Forum » Myślenice

Zapowiada się wzrost opłat za wodę. Spłacamy długi

  • 27 lut 2015

    Zaczynamy spłacać długi zaciągnięte przez Pana Burmistrza i Radę Gminy i złe inwestycje Wodociągów. Podwyżka dotknie nas wszystkich.

    Gmina Myślenice. Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji przekazał już do biura Rady Miejskiej projekt nowych taryf za wodę i ścieki. Za metr sześcienny jednego i drugiego w sumie zapłacimy o 22 procent więcej. Za wodę wedle nowych stawek mieszkańcy będą płacić 4,31 zł netto (4,65 zł brutto) zamiast dotychczasowych 3,14 zł netto (3,39 zł brutto). To wzrost o ponad jedną trzecią. Za ścieki 8,27 zł netto (8,93 zł brutto), podczas kiedy dziś płacą jeszcze 7,14 zł (7,71). Rosną też opłaty abonamentowe. Za wodę o… 90 procent – z 3,90 do 7,41 zł/odbiorcę/mies., a za ścieki prawie o jedną trzecią – z 14,60 do 19,33 zł.

    Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3766449,zapowiada-sie-wzrost-oplat-i-to-niemaly,id,t.html

    36 4 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Jak głosowaliście tak macie, a jak budowali wodociągi w Trzemeśni to zapowiadali ze będzie taniej - już widać jak jest tanio. Nic tylko brać z kieszeni podatników, czy to nasza wina że się zarząd przeszacował?????????????????
    To chyba jednak ktoś źle rządzi tymi wodociągami i śmieciami jak nic tylko długi i długi - mierzmy siły na zamiary.
    Teraz się będziemy 4 lata męczyć z tymi rządami.

    61 4 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Czyli krótko i po chłopsku . Za Jasienicę, i Trzemeśnie mają wszyscy płacić drożej szczególnie Ci w Myslenicach.

    26 6 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Myślę że raczej za Kraków bo czyż to nie jest projekt "Czysta woda dla KRAKOWA"????

    33 3 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Nie chcem ale muszem powiedzieć:
    A nie mówiłem!!!!!!

    30 3 Cytuj
  • 27 lut 2015

    To początek płacenia za radosną twórczość naszych wybrańców ale "głupi naród wszystko kupi "jak mawiał klasyk gatunku.Czysta woda dla Krakowa za którą zapłacą mieszkańcy Myślenic,ZUO budowane z myślą o innych i dzięki temu będziemy mieć najdroższe śmieci.Teraz nie powinny dziwić nikogo wyróżnienia dla naszych władz.

    40 2 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Teraz proponuję poczytać posty z przed 4,3 i dwóch lat w ktorych ja i inni forumowicze ostrzegali przed konsekwencjami podejmowanych decyzji wyborczych. A teraz? Cóż, można napisać kolokwialnie że niektórzy obudzą się z ręką w nocniku. Moje gratulacje!

    42 4 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Na poważnie zapytam jak to jest, że MZW i K zgłasza do biura Rady nowy projekt taryf za wodę ,i ścieki, a nasi Radni czy się godzą z tym projektem podwyżek czy nie , to podwyżki są dokonywane od kilku lat (nawet był raz tego przykład , ze radni w ogóle nie pojęli decyzji) Wiec pytam kogo Ci radni reprezentują, Wodociągi czy wyborców!!!!!!!!!!!!!

    37 Cytuj
  • 27 lut 2015

    podatki w tym roku też poszły w górę

    26 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Może warto by było napisać do tych radnych na których to głosowaliśmy żeby jednak podjęli jakieś działania w związku z podwyżkami, jakoś w innych gminach nie podnoszą opłat. Jakiś ruch oddolny???? Kto chętny, jest jeszcze trochę czasu.

    35 Cytuj
  • 27 lut 2015

    Radni M i G Myślenice wzywamy Was do zablokowania Podwyżki wody ,i ścieków . Postawcie się choć raz Prezesowi Miejskiemu Zakładu Wody i Kanalizacji to będzie Wasz test!!!!!!!!!!

    38 3 Cytuj
  • 27 lut 2015

    To nic nie da .Radni tylko opiniują a prezes MZWiK zrobi co będzie uważał.MZWiK to spółka zoo ktorą obowiązuje kodeks handlowy a gmina może wpływać na decyzję Prezesa poprzez członków rady nadzorczej.
    Płaczcie i płaćcie innego wyjścia nie ma.

    23 5 Cytuj
  • 28 lut 2015

    W nawiązaniu do artykułu :

    Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3766449,zapowiada-sie-wzrost-oplat-i-to-niemaly,id,t.html?cookie=1

    Oto uzasadnienie planowanych podwyżek cen wody i ścieków. Czyli mieszkając w Myślenicach płacę za obsługę sieci wod-kan w zupełnie innej miejscowości Podczas gdy gminy sąsiadujące opłaty utrzymują blisko 50% tańsze.
    Kolejna próba oddłużenia nieumiejętnie zarządzanej instytucji kosztem mieszkańca.

