Forum » Myślenice

Zbiornik na deszczówke

 • 25 mar 2014

  Witam!!!
  Mam pytanko czy posiadacie na działce zbiornik na deszczówkę? jeśli tak to moje pytanie jaki (plastik czy beton i jaka pojemność), czy ten zbiornik się sprawdza, czy warto montować do celów gospodarczych (podlewanie ogrodu, mycie samochodu itd.) , proszę o opinie jeśli ktoś jest w temacie?

  Cytuj
 • 27 paź 2014

  Jak już coś takiego jak zbiornik mam zamówić to zdecydowanie wybieram aquatechnikaz solidnych tworzyw, szczelne, ekologiczne, także spełniające wszystkie standardy jakościowe. Kupowałem tu nieraz i nigdy nie musiałem długo czekać na dostawę. Narciarz!

  6 Cytuj
 • 27 paź 2014

  Ja u siebie mam zamontowaną beczkę tego typu -> http://images47.fotosik.pl/229/0eb08f3fe4938add.jpg , do której spływa sobie woda z dachu. Koszta nie jest duży, byle by zakupić czystą. Zamontować na podwyższeniu, żeby można było naczynie na wodę bez trudu podłożyć.

  W lecie przy upałach i nie tylko sprawdza się idealnie - woda jest pod ręką, napełnienie wiadra trwa krótką chwilę. Do podlewania szlaufem przydałaby się jakaś pompa, bo grawitacyjnie to trochę chyba słabo będzie.

  5 Cytuj
 • 28 paź 2014

  nomad, pomysł niezły tylko ten zbiornik nie można zakopać w ziemi bo napór ziemi powoduje znaczne jego odkształcenia....

  1 Cytuj
 • 28 paź 2014

  Racja, ale nikt tu nie pisał o zakopywaniu w ziemi. U mnie jest zamontowany ok 1m nad ziemią, żeby można było korzystać z kraniku zamontowanego w zbiorniku.

  Poza tym na zimę taki zbiornik trzeba opróżnić z wody, żeby go nie rozerwało

  2 Cytuj
 • 28 paź 2014

  fakt, nomad, o tym nie pomyślałem ;-)

  1 Cytuj
 • 29 paź 2014

  Myślę, że pomyślałeś ;) ale ktoś inny może zapomnieć lub po prostu nie przewidzieć ;)

  1 Cytuj
 • 29 paź 2014

  Mam pytanie ,czy w Myślenicach lub okolicy jest firma ,ktora zajmuje się odwodnieniem terenu .Bardzo prosze o wiadomość na prive.

  Cytuj
 • Janek Sal 17 kwi

  zbiornik zakopany w ziemi - nalez y pamiętać o pewnej ciekawostce-

  Otóż jeśli spuścicie wodę na zimę , a wiosna jest taka jaka jest teraz to istnieje możliwość ze zbiornik wraz z nadsypem ziemi moze wyjść z ziemi na wysokosc , różnie w Stade DE piasek- wyszedł pół metra .
  zbiornik pod naporem wody w gruncie wyskoczył , zerwał rurę i po prostu wyporność go wywindowała

  2 1 Cytuj

Odpowiedz