Forum » Myślenice

Nowy starosta

  • Misiek 2 gru 2014

    Ktoś tutaj nie potrafi czytać ze zrozumieniem, mnie akurat wcale nie zależało na tym aby starostą był Szlachetka bo nie znam człowieka natomiast Tomala znam od bardzo dawna i widzę jak polityka potrafi zmieniać ludzi.
    W swojej wypowiedzi chciałem tylko poruszyć kwestię tego że stanowiska są obsadzane niezależnie od naszych wyborów.
    Przypomnę tylko że już w poprzednich wyborach sytuacja była dokładnie taka sama z tą różnicą że jeden głos więcej miało PO.
    Nie dziwi was że ani wtedy ani teraz partie które mają większość nie potrafiły przepchnąć swojego kandydata.

    Fakt ten nie świadczy o tym ze Tomal jest taki dobry tylko o tym że polityka i związane z nią pieniądze robią z ludzi szmaty którym za kilka tyś nagle zmieniają się. poglądy polityczne.
    Być może dlatego ktoś tam chciał jawnego głosowania żeby wykluczyć ze swoich szeregów ludzi którzy zrobią wszystko dla kasy.

    Czy wam wyborcom niezależnie czy głosowaliście na PiS, PO czy kogokolwiek nie głupio jest kiedy wasz kandydat nagle zmienił opcję polityczną? Czy nie czujecie się zdradzeni? Czy nie czujecie się obrażeni?
    Czy nie chcieli byście dowiedzieć się kto was zdradził i dlaczego????

    Czy po takich wyborach nie czujecie wstrętu do polityki i związanych z nią ludzi???

    PS. stanowisko zastępcy starosty w poprzednich wyborach było nagrodą za przechylenie szali w wyborze starosty być może dowiemy się kto zdradził tym razem ;)

    20 27 Cytuj
  • Misiek 2 gru 2014
    mieszkanka1980 napisał/a:

    Racja random, tylko Misiekk i jemu podobni nie kumają o co biega w tym wszystkim. Dlatego prezentują siebie samych w swoich tzw. poglądach...

    Ty wraz z randomem jesteście na tyle kumaci że wierzycie w tą ciemnotę wyborczą którą wam się wciska
    tylko dyletanci tacy jak wy udają że nie wiedzą w jaki sposób Tomal poprzednim razem uzyskał większość
    wszyscy wiedzą kto wtedy zdradził i co uzyskał w zamian.
    Przestań wiec wciskać ciemnotę którą jesteś zarażona.
    Nie poruszałem kwestii co kto zrobił będąc u władzy tylko jak się do niej dostał i co potrafi zrobić aby się przy niej utrzymać.
    I nie mów mi że oni tak rwą się do tej władzy bo chcą nam wyborcom zrobić dobrze, jeśli myślisz że są tacy dobrzy i bezinteresowni dlaczego rada powiatu nie przegłosowała propozycji jednego z członków aby zrzec się wynagrodzeń z racji członkostwa w radzie?????

    10 20 Cytuj
  • 2 gru 2014

    Ludzie chcieliście PIS to go macie. Dobrze Wam tak. Może niektórym odświeży się pamięć jak wyglądają ich rządy!

    36 7 Cytuj
  • 2 gru 2014

    Po raz kolejny zrobiono sobie z wyborców jaja ale taka jest polityka a ktoś taki jak uczciwy polityk to czysta fantazja.W takim środowisku przynależność partyjna służy tylko do nachapania się bo ani PiSowcy nie realizują programu swojej partii ani inni i wchodzą w układy z każdym aby osiągnąć cel(czyt.koryto) i zapewnić utrzymanie raz zdobytej władzy.Kto prowadzi brudną kampanię,kto gra nie czysto trudno jednoznacznie ocenić.Jedno jest pewne ,w poprzednim jak i teraz wyborze starosty to nie PiS przekupiło radnego tylko im podkupiono kogoś za przysłowiowe srebrniki.Takich rzeczy nie robi się dla idei.
    Jeżeli ktoś myśli że zrobiono to dla dobra mieszkańców to życzę dużo zdrowia.

