Forum » Myślenice

Agencja Opiekunek w Myślenicach, czy warto byłoby utworzyć u nas takie miejsce?

  • 17 lis 2009

    Mój temat związany jest z tym, że osoba z kręgu moich znajomych chciałaby otworzyć taką działalność. Obecnie stara się o uzyskanie refundowanych funduszy na ten cel (pożyczka z UP i z UE_). Bardzo chciałaby utworzyć takie pośrednictwo, gdzie mamy mogłby znaleźć fachową opiekunkę dla swojej pociechy, dobro dzieci przede wszystkim. Koszty pośrednictwa tez nie byłyby za wysokie. Co o tym myślicie? Czy warto ukierować się w tym kierunku, czy może macie jakieś inne pomysły? Pomóźcie (trzeba wziąść pod uwagę fakt że te pożyczki z PuP i UE nie są za wysokie, trzeba dostosować możliwości do finansów ne ten cel). Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat.

    4 Cytuj
  • 17 lis 2009

    Myślę, że ma rację bytu jednak postaw na elastyczność i na prawdę dużą usługowość dla zagonionych ludzi. Masz dwie alternatywy lub dwie drogi na raz (zależy od możliwości) bardzo drogo wchodząc w sferę nazwijmy usług luksusowych czyli dla ludzi z pieniędzmi i tu nie ma mowy o potknięciach i zaniedbaniach oraz usługi bardziej dostępne dla zwykłych ludzi. Jedno i drugie wiąże się z kadrą i od tej bym zaczął. W szarej strefie możesz podpierać się młodą babcią, ciotką, sąsiadką ale wchodząc jak planujesz oficjalnie na rynek pamiętaj o ryzyku pilnowania cudzych dzieci a jest ich wiele. Zatem kompetencje przede wszystkim. Moim zdaniem Myślenice to dobry początek, jak się dotrzesz sama dorośniesz do fili w Krakowie pod jakimkolwiek biurowcem. Ważne aby zacząć, jak się poszczęści to na referencjach pojedziesz dalej czego Ci życzę.
    Jak na biznesplan przystało zacznij od dotarcia do informacji : ile dzieci sięw tym roku nie dostało do przedszkola.
    Zupełnie innym tematem są niemowlęta i/lub nieporadne ich mamy. To może być pewna gałąź agnecji. Rynek zweryfikuje twoje koszty i cenę. Warto spróbować, z siedzenia nic nie wyniknie.

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    Myślę że byłby to dobry pomysł, duża pomoc szczególnie młodym mamom, które boją się brać urlopy wychowawcze z powodu utraty pracy. Moja znajoma skorzystała z usług takiej agencji i jest bardzo zadowolona, gdyż kwalifikacje i referencje są głównym kryterium doboru opiekunki. Opłata za pośrednictwo jest jednorazowa i waha się w granicach od 200-500 zł (zależy to od tego kogo szukamy, ile ta osoba ma pracować), poza tym agencja poza rekrutacja kandydatów na opiekunki pomaga w negocjacji i ustalaniu przyszłych warunków pracy i płacy, mając na uwadze zarówno dobro klientów jak i przyszłych opiekunek. Mam nadzieje ze młode mamy będace na tym forum dodadzą tez coś od siebie.

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    naczytałeś się koleś artykułu na onecie o youppies :D haha koleś tam pisał że wzbogacił się na agencji opienkunek, data twojego postu akurat się zbiegła :D oryginalny pomysł, oklaski :)

    1 Cytuj
  • 28 lis 2009

    A kto sprawdzałby referencje takiej opiekunki i wg. jakiego kryterium ? Tu chodzi o dzieci, więc jest to BARDZO duża odpowiedzialność. Weź pod uwagę fakt, że wystarczy, że jedna opiekunka się nie sprawdzi to leci w dół opinia o twojej agencji, a nawet najlepsza reklama i wszelakie zapewnienia nie zastąpią opinii matek.

