a szkoda bo dzieciaki mają trochę wolnego.

    5 2 Cytuj
  • 29 gru 2014

    Byłem dzisiaj na Zarabiu - wszystko gotowe do uruchomienia lodowiska, panowie jedzą kanapki i czekają na ... prąd. Na moje pytanie - kiedy można skorzystac z lodowiska odpowiadają - jak ktoś z Urzędu wreszcie załatwi podanie napięcia. Panie Burmistrzu, czy ktoś w Urzędzie się ocknie, że sezon w pełni i wiele dzieci ( i nie tylko) czeka na lodowisko ?. Jak zwykle wszystko robione od końca...

    6 5 Cytuj
  • BEata 29 gru 2014

    Firma sobie wszystko sama załatwia, a nie żaden urząd

    7 3 Cytuj

Odpowiedz