Forum » Myślenice

Psy husky

  • 22 lut 2014

    nie macie namiarów na kogos kto posiada szczeniaki rasy husky? Za wszelkie info z góry dziekuje! Pozdro

    1 2 Cytuj
  • 22 lut 2014

    Husky to bardzo wymagające psy, trudne w wychowaniu i złośliwe, :) załatwią każdą kurę twojego sąsiada, jak byś chciał dorosłego psa daj znać chętnie ci odstąpie :P.

    9 5 Cytuj
  • 23 lut 2014

    Nie kupuj psa tej rasy jeśli nie masz wystarczająco dużo wolnego czasu, kondycji i cierpliwości...miałem psa tej rasy, teraz mam już drugiego owczarka niemieckiego i przy tej rasie zostanę. Nie ma porównania. Zarówno owczarek jak i husky są piękne, ale owczarek zdecydowanie wygrywa posłuszeństwem, mądrością i przywiązaniem

    3 2 Cytuj
  • 23 lut 2014

    a tam jakos dam rade! Podobaja mi sie te psy! Ale dalej nie mam namiarów:)

    5 Cytuj
  • 23 lut 2014

    powiem ci tak. Ja mam suczke husky. mam ją ponad rok, pies wymagający czasu, cierpliwości ...mam duży ogród to ma gdzie biegac ja nie mam czasu isc z nia w las.
    jezeli jestes zainteresowany to bede miec szczenieta niedługo.
    jak cos to odezwij sie.

    2 Cytuj
  • 23 lut 2014

    Husky to najwspanialsze psy na świecie! Mam takiego od 9 lat, więc wiem, co mówię! Łagodne, oddane, przyjacielskie i mądre. Oczywiście, jak każde zwierzę - nie tylko pies - wymaga uwagi, trochę czasu tylko dla niego, cierpliwości i serca. Pies to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Chociaż dla mnie codzienne spacery, gotowanie jedzonka czy regularne wizyty u weterynarza to też żadne obowiązki. Jest coś prawdy w powiedzeniu, że pies upodabnia się do swojego właściciela. Jeżeli Wasze psy są złośliwe, niegrzeczne i nie związane z Wami, to cóż, serdecznie współczuję - psom oczywiście! P.S. Jeżeli kury są u sąsiada za ogrodzeniem, to żaden pies, nawet husky im nie zagraża. A jeżeli nie ma ogrodzenia, to chyba nie wina psa.

    10 3 Cytuj
  • 23 lut 2014

    dokładnie. popieram

    3 3 Cytuj
  • 23 lut 2014

    Lilka, ja uważam to co napisałaś za herezję, przez Ciebie kolega MIchal będzie miał zły obraz tego jak wygląda życie gdy ma się psa tej rasy, wymaga on BARDZO ale to BARDZO dużo uwagi, nie może być sam, bo te psy to istna demolka, potrafią zniszczyć dosłownie wszystko, są jak już pisałem wcześniej złośliwe, co do ogrodzenia, mój pies spokojnie radzi sobie z 2 metrowym ogrodzeniem, nie można go puścić swobodnie, bez smyczy, lub jakiegoś "spowalniacza" przyczepionego do szelek bo ucieknie, poza tym psy te słuchają wtedy gdy uważają że coś z tego mają, są bardzo inteligentne, co nie zawsze działa na plus dla właściciela takiego pupila.

    i co najważniejsze MICHAŁ, pies nie zabawka !! nie możesz go wyrzucić gdy przestanie ci się PODOBAĆ, !!!! więc nie decyduj się na tą rasę tylko z powodu ładnego wilczego wyglądu, to nie kundel który potrafi sam się sobą zając, nie przypilnuje ci też posesji !.

    13 Cytuj
  • 24 lut 2014

    Polecam przejrzec to forum przed zakupem:
    http://siberianhusky24s.fora.pl

    Cytuj
  • 24 lut 2014

    Husky to pierwotne psy pracujące, zaprzęgowe, do tego ta rasa została stworzona i to jej w głowie siedzi. Znudzony pies zdemoluje mieszkanie, dom i ogród. Duży ogród do biegania to tylko taki większy kojec, pies wymaga poświęcania mu czasu i spacerów, w przeciwnym razie będzie przeskakiwał ogrodzenie i robił podkopy. Zapytaj więźniów, czy wystarczy im chodzenie po spacerniaku.
    No i tylko rasowy husky nie wyrośnie na niespodziankę, a rasowy = rodowodowy, zakupiony w legalnej hodowli.

