Forum » Myślenice

Terminarz odbioru śmieci - 2014r

  • 26 gru 2013

    Witam. Niedawno dotarł do mnie kolorowy terminarz odbioru śmieci na rok 2014. Otóż zaskoczenie wzbudził termin wywozu odpadów pozostałych (w tym popiołu) na RAZ W MIESIĄCU. Z własnego doświadczenia wiem że na duży dom opalany centralnym ten 1 raz w miesiącu wywózki popiołu nie wystarczy (przy jednym koszu na pozostałe odpady to co najmniej 2-3 razy w miesiącu powinni odbierać)... co w takim razie mieszkańcy mają zrobić? ktoś może coś poradzić? co o tym sądzicie?

    11 2 Cytuj
  • 26 gru 2013

    Coż to jest Polska. A co robiłes do tej pory z popiołem ?

    4 Cytuj
  • 27 gru 2013

    popiół to idealny materiał na łatanie dziur w drodze : ), gdybym chciał wrzucać cały popiół do pojemnika na pozostałe, nic innego by mi się tam nie zmieściło ....

    6 1 Cytuj
  • 27 gru 2013

    Z tego co się orientuję ilość wywozów (osobiście uważam iż jest zbyt mała) jest dostosowana do ceny jaką płacimy. Wychodzi na to, że może jak będzie nowy przetarg to tylko podwyższenie ceny wpłynie na zwiększoną ilość odbiorów odpadów. Ze zbyt dużą ilością to chyba 2rzeczy zostają: albo usługi dodatkowe albo łatanie dziur.

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 27 gru 2013
    Lightman napisał/a:

    Z tego co się orientuję ilość wywozów (osobiście uważam iż jest zbyt mała) jest dostosowana do ceny jaką płacimy. Wychodzi na to, że może jak będzie nowy przetarg to tylko podwyższenie ceny wpłynie na zwiększoną ilość odbiorów odpadów. Ze zbyt dużą ilością to chyba 2rzeczy zostają: albo usługi dodatkowe albo łatanie dziur.

    Dziury już w miarę połatane. Opcja trzecia, to wywieźć do lasu, przecież z podatkiem śmieciowym miało być czyściej. Oczywiście śmieci pozostałe, bo popiół odda się w koszu, jako ten "_bardziej_szkodliwy_" dla środowiska.

    3 Cytuj
  • 27 gru 2013
    Endrju napisał/a:

    Dziury już w miarę połatane. Opcja trzecia, to wywieźć do lasu, przecież z podatkiem śmieciowym miało być czyściej. Oczywiście śmieci pozostałe, bo popiół odda się w koszu, jako ten "_bardziej_szkodliwy_" dla środowiska.

    Wywożenia do lasu raczej nie popieram. Zresztą potem i tak to my jako mieszkańcy zapłacimy za sprzątanie dzikiego wysypiska a na dodatek szkodzimy swojemu zdrowiu. Lepiej jednak łatać dziury bo to jest mniej szkodliwe. Co nam pozostaje to po prostu przeczekać i zobaczyć co będzie w przyszłym roku (bo chyba do końca 2014r. obowiązuje obecna cena).

    2 1 Cytuj
  • ilona muniak 27 gru 2013

    No i po co pisać uwagi do UMi G Myślenice na temat częstotliwości wywozu śmieci ,jak to nie jest brane pod uwagę.Urzędnicy proponują wykupienie dodatkowego kosza ,który będzie wywożony raz w miesiącu za dodatkową opłatą 19 zł netto +vat -nie ma innej opcji.Zostaje łatanie dziur.Tylko że ze spalania 1 tony węgla zostaje od 200-300 kg popiołu.

    3 Cytuj
  • 27 gru 2013
    marcin007 napisał/a:

    Coż to jest Polska. A co robiłes do tej pory z popiołem ?

    do tej pory problemu nie było, przyjeżdżali częściej, do tego była znośna jesień więc nie paliłem w centralnym. marność :(

    8 Cytuj
  • Andrzej 28 gru 2013
    ilonam napisał/a:

    Urzędnicy proponują wykupienie dodatkowego kosza ,który będzie wywożony raz w miesiącu za dodatkową opłatą 19 zł netto +vat

    http://prawo.rp.pl/artykul/1039992.html

    Poszukam coś więcej na ten temat.

