Forum » Myślenice

TELEFONIKA PRZYCHODNIA

  • 9 paź 2009

    Wie ktoś może ile czeka się na wyniki badań krwi w poradni w Telefonice ?? ??

    1 Cytuj
  • 9 paź 2009

    Nie prościej zadzwonić do przychodni i zapytać?

    2 1 Cytuj
  • 9 paź 2009

    zadzwon i sie dowiedz

    4 2 Cytuj
  • 9 paź 2009

    [quote=cygnus]Nie prościej zadzwonić do przychodni i zapytać?[/quote]

    Może i prościej ale... na pewno nie taniej ;)

    2 2 Cytuj
  • 9 paź 2009

    To nie jest przychodnia Telefoniki, jeśli chodzi o ścisłość...

    Cytuj
  • M G 9 paź 2009

    Trochę głupie pytanie "ile się czeka na wyniki badań..." , we wszystkich punktach pobrań badania realizowane są w podobnych terminach , różnice są tylko w tym jakie to badanie , bo samo w sobie "badanie krwi" jest pojęciem zbyt ogólnym. Dobrze radzą , zadzwonić i popytać?

    1 Cytuj
  • 9 paź 2009

    Zgłoś się na Policję, tam najszybciej Ci zbadają ;)

    3 Cytuj
  • 9 paź 2009

    płacisz chyba 150 zł i masz wszystkie podstawowe testy, wynik kilka godzin po pobraniu krwi.

    Cytuj
  • 13 cze 2011

    Ile się płaci za prześwietlenie w telefonice ??

    Cytuj
  • 13 cze 2011

    mój boże ! temat na forum potrafią założyć ale zadzwonić i zapytać to już nie :-( to lenistwo czy brak rozgarnięcia ? :-(

    3 1 Cytuj
  • 13 cze 2011

    [quote=gość: Kiiciek] Ile się płaci za prześwietlenie w telefonice ?? [/quote]

    Podałem nr telefonu, ale niestety Redakcja usunęła :( Wpisz w Google znajdziesz numer i dzwoń. Ehh dzieci neostrady :(

    2 2 Cytuj
  • 25 cze 2011

    Witam
    Zdecydowanie ODRADZAM gastrologów w Telefonice!!!!!
    Sa niekompetentni i niedbali .
    8 miesięcy temu bolał mnie brzuch i miałam biegunke poszłam więc do specjalisty gastrologa przepisał mi środki przeciwbólowe i dojelitowe nie zlecając rzadnych głębszych badań, nie szukał wcale przyczyny dolegliwości a jestem kobieta po 50
    Dziś jestem w specjalistycznym szpitalu bo ból znowu się nasilił za pomoca kolonoskopi lekarze wykryli ogromnego guza w jelicie grubym!!!!Są już przerzuty i nie wiem co dalej!!!!
    Nie łudzie sie ludzie,ze jak zrobicie badanie krwi albo USG i wszystko będzie w porządku to jest w porządku. W moim przypadku było to samo!!! Dopiero szczegółowe badania pod danym kontem daja 100% pewność. USG nie wykrywa zmian nowotworowych w środku narządu!!! Dopiero tomografia i to przy udziale kontrastu wykrywa zmiany ale i tak nie wszystkie...
    Jestem po operacji lekarze sprawdzali karzdy narząd w moim ciele i to daje 100% jak liczne i wielkie sa zmiany!!!
    Dziś wiem że jestem chora i to bardzo, żałuje tylko ze poszłam z ta dolegliwscią własnie tutaj, guz juz 8 msc temu był tak duży ze gastrolog bez USG powinien go wyczuć...!!!być moze wtedy nie było by tak licznych przerzutów.
    Moje życie jest w rękach Boga pisze ten post po to aby każdego z was wyczulić na lekarzy i abyście nie lekcewarzyli swoich dolegliwości
    Pozdrawiam