    5 Cytuj
  • 30 lis 2009

    Jeżeli chodzi o sprawdzanie referencji to głównie będzie to zadanie należało do właścicielki agencji, która z zawodu jest specjalistą ds personalnych, i która przez okres studiów pracowała jako opiekunka do dzieci, dzieci były w różnym przedziale wiekowym i stąd właśnie zrodził się pomysł na utworzenie w naszym mieście takiej agencji.Poza tym nie każdy może założyć sobie taką agencję, trzeba dostać zgodę od Ministerstwa Gospodarki i Pracy na jej prowadzanie (same koszty uzyskania pozwolenia są w granicach od 2000-3000 zł). Główne kryteria doboru opiekunek i wymagania co do nich podają klienci czyli rodzice dziecka lub rodzina osoby starszej wymagającej opieki. Agencja jako podmiot pośredniczący między rodzicami a przyszłymi opiekunkami za zadanie dostosować się i dołożyć starań aby znaleźć odpowiednią osobę, nie można powierzyć dziecka byle komu. Dlatego na pierwszym miejscu stawiane są referencje. Preferowane są osoby, które miały doświadczenie w opiece nad dziećmi i osobami starszymi. Na pewno zatrudnienia nie znajdzie w niej pierwsza lepsza osoba z ulicy, która właśnie straciła praca i sama nie wie co ze sobą zrobić, więc myślą o tym żeby chwycić się czegokolwiek, nawet tego do czego sami nie mają powołania. Poza tym w rekrutacji poza rozmową kwalifikacyjną opiekunki bedą poddawane testom merytorycznym jak i psychologicznym.Dla tych mniej doświadczonych niań dodatkowo organizowałoby się kursy i szkolenia. Do dzieci trzeba mieć podejście, i trzeba umieć się nimi zajmować. Poza sprostaniem wymagań klienta, agencja zajmowałaby się interesem opiekunek, pomaga w określeniu obowiązków przyszłej niani, w ustaleniu wynagrodzenia. Chodzi o to aby aby ani rodzice ani opiekunki nie czuli się poszkodowani,trzeba ustalić zasady wzajemnej współpracy, tak aby było dobrze dla obu stron, przecież chodzi tu o dobro dziecka lub osoby starszej. Sama pomysłodawczyni bardzo kocha dzieci, ma do nich podejście, była bardzo dobrą opiekunką a teraz chciałby rozpocząć taką działalność na własny rachunek. Tylko to dopiero same plany, a do założenia działalności długa droga, beż pożyczki z PUP lub z UE sama sobie nie poradzi. Skończyła studia, posiada doświadczenie zawodowe, a mimo to z powodu kryzysu w firmie której pracuje straciła pracę. Ale nie załamuje się, chciałaby zrobić coś dla siebie i dla innych - może najwyższy czas zaryzykować i otworzyć coś własnego, tylko waha się jeszcze bo czy taka agencja miałaby rację bytu w naszej miejscowości, tym bardziej że jak na razie nie wiele osób wypowiada się na ten temat, mimo że sporo osób odwiedziło ten post. Jeżeli macie zdanie na ten temat po prostu piszcie, a może za jakiś czas powstanie u nas takie miejsce.zapraszam do wyrażania swoich opinii.

    Cytuj
  • 30 lis 2009

    Jestem mamą dwójki dzieci i z doświadczenia wiem że na pewno wiele mam potrzebuje profesjonalnych opiekunek. Na przyszłośc proponowałabym jeszcze rozważyć coś takiego jak krótkotrwała opieka nad dziećmi np na 3-5 godzin wieczorem. Często zdarza się że gdy rodzice są w pracy w godzinach rannych to babcie lub inni członkowie rodziny pomagają w pilnowaniu dzieci lub są one w przedszkolach. Gorzej jest gdy wieczorem mama chce gdzieś wyjść np na spotkanie z koleżanką, basen itp lub gdy obydwoje z mężem chcą gdzieś wyjśc. ze strony opiekujących się na co dzień dziećmi jest wtedy pełno wymówek no a przedszkola wiadomo działają do 16. Uważam że gdyby cena była przystępna i byłaby dostępnośc takich opiekunek z referencjami ( nie jakichs przypadkowych) to byłoby wielu chetnych

    Cytuj
  • Łukasz Dragosz 30 lis 2009

    pomysł ok, sprawdzi się tak jak i dużo innych jeszcze usług de facto kopiowanych z Krakowa bo... Myśleniczanie upodabniają się do mieszkańców Krakowa: bogacą się i mają coraz mniej czasu zatem będą na opiekunki wydawać. Jakkolwiek jak przekonacie ludzi przyzwyczajonych do opiekunek w formie młodszych kuzynek itp. do zaufania komuś obcemu? Jakby nie było to chodź bogate to jednak wciąż małe miasteczko.

    Firemka przynosiłaby pewne acz nie jakieś niesamowite zyski zapewne, ot kilka tysięcy miesięcznie :)

    1 Cytuj
  • 21 lut 2010

    Uważam że sprzydała by się taka agencja, moja znajoma z Krakowa w taki sposób znalazła opiekunkę dla swojej córeczki - co prawda liczy się to z jednorazową opłatą rzedu od 300-500 w mniejszym mieście takie jak np myślenice zł (pośrednictwo, rekrutacja, testy,ewentualne szkolenia dla kandydatki na opiekunki, sprawdzenie referencji, polecanie osób z doświadczeniem ) Nie każdy . Natomiast w Krakowie ceny wynosza od 300-1000 zł. Firmy te oferują takze kilkumiesięczną gwarancje - np gdyby jakaś opiekunka odeszła z przyczyn losowych - zamiast niej agencja wysyła bez oplat kolejną osobę do pracy. Rodzice ustalają wynagrodzenie przyszłej niani i warunki pracy - agencja jest jedynie pośrednikiem - może doradzić i pomóc w ustalaniu przyszłej współpracy. Mogłoby u nas powstać takie miejsce.