    4 Cytuj
  • 28 gru 2013

    Nie jestem prawnikiem, ale wychodzi na to, że uchwała podjęta przez naszą Radę również jest sprzeczna z prawem.

    PODSTAWOWYM obowiązkiem gminy jest odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców.

    Natomiast art 6r ust 4 ustawy daję możliwość gminie wprowadzenia dodatkowych usług odbioru odpadów i dodatkowych opłat, ale za odbiór np. sprzętu elektronicznego, odpadów wielkogabarytowych itd.

    2 Cytuj
  • ilona muniak 28 gru 2013

    A ja Wam powiem ,że w 2014 są wybory samorządowe i zobaczymy jak będą się tłumaczyć z podjętych decyzji.I napiszę do ministerstwa ochrony środowiska -ja nie będę kombinować co zrobić z popiołem.Można zrobić aneks do umowy , znaleźć kompromisowe rozwiązanie a tu nic.Ciekawe jak sobie radzą mieszkańcy gminy gdy nie segregują śmieci i odbierają im wszystkie śmieci tylko raz na miesiąc? To jest dopiero kombinowanie!!!

    5 Cytuj
  • Andrzej 28 gru 2013
    aaa napisał/a:

    Nie jestem prawnikiem, ale wychodzi na to, że uchwała podjęta przez naszą Radę również jest sprzeczna z prawem.

    PODSTAWOWYM obowiązkiem gminy jest odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców.

    Natomiast art 6r ust 4 ustawy daję możliwość gminie wprowadzenia dodatkowych usług odbioru odpadów i dodatkowych opłat, ale za odbiór np. sprzętu elektronicznego, odpadów wielkogabarytowych itd.

    Zapytam więc mailowo, jak to wygląda u nas w gminie, powołam się też na wspomniany wyrok SA.
    Później najwyżej uderzę do tych radców prawnych z http://www.prawosmieciowe.pl/

    Ale to najwcześniej po weekendzie, póki co, muszę pozwiedzać obce strony będąc w odwiedzinach u siostry.

    Dam znać, jaki będzie finał.

    Ja na razie mieszczę się w pojemniku (popiół częściowo wyrównuje dziury przed domem, poza tym palę ekogroszkiem, gdzie popiołu jest stosunkowo niewiele), ale chcę mieć jasną sytuację. No i zawsze w rezerwie pozostaje sąsiad, którego pojemnik jest w połowie pusty ;)

    6 Cytuj
  • Andrzej 6 sty 2014
    Endrju napisał/a:

    Zapytam więc mailowo, jak to wygląda u nas w gminie, powołam się też na wspomniany wyrok SA.

    Wysłałem dopiero dzisiaj. Siedzę sobie na urlopie od 20 grudnia i jakoś tak mam wszystko niepoukładane ;)

    3 Cytuj
  • Robert 8 sty 2014

    Daj znać jaki dalszy ciąg.

    3 Cytuj
  • ilona muniak 8 sty 2014

    Ja też wysłałam zapytanie do gminy 30 .12 w tej sprawie. Na razie zero odzewu.Ustawa jest jedna ,ale interpretacja w każdej gminie różna.Mogłabym się zgodzić z harmonogramem odbioru śmieci-jak chcą niech odbierają raz w miesiącu-pod warunkiem ,że biorą wszystko co wystawię.Wiem ,że w niektórych gminach tak właśnie robią-biorą wszystko !

    5 Cytuj
  • 9 mar 2014

    A nie wiecie kiedy będą na os 1000 l odbierać odpady wielkogabarytowe?

    2 Cytuj
  • 9 mar 2014

    W piątek, 14. marca.

    1 Cytuj
  • 9 mar 2014

    Ok, dzięki serdeczne

    1 Cytuj

Odpowiedz