Forum » Myślenice

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

  • Magdalena 16 mar 2015

    Ja ostatnio dzwoniłam do swojego US i powiedzieli ze rozliczanie w toku czy cos takiego

    9 Cytuj
  • 16 mar 2015
    renaw napisał/a:

    ILE????? Noo, to Cię ładnie dofinansowali :D

    tyle co podałam sama się zdziwiłam że na 3 dzieci jest tyle,nawet byłam sprawdzić jeszcze raz w skarbuwce i powiedziała że jest ok.............

    5 1 Cytuj
  • 16 mar 2015
    renaw napisał/a:

    ILE????? Noo, to Cię ładnie dofinansowali :D

    sama jestem w szoku i sprawdzane było.............

    3 1 Cytuj
  • 16 mar 2015
    Dora_z napisał/a:

    Ja złożyłam 28.02 przez internet i cisza w eterze :) Też liczę na to że lada moment będą.

    dostałaś zwrot.........

    Cytuj
  • 16 mar 2015
    Judytka87 napisał/a:

    a Ty kasiczka2140 dostalas juz zwrot?

    jeszcze nie mam

    Cytuj
  • Andrzej 16 mar 2015
    justyna37 napisał/a:

    tyle co podałam sama się zdziwiłam że na 3 dzieci jest tyle,nawet byłam sprawdzić jeszcze raz w skarbuwce i powiedziała że jest ok.............

    Sprawdź jeszcze raz, ile wpisałaś, bo wpisałaś źle (o jedno zero za dużo - poza tym szczegółem masz rację, za 3 dzieci jest 4224,12).

    btw. skarbówce

    2 Cytuj
  • 16 mar 2015

    No właśnie o to mi chodziło :). A bez tego jednego zera to jednak spooora różnica! W skarbówce by się tak nie pomylili...

    Cytuj
  • 16 mar 2015
    renaw napisał/a:

    No właśnie o to mi chodziło :). A bez tego jednego zera to jednak spooora różnica! W skarbówce by się tak nie pomylili...

    a sorki za pomyłke z moje strony.............3 dzieci jest 4224,12 ale i tak jest sporo spodziewałam się mniej......

    Cytuj
  • 16 mar 2015
    Endrju napisał/a:

    Twoja siostra dobrze mówiła. Jeśli za jedno dziecko miałaś zwrot 900 PLN, to nie dostałabyś ani grosza więcej, nawet, jakbyś rozliczyła 3 dzieci. Nie wiedziałem o zwrocie przytoczonym przez @dzuibek02, ale z podlinkowanego wpisu wynika, że jest ona dopiero od zeznania za 2014 rok (czyli obecne zeznania) i trzeba dodatkowo jakiś PIT/UZ wypełnić, aby był zwrot. Zwrot ten też nie musi być być równy uldze za 2 dzieci, wszystko zależy, jak dużo zarobiliśmy (jeśli składki + podatek będą poniżej przysługującej ulgi, to dostaniemy zwrot tylko do wysokości tychże zapłaconych składek i podatku, nie więcej).

    Dobrze tłumaczy to przykład zawarty w podlinkowanym artykule (pozwolę sobie zacytować):

    za 2014 rozliczamy ulgę na wszystkie dzieci tzn . nie tylko do wysokości zaliczki na podatek dochodowy , składając PIT UZ dostaniemy również zwrot wszystkich wpłaconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne , ale warunkiem jest złożenie PIT UZ wraz z Zeznaniem PIT 37 lub 36 tzn jeśli my się nie upomnimy za pośrednictwem tego UZ to fiskus za nas tego nie zrobi i przepadnie więc jeśli ktoś rozliczył się bez PIT UZ to szybko proszę składać korektę

    4 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Ja rozliczalam córkę 18 lutego pieniądze miały przyjść na konto, a przyszły 4 marca pocztą

    Cytuj
  • 17 mar 2015

    ja roliczalam sie ulga na 1 dziecko 26 02 . 2 02 im doszlo jak dzwonilam w trakcie realizacji pani powiedziala
    pozniej poszlam do US piła okolo tygodnia po dzwonieniu i powiedziala mi pani ze juz jest zaakceptowane i prosze patrzec na konto wiecej nie mogla mi udzielic informacjii kiedy wysylane itp. i do dzis czekam jeszcze nie ma