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Ja dopiero będę mamą, ale myślę, że taka agencja na pewno, by się przydała. Zawsze weryfikacja dodatkowej osoby zmniejsza ryzyko pomyłki. Tym bardziej, że osoba która chce taką agencje założyć sama pracowała w takim charakterze, więc być może lepiej wie na co zwrócić uwagę. Myślę, że jakaś forma "odszkodowania" na wypadek złej opiekunki tez była by dobra, np. przysłanie w zamian nowej, przy czym, np. pierwszy miesiąc na koszt firmy. To zmusiłoby do lepszej weryfikacji pracownic i większej odpowiedzialności.

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Widzę Obywatel, że przewąchujesz rynek, nie wiesz co rozkręcić w tej mieścinie.

    To forum to raczej niezbyt reprezentatywna grupa na przeprowadzanie sondaży :D

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Dzięki za uwagi G.C - osoba z mojej rodziny stara się obecnie o rozkręcenie tego biznesu w naszym mieście, czeka na decyzje z PUP o przyznaniu dotacji i oby się jej udało, to młoda, zdolna i kreatywna osoba, poza tym wspominałem już o niej wcześniej (ja trochę jej pomagam :) Niestety z własnych środków nie bardzo ma możliwość aby bez dotacji uruchomić działalność, dlatego każdy opinia sie liczy nawet na forum - będzie to duży plus na drodze ku dobremu rozpatrzeniu tej sprawy.Za wszelkie uwagi z góry dziękuje.

    Cytuj
  • 17 sie 2012

    Czy ktos wie ile wynosi płaca opiekunki za godzinę? Planuje zatrudnic i nie wiem ile zaproponowac zeby sie nie wygłupic

    1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    w Krakowie min. 8zł/h a tu to nie wiem... najlepiej zapytać ile by chciała zarabiać... i bardzo uważać przy wyborze...

    1 1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    Chciała to by na pewno dużo zarobić ale ja bym raczej z perspektywy własnych doświadczeń zadała pytanie temu u kogo była poprzednio ile jest warta praca danej opiekunki. Ja tydzień temu podziękowałam Pani, której płaciłam 7 zł/godz. (tyle sobie powiedziała) gdy jej powiedziałam po miesiącu, że dziękuję to stwierdziła, że wystarczy 5,5 z tym, że mi akurat nie chodziło o cenę. Po prostu była beznadziejna. Znajoma rezygnuje od września z opiekunki bo dzieciak idzie do przedszkola i jej opiekunka idzie do moich dzieci a liczy sobie 8zł/godz. Wcześniej myśleliśmy, że to za dużo ale przez wakacje zaliczyliśmy 3 opiekunki a dwie były z "niania.pl" i dziękuję bardzo... Radzę Wam bierzcie niańki, które pracowały już u jakichś znajomych i warto zapłacić o złotówkę lub dwie więcej za kogoś sprawdzonego. Ja żadnej z tych które były u mnie bym nie chciała nawet za darmo.

    1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    [quote=obywatel] Mój temat związany jest z tym, że osoba z kręgu moich znajomych chciałaby otworzyć taką działalność. [/quote]
    Dzięki za pomysł, już go realizuję :))

    1 1 Cytuj
  • 18 sie 2012

    osoba która sprawdzać będzie referencje sama powinna mieć wykształcenie pedagogiczne! bo w takim razie jakie ona ma pojecie o wychowaniu i opiece nad dziećmi?? dorabiała w czasie studiów?? śmieszne. Będzie kierowała sie swoim wyobrażeniem i nic poza tym....

    1 1 Cytuj
  • 18 sie 2012

    Ohh ale mądra jesteś... Nie trzeba mieć pedagogicznego wykształcenia by być niańką ani by stwierdzić że "niańka" która cały czas gdy jest z moim dzieckiem bawi się komórką jest do niczego.

    2 Cytuj
  • 14 maj 2014

    Takie agencje do-dzieci to świetna sprawa gdyż nie zawsze ma się znajomych którzy znają nianię

    1 1 Cytuj
  • 20 sie 2014

    Myślę ,że taka agencja ma w Myślenicach prawo bytu.Ja sama szukam niani dla swojego maleństwa i mam problem(zależy mi na tym by opiekunka miała swoje dziecko,ponieważ uważam że to najlepsze rekomendacje) i naprawdę jest ciężko.
    Dlatego bardzo proszę o info,jeśli macie namiary na takie nianie;
    kolodziej126@interia.pl

    2 1 Cytuj
  • 22 sie 2014

    Wlasnie tu tkwi sedno, wiekszosc osob zatrudnia nianie z polecenia a nie z agencji. Myslenice to male miasto, osoby zamozniejsze nie wpuszcza do domu kogos bez rekomendacji znajomego.

    3 Cytuj

Odpowiedz