    15 29 Cytuj
  • 2 gru 2014
    Misiekk napisał/a:

    Ty wraz z randomem jesteście na tyle kumaci że wierzycie w tą ciemnotę wyborczą którą wam się wciska
    tylko dyletanci tacy jak wy udają że nie wiedzą w jaki sposób Tomal poprzednim razem uzyskał większość
    wszyscy wiedzą kto wtedy zdradził i co uzyskał w zamian.
    Przestań wiec wciskać ciemnotę którą jesteś zarażona.
    Nie poruszałem kwestii co kto zrobił będąc u władzy tylko jak się do niej dostał i co potrafi zrobić aby się przy niej utrzymać.
    I nie mów mi że oni tak rwą się do tej władzy bo chcą nam wyborcom zrobić dobrze, jeśli myślisz że są tacy dobrzy i bezinteresowni dlaczego rada powiatu nie przegłosowała propozycji jednego z członków aby zrzec się wynagrodzeń z racji członkostwa w radzie?????

    No pewnie! Nie ważne co kto robi dla powiatu, byleby pis było przy władzy. Cokolwiek zrobią inne opcje to i tak nie dorównają przekrętom prawych i najsprawiedliwszych. Ten, kto się wyłamał, uratował nas mieszkańców od rządów despotów. Szacun dla niego i gratulacje dla J. Tomala!!!!!

    36 14 Cytuj
  • 2 gru 2014

    EEE tam czepiacie się. Przynajmniej Powiat na pieczątce dla nowego starosty zaoszczędził. Nie trzeba nowej robić. Jeszcze to samo z wice i pooo "wyborach" nawet stołki w większości pozostaną te same. Same oszczędności.
    Sorry, wice starostą może zostać tylko osoba ze szczególnymi zasługami dla powiatu....

    13 10 Cytuj
  • 2 gru 2014
    krowka123 napisał/a:

    Krówka akurat pisze na temat,nie chodzi jej o to kto został Starostą tylko jaka szuja się sprzedała?
    Wyborcy głosowali na daną osobe z danej partii i ta osoba po wyborze sprzedaje się .Jaki sens głosowania jeżeli ktoś przed wyborami mówi że jest z PiS,PO czy SLD a gdy zostanie wybrany idzie do tych którzy więcej dają?Jaki sens wyborów?Jeżeli ktoś został wybrany z danego ugrupowania a po wyborze zmienia barwy powinien tracić mandat i tyle.Inaczej wybory tracą sens ,bo wyborcy chcąc odsunąć starych wybierają nowych a ci przekupieni i tak utrzymują stary obóz przy korycie.Tylko krowa nie zmienia poglądów,to prawda.

    Krówka - jakim prawem wypowiadasz się na tym FORUM, nieobecność przy urnie wyborczej odbiera ci głos w dyskusji, a może do tej rady weszli ludzie a nie partie i przez pryzmat ludzki kierowali się wybierając Starostę, może twoim zdaniem mieli wybrać Kurowskiego - przecież miał najwięcej głosów - on już kiedyś był u władzy i do dziś się za nim smród ciągnie...
    a może ty jesteś koleżanką tej dyr. która go w FAKCIE oczernia ?

    22 5 Cytuj
  • 2 gru 2014

    Wytykacz napisał
    "Krówka - jakim prawem wypowiadasz się na tym FORUM, nieobecność przy urnie wyborczej odbiera ci głos w dyskusji......."
    Widzę że demokracja górą i nie mam prawa zabierać głosu jak napisał Wytykacz więc dziękuję za przypomnienie że żyję w wolnym kraju.
    Miłej zabawy.

    9 19 Cytuj
  • 2 gru 2014
    krystyna1 napisał/a:

    wstyd i żenada Podobno Pan Tomal płakał jak już był pewny swego Ale to łzy Judaszowe

    tak, widać na nagraniu iTV, wcześniej krzyczał, jak jeszcze nie wiedział że w PiSiorach Judasz go poprze, żenada jak wszystko w tej gminie, powiecie i urzędach hehe Zaściankowość tych ludzi mnie przeraża...

    13 15 Cytuj
  • 2 gru 2014

    Po pierwsze: kto układał listy kandydatów (czyli przyszłych radnych) PiS-u? Krasnoludki? Sierotka Marysia? A może kierownictwo lokalnych struktur partii? Skoro znalazł się w ich szeregach "zdrajca", to winę za to ponoszą Ci, którzy te listy stworzyli.
    Po drugie: nie podoba mi się postawa Pana Szlachetki. Nie ładnie jest lekceważyć ponad 20 tysięcy osób, które oddały na niego głos w wyborach do Sejmiku (jeden z najlepszych wyników w województwie). A w przypadku wyboru na starostę, musiałby zrzec się mandatu radnego Sejmiku.