    9 6 Cytuj
  • 25 cze 2011

    [quote=gość: Nati] WitamZdecydowanie ODRADZAM gastrologów w Telefonice!!!!!Sa niekompetentni i niedbali .8 miesięcy temu bolał mnie brzuch i miałam biegunke poszłam więc do specjalisty gastrologa przepisał mi środki przeciwbólowe i dojelitowe nie zlecając rzadnych głębszych badań, nie szukał wcale przyczyny dolegliwości a jestem kobieta po 50Dziś jestem w specjalistycznym szpitalu bo ból znowu się nasilił za pomoca kolonoskopi lekarze wykryli ogromnego guza w jelicie grubym!!!!Są już przerzuty i nie wiem co dalej!!!!Nie łudzie sie ludzie,ze jak zrobicie badanie krwi albo USG i wszystko będzie w porządku to jest w porządku. W moim przypadku było to samo!!! Dopiero szczegółowe badania pod danym kontem daja 100% pewność. USG nie wykrywa zmian nowotworowych w środku narządu!!! Dopiero tomografia i to przy udziale kontrastu wykrywa zmiany ale i tak nie wszystkie...Jestem po operacji lekarze sprawdzali karzdy narząd w moim ciele i to daje 100% jak liczne i wielkie sa zmiany!!!Dziś wiem że jestem chora i to bardzo, żałuje tylko ze poszłam z ta dolegliwscią własnie tutaj, guz juz 8 msc temu był tak duży ze gastrolog bez USG powinien go wyczuć...!!!być moze wtedy nie było by tak licznych przerzutów.Moje życie jest w rękach Boga pisze ten post po to aby każdego z was wyczulić na lekarzy i abyście nie lekcewarzyli swoich dolegliwoś*****zdrawiam [/quote]

    Post powyżej jest pisany pod wypływem emocji i jest bardzo nieobiektywny.
    Miałem robioną w tej przychodni kolanoskonopie i ... badanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie, a lekarz który mnie "prowadził" był bardzo kompetentny (dok. Szule....).

    4 1 Cytuj
  • 25 cze 2011

    Też robiłam kolonoskopię tylko u drugiego lekarza,czułam się jak człowiek przy tym badaniu a nie jak 'bydle',a tak robi takie badanie lekarz w Suchej B.

    1 1 Cytuj
  • adzygmunt 25 cze 2011

    Gastroskopia w Telefonice jest robiona głowicą, którą wprowadza się bez znieczulenia odruchu wymiotnego bo... zmienia obraz, czego? żołądka i dwunastnicy?
    Przez moment, takie mam wrażenie, może to było cały czas nie działało dopowietrzenie.
    Nie zapytano mnie czy zbadać przy okazji helikobakter.
    Pielęgniarka bardzo sympatyczna i gdyby nie ona nie wiedziałbym nic co tam mam w środku.
    Lekarz b. małomówny jakby zrutynizowany, nie wiem czy nie powinienem powtórzyć badania. Chyba nie za bardzo mu wierzę.
    Wyraźny jest podział dzisiaj Cię badam a jutro w przychodni leczę /ten sam gabinet i lekarz/
    Badanie wykonano ze skierowania na NFZ.

    1 1 Cytuj
  • 25 cze 2011

    [quote=adzygmunt] Gastroskopia w Telefonice jest robiona głowicą, którą wprowadza się bez znieczulenia odruchu wymiotnego bo... zmienia obraz, czego? żołądka i dwunastnicy?Przez moment, takie mam wrażenie, może to było cały czas nie działało dopowietrzenie.Nie zapytano mnie czy zbadać przy okazji helikobakter.Pielęgniarka bardzo sympatyczna i gdyby nie ona nie wiedziałbym nic co tam mam w środku.Lekarz b. małomówny jakby zrutynizowany, nie wiem czy nie powinienem powtórzyć badania. Chyba nie za bardzo mu wierzę.Wyraźny jest podział dzisiaj Cię badam a jutro w przychodni leczę /ten sam gabinet i lekarz/Badanie wykonano ze skierowania na NFZ. [/quote]

    Helikobakter możesz sprawdzić z krwi.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 25 cze 2011

    Oczywiste, ale dokładniej i bez dodatkowego kłucia za jednym zamachem.
    A i ani jednego zdania o refluksie.

