Forum » Myślenice

Media w Myślenicach

 • Bartek Bartkowski 25 mar 2008

  z jakich gazet korzystacie w myslenicach? Jest niesmiertelna Gazeta Myslenicka, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, ostatnio Goniec Myslenicki, Glos Myslenicki i Sedno - co czytacie najchetniej?

  bo radia ani tv jeszcze nie mamy hehe

  1 1 Cytuj
 • 26 mar 2008

  Z wszystkich, które wymieniłeś za wykątkiem Gazety Myslenickiej zbyt duża cenzura i wazeliniarstwo.

  9 1 Cytuj
 • 26 mar 2008

  [quote]Z wszystkich, które wymieniłeś za wykątkiem Gazety Myslenickiej zbyt duża cenzura i wazeliniarstwo.[/quote]

  Śmiesznie to brzmi...
  Wazeliniarstwo, cenzura i podlizywanie się władza moim zdaniem jest największe właśnie w Myślenickiej. Przeczytałeś kiedyś w myślenickiej jakąś krytykę władzy albo służb? Bo mi się to jakoś nie zdarzyło. A popatrz się na Sedno, i w nim widzisz cenzurę? To porównaj sobie jakieś teksty na ten sam temat! Myślenicka jest monopolistą istnieje odkąd mieszkańcy pamiętają (przynajmniej ja), co daje jej sporo czytelników. Duża cześć myśleniczan nie widziała innej gazety regionalnej.

  8 1 Cytuj
 • adzygmunt 27 mar 2008

  Dopóki nie dostanę odpowiedzi na moje zapytanie mój akces do forum uważam za nieważny. Login adzygmunt jest nieaktualny. Wszystkich zainteresowanych moim działaniem przepraszam.

  1 Cytuj
 • 28 mar 2008

  cyrk:
  Witam! Od razu przedstawiam się jako redaktor (czysto formalnie) naczelny miesięcznika "Sedno" .
  Ubawiony do rozpuku postem Belli deklaruję:
  Sedno, które współtworzę w isytocie jest pismem wazeliniarskim, podlega również bezlitosnej cenzurze! Kończymy właśnie piąty nr, wktórym jak zwykle przygotowaliśmy solidną dawkę "ocenzurowanej wazeliny". Ukaże się 10 kwietnia, serdecznie polecam
  Pozdrawiam
  Rafał Zalubowski
  ps. chętnie bym poznał osobę (bella) o tak niezależnych poglądach!

  1 1 Cytuj
 • Mariusz Drzyzga 29 mar 2008

  Szanowny redaktorze, a może bella poleciala po prostu ostrym sarkazmem...
  a my tacy niedomyślni jestesmy :-))Pozdrawiam

  1 Cytuj
 • 29 mar 2008

  Może....hm w takim razie tym bardziej pozdrawiam bellę. Chętnie posłucham waszych opinii na temat naszego pisma, również a może przede wszystkim krytycznych? Jeśli oczywiście ktoś oprócz evo miał je w rękach. Serdecznie pozdrawiam.
  ps: proszę o używanie loginu, zwrot "szanowny redaktor" jest dla mnie niezwykle krępujący :))
  ps: Bardzo jeszcze mały ruch na tym forum?
  !

  Cytuj
 • 29 mar 2008

  Witam
  Niestety miesięcznik "Sedno" nie grzeszy obiektywizmem i całym frontem atakuje naszego Burmistrza, który tak wiele w ciągu ostatnich lat zmienił w Myślenicach.

  1 6 Cytuj
 • 29 mar 2008

  No cóż, bardzo łatwo zweryfikować wszystkie zamieszczone przez nas informacje. Proszę o wskazanie przykładów fałszywej lub nieobiektywnej informacji. Zamieściliśmy na naszych łamach zaproszenie do dyskusji, skierowane w naszym przekonaniu do wszystkich uczestników naszego życia publicznego. Niestety tzw. "strona przez nas atakowana" z niego nie korzysta, natomiast w niewybredny sposób sabotuje nasze działania, na przykład namawiając do nieudzielania nam wywiadów. Czy to jest metoda dojrzałego zachowania się osób na eksponowanych stanowiskach?
  Ocena działań naszego burmistrza to zupełnie inna kwestia. Sedno z całą pewnością jest tutaj przeciwwagą dla mediów już istniejących w tym Gazety Myślenickiej.
  Pozdrawiam i proszę o wskazanie naszych win na konkretnych przykładach, aby Twój post Greto nie był był pustosłowiem.

