Forum » Myślenice

Lodowisko na Zarabiu

 • bozena5771 7 lut 2014

  Prosze o informację czy nadal funkcjonuje lodowisko na Zarabiu?

  Cytuj
 • 7 lut 2014

  taak :)

  Cytuj
 • bozena5771 7 lut 2014

  Dzięki :)

  1 Cytuj
 • 9 lut 2014

  Podobno zamykają lodowisko bo za ciepło. Prawda to czy nie?

  2 Cytuj
 • Joanna 13 lut 2014

  Czy ktoś wie gdzie w Myślenicach można naostrzyć łyżwy?

  Cytuj
 • Robert 13 lut 2014
  Dawid Skałka napisał/a:

  Podobno zamykają lodowisko bo za ciepło. Prawda to czy nie?

  Miało być do marca bodajże.

  1 1 Cytuj
 • 14 lut 2014
  robertko5 napisał/a:

  Miało być do marca bodajże.

  sory taki mamy klimat

  4 Cytuj
 • 15 lut 2014

  W pewnym stopniu rozumiem Waszą złość, że lodowisko kosztuje, ale zrozumcie: to trzeba jakoś utrzymać! Zwróćcie uwagę, że lodowisko działa nawet przy +10 stopniach (tak było na przełomie grudnia i stycznia), a więc musi być chłodzone - to kosztuje. Zapłacenie tym, którzy je obsługują (choćby Pani, która wypożycza łyżwy, bez których większość z Was, która sprzętu nie ma by nie pojeździła) - to też kosztuje. Kosztuje oświetlenie, żebyście mogli jeździć do późna w nocy i gładzenie tafli, żebyście nie musieli latać z metalowymi łopatami, jak pisał ktoś przede mną. Oczywiście wiem, że czasami tafla pozostawia mimo to wiele do życzenia (na przykład wczoraj - makabra), ale robią co mogą i lodowisko ogólnie jest zdatne do jeżdżenia niezależnie od pogody i pory. Nie jestem pewna czy to zawsze było możliwe na tych starych lodowiskach wylewanych koło szkół. Co do darmowych lodowisk takich jak w Warszawie- z takim czymś pewnie rzadko się można spotkać, więc nie ma się co nad tym rozczulać. To one są w mniejszości a nie te płatne. Jeżeli zaś chodzi o wypożyczanie łyżew - myślę, że warto kupić własne. Koszt zwróci się po kilku razach, będzie higieniczniej i wygodniej. :) Na Allegro można kupić już bardzo tanie. Więc cena wypożyczenia to też rzecz, którą da się obejść, plus może własne wyposażenie zmobilizuje Was do takiej formy ruchu na świeżym powietrzu. A że niektórym nie pasuje, że daleko - spacer potraktujcie jako rozgrzewkę przed jazdą. Poza tym to taka sama odległość jaką pokonujecie w lecie na częstych spacerach w to samo miejsce. I przestańcie wreszcie narzekać na wszystko wokół! Nigdy nie będzie idealnie, trzeba umieć korzystać z tego co jest.

  10 2 Cytuj
 • 15 lut 2014
  asial napisał/a:

  Czy ktoś wie gdzie w Myślenicach można naostrzyć łyżwy?

  Ostrzą w Gremarze na Dąbrowskiego.

  Cytuj
 • Joanna 18 lut 2014
  userman napisał/a:

  Ostrzą w Gremarze na Dąbrowskiego.

  Dzięki za informację!

  Cytuj
 • Andrzej 19 lut 2014
  robertko5 napisał/a:

  Rozumiem, że nasz wypasiony kurort musi mieć odpowiednie ceny, wyższe nawet niż w W-wie, ale są pewne granice, bo przed świętami byliśmy na zarabiu i za 1h jazdy z zegarkiem w ręku musiałem wysupłać: 7+7+6+6 (wejściówki na 1h) + 9 + 9 + 9 + 9 (wypożyczenie łyżew) + 3 + 3 (kaski dla dzieci)... razem: 66 zł za 1 godzinę !!! To jest po prostu ŻAŁOSNE!

  Jak mawia mój prezes: ceny dyktuje rynek. Skoro ludzie płacą, to widać nie jest to dla nich za drogo czyli ceny są na właściwym poziomie. Lodowisko to nie podatek, nie trzeba płacić. A że nie stać wszystkich - no sorry, taki mamy system gospodarczy, zwany kapitalizmem.
  Jeśli chodzi o szkoły, pogadać z dyrekcją szkół, wylać wodę i zorganizować lodowisko (chociaż ciężko mi to sobie wyobrazić przy +10 stopniach, jak było ostatnio). Oczywiście ktoś musi to nadzorować: piszesz się? Jeśli tak, to super, ale nie zapomnij o ubezpieczeniu, bo jak w latach 80-tych ktoś złamał nogę na lodowisku przy szkole, to szedł do lekarza i temat się kończył. Teraz organizator lodowiska tudzież właściciel posesji zapłaciłby grube pieniądze na brak nadzoru i zabezpieczenia nad takim lodowiskiem. Z pozwu cywilnego rzecz jasna.

  6 Cytuj
 • 14 gru 2014

  Witam Serdecznie
  Dodałem ten post, aby dowiedzieć się od was czy lodowisko na zarabiu jest już otwarte ? oraz gdzie dokładnie się ono znajduje ?

  1 1 Cytuj
 • 14 gru 2014

  plaża trawiasta, ale obecnie jest dodatnia temperatura i trzeba będzie poczekać (gdyby była już zamrożona tafla to pewnie by było już otwarte), w szkołach ruszyła sprzedaż karnetów

  2 Cytuj
 • 15 gru 2014

  Jak na razie to dopiero przywieźli sprzęt

  2 1 Cytuj
 • 27 gru 2014

  Czy ktoś z Was ma jakieś wieści co słychać na lodowisku na Zarabiu ? Czy jest czynne, przygotowane ?

  6 1 Cytuj
 • 27 gru 2014

  a gdzie wgl to lodowisko za Zarabiu sie zanjduje?? w ktorym dokladnie miejscu???prosze o odpowiedz

  3 2 Cytuj
 • 27 gru 2014

  na plaży trawiastej, tam gdzie Dni Myślenic :)

  3 Cytuj
 • 27 gru 2014

  Ale Jest już otwarte?? chciałabym się dowiedzieć bo wybralibyśmy się ze znajomymi :))

  5 1 Cytuj
 • 28 gru 2014

  Niestety głucho i bez poślizgu ... lodowisko nieczynne, a szkoda bo dzieciaki mają trochę wolnego.

  5 2 Cytuj
 • 29 gru 2014

  Byłem dzisiaj na Zarabiu - wszystko gotowe do uruchomienia lodowiska, panowie jedzą kanapki i czekają na ... prąd. Na moje pytanie - kiedy można skorzystac z lodowiska odpowiadają - jak ktoś z Urzędu wreszcie załatwi podanie napięcia. Panie Burmistrzu, czy ktoś w Urzędzie się ocknie, że sezon w pełni i wiele dzieci ( i nie tylko) czeka na lodowisko ?. Jak zwykle wszystko robione od końca...

  6 5 Cytuj
 • BEata 29 gru 2014

  Firma sobie wszystko sama załatwia, a nie żaden urząd

  7 3 Cytuj

Odpowiedz