    1 1 Cytuj
  • 26 cze 2011

    Przepraszam bardzo.... ale ja nie neguje tego jak jest robiona kolonoskopia bo ja w Telefonice jej robionej NIE MIAŁAM!!!!!Być może dobrze, a być może źle co pacjent to inna opinia.....
    W moim przypadku właśnie W TYM TKWI NAJWIĘKSZY PROBLEM....bo gdyby lekarz zlecił to BADANIE i wykonał w TELEFONICE KOLONOSKOPIE,,,to moje leczenie byłoby przyśpieszone o prawie rok!!!!
    Nie wiem czy mozecie zdać sbie z tego sprawe jak wazny jest kazdy jedem msc przy chorobie takiej jak nowotwór....Tym większy jest o to żal że jesteś u specjalisty gastrologa z zaawansowanym stadium nowotwora jelita grubego a on przepisuje Ci środki przeczyszczające!!!!
    SKANDAL.....
    Guz był tak duży że przy dwudniowej głodówce wyczuwałam go w szpitalu, mało tego powiekszone miałam węzły chłonne w jamie brzusznej.
    Więc prosze was nie piszcie ze post jest pisany pod wpływem emocji, wiem ze ich nie brakuje nikomu.....
    Raczej pstawcie sie na moim miejscu, wy opisujecie jak byliście traktowani, jak czuliscie się podczas KOLONOSKOPI czy bolało czy nie.....a czy to jest ważne jak wszystko u was w porzadku,,,,,
    Ja poruszam dużo wazniejszy problem......
    BRAK KOMPETENCJI GASTROLOGÓW w telefonice w moim przypadku wynika z tego że nie zlecił badania KOLONOSKOPI gdzie inaczej lekarz nie jesteś w stanie powiedzieć że wszystko w porzadku i przepisać leki przeczyszczajace jak nie zna przyczyny dolegliwości....nie widzi co jest w środku.....

    8 3 Cytuj
  • 27 cze 2011

    [quote=gość: Nati] Przepraszam bardzo.... ale ja nie neguje tego jak jest robiona kolonoskopia bo ja w Telefonice jej robionej NIE MIAŁAM!!!!!Być może dobrze, a być może źle co pacjent to inna opinia.....W moim przypadku właśnie W TYM TKWI NAJWIĘKSZY PROBLEM....bo gdyby lekarz zlecił to BADANIE i wykonał w TELEFONICE KOLONOSKOPIE,,,to moje leczenie byłoby przyśpieszone o prawie rok!!!!Nie wiem czy mozecie zdać sbie z tego sprawe jak wazny jest kazdy jedem msc przy chorobie takiej jak nowotwór....Tym większy jest o to żal że jesteś u specjalisty gastrologa z zaawansowanym stadium nowotwora jelita grubego a on przepisuje Ci środki przeczyszczające!!!!SKANDAL.....Guz był tak duży że przy dwudniowej głodówce wyczuwałam go w szpitalu, mało tego powiekszone miałam węzły chłonne w jamie brzusznej.Więc prosze was nie piszcie ze post jest pisany pod wpływem emocji, wiem ze ich nie brakuje nikomu.....Raczej pstawcie sie na moim miejscu, wy opisujecie jak byliście traktowani, jak czuliscie się podczas KOLONOSKOPI czy bolało czy nie.....a czy to jest ważne jak wszystko u was w porzadku,,,,,Ja poruszam dużo wazniejszy problem......BRAK KOMPETENCJI GASTROLOGÓW w telefonice w moim przypadku wynika z tego że nie zlecił badania KOLONOSKOPI gdzie inaczej lekarz nie jesteś w stanie powiedzieć że wszystko w porzadku i przepisać leki przeczyszczajace jak nie zna przyczyny dolegliwości....nie widzi co jest w środku..... [/quote]

    Byłaś u jednego czy wszystkich gastrologów ? Będąc najprawdopodobniej u jednego oczerniasz wszystkich ! Wstydź się.

