Forum » Myślenice

Badania w ciąży

  • 2 cze 2014

    Drogie mamy gdzie robiłyście wszystkie badania (morfologia, mocz, glukoza, toksoplazmoza, TSH, itd)? Chodzi mi o to by zrobić już wszystkie badania w jednym miejscu. A nie orientuje się za bardzo gdzie mogę zrobić je w Myślenicach.

    Cytuj
  • 2 cze 2014

    Osobiście wszystkie badania w ciąży i nie tylko wykonywałam w Diagnostyce w dawnej Telefonice obecnie Certus. Zawsze byłam zadowolona :) Najważniejsze, że posiadajac kartę stałego klienta wyniki masz dostępne również na internecie, co bardzo mi ułatwiało sprawę bo moje wyniki otrzymywał również mój ginekolog i nie musiałam jeździć po wyniki.

    2 3 Cytuj
  • Natalia KKK 2 cze 2014

    Juliusza Słowackiego 21
    32-400 Myślenice
    12 274 41 07

    3 3 Cytuj
  • 4 cze 2014

    Diagnostyka - naprzeciwko LO im T. Kościuszki - wszystkie badania tam zrobisz- łącznie z przesiewami, cytologią, biocenozą itp

    1 Cytuj
  • 4 cze 2014

    wszystkie możesz zrobic w przychodni przy szpitalu, chyba nawet jest najtaniej.

    3 1 Cytuj
  • 5 cze 2014

    wszystkie robię w przychodni koło szpitala

    3 Cytuj
  • 11 paź 2014

    Ania 02.06.2014 - 21:57
    Osobiście wszystkie badania w ciąży i nie tylko wykonywałam w Diagnostyce w dawnej Telefonice obecnie Certus. Zawsze byłam zadowolona :) Najważniejsze, że posiadajac kartę stałego klienta wyniki masz dostępne również na internecie, co bardzo mi ułatwiało sprawę bo moje wyniki otrzymywał również mój ginekolog i nie musiałam jeździć po wyniki.

    Czy wyrobieni takiej karty wiąże sie z jakimis kosztami? Pamietasz moze ile płaciłas za te badania. Własnie musze sie wybrac i nie wiem na jaka kwote musze byc przygotowana.

    3 Cytuj
  • 11 paź 2014
    Anpl napisał/a:

    wszystkie możesz zrobic w przychodni przy szpitalu, chyba nawet jest najtaniej.

    W przychodni szpitalnej zrobisz bezpłatnie jeśli chodzisz do ginekologa na NFZ. Jeśli chodzisz prywatnie jak większość to niestety trzeba płacić i to nie mało. W diagnostyce za komplet badań 251 zł.

    2 4 Cytuj
  • 11 paź 2014

    Karta pierwszy raz wyrabiana jest bezpłatnie, jak zgubisz to za kolejną już płacisz. Ja robiłam w 2012 r. koszt około 250 z tego co pamiętam ale badania robiłam bez toksoplazmozy bo mam antyciała i nie musiałam robić.

    Cytuj
  • 12 paź 2014
    renaw napisał/a:

    W przychodni szpitalnej zrobisz bezpłatnie jeśli chodzisz do ginekologa na NFZ. Jeśli chodzisz prywatnie jak większość to niestety trzeba płacić i to nie mało. W diagnostyce za komplet badań 251 zł.

    To chyba logiczne że bezpłatnie jest tylko ze skierowaniem od lekarza przyjmującego na fundusz? robiłam badania zarówno w diagnostyce jak i w przychodni i taniej za badanie płaciłam w szpitalu. I mam na myśli żeby była jasność podstawowe badania, które akurat musiałm zrobić kilkakrotnie w czasie ciąży np. moczy czy morfologie.

    A rzucenie ceny za komplet badań, nic mi nie mówi bo co lekarz i pacjentka to inne zalecenia do badań i ilości ich wykonywania.

    i dla zainteresowanych, nie wiem czy aktualny ale przynajmniej można zobaczyć poglądowe ceny:

    http://www.szpitalmyslenice.pl/docs/cennik/cennik2012.pdf

    2 1 Cytuj
  • 12 paź 2014

    Dziekuje za info;)

    Cytuj
  • 21 paź 2014

    Witam! Czy orientuję się któraś z Was czy trzeba mieć skierowanie do szpitala na kroplówkę z magnezem?

    Jestem w ciąży i lekarz powiedział żebym poszła, i nie bardzo sobie to wyobrażam.. mam iść i powiedzieć " dzien dobry, przyszłam na kroplówkę z magnezem?" Jak byłam u niego to miałam twardy brzuch a teraz już jest w miare ok.

    Głupie pytanie no ale nie wiem jak to zrobić.

    1 Cytuj
  • 21 paź 2014
    Elf_e napisał/a:

    Witam! Czy orientuję się któraś z Was czy trzeba mieć skierowanie do szpitala na kroplówkę z magnezem?

    Jestem w ciąży i lekarz powiedział żebym poszła, i nie bardzo sobie to wyobrażam.. mam iść i powiedzieć " dzien dobry, przyszłam na kroplówkę z magnezem?" Jak byłam u niego to miałam twardy brzuch a teraz już jest w miare ok.

