Forum » Myślenice

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2015/2016

  • 2 mar 2015

    Założyłam ten wątek, gdyż złożyłam wniosek o przyjęcie do przedszkola nr 6 w Myślenicach. Bardzo zależy mi aby tam się dostało, ze względu na lokalizację i fakt że u mnie wszyscy pracują, ja też nie zawsze będę dała radę odebrać dziecko, więc mam dwie osoby z rodziny, które mogłby zrobić to po swojej pracy, a pracują niedaleko tego przedszkola. Na wniosku napisałam tylko jedno przedszkole, co w sytuacji gdyby nie dostało się ono do tego przedszkola, a we wniosku nie uwzględniłam innych przedszkoli. Jak wygląda tak zwana rekrutacja uzupełniająca - czy trzeba składać wniosek tylko do wybranego przedszkola czy można jeszcze do innych. Może ktoś wie coś na ten temat? Bardzo proszę o pomoc.

    3 1 Cytuj
  • 2 mar 2015

    W ubiegłym roku wszystkie dzieci z gminy zostały przyjęte, których rodzice złożyli podanie. W tym roku jest "zacięta walka" o dzieci bo zostały wolne oddziały po 6-latkach. W 6-tce najmłodszy oddział to nawet dzieci ok 2,5 lat. Co ciekawe to przedszkole od września ma być otwarte od 6.30 aż do 18, jako jedyne państwowe przedszkole będzie otwarte tak długo. Jak masz pytania to pisz na maila, odpiszę, nie chcę być posądzona o reklamę. Oczywiście moje dziecko też tam chodzi i jestem zadowolona nawet bardzo.

    3 5 Cytuj
  • myszka1987asia@vp.pl 2 mar 2015

    Wszystko pięknie ładnie. Tylko ciekawe ile trzeba będzie zapłacić za pobyt dziecka w przedszkolu załóżmy od 7 -17? A tak szczerze jest to duże przedszkole i ja bym swojego dziecka tam nie posłała...

    5 2 Cytuj
  • 2 mar 2015

    Pobyt do 13 w przedszkolu jest bezpłatny. Od 13 za każdą rozpoczętą godzinę złotówkę

    4 1 Cytuj
  • 2 mar 2015
    btwin napisał/a:

    W ubiegłym roku wszystkie dzieci z gminy zostały przyjęte, których rodzice złożyli podanie. W tym roku jest "zacięta walka" o dzieci bo zostały wolne oddziały po 6-latkach. W 6-tce najmłodszy oddział to nawet dzieci ok 2,5 lat. Co ciekawe to przedszkole od września ma być otwarte od 6.30 aż do 18, jako jedyne państwowe przedszkole będzie otwarte tak długo. Jak masz pytania to pisz na maila, odpiszę, nie chcę być posądzona o reklamę. Oczywiście moje dziecko też tam chodzi i jestem zadowolona nawet bardzo.

    Też mam nadzieje że wszystkie dzieci i w tym roku zostaną przyjęte, dużo dobrego słyszałam o tym przedszkolu i mam znajomych którzy mają tam swoje pociechy - dzieciaki zadowolone. A mam jeszcze pytanko, bo dziecko na razie będe mieć dziecko w przedszkolu do 15, może się to zmienić - czy jest możliwa zmiana godzin np z 15 do 16?.Czy ktoś sie orientuje jak sprawa wygląda ze zamianą czasu pobytu dziecka w tym przedszkolu, u mnie w pracy różnie bywa, rozglądam się obecnie za czymś innym od wakacji, przy równoważnym trybie pracy ciężko będzie mi pogodzić pracę, przedszkole , dom - więc myślę o zmianie pracy lub przejście u siebie na niepełny etat, wychowawcze powoli mi się kończy, więc trzeba już coś myśleć co dalej, aby było dobrze.

    6 4 Cytuj
  • 3 mar 2015

    Piszę sie deklaracje od której do której dziecko bedzie uczęstrzało, w każdej chwili jest możliwość zmiany godzin tylko obowiazuje to od początku miesiąca,

    4 Cytuj
  • 3 mar 2015

    dzięki za informację :)

    2 Cytuj
  • Anna Żak 3 mar 2015

    Nawet jeśli w złożonej deklaracji będą krótsze godziny, a dziecko będzie np. jednorazowo dłużej, bo coś wypadnie, to poprostu zapłacić trzeba 1 zł za każdą godzinę, w której dziecko danego dnia było w przedszkolu. Za każdym razem odbija się magnetyczną kartę po przyjściu i przy wyjściu stąd wiadomo jak długo danego dnia dziecko było w przedszkolu. Panie w sekretariacie to liczą. Na koniec miesiąca można złożyć deklarację w celu odpisu czesnego za dni, w których dziecko było nieobecne. :-)
    Przedszkole jest b. fajne chociaż ciasne.

    2 1 Cytuj
  • 3 mar 2015

    Faktycznie odpisy na koniec miesiąca są fajną sprawą. U nas bywały takie miesiące chorób ,że Mała była tylko 10 dni w przedszkolu,wystarczyło pismo i nie płaciłam za dni nieobecne

    2 1 Cytuj
  • 3 mar 2015

    Witam,
    czy ktoś mógłby napisać coś o przedszkolu nr 5?
    Jakie wrażenia?
    :)

    3 2 Cytuj
  • 3 mar 2015

    Witam,
    czy ktoś mógłby napisać coś o przedszkolu nr 5?
    Jakie wrażenia?
    :)

    1 4 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Bardzo polecam przedszkole nr. 5,

    1 5 Cytuj
  • 4 mar 2015

    Bardzo polecam przedszkole nr 5, miła atmosfera, fajne panie, polecam

    1 5 Cytuj

Odpowiedz