Forum » Myślenice

Umowa o prąd - czy wiesz co podpisałeś, że dałeś się naciągnąć?

 • 28 lip 2014
  Becia41214 napisał/a:

  Wysłałam odwołanie następnego dnia po podpisaniu tej nieszczęsnej umowy i tu moje pytanie. Kiedy dowiem się, że wszystko już jest załatwione? Chodzi mi o to czy w jakiś sposób skontaktują się ze mną, że sprawa umowy jest zakończona czy co? I w jakim czasie się to odbywa po wysłaniu listu z odstąpieniem? Gdyż na czasie bardzo mi niestety zależy

  Nie skontaktują sie z tobą.Odstąpienie od umowy następuje od razu gdy dostają list.

  6 2 Cytuj
 • 28 lip 2014
  annula napisał/a:

  na jaki adres wysłac odmowe?

  Na adres biura obsługi klienta tej firmy.

  1 1 Cytuj
 • 8 sie 2014

  http://www.ure.gov.pl/pl/multimedia-1/5640,Ponad-230-tys-odbiorcow-zmienilo-dostawce-pradu-Polacy-ucza-sie-oszczedzac-na-ra.html

  Proponuje wszystkim znawcom energetyki, którzy są przekonani, że w Polsce jest tylko Tauron i kupuje się prąd od elektrowni, zapoznać się z artykułami ze strony rządowej Urzędu Regulacji Energetyki. Czarno na białym "Kalkulator oszczędności" mówi o kwocie za prąd w dziesiątkach firm energetycznych w Polsce.

  Jak ktoś nie chce zmieniać sprzedawcy i wspierać rozwijanie monopolu energetycznego w Polsce, a co za tym idzie wyższych cen w przyszłości, proszę bardzo.
  Proszę tylko Państwa o 30 sekund myślenia swoim rozumem, a nie rozumem mediów, nagonek, wrzasków sąsiadów. Wtedy wszystko się Państwu wyjaśni!

  Pozdrawiam serdecznie, zwłaszcza moich klientów w liczbie około 1500 :)
  Kamil

  4 3 Cytuj
 • 10 sie 2014

  mam pytanie czy ktoś kot odstąpił od umowy z EC w ciągu 10 dni dostał jakieś potwierdzenie na piśmie od EC że umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa została rozwiązana :)

  3 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 18 sie 2014

  Moi krewni dostali potwierdzenie smsem

  To że masz klientów w liczbie 1500 nie oznacza że Ci klienci faktycznie na tym zyskali.
  Czy każdemu wszystko dokładnie wyjaśniłeś?
  Czy każdego poinformowałeś o przysługującym mu prawie odstąpienia od umowy wręczając gotowy formularz?
  Czy każdy z tych klientów zadzwonił do Taurona informując a zamiarze zmiany dostawcy i pytając o możliwość negocjacji ceny?

  Znajoma, która jest księgową mówiła mi że tak naprawdę zmiana dostawcy może się opłacić tylko firmom. nie dotyczy tych najmniejszych.

  4 2 Cytuj
 • 21 sie 2014

  Witam!
  Sama dziś dałam nabić się w butelkę i podpisała z EC umowę sądząc, że są wysłani przez Tauron, który jest i był moim dostawcą energii. Pani sprytnie mnie omotała. Zaraz po jej wyjściu sprawdziłam jednak co to za firma i się przeraziłam. Zdążyłam dogonić tą Panią i poprosiłam o zwrot wszystkich dokumentów jakie podpisałam. Pani grzecznie oddała wszystko. Mam pytanie, czy mimo to grożą mi jakieś konsekwencje i opłaty? Nie mają mojego podpisu na żadnym dokumencie, ale mają mój nr klienta z Tauronu, pesel i odbyła się ze mną rozmowa ich konsultanta przez tel, która podobno była nagrywana.

  6 2 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 21 sie 2014

  Wszelkie takie rozmowy które są nagrywane jak tylko ma się taką możliwość radzę samemu również nagrywać informując o tym drugą stronę. Mówię to na podstawie złych doświadczeń z Orange sprzed kilku lat, kiedy to chcąc odsłuchać rozmowę zostałem poinformowany, że mogę to zrobić tylko w Białymstoku

  2 4 Cytuj
 • 27 sie 2014

  co zrobić w przypadku gdy o oszustwie dowiadujemy sie po 3 miesiącach ?
  czy da sie rozwiązac umowe ?

  24 2 Cytuj
 • 27 sie 2014

  Umowę da się rozwiązać, ale będzie to zerwanie umowy i pewnie naliczą jakąś karę pieniężną. Proszę skontaktować się z dotychczasowym dostawcą prądu oraz najbliższym rzecznikiem praw konsumenta. Tam doradzą Panu/Pani co należy zrobić i jak napisać odpowiednie pismo.