    USTAWA z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (Dz.U. 2011 Nr 230 poz. 1373)

    Art. 10a.

    1. Zabrania się:
    1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
    2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
    3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

    2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

    6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

    Art. 10b.

    1. Zabrania się nabywania:
    1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
    2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

    2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

    4 Cytuj
  • ilona muniak 24 lut 2014

    Każdy zakup psa powinien być przemyślany,bowiem zyskujemy przyjaciela na wiele lat,ale też i obowiązki na wiele lat.Mam 2 owczarki niemieckie i duży ogród, a i tak oprócz tego chodzimy na spacery by mogły się wygonić i pobawić .Pies znudzony potrafi zrujnować i mieszkanie, i ogród

    2 Cytuj
  • 24 lut 2014

    Pomyśl czy masz odpowiednie warunki i czas by zajmować sie takim psem.
    Myślałeś może o wzięciu psa ze schroniska ? Sam takiego mam i jestem bardzo zadowolony. Psiak bardzo oddany, przyjacielski, przyjaźnie nastawiony do ludzi. Taki pies będzie Ci strasznie wdzięczny że zapewniłeś mu dom. Naprawde warto.

    6 Cytuj
  • 24 lut 2014

    Mam wrażenie , że chcesz kupić tego psa , bo Ci się "podoba ". marcin007 ma 100 % racji , ja mam dwa psy - jeden rasowy z metryką - drugi przybłęda , ale ten to potrafi okazać miłość i wdzięczność jak żaden inny :)

    7 Cytuj
  • 24 lut 2014

    Dokładnie też uważam, że chce kupic psa ze względu na wygląd. Husky to bardzo ładne psy i to wszystko nic więcej. Opowiem jak to kolega sobie kupił husky. Piesek mały bardzo uroczy piękny- te oczy. Spacery biegi przez tydzień dwa no może trzy pies podrósł więc i z myciem problem bo do łazienki go już nie weźmie a jak weźmie to pożałuje brudas urok zaczął tracić na tych spacerach rwał się bo ciągle mu było mało i tak kolega bez sił wracał a pies nawet zadyszki małej nie złapał... I tak się powoli zniechęcił że piesek goni sobie na sznurku brudny i traktowany jak kundel z odległej wsi ogród zrujnowany i dziura na dziurze.... Aha niejedną kurę sąsiada dorwał nie jedna obrożę zerwał szelki w miarę dawały rady

    3 1 Cytuj
  • 25 lut 2014

    Husky to naprawdę wymagający pies i zgodzę się z niektórymi wypowiedziami ze husky potrzebuje czasu czasu i jeszcze raz czasu , miałem 11 psiaków tej rasy i naprawdę wiem co to znaczy ale naprawdę są to najwspanialsze psy na świecie i gdybym miał kiedykolwiek mieć jakiegoś psa napewno był by to husky :). ale jeśli chcesz kopić tego psa bo ci się podoba to proszę cie nie rób tego dla dobra tego psa

    8 Cytuj
  • 9 kwi 2014

    Pewno zaraz mnie zaleje fala krytyki ale zadam pytanie.
    Ktoś chętny na szczeniaki rasy husky ?

    2 1 Cytuj
  • 18 kwi 2014

    Podnoszę.... ktoś chętny...

    1 1 Cytuj
  • 10 maj 2014

    husky1981, aktualne? :)

    Cytuj
  • 10 maj 2014

    Tak
    Został piesek

    Cytuj
  • 10 maj 2014

    To nawet lepiej :)
    Ile ma tygodni? No i chciałbym zobaczyć jakieś zdjęcie.

    Cytuj
  • 10 maj 2014

    Proszę o nr tel i maila
    Wyśle zdjęcia....
    Albo proszevdobmnie zadzwonić 504 868 522

    1 Cytuj
  • 15 maj 2014

    Ktoś chętny na szczenie husky?
    Zostało mi jedno :-)

    1 Cytuj

Odpowiedz