  4 1 Cytuj
 • Mariusz Drzyzga 29 mar 2008

  Obiektywne media to takie ktore pisza na kazdy nawet najbardziej niewygodny temat, aby czytelnicy mieli dokladny obraz tego co dzieje sie w ich regionie, państwie, świecie...
  Kto jest obiektywny? Fakt, Dziennik, Niusłik, czy Wyborcza...sadze ze obiektywizm mediów mozna poznac po odwadze z jaka wypowiadają sie ludzie piszący na jej łamach.
  Czy na rynku (również w myslenicach) istnieja media obiektywne,
  mhm....kazde media od kogos zależą..
  pytanie chyba powinno brzmiec czy istnieja obiektywni dziennikarze....zdecydowanie tak

  Czytelnik

  3 Cytuj
 • 29 mar 2008

  Sedno jest niezależne. Zadna z osób je wspierających, nie ma wglądu w treść gazety zanim nie zostanie ona opublikowana! Nie ma także wpływu na jej treść po jej przeczytaniu, w kontekście następnych numerów. Jest także gazetą społeczną, nie nastawioną na pozyskiwanie dochodu (wpływy z reklam pokrywają, koszty funkjonowania pisma, przynajmniej na razie ).:))
  Mógłbym się zgodzić z zarzutem o ukierunkowany krytycyzm w stosunku do Burmistrza i władz samorządowych, jeśli ktoś wskazałby jeden przykład zamieszczenia treści nieprawdziwej!?
  pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

  3 1 Cytuj
 • 29 mar 2008

  Cyrk
  Naprawdę tak trudno zobaczyć całą masę wspaniałych rzeczy jakie pan Ostrowski zrobił dla naszego miasta?
  Czy nie widać różnicy pomiędzy nim, człowiekem młodym, wykształconym, pełnym pomysłów, życzliwym dla ludzi a poprzednimi burmistrzami?
  Widzicie tylko jedną stronę medalu

  Pozdr

  SEN - ON ZADA KŁAM.

  1 2 Cytuj
 • 29 mar 2008

  Greto!
  Nie rozwinę w tym wątku z Tobą rozmowy na temat Pana Burmistrza! Znam go od 18 lat śledzę jego karierę polityczną od początku i pozostawiam dla siebie zdanie na temat sumy oceny jego działań, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Proponuję w tym temacie nowy wątek, bo ten jest o mediach.
  Natomiast postawione przeze mnie pytanie pozostawiłaś bez odpowiedzi? Do informacji o zasługach tutejszych władz jest już bardzo skutecznie używane jedno z lokalnych pism. W Sednie można znaleźć treści bardziej "wstydliwe" ale pytam Cię jeszcze raz, czy kłamliwe? Myśle że jeśli wertowałaś naszą gazetę od deski do deski mogłaś w niej spostrzec także treść o innym charakterze, poświęcone kulturze, tematyce sportowej, społecznej etc?
  pozdrawiam

  3 1 Cytuj
 • 29 mar 2008

  No tak tylko nie przypominam sobie stwierdzenia kłamliwości informacji z Sedna.
  Mówię tylko, że tworzycie druga stronę barykady więc trochę brak obiektywizmu.:)

  Za to zupełnie nie zgadzam się z tezą o wazeliniarstwie GM. Proszę o konkretny przykład.

  Osobiście poraził mnie natomiast profesjonalizm red. Cichonia, który napisał o "turnieju im Stanisława Żeromskiego". Duże brawa.

  SEN - ON ZADA KŁAM.

  1 3 Cytuj
 • 30 mar 2008

  Droga Greto!
  Każde słowo, które zapiszemy w tym czy innym forum publicznym ma swoje znaczenie!
  Bardzo lubię precyzję!
  Nie przypominam sobie żebym gdziekolwiek użył sformułowania "wazeliniarstwo" w stosunku do "Gazety Myślenickiej". Dyskusja zaczyna schodzić na manowce.
  Napisałaś: Sedno nie grzeszy obiektywizmem.
  Proszę o wyjaśnienie i wskazanie przykładów: nieobiektywizmu i nieprawdziwej informacji!
  Z wyrazami szacunku.
  cyrk

  2 2 Cytuj
 • 30 mar 2008

  Żeby było precyzyjnie jak lubisz: chodzi o brak obiektywizmu w przedstawianiu tematu.:)
  Pisząc np. o sprawie śmietniska przedstawiacie jego uciążliwości a pomijacie ISTOTNE korzyści jakie odniesie reszta mieszkańców.
  Pisząc o problemach przedsiębiorców podajecie przykład pana Sikory a może trzeba było zapytać o opinię innych bo wiem, że są tacy którzy cenią sobie współpracę z urzędem miasta.