    44 2 Cytuj
  • 2 gru 2014

    krowka co Ty w ogóle piszesz?!
    Przeanalizuj jak będziesz na siłach jedną sprawę. Po co ktoś z pisu miałby zdradzić dla stanowiska?! Przecież oni mieli większość i mogli sobie obsadzac stanowiska jak chcieli!! Więc po co ktoś miałby zdradzac?
    Odpowiedź jest prosta: ktoś zagłosował na Tomala bo nie chciał Szlachetki!

    36 3 Cytuj
  • 2 gru 2014
    random napisał/a:

    krowka co Ty w ogóle piszesz?!
    Przeanalizuj jak będziesz na siłach jedną sprawę. Po co ktoś z pisu miałby zdradzić dla stanowiska?! Przecież oni mieli większość i mogli sobie obsadzac stanowiska jak chcieli!! Więc po co ktoś miałby zdradzac?
    Odpowiedź jest prosta: ktoś zagłosował na Tomala bo nie chciał Szlachetki!

    albo chciał stanowiska Szlachetki

    8 5 Cytuj
  • 2 gru 2014

    Jak w telewizorze za komuny "W Kamiennym Kręgu" ciąg dalszy.

    zdjecie

    5 11 Cytuj
  • 2 gru 2014

    Wszyscy którzy głosowali na obecnego starostę to durnoty. A teraz proszę o minusiki za które z góry dziękuję:)

    54 57 Cytuj
  • 2 gru 2014

    Przepraszam co ten komentarz wniosl?. Nie dziw się ze minusuja bo durny do kwadratu. Jak nie masz co pisać to lepiej nie pisz nic.

    34 16 Cytuj
  • 2 gru 2014
    random napisał/a:

    Odpowiedź jest prosta: ktoś zagłosował na Tomala bo nie chciał Szlachetki!

    Tak to jest jak się pcha wszędzie byleby tylko jakiś stołek dorwać - a nóż mi się uda wygrać wybory na burmistrza? Ale lepiej się zabezpieczyć i wystartować jeszcze do sejmiku, bo może wygramy i będę chociaż w zarządzie? Ojjj nie udało się...!
    Ale jest jeszcze powiat, wprawdzie tu zapomniałem wystartować, ale jakoś się wcisnę no to próbuję! ołłł jee kasa kasa....
    I znowu zonk. Może czas przejrzeć na oczy? Przecież ludzie się śmieją z takiego postępowania, żenada.

    Nie zdziwię się jak pan Szlachetka w przyszłorocznych wyborach do sejmu wystartuje, a co! hahaha

    47 10 Cytuj
  • 2 gru 2014
    Misiekk napisał/a:

    Tomal znowu został starostą
    Jak to możliwe że mniejszość znowu wygrała? :)
    Ci ludzie żadnego honoru nie mają aby tylko się dorwać do kasy.
    Po co chodzić głosować jak cała ta banda i tak się poukłada jak będzie chciała.

    I to jest racja. Obsadzili swoje posadki przez kilka kadencji i porobiły się kliki razem z lekarzami, dyrektorami, prezesami, sędziami i prokuratorami i z Urbańskim na wodociągach i kto ich teraz ruszy? Urzędników przybyło a idąc do jakiegokolwiek urzędu trzeba się wystać w kolejce i i tak się nic nie załatwi. Co to wogóle za pomysł aby taki "starosta" albo "burmistrz" mógł być dłużej niż dwie kadencje?!!

    25 22 Cytuj
  • 2 gru 2014

    A to mój komentarz do ostatnich wydarzeń.
    https://www.youtube.com/watch?v=JNrGcPUkJrs&index=26&list=PL7F17698485ABFC28

    Gratuluje wszystkim wybranym, teraz pora działać bo coraz więcej ludzi wyjeżdża z naszego powiatu ;/ szukając lepszych warunków do pracy i życia.

    17 4 Cytuj
  • 2 gru 2014

    To co się stało , to tylko wynik układów, zależności , powiązań, interesów, sympatii, które nie mają żadnego związku z afiliacją polityczną. Proszę zauważyć, ze towarzystwo równie swobodnie czuje się w każdej partii do której właśnie się zaciągnęło. To jest Samodzierżawie Myślenickie (SM). JS przegiął w rozpychaniu się , a jest na ubitym terenie myslenickim za krótki .......
    To nie jest "psztyczek" w nos dla JS, to jest potężny cios, po którym może się już nie podnieść.
    A JT może równie dobrze słuzyć dla PiS ...w sumie i tak nie ma żadnej , realnej władzy....