    6 Cytuj
  • 27 cze 2011

    Może i Nati nie powinna oceniać całej przychodni, ale lekarz u którego się "leczyła" powinien się poważnie nad sobą zastanowić, jak również jego pracodawca nad współpracą z nim. Bo to tak strasznie trudne poświęcić pacjentowi 5 minut, zebrać porządny wywiad, zbadać starannie fizykalnie brzuch, zlecić podstawowe badania, zrobić test na krew utajoną w kale, a już najtrudniej wykonać/skierować na kolonoskopię, która po 50 rż. jest bezpłatna w ramach programu profilaktycznego. Może to nie zmieniłoby nic, ale tak powinno być zrobione.

    7 Cytuj
  • 29 sie 2011

    proszę o opinie na temat chrurgii w telefonice musze usunac znamie z twarzy i nie wiem czy warto tam iść chodzi głownie o blizny czy potrafia tak zrobic by byla jak najmniej widoczna . moze ktos mial wykonywany tam taki zabieg > prosze o pomoc

    Cytuj
  • 29 sie 2011

    [quote=gość: lillith1976] proszę o opinie na temat chrurgii w telefonice musze usunac znamie z twarzy i nie wiem czy warto tam iść chodzi głownie o blizny czy potrafia tak zrobic by byla jak najmniej widoczna . moze ktos mial wykonywany tam taki zabieg > prosze o pomoc [/quote]

    Miałem tam wycinane trzy znamiona, a w niedalekiej przyszłości kolejne.
    Sam zabieg nic nie boli (znieczulenie), po nim 1 do 3 dni trochę się cierpli (zależy od miejsca wycięcia).
    Możesz za 250 zł mieć wycięcie dobrym jednorazowym sprzętem lub na NFZ sprzętem standardowym.

    Co do blizny - nikt ci pewności nie ma czy "będzie właściwa".

    Czas gojenia od 6 do 12 miesięcy. W tym okresie blizna jest czerwona i na pewno się wyróżnia.

    IDŹ NAJPIERW NA KONSULTACJĘ. Na recepcji polecom ci właściwego chirurga.

    1 Cytuj
  • 29 sie 2011

    Jeśli masz skierowanie od rodzinnego na NFZ oczywiście nic nie płacisz.

    Cytuj
  • 29 sie 2011

    Wyniki badania krwi (i nie tylko) można sobie samemu ściągnąć ze strony internetowej "Diagnostyki". Tak na marginesie to polecam wszystkim rodzicom małych dzieci to miejsce ze względu na WYBITNE wręcz umiejętności pobrania krwi od dziecka w sposób nie stresujący go. Jest tam taka pani w okularach z krótkimi włosami, która pobierała już kilka razy krew u mojej córci z żyły i porównując zachowanie dziecka podczas pobierania krwi ze szpitalem w Prokocimiu stwierdzam, że ta kobieta czyni cuda bo dzieciak w ogóle się nie zorientował co jest grane i nie pisnął nawet.

    3 2 Cytuj
  • 4 cze 2012

    złamałam małego paliczka w lewej stopie.W szpitalu po prześwietleniu lekarz powiedział że palec musi się sam zagoić.Przez pierwszy tydzień mało bolało mogłam nawet prowadzić samochód ale po tygodniu cała noga boli i rwie strasznie czasem ledwo z bólu mogę wytrzymać.Nie wiem czemu lekarz nie kazał mi przyjść do kontroli żeby chociaż zlecił drugie prześwietlenie czy goi się ok.

    Cytuj

Odpowiedz