  Pozdr

  SEN - ON ZADA KŁAM.

  1 2 Cytuj
 • 30 mar 2008

  Droga Greto!
  Bez uszczypliwości, wkazane przez Ciebie przykłady to klasyczne tematy, ktore niewątpliwie nie miałyby możliwości bycia umieszczonymi na łamach GM, mimo to są składnikami naszej rzeczywistości i domagają się artykulacji.
  ISTOTNE korzyści związane z rozbudową wysypiska to miała być między innymi, utrzymana na niskim poziomie cena wywozu śmieci, a ona, nie wiem czy zauważyłaś już wzrosła. Stało się to bezpośrednio po pamiętnej sesji rady miejskiej. A ludzie mieszkający w Borzęcie i okolicy, zostali w procesie uchwalenia planu pod rozbudowę ZUO, potraktowani tak jak gdyby demokracja w naszym kraju w ogóle nie istniała... Nasz Burmistrz obiecywał rozpisanie ankiet, z których dowiedzielibyśmy się czy mieszkańcy chcą wspomniane korzyści przyjąć. Czemu tego nie zrobił?
  Pan Sikora nie jest wyjątkiem w swoich doświadczeniach z administracją w tym mieście. Gdybyś miała możliwość sięgać po naszą gazetę dłużej niż istnieje, zapewne dowiedziała byś się o innych przypadkach, przykłady można by mnożyć. O takich rzeczach większość gazet w tym kraju pisze, licząc na poprawę funkcjonowania urzędów, instytucji, legislacji.
  Czy jesteś przeciw, takiej interwencyjnej funkcji dziennikarstwa?
  A może uległaś roztaczanej przez te kilka lat iluzji? Może teraz niechętnie budzisz się ze słodkiego snu o doskonałym, bajkowym miasteczku? :)
  pozdrawiam

  2 2 Cytuj
 • 30 mar 2008

  Do tego ponoć "Sedno" jest sponsorowane i popierane przez osobistych wrogów burmistrza Ostrowskiego.
  Nieładnie.:)

  1 2 Cytuj
 • 30 mar 2008

  Nie gniewaj się Greto, ale nie jesteś poważnym rozmówcą. :)
  pozdrawiam

  2 1 Cytuj
 • 31 mar 2008

  [quote=Greta J.]
  Mówię tylko, że tworzycie druga stronę barykady więc trochę brak obiektywizmu.:)[/quote]

  I bardzo dobrze że ktoś tą druga stronę tworzy. Można spojrzeć na pewne wydarzenia nie tylko od strony z której podchodzi gazeta myślenicka. Nie istnieje żadne medium w 100% obiektywne. Ciężko stwierdzić co jest obiektywne w sprawach na które poglądy społeczeństwa są bardzo podzielone. Artykuł obiektywny według Greta J. chyba powinien wyglądać w sposób wyliczenia za i przeciw i tyle. Tylko kto by to czytał. Taki tekst może nadawałby się do internetu jako zapoczątkowanie dyskusji, ale nie do prasy. Każdy temat tworzy pewna opinia udowodniona przez stawiane argumenty i rozważania.

  Fragment definicji Obiektywizmu z encyklopedii WIEM
  [code]Obiektywizm nie wyklucza angażowania się, wręcz przeciwnie - potwierdza się poprzez zaangażowanie się po stronie prawdy, sprawiedliwości, słusznych argumentów, rzeczowości, przedmiotowości. Obiektywizm w poznawaniu świata, społeczeństwa i człowieka oznacza uznanie niezależności treści wiedzy od podmiotu poznającego, jej intersubiektywnej sprawdzalności i zgodności z rzeczywistością.[/code]

  [quote=cyrk]Droga Greto!
  Bez uszczypliwości, wkazane przez Ciebie przykłady to klasyczne tematy, ktore niewątpliwie nie miałyby możliwości bycia umieszczonymi na łamach GM, mimo to są składnikami naszej rzeczywistości i domagają się artykulacji.[/quote]
  Zgadzam się w stu procentach. Niema sensu rozstrzygać czy GM czy SENDO jest bardziej obiektywne. Z tych gazet wyłaniają się dwa odmienne głosy. Wzbudza to dyskusje i o to chodzi w tym wszystkim.