    "Tak znaczący wzrost opłat za wodę tłumaczy tym, że przychody z Trzemeśni i Jasienicy, gdzie zostały oddane do użytku wodociągi są niewspółmierne do kosztów utrzymania sieci. Prezes podaje, że w przypadku każdej z tych wsi z jednej strony to kilkadziesiąt tysięcy złotych (przychód), a z drugiej ok. miliona zł (podatek i czynsz). "

    22 1 Cytuj
  • Moriss Moriss 28 lut 2015

    Trzeba zablokować myślenice na pare dni, moze wtedy pojda po rozum do glowy, dzisiaj jest to 20 % a za rok 40 % Dopuki bedzie przyzwolenie spoleczne to tak sie bedzie dzialo . Teraz Panowie Radni spłaccie dług wyborcom i nie głosujcie za podwyżką!!

    46 Cytuj
  • 28 lut 2015

    Popieram apel do radnych- zablokujcie podwyżkę, lub- wzorem innych gmin- dopłaty z gminnej kasy. Dość drenowania naszych kieszeni, bo nie udźwigniemy samych opłat za wszystko.

    45 2 Cytuj
  • 28 lut 2015

    Doją nas na każdym kroku, jak tak dalej pójdzie to ludzie nie będą mieli za co jeść, bo opłaty administracyjne pochłoną wszystko

    42 1 Cytuj
  • Moriss Moriss 28 lut 2015
    Gascan napisał/a:

    Doją nas na każdym kroku, jak tak dalej pójdzie to ludzie nie będą mieli za co jeść, bo opłaty administracyjne pochłoną wszystko

    Dokładnie! Przed wyborami złote góry ! A po wyborach zostaliśmy ''wydymani'' Nadzieja w radnych!!

    43 1 Cytuj
  • 28 lut 2015

    Dobry gospodarz sporządza bilans ,jeśli koszty działalności są bardzo wysokie to szuka oszczędności najpierw u siebie.Obniżyć koszty administracyjne , zrobić przegląd niepotrzebnych stanowisk /kierowniczych/ .Jak nie ma funduszy to nie wypłacamy 13 -ki ,premii bo swoją działalnością pokazaliście ,że do tej pracy nie macie żadnych kwalifikacji.Szukajcie oszczędności u siebie a nie jak mało dla Was, to społeczeństwo dopłaci do Waszej radosnej twórczości.Jak nie stać niby niezależnej od gminy firmy /MZWiK/ na kredyt to go nie biorę , a jak biorę o też biorę dzisiaj za nią odpowiedzialność. Wniosek o podwyżkę opłat równoważny być z odwołaniem dyrektora który doprowadził do tego stanu gminną firmę.

    50 Cytuj
  • 28 lut 2015

    odwołać dyrektora !!

    47 Cytuj
  • 28 lut 2015
    srl90 napisał/a:

    odwołać dyrektora !!

    To chyba jakiś żart?! Nie po to bawili się w multi-meldunki żeby teraz ich ktoś odwoływał. Trzeba było posłuchać przed wyborami i oderwać tego tasiemca od gminnego jelita. Teraz ten przerośnięty pasożyt Was zje.
    Taenia Solium, proszę sobie poczytać jak się go pozbyć...

    31 3 Cytuj
  • 28 lut 2015

    Myślę, że jedynie susza może uratować nas przed podwyżkami - myślę, że prezes lub burmistrz ?? zakładali, że po wykonaniu wodociągów ludzie nagminnie czyli masowo podłączą się do sieci i inwestycja jakoś się pokryje, a tu pewnie klops. Tak z ciekawości czy ktoś wie ile ludzi (procentowo) z każdej z wiosek jest podłączona do sieci? Teraz ci co korzystają niestety będą za to płacić. Z drugiej strony jakby wodociągu nie zrobili to też byłby wrzask. I jakby się nie obrócić to zadek z tyłu.

    5 12 Cytuj
  • 28 lut 2015

    Wodociąg wodociągiem ale ścieki to każdy ma podłączone, więc z tego kasa jest a jak już pisałem w podobnym wątku co nas to interesuje że się prezesiki przeszacowali z dochodami. Jedna sitwa w tych Myślenicach, znajomości i ręka rękę myje. Jeden z radnych wynajmuje sobie biura pod projekt "czysta woda dla Krakowa" i to już powinno być wnikliwie sprawdzone przez odpowiednie służby. Jak się społeczeństwo nie obudzi to nas wydoją że tylko na opłaty będziemy robić.

    Ale jeszcze jedno co z tego naszego pisania tutaj na forum, trzeba by było jakoś oficjalnie"droga służbową" zaprotestować.

    31 1 Cytuj
  • 28 lut 2015

    Ja proponuje przed podwyżką cen wody , i ścieków spotkać się z prezesem Urbańskim. Przecież przed wyborami tak chętnie się spotykał z mieszkańcami osiedla w sprawach S-ni ZORZA. Czekamy panie prezesie!!

    36 Cytuj
  • 28 lut 2015

    dobrze, że ceny nie e FRANKu
    1m = 15zł, + abonament za miesiąc 9,4 = 24,zł
    cudownie

    13 2 Cytuj
  • 1 mar 2015

    Kilka miesięcy po wyborach i wyborcy budzą się z ręką w nocniku.Nie wiedzieliście kogo wybieracie?Jak nie wiem to siedzę w domu ?A jak wiedzieliście i wybraliście to dobrze wam tak.
    Możecie śmiało mówić-jest mi tu dobrze ,jest mi tu bardzo dobrze ale dobrze mi tak.

    32 4 Cytuj

Odpowiedz