Forum » Myślenice

Nowe uprawnienia straży miejskiej

  • 28 gru 2009

    Od 24 grudnia strażnicy miejscy mogą przeszukać zatrzymanego i jego bagaż, jeździć na sygnale i używać paralizatorów

    Jak dotąd rewizja zatrzymanego i jazda na sygnale były przywilejami policji. Obecnie strażnik miejski może przeszukać kieszenie zatrzymanego, skontrolować jego plecak lub podręczny bagaż.

    Więcej na ten temat piszemy tutaj

    Zachęcamy do wypowiadania się w ankiecie na temat, czy nowe uprawnienia strażników poprawią bezpieczeństwo w mieście. W tym wątku zachęcamy do szerszej dyskusji na ten temat.

    Cytuj
  • 28 gru 2009

    Jeżeli nasza Straż Miejska tylko zacznie pracować tak jak się należy. A nie tylko cwaniakować to nie wątpię w poprawę bezpieczeństwa. Choć z tymi paralizatorami to przesadzili.

    Cytuj
  • Marek Stoszek 28 gru 2009

    Jestem zdania że jak każdej formacji strzegącej bezpieczeństwa tak i Straży Miejskiej niech boją się ci co to prawo łamią. Zwiększenie uprawnień owszem, ale typu rewidowanie, jazda na sygnale natomiast paralizator zdecydowanie NIE. Jest to rodzaj broni,nawiasem mówiąc bardzo nie przyjemnej,i boję się że może być nadużywany. Policjant zanim otrzyma broń przechodzi szereg szkoleń kursów itp nie wiem jak jest w przypadku SM.Paralizator to taka broń-nie broń i użycie jej nie budzi takich oporów a efekt jak wiemy może być równie tragiczny. Tak że temu jestem przeciwny.

    Cytuj
  • 28 gru 2009

    Naliczyłem kiedyś 36 samochodów na płycie rynku i raczej nie byli to sami inwalidzi ale panowie strażnicy tego nie widzą.Jakoś dziwnie widząc auta parkujące na zakazie,jednymi się zainteresują innymi nie-od czego to zależy?

    Cytuj
  • 28 gru 2009

    w sprawie tych samochodów to sami inwalidzi tam parkują ale raczej umysłowi, straż oczywiście nie reaguje choć czasem przez rynek trudno jest przejść

    Cytuj
  • 28 gru 2009

    Paralizator to będzie kompletna klapa. Jestem w 100% pewna ze dojdzie do nadużycia. Według mnie to będzie ogromny błąd.

    Cytuj
  • 28 gru 2009

    No, to teraz policja już zupełnie nic nie będzie robiła. Pogratulować pomysłu. A straż miejska mimo dotychczasowych uprawnień , nie mogła sobie poradzić z samochodami na rynku to jak poradzi sobie z czymkolwiek jeśli będzie miała więcej obowiązków?

    Cytuj
  • 28 gru 2009

    paralizator im się przyda przed wyborami podczas kampanii, ukryją się za tablicami i będą "pieścić prądem" plakatowiczów konkurencji M.O.

    Cytuj
  • 29 gru 2009

    Można by taką "jałową" dyspute prowadzić w nieskończonośc. Że za dużo uprawnień, że będą nadużywać i tak "w koło Macieju". Ja chcę zwrócić Waszą uwagę na jeden fakt, który dotyczy się nie tylko Straży Miejskiej, ale również "krawężników" czyli policjantów najniższej rangi.

    Niestety, same "przywileje" nie idą w parze z umiejętnościami, a przede wszystkim z wiedzą o czynnościach służbowych. Niejednokrotnie widziałem dowody rzeczowe, które niewłaściwie zabezpieczone przez niedouczonych lub nieprzeszkolonych policjantów, uniemożliwiały uzyskanie odcisków czy to palców, włosów, wydzielin czy też fragmentów odzieży. Nie wspominając już o braku przeszkolenia w ramach zabezpieczania miejsca czy elementu przestępstwa.

    To kolejne szkolenia, i kolejne wydane pieniądze z naszych podatków które wcale nie zapewniają nam większego bezpieczeństwa niż przed 24 Grudnia. Kiedyś już pisałem że lepszym pomysłem było by wyposażyć Straż Miejską w Segway'e, co znacznie ułatwiło by im prace a gmina zaoszczędziła by na paliwie. Czy syreny i "koguty" spowodują że podniesie to prestiż strażników miejskich? Wątpie. Policje mało kto ma w poważaniu, nie wymagajmy więc "cudownej" zmiany na widok strażnika miejskiego "uzbrojonego" w paralizator.