    22 3 Cytuj
  • 2 gru 2014

    A tak generalnie partie partiami, ale w rządzeniu na tym szczeblu chyba bardziej liczą się pomysły, które chce się realizować. Więc nie jest powiedziane, że opozycja będzie zawsze robić pod górkę. Może im się uda w wielu tematach dogadać.

    18 3 Cytuj
  • 3 gru 2014

    Gratuluje Panu Staroście ;), życzę wytrwałości i żeby nikt mu nie robił koło du*y.

    26 15 Cytuj
  • 3 gru 2014

    Zaplanowana z premedytacją zdrada jednej osoby z pis będzie ciążyć na nich wszystkich i dlatego powinni doprowadzić do jego zdemaskowania.
    Cel był jeden Józiu za WSZELKĄ cenę musi zostać starostą i został.
    Odkąd takie persony dostały się do polityki skończyły się dobre obyczaje jakie były za wcześniejszych starostów np. Pana ŚP. Chorobika polegające na tym że starostę wystawia tylko ten kto ma większość po wyborach na radnych bo to odzwierciedla wolę wyborców a to co się wyprawia to zaprzeczenie demokracji.
    Wg zasady: niech sobie ludzie głosują na kogo chcą my i tak kogoś "kupimy" i będziemy przy korytku.

    25 26 Cytuj
  • 3 gru 2014
    piękny marian napisał/a:

    Zaplanowana z premedytacją zdrada jednej osoby z pis będzie ciążyć na nich wszystkich i dlatego powinni doprowadzić do jego zdemaskowania.
    Cel był jeden Józiu za WSZELKĄ cenę musi zostać starostą i został.
    Odkąd takie persony dostały się do polityki skończyły się dobre obyczaje jakie były za wcześniejszych starostów np. Pana ŚP. Chorobika polegające na tym że starostę wystawia tylko ten kto ma większość po wyborach na radnych bo to odzwierciedla wolę wyborców a to co się wyprawia to zaprzeczenie demokracji.
    Wg zasady: niech sobie ludzie głosują na kogo chcą my i tak kogoś "kupimy" i będziemy przy korytku.

    Jakie zaprzeczenie demokracji?! Przecież w sejmie też są koalicje tak? Nie ma sytuacji że wchodzi jedna partia i druga nagle nie próbuje dojść do władzy tworząc koalicje... To jest własnie demokracja! Jakby Pis był w stanie zrobić z kimś koalicje to by nie bylo problemu z rządzeniem ale zarówno PIS ogólnopolski jak i ten nasz powiatowy tego nie potrafią...

    25 4 Cytuj
  • 3 gru 2014

    Mnie ciekawi jedna rzecz czy wszyscy tu na Forum wiedzą ile dla powiatu zrobił Tomal z załogą???
    czy najfajniejsze są tylko słowne przepychanki PO PIS. Widocznie PIS nie żyje z ludźmi na tyle dobrze co inni, twierdzili chyba że jak jesteś z Pisu to już musisz się podporządkować władzy i tańczyć jak oni zagrają dobrze że Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Z drugiej strony nie dziwię się im skoro zostali wybrani w demokratycznych wyborach i ktoś z nich ma szansę na fotel starosty czy vice a tu ktoś decyduję się na Szlachetkę - przegranego burmistrza - trochę mi go żal tyle porażek w tak krótkim czasie

    30 7 Cytuj
  • 3 gru 2014
    fili44 napisał/a:

    Starosta Tomal wygrał i bardzo dobrze, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Przez ostatnie 4 lata miasto odrzyło, wcześniej... wladze tylko grzały tyłki na stołeczkach. A władze Pisu w Myślenicach to istna poraźka, Pan Poseł przy urnie sprawdza swoich ludzi, czy aby prawidlowo glosuja, zenujace, śmiech na sali .....

    Zgadzam się z powyższym, miałbym tylko radę dla starosty, aby w przyszłości o dokonaniach powiatu, mówił zrobiliśmy to i to w miejsce: ja zrobiłem, ja zbudowałem, ja oddałem itd..

    26 12 Cytuj

Odpowiedz