    Głupie pytanie no ale nie wiem jak to zrobić.

    zależy który tydzień ciązy, jeśli lekarz Ci tak powiedział, to idziesz na sor i przyjma cię na oddział, gdzie pewno lekarz dyżurny zatwierdzi wskazania Twojego ginekologa.
    A twardy brzuch, no cóż, mnie zatrzymał jeden lekarz na oddziale i nakazał kroplówki, a na drugi dzien drugi lekarz mnie wypisał :) ale nie bagatelizuj tego, idź i niech w szpitalu zdecyduja.

    1 Cytuj
  • 21 paź 2014

    Gabinet Analiza
    Słowackiego 21
    Super obsługa, wyniki szybko, tanie badania :)
    Ja robiłam tam wszystkie badania w 2 ciążach

    2 Cytuj
  • 21 paź 2014

    27 tydzień. W takim razie kieruje się na sor.
    Dziękuje za odpowiedź! ;)

    Cytuj
  • 21 paź 2014

    oo to już wysoka ciąża i na pewno bez problemów Cię przyjmą. Lepiej iśc 3 razy niepotrzebnie, niż raz za późno ;) powodzenia!

    3 Cytuj
  • 24 paź 2014

    Po Badania mozna zrobic na Jagiellońskiej naprzeciwko ogólnika. Tam tez mozesz sobie zrobic badz okazać jeśli juz masz.kartę bo to tez Diagnostyka. I tam możesz tez zrobic cytologię czy posiew... Wyniki w necie jeszcze tego samego.dnia... Ja korzystałam z tej placówki i jestem zadowolona... No a jak masz skierowanie od gin który tam pracuje(jest tam tez poradnia K na NFZ) to nasz za darmo...

    A co do mg z kroplówce to idziesz na sor mówisz co i jak on cie przyjmują na oddział i masz kroplówkę. Ja bym na Twoim miejscu poszla bo twardnienie brzucha w ciazy moze byc niebezpieczne tzn wywołać wcześniejszy poród...

    1 Cytuj
  • 25 paź 2014

    Byłam. Zatrzymali mnie na 3 dni. Dostałam zastrzyki i kroplówki i już teraz jest w porządku. Leże w domu.

    Co do szpitala i oddziału ginekologicznego to w porządku. Nie jest tak strasznie jak piszą,
    Pielęgniarki raczej miłe. Wiadomo nie wszystkie, ale każdy może mieć gorszy dzień ;)
    Co do ginekologów to też w porządku. Jak coś nie widziałam to zapytałam - bez problemu odpowiedzieli, wyjaśnili czyli wydaję mi się , że tak jak powinno być.

    4 Cytuj
  • 15 sty 2015

    Czy na badanie glukozy w ciazy trzeba miec skierowanie nawet jesli chodzi sie do lekarza prywatnie? Bo słyszałam ze trzeba.

    1 Cytuj
  • 15 sty 2015

    trzeba nawet prywatnie

    Cytuj
  • 16 sty 2015
    nova22 napisał/a:

    Czy na badanie glukozy w ciazy trzeba miec skierowanie nawet jesli chodzi sie do lekarza prywatnie? Bo słyszałam ze trzeba.

    Chodzi Ci o badanie krzywej cukrowej? Jeśli o to, to w przychodni szpitalnej wykonują to badanie za kilka zł i nie trzeba mieć skierowania (jak się chodzi prywatnie do gin), bo na nfz chyba skierowanie dają i badanie jest za free. Zaskoczyło mnie gdy poszłam tam robić to badanie, że pani w okienku od razu przeprosiła inne osoby w kolejce i kazała mi wejść za pierwszeństwem :) W przychodni nie musisz przynosić własnej glukozy, a podobno w niektórych punktach gdzie można zrobić to badanie musisz przyjść z własnym proszkiem.

    Cytuj
  • 20 sty 2015

    W prywatnych nie przynosisz wcale glukozy, tylko musisz mieć napisane jaka dawka

    Cytuj
  • 5 lip 2018

    Jeżeli chodzi o różne badania, to ja chodziłam do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej na badania prenatalne. Raz też zrobiłam u niej echo serca mojego dziecka. Przyjmuje w kilku miejscach, ja akurat odwiedzałam ją w Tychach. Naprawdę warto przejechać ten kawałek drogi. Pani doktor świetnie wyjaśnia wszystko co się dzieje, co widać na USG. Jestem bardzo zadowolona i jeżeli zajdę w kolejną ciążę to na pewno będę do niej uczęszczać.

    3 Cytuj
  • 5 lip 2018

    Jeżeli chodzi o różne badania, to ja chodziłam do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej na badania prenatalne. Raz też zrobiłam u niej echo serca mojego dziecka. Przyjmuje w kilku miejscach, ja akurat odwiedzałam ją w Tychach. Naprawdę warto przejechać ten kawałek drogi. Pani doktor świetnie wyjaśnia wszystko co się dzieje, co widać na USG. Jestem bardzo zadowolona i jeżeli zajdę w kolejną ciążę to na pewno będę do niej uczęszczać.

    1 4 Cytuj

Odpowiedz