    Ciekawi mnie jedynie jak będą się tłumaczyć gdy faktycznie przyjdzie do konfrontacji z prawdziwym przestępcą, bo paralizator będzie rewelacyjny na podpitych nastolatków czy "gangsterów" z 1000-Lecia. Wątpie jednak żeby pomógł na kogoś kto nosi przy sobie broń.

    Całe to dodanie uprawnień to moim zdaniem super sprawa. Więcej obowiązków uniemożliwi siedzenie w samochodzie i oglądanie sie za przechodzacymi dziewczynami. Wreszcie ktoś nałożył chomąto na służby tzw "stójkowe". Skoro zakładają mundury, to niech je godnie reprezentują. A dla mnie mogą używać tych paralizatorów ile wlezie. W końcu "gówniarze" nabiorą respektu, i przestaną sie awanturowac i szarpać i z Policją i ze Strażą Miejską.

    Cytuj
  • 29 gru 2009

    Za mało uprawnień,za mało policjantów a gówno prawda,wygonić gości zza biurek,Ilu faktycznie policjantów patroluje miasto a ilu wypełnia niepotrzebne papierki.Walka z wiatrakami,szkoda klawiatury.

    Cytuj
  • 29 gru 2009

    Nie potrzebne im dodatkowe uprawnienia, tych, które dotychczas mieli nie potrafili wykorzystać !
    Ile razy kierowcy przeklinają parkujące samochody na samym skrzyżowaniu naprzeciw "NIVY", ile razy miała Straż Miejska zgłoszenia i co ? I NIC !!!

    Proszę przytoczyć mi przykład skutecznej interwencji (naszej) Straży Miejskiej ?

    Cytuj
  • 29 gru 2009

    do pesymisty- ale oni studia skończyli, mają ambicje- żeby coś zrobić to trzeba mieć chociaż jedną rękę wolną a tu obie zajęte bo musza stołka trzymać.

    Cytuj
  • 29 gru 2009

    hehe może w końcu ujarzmią pseudo gangsterów ze starego osiedla, i może w końcu Musialak nie będzie skakał z 4 pietra do piaskownicy w której bawią się biedne niczemu winne dzieci, i może w końcu ślepy nie będzie gonił z tasakiem

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    Nieco czytałam na temat obowiązujących i nowych uprawnień dla strażników - jakiś aptekarz im je chyba dawał.Jako studentka prawa jestem za tym aby ta formacja się rozwijała i nabierała takiego statusu jak w krajach UE.Samorządy już dawno wzięły pewne sprawy w swoje ręce, bo na policje nie można liczyć.Też płaciłam mandat za złe parkowanie u strażnika, ale nie sieje jadem jak reszta.A ci którzy piszą te banialuki zdaje się że mózg swój znaleźli na śmietniku, nie obrażając nikogo twierdze,że straż miejska idzie w dobrym kierunku.

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    Widzisz jako studentka jeszcze wiele się musisz douczyć. Walczymy o wolne państwo a nie o państwo policyjne. Za niedługo straż dostanie radary i będą sprawdzać czy nie za szybko po rynku chodzimy.

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    Czesławo należę do tych którzy według ciebie"znaleźli mózg na śmietniku" a popieranie coraz większej ilości formacji policyjnych przez studentkę prawa może tylko dziwić.Wydawanie pieniędzy na utrzymanie "chłopców na posyłki" w sytuacji gdy policja nie ma na nic jest zwykłym marnotrawstwem.Powodzenia na studiach ,państwo które popierasz będzie potrzebowało dużo prawników.

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    Wiem, że niewiele wniosę do dyskusji ale uprzedzę Panią czesławę.
    Otóż
    1. przed przecinkiem nie stawia się spacji, stawia się ją PO przecinku,
    2. po kropce należy postawić spację.

    Co do metitum - jestem osobiście za państwem policyjnym, uważam, że "Ordnung muss Sein".
    A jest - jak wszyscy widzą - bałagan. Straży Miejskiej wystarczyłyby dotychczasowe uprawnienia choć i tak wiemy, że ich nie wykorzystywała i NIC nie robiła poza straszeniem mundurkami :D

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    To jeżeli w Państwie ogólnie panuje bałagan to dodawanie dodatkowych uprawnień już działającym niezbyt dobrze instytucjom spowoduje jeszcze większy bałagan.
    Prawo u nas mamy nie najgorsze tylko większość ma go w d....e i tu tkwi problem.
    A Straż Miejska jakoś dziwnie wie kogo karać a na kogo przymykać oko bo nie wierzę że nie widzą stojących na zakazie niektórych pojazdów.

