Forum » Myślenice

Wyrób własny

  • ela 16 sie 2014

    Witam, mam takie pytanie czy zna ktoś może jakąś osobę, która zajmuje się wyrobem własnych wędlin głównie chodzi mi o typową wiejską kiełbasę. Gdyby ktoś mógł polecić.

    9 3 Cytuj
  • 18 sie 2014

    Nikt Ci tu nie poda imienia, nazwiska i adresu, bo by to mógł być "donos "na policję, do sanepidu i takich tam innych urzędasów
    Musisz poszukać, przez znajomych, czyli zaufane osoby:)

    15 Cytuj
  • 27 gru 2014

    Widzę ze temat już jest więc podpinam się gdzie w Myślenicach czy pobliskich wsiach można dostać pyszna swojska wędline? Zostawiam email i liczę na jakiś sprawdzony namiar;)
    emii1888@interia.pl ;)

    1 1 Cytuj
  • szu teższu 29 gru 2014

    co do takiej wędlinki to raczej jest problem bo to wszystko idzie lepiej niz ciepłe bułeczki :) a te wszystkie niby wiejskie wyroby co są w sklepach to sobie można wsadzić między bajki najlepiej ugadać sie w 2-3 osoby kupić całego prosiaczka i wtedy macie pyszne wyroby dla siebie :) pozdrawiam

    2 1 Cytuj
  • 29 gru 2014
    ziomal1 napisał/a:

    Nikt Ci tu nie poda imienia, nazwiska i adresu, bo by to mógł być "donos "na policję, do sanepidu i takich tam innych urzędasów
    Musisz poszukać, przez znajomych, czyli zaufane osoby:)

    Ziomal1 ma rację dobre pokątne wyroby tylko z konspiracji z ucha do ucha jak w stanie wojennym.

    2 Cytuj
  • 29 gru 2014
    szu20 napisał/a:

    co do takiej wędlinki to raczej jest problem bo to wszystko idzie lepiej niz ciepłe bułeczki :) a te wszystkie niby wiejskie wyroby co są w sklepach to sobie można wsadzić między bajki najlepiej ugadać sie w 2-3 osoby kupić całego prosiaczka i wtedy macie pyszne wyroby dla siebie :) pozdrawiam

    Z tym prosiakim to zgoda,ale to nie moze byc byle prosiak by smakowalo swojsko;)

    3 Cytuj
  • ten triggers 1 sty 2015

    Z tymi wyrobami własnym to ciekawa sprawa, oczywistym jest że w takowych znajdziemy więcej mięsa w mięsie ale czym zwierzynę pasiono przed ubiciem pozostanie wieczna zagadką. Tak czy owak raptem kilka dni temu kosztowałem swojskiej szyneczki i jedyna opcja przebijająca doznania smakowe to dziczyzna. Warto szukać :)

    Cytuj
  • 5 sty 2015

    Niestety nie znalazłam jeszcze żadnego gospodarza z takim fachem:(

    Cytuj
  • szu teższu 5 sty 2015

    mówiąc o prosiaku miałem na myśli takiego wiejskiego na ziemniaczkach i zbożu chowanego a nie takiego z wędzonki z samej paszy :) z tym \\że cena takiej świnki jest z wiadomych względów wyższa

    1 Cytuj

Odpowiedz