  [quote=Greta J.]Do tego ponoć "Sedno" jest sponsorowane i popierane przez osobistych wrogów burmistrza Ostrowskiego.
  Nieładnie.:)
  [/quote] Na pewno ktoś kto umieszcza reklamę swojej firmy w gazecie ogromnie wpływa na jej poglądową treść, jakoś nie wydaje mi się !... A co powiedz o myślenickiej ? Jest wydawana prze marg, a zarazem przez gminę i panującą władze w Myślenicach. Media od czasów demokracji mają zadanie pilnować władzy i uświadamiać społeczeństwo. A myślenicka trochę nie najlepiej pasuje do tej misji.

  1 Cytuj
 • 31 mar 2008

  Witam a co to jest SEDNO?? Najważniejsze w G.M. jest kronika myślenicka niektórzy od końca czytają tą gazetę. Dobre też były zdjęcia pijaczków ale niestety ostatnio ich nie ma. Czyżby już nikt po pijanemu nie jeździł??

  1 1 Cytuj
 • Mariusz Drzyzga 1 kwi 2008

  Skoro dyskusja zeszla na "Sedno" to mam uwage do "CYRK".
  Jako poczatkujacy fotografik z naciskiem na zakręcony, to jedno co moge wam naprawde zarzucic to kolor tego miesiecznika....papier i co za tym idzie fotografie wygladaja okropnie...ten niebieskawy kolor odbiera zdjeciom, czyli temu co najmocniej w dzisiejszej prasie trafia do odbiorcy, caly urok i chocby foty robił sam Tomasz Tomaszewski z "NG" to nie zachwyca one nikogo...bo nawet nie sa czarno biale ( a to byloby juz lepsze) tylko niebieskawe...to potężna wada dla mnie, kolor naprawde robi w prasie wrazenie...to tyle odemnie, zniechecaja mnie artykóły ktore maja kiepskie zdjecia..a kiedy maja zdjecia niebieskie...ratujecie sie jedynie treścia ktora naprawde jest na poziomie, przykład smietnisko na Borzecie.. szacuneczek, ale nad zdjeciami i papierem popracujcie, proszeeee :-)) Pozdrawiam

  1 Cytuj
 • Bartek Bartkowski 1 kwi 2008

  sluszna uwaga Therion. najgorsze w sednie sa kolory... teksty bardzo dobre, z checia czytam ta gazete, ale nie moge jej ogladac... fatalnie nawet ostatni numer, gdzie byl wywiad z przewodniczacym zwiazkow zawodowych z pksu: swietne foty, ale nie w takiej barwie... pewnie mialo sie wyrozniac, ale to nie pomaga w odbiorze, niestety... bohaterowie wygladaja jak z innej planety

  Cytuj
 • 2 kwi 2008

  W zamierzeniu kolor jest rzeczywiście naszym wyróżnikiem. Z początku nie byłem do niego przekonany, teraz nawet go polubiłem. Wyobraźcie sobie monochrom w innej tonacji, sepia, czerń? A gazeta musie być jednobarwna ze względu na budżet. Mimo sponsoringu ze strony wrogów burmistrza :), nie jesteśmy na tyle zamożni żeby grymasić w kwestii np. papieru. Mimo że jestem patentowanym grafikiem, nie mam wielkiego wpływu na skład (od początku, z miernym skutkiem, walczę z nadmiarem ramek) ani autorem zdjęć jednak coraz bardziej doceniam eksperymenty mojego redakcyjnego kolegi i chociaż że nie jest to może skład moich marzeń, to jest na pewno ciekawy i inny niż estetyki wszystkich lokalnych pism a niektóre pomysły np strona tytułowa 4 nr, lub strona o Sri Lance były naprawdę extra. No cóż Panowie, zapraszam do lektury może z czasem polubicie jak ja nasz długopisowy odcień.
  Chętnie poczytam uwagi o konretnych artykułach, piąty nr już dziś trafia do drukarni.
  pozdrawiam
  PS jeszcze krótko. Estetyka wszystkiego w tym naszej gazetki jest tak niesamowicie subiektywnie interpretowana, że trzeba przyjąć zasadę konsekwencji i wiary co do własnej wizji. Postanowiliśmy nie dostosowywać się także i w tym względzie. Czy chcielibyście żebyśmy wyglądali jak goniec lu głos? Są tacy, co was może zdziwi, którzy bardzo nas chwalą za szatę :))))

  1 Cytuj
 • 2 kwi 2008

  Niskiej jakości szata graficzna odpowiada zawartości pisma więc śmiem twierdzić że wszystko jest w porządku.
  Tak samo jak zielone barwy gazety myślenickiej pasują do spokojnej i rozważnej polityki naszego Burmistrza.
  Wszystko na miejscu.

  1 Cytuj

Odpowiedz