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    Znalazł się korektor, drugi prof Miodek i pajacuje podobnie jak prof Pszczółka.

    Jestem za tym ,żeby straży miejskiej dać broń palną nie będą musieli zakładać blokady na koła tylko przestrzelą wszystkie opony. Słyszałem ,że jak kil-an będzie burmistrzem to stworzy specjalny rodzaj straży gminnej do walki z wszystkim i wszystkimi.

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    Dodajmy że będą to oddziały elitarne które bez ostrzeżenia i z całą surowością będą eliminowały warchołów którzy nie myślą tak jak twórcy Se-dna. Tych którzy odważą się przyznać do obecnego Burmistrza pozbawi się praw obywatelskich i założy się im blokadę lub żelazną maskę aby nie gadali bzdur. Cała nadzieja w "uzdrowicielach" miasta i gminy.

    Cytuj
  • 31 gru 2009

    Prawde powiadasz Krycha. Zatem piszcie, obywatele ile wlezie, zanim po wyborach, cenzura zabroni pisać o chwalebnych czynach Mości Nam Panującego, skazując go na banicje, razm ze wszystkimi którzy będą go popierać w wyborach, do miejsca gdzie będą pracować na utrzymanie wszystkich inwestycji, inwestycji.

    Jak to dumnie przemawiał niedawno skradziony napis z bramy znanego obiektu; "Praca Czyni Wolnym". Więc piszcie rodacy, zanim opadnie żelazna kurtyna, Żandarmeria Miejska, rozgoni demonstracje, nałoży żelazne maski Zdziskowi i jego kolegom. A wszystkim "gościom" opluwającym SEDNO i jego zwolenników, po wytropieniu właścicieli po adresie IP połamie palce dla przykładu, żeby więcej sie nie wygłupiali na forach.

    Szczęśliwego Nowego 2010 Roku, życzy Myśleniczanin007.

    Cytuj
  • wiktor kielan 31 gru 2009

    Jak napisano w piśmie "nie lękajcie się".
    Wszystkim forumowiczom życzę dużo miłości i szczęścia w Nowym 2010 Roku!

    Cytuj
  • 2 sty 2010

    Z tego co tu piszecie trzeba wnioskować że zamknięty kilkadziesiąt lat temu obóz trzeba będzie reaktywować, bo już niebawem nie będzie gdzie więźniów trzymać i tak już w przepełnionych więzieniach. Tylko kto będzie go pilnował?? Mam!!Już wymyśliłem!! Nadajmy kolejne prawa Straży Miejskiej!! Będą cieciami obozowymi:)A później nadejdzie odsiecz Armii Czerwonej i powrócą piękne zwroty Towarzyszu, Towarzyszko, Obywatelu i piękne państwo policyjne.

    Podsumowując:
    Chyba nie o takie państwo walczyli nasi dziadowie!!
    Ma ono być lepsze a nie wracajmy do tego co już było i co dotkliwie nas zraniło!!

    Pozdro

    Cytuj
  • adzygmunt 2 sty 2010

    Niektórzy z postowiczów uderzyli w surmy.
    Uprawnienia straży miejskiej to jedna sprawa, druga to skuteczność, która wynika z umiejętności, ochoty, wygodnictwa etc.
    Leniwcowi nawet paralizator się nie przyda.
    Spójrzmy jednak inaczej na pracę tych ludzi. Oni chowają głowy w piasek, policja także, bo nie chcą mieć problemów bycia w sądach świadkami. Narażają się często na odwet. Nie są anonimowi. "Lecą" szyby w aucie, dziecku ktoś podstawił nogę itp.
    Jednocześnie aż się prosi by ludzi, którzy wyrywają znaki drogowe, niszczą place zabaw itp ktoś nauczył moresu.
    Którędy, jakimi drogami, sposobami dojdziemy, by można było na parę dni zostawić dom, czy rower przed sklepem nie przykuwać do słupa, spawać studzienki kanalizacyjne, kratki drogowe?

    Cytuj

Odpowiedz