    2 Cytuj
  • 17 mar 2015
    Anna Przemysław Witczak napisał/a:

    ja roliczalam sie ulga na 1 dziecko 26 02 . 2 02 im doszlo jak dzwonilam w trakcie realizacji pani powiedziala
    pozniej poszlam do US piła okolo tygodnia po dzwonieniu i powiedziala mi pani ze juz jest zaakceptowane i prosze patrzec na konto wiecej nie mogla mi udzielic informacjii kiedy wysylane itp. i do dzis czekam jeszcze nie ma

    Podawałaś nowe konto w tym roku, czy miałas juz przesyłane na to zwrot?
    bo czasem mozna zrobic pomyłkę w numerze konta, i jak sama sie nie upomnisz to pieniadze wrócą do US i będą tam czekac aż sie zgłosisz.

    Cytuj
  • 17 mar 2015
    dziubek02 napisał/a:

    Podawałaś nowe konto w tym roku, czy miałas juz przesyłane na to zwrot?
    bo czasem mozna zrobic pomyłkę w numerze konta, i jak sama sie nie upomnisz to pieniadze wrócą do US i będą tam czekac aż sie zgłosisz.

    od 4 lat dostaje zwrot na to konto wiec z tym problemu raczej nie ma :)

    Cytuj
  • 17 mar 2015
    Anna Przemysław Witczak napisał/a:

    od 4 lat dostaje zwrot na to konto wiec z tym problemu raczej nie ma :)

    No to faktycznie powinnas już mieć skoro było juz zaakceptowane. Ja składałam 23.02 tez na 1 dziecko, nie dzwoniłam na razie do US, ale wciąz czekam :)

    Cytuj
  • 17 mar 2015
    dziubek02 napisał/a:

    No to faktycznie powinnas już mieć skoro było juz zaakceptowane. Ja składałam 23.02 tez na 1 dziecko, nie dzwoniłam na razie do US, ale wciąz czekam :)

    Nie wiem co jest z tym us ale już denerwuje się czekam już prawie 3tydzień

    2 Cytuj
  • 17 mar 2015

    teraz trzeba będzie troszkę dłużej poczekać na zwrot bo ruszył program fiskusa , wcześniej jak nie działał zeznań było mniej , termin fiskusa jest 3 miesięczny na wypłatę więc cierpliwości zatem życzę ;)

    Cytuj
  • 17 mar 2015
    Koko napisał/a:

    teraz trzeba będzie troszkę dłużej poczekać na zwrot bo ruszył program fiskusa , wcześniej jak nie działał zeznań było mniej , termin fiskusa jest 3 miesięczny na wypłatę więc cierpliwości zatem życzę ;)

    Kolezanka dostala po 5 dniach i ztego samego miasta

    1 2 Cytuj
  • 17 mar 2015
    Anna Przemysław Witczak napisał/a:

    Kolezanka dostala po 5 dniach i ztego samego miasta

    dokładnie moi znajomi tez dostali, rozliczjąc nawet po mnie do 2-tyg mieli;)

    Cytuj
  • 17 mar 2015

    i o co tu w tym chodzi

    3 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Myślenice nie mają możliwości sprawdzenia statusu pita . Ale widzę że inne miasta wręcz przeciwnie , każdy może sobie sprawdzić na jakim etapie jest jego zwrot .

    2 Cytuj
  • 17 mar 2015
    Anna Przemysław Witczak napisał/a:

    Kolezanka dostala po 5 dniach i ztego samego miasta

    ja tez miałem po dwóch tygodniach zwrot ale to był luty , a obligatoryjny termin fiskus ma trzy miesiące ale wcale nie oznacza ,ze nie wypłaci wczesniej

    2 Cytuj
  • 17 mar 2015

    3 marca się rozliczałam i dostałam 17 marca na konto bankowe...................

    1 Cytuj
  • 17 mar 2015

    ja tez dzis dostalam

    3 Cytuj
  • Magdalena 17 mar 2015

    U mnie dalej nic... kolejny dzień.. no właśnie a nie wiem czy pisałam... Jak wtedy dzwoniłam do US to jeden kolo mówi że pit w trakcie realizacji a przełączył mnie do jakiejś kobieciny to mówiła że nie muszę tego wiedzieć na jakim etapie jest mój pit

    1 1 Cytuj

Odpowiedz