  4 3 Cytuj
 • 8 kwi 2015

  sam zostalem nabity w butelke i teraz oprocz centrum mam rachunek axa i taurona za przesyl nie wiem nie bylo o tym mowy a rachunki przychodza

  3 Cytuj
 • 30 lip 2015

  Witam. Prowadzę firmę, która zajmuje się Niezależnym Doradztwem Energetycznym. Jeśli ktoś ma problemy z niekorzystnie podpisaną umową, jestem w stanie w 100% pomóc w wycofaniu takiej umowy. Krótko mówiąc, trzeba znać Prawo Energetyczne. Pozdrawiam Rafał Pawlicki.

  22 1 Cytuj
 • 5 sie 2015

  ja zmieniłem sprzedawcę na Energie2 i osobiście każdemu polecam tą firmę. Są solidni i wszystko dokładnie zostało mi wytłumaczone.

  1 16 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 7 sie 2015

  Jako firma, czy osoba prywatna? Jak duże rachunki za prąd i jak długo masz z nimi umowę

  3 Cytuj
 • 18 sie 2015
  Ola36 napisał/a:

  ja zmieniłem sprzedawcę na Energie2 i osobiście każdemu polecam tą firmę. Są solidni i wszystko dokładnie zostało mi wytłumaczone.

  Ściemiasz bo tam pracujesz
  Właśnie z krętaczami walczę, którzy naciągnęli moją mamę i teraz płaci o ok 22zł/mc więcej i to umowa na 3 lata - OSZUŚCI starszych ludzi naciągają.
  Póki co energia tańsza o 0,012zł/kw ale doliczają sobie
  opłatę handlową w wysokości 11,07zł/mc
  za spóźnienie z zapłatą o 6 dni naliczyli 20zł za upomnienie.
  cennik poniżej
  http://www1.smartweb.eu/core/system/pdf_viewer/index.php?Li4vLi4vLi4vZGF0YS9lbmVyZ2llMi5wbC9kb2N1bWVudHMvMDEuMDcuMjAxNS0tRW5lcmdpZTItLUNlbm5pay1lbmVyZ2lhLWVsZWt0cnljem5hLW9zb2JhLWZpenljem5hLnBkZg==&1&energie2.pl

  są porównywarki to zobacz gdzie ta twoja Enerie2 jest
  http://enerad.pl/porownywarka-kalkulator/
  http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php
  https://optimalenergy.pl/energia-dla-domu/tani-prad/

  5 Cytuj
 • 21 wrz 2015

  wiesz co szkoda słów, to, że Ty masz złe doświadczenia z tą firmą to nie znaczy, że każdy ma je mieć..jednym słowem czyta się co się podpisuje to raz.
  Dwa ma własną działalność, więc w Energie2 nie pracuje

  1 6 Cytuj
 • 25 wrz 2015

  Ola36 a ile ty zużywasz tego prądu skoro Ci się opłaca ?
  Bo ja mieszkając domku nie zużywam tyle kW aby mi wyszło to na +,
  a o mieszkaniu w bloku jak w przypadku mojej mamy to już w ogóle nie ma o czym mówić.

  Co do czytania, tego co się podpisuje to wiem ja i wszyscy młodsi, inaczej jest ze starszymi ludźmi którzy inaczej byli wychowani i ufają temu co mówi pracownik jakiejś firmy.

  A pracownik żadnej umowy i regulaminu nie dał, dopiero po mojej interwencji dosłano.

  6 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 27 wrz 2015
  sh_ma napisał/a:

  Jako firma, czy osoba prywatna? Jak duże rachunki za prąd i jak długo masz z nimi umowę

  A ja nadal czekam na odpowiedz od Ola36

  PS. Przypuszczam, ze większość firm w Polsce to są jedno osobowi podwykonawcy.

  2 1 Cytuj
 • 1 paź 2015

  Witam, OLA36 si....o jedna, są przypadki że w ogóle nie zostawiają umowy i podstawiają co popadnie 80 letnim osobom do podpisu co oznacza przestępstwo oszustwa art. 286KK, ale nie przejmuj sie islamisci przyjda to Cie na nowo na....ą wsz....ego.

  6 1 Cytuj
 • 30 lis 2015

  sh_ma mam podpisaną z nimi umowę jako firma. Rachunki płacę przyzwoite, tzn. spadły mi w granicach 10zł ms., ale dla firmy to dużo

  5 Cytuj
 • 26 cze 2016
  Ola36 napisał/a:

  sh_ma mam podpisaną z nimi umowę jako firma. Rachunki płacę przyzwoite, tzn. spadły mi w granicach 10zł ms., ale dla firmy to dużo

  haahaa, co ty masz za firmę że 10 zł to dużo i za to musisz mieć więcej dodatkowej roboty.
  Pewnie zbierasz makulaturę elektrycznym wózkiem :)

  2 Cytuj
 • 31 lip 2016

  Ja podpisałem umowę w domu z przedstawicielem EC w 2016. Miałem duże wątpliwości jednak pan zostawił mi wzór odstąpienia od umowy oraz swój kontakt. Po 2 miesiacach przyszła faktura z taką ceną za gaz jaka było zawarta w umowie. Nadal mogę odstąpić od umowy ale to skutkuje droższym gazem z pgnig.

  Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 31 lip 2016

  Odstąpić od umowy można do 14 dni, a potem (jeżeli była zawarta zgodnie z prawem) co najwyżej rozwiązać umowę.

  Pragnę zauważyć ze powyżej znajduje się pierwszy post użytkownika menzyl na tym forum

  1 1 Cytuj
 • 2 paź 2016

  Szanowni Państwo cały urok naciągania przez EC tkwi w tym, że rozliczacie się z nimi na podstawie harmonogramów które mają się nijak do odczytów rzeczywistego zużycia energii.W harmonogramach nie są podawane stany licznika z faktury np. Tauronu tylko ilość zużycia prognozowana przez EC przemnożona przez wszystkie składowe i kwota do zapłaty. Z tego jesteście rozliczani przez EC ale Wy nie rozliczacie EC z rzeczywistych kilowatów. I tak u mnie przez rok udało im się "uciułać" ok. 500 kW.Po wielu przepychankach zweryfikowaliśmy ilości i nadpłaty. Przy obniżce prognozy zużycia, do 31.08.2016 znów "uciułali" ponad 300 kW w tym licząc sobie 2 x lipiec (w dwóch oddzielnych prognozach). W związku z tym, że w listopadzie 2016 roku wreszcie kończy mi się umowa usiadłem i posprawdzałem ilości w harmonogramach (stąd zauważyłem 2 x lipiec) z fakturami Tauronu i spisywanymi co miesiąc stanami licznika.
  Można sobie wyobrazić, ile można zarobić za cały okres umowy nie ruszając palcem w bucie, mając 1 czy 2 mln klientów?
  Raczej nikt z Państwa nie porównuje na bieżąco faktur Tauronu z EC a tym bardziej z faktycznym stanem licznika.
  Sprawdzić faktyczne zużycie i podawać dalej.
  Pozdrawiam
  Zbigniew Stopa

  1 Cytuj
 • 2 paź 2016
  sh_ma napisał/a:

  Można także skorzystać z różnych infolinii oraz Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Kilka lat temu byłem u niego na Kazimierza Wielkiego 5.

  Szanowni Państwo cały urok naciągania przez EC tkwi w tym, że rozliczacie się z nimi na podstawie harmonogramów które mają się nijak do odczytów rzeczywistego zużycia energii.W harmonogramach nie są podawane stany licznika z faktury np. Tauronu tylko ilość zużycia prognozowana przez EC przemnożona przez wszystkie składowe i kwota do zapłaty. Z tego jesteście rozliczani przez EC ale Wy nie rozliczacie EC z rzeczywistych kilowatów. I tak u mnie przez rok udało im się "uciułać" ok. 500 kW.Po wielu przepychankach zweryfikowaliśmy ilości i nadpłaty. Przy obniżce prognozy zużycia, do 31.08.2016 znów "uciułali" ponad 300 kW w tym licząc sobie 2 x lipiec (w dwóch oddzielnych prognozach). W związku z tym, że w listopadzie 2016 roku wreszcie kończy mi się umowa usiadłem i posprawdzałem ilości w harmonogramach (stąd zauważyłem 2 x lipiec) z fakturami Tauronu i spisywanymi co miesiąc stanami licznika.
  Można sobie wyobrazić, ile można zarobić za cały okres umowy nie ruszając palcem w bucie, mając 1 czy 2 mln klientów?
  Raczej nikt z Państwa nie porównuje na bieżąco faktur Tauronu z EC a tym bardziej z faktycznym stanem licznika.
  Sprawdzić faktyczne zużycie i podawać dalej.
  Pozdrawiam
  Zbigniew Stopa

  Cytuj
 • 26 kwi 2018

  jeśli nie chcecie mieć takich problemów i jeśli nie chcecie się zastanawiać czy przypadkiem nie zostaliście oszukani i nie podpisaliście jakiegoś bubla to jest proste rozwiązanie. Nazywa się ono firma Axpo. Kilka miesięcy temu za namową kolegi zrezygnowałem z dotychczasowej umowy z innym dostawcą i podpisałem nową właśnie z Axpo. Była to na prawdę dobra decyzja. Proces zmiany dostawcy był szybki i bezproblemowy. Co więcej, już teraz, mimo upływu dopiero kilku miesięcy, widzę korzystną różnice w rachunkach za energię elektryczną. Rachunki są zdecydowanie mniejsze, a co za tymi idzie wzrastają moje oszczędności.

  12 Cytuj

Odpowiedz