Forum » Myślenice

Pomnik Papieża w Rynku

  • 12 wrz 2015

    Parę pytań:
    1. Skoro miasto zadłużone to za co?
    2. Skoro nie wycofano ruchu samochodowego z zabytkowego rynku, a jednocześnie ucieka nawet Księgarnia Pod Arkadami, to dla kogo ten pomnik?
    3. Papież WIELOKROTNIE prosił by mu nie budować pomników
    4. Jaki związek ma Jan Paweł II z Myślenicami, pomijam fakt że był z Polski, jaki z naszym miastem?
    5. Co jeśli pomnik będzie, jak większość pomników Jana Pawła ohydny?
    6. Ktoś planując piękny rynek w Myślenicach nie zamierzał zaśmiecać go, było przejrzyście, pięknie. Teraz będzie stał koło parasoli gdzie pije się piwo.
    7. Już jedna szkarada stoi- obelisk.
    8. KIK zaproponował pomnik papieża- sami nie słyszeli próśb Jana Pawła II? a może uchodźców przyjmą za te pieniądze?
    9. A może by fontannę na Piłsudskiego za te pieniądze uruchomić i plac zabaw niejeden wyremontować (Zarabie-wiecznie urwane sprzęty). Szkoła Podstawowa nr 2 piękny plac, bo dużo dzieci. A mniejsze szkoły? a plac koło pralni?
    10. A może wystarczy monitoring na place zabaw i skończy się chamstwo chuliganów?
    11. Kiedy ścieżka rowerowa na Zarabie z centrum?
    12.Kiedy policja raczy łapać idiotów na motorach na Piłsudskiego?

    60 13 Cytuj
  • 12 wrz 2015

    Co ma zadłużenie do pomnika . Pomnik finansuje kościół ,a nie Samorząd!

    9 22 Cytuj
  • 12 wrz 2015

    Podobno kościół to my.... A pomnik to niech sobie KIK postawi po kościołem i tyle .

    33 9 Cytuj
  • 12 wrz 2015

    awłaśnieżetak- z czwartym pytaniem Ty tak na serio ? :-)

    To co w takim razie mają wspólnego z Myślenicami Słowacki, Mickiewicz, Piłsudski bo mają swoje ulice a Jan Paweł II nie ma ?

    Uchodźców to sobie sam do domu przyjmij a nie każ komuś ...

    Jak kościół sam sfinansuje budowę nie widzę żadnego problemu.

    16 25 Cytuj
  • 12 wrz 2015

    A na wybór pomnika najlepiej ogłosić konkurs, który projekt zbierze najwięcej głosów np. na stronie Myślenic i spodoba się Myśleniczanom to powstanie i po problemie.

    9 14 Cytuj
  • 12 wrz 2015
    awłaśnieżetak napisał/a:

    Parę pytań:
    1. Skoro miasto zadłużone to za co?
    2. Skoro nie wycofano ruchu samochodowego z zabytkowego rynku, a jednocześnie ucieka nawet Księgarnia Pod Arkadami, to dla kogo ten pomnik?
    3. Papież WIELOKROTNIE prosił by mu nie budować pomników
    4. Jaki związek ma Jan Paweł II z Myślenicami, pomijam fakt że był z Polski, jaki z naszym miastem?
    5. Co jeśli pomnik będzie, jak większość pomników Jana Pawła ohydny?
    6. Ktoś planując piękny rynek w Myślenicach nie zamierzał zaśmiecać go, było przejrzyście, pięknie. Teraz będzie stał koło parasoli gdzie pije się piwo.
    7. Już jedna szkarada stoi- obelisk.
    8. KIK zaproponował pomnik papieża- sami nie słyszeli próśb Jana Pawła II? a może uchodźców przyjmą za te pieniądze?
    9. A może by fontannę na Piłsudskiego za te pieniądze uruchomić i plac zabaw niejeden wyremontować (Zarabie-wiecznie urwane sprzęty). Szkoła Podstawowa nr 2 piękny plac, bo dużo dzieci. A mniejsze szkoły? a plac koło pralni?
    10. A może wystarczy monitoring na place zabaw i skończy się chamstwo chuliganów?
    11. Kiedy ścieżka rowerowa na Zarabie z centrum?
    12.Kiedy policja raczy łapać idiotów na motorach na Piłsudskiego?

    ad 1. Za pieniądze.
    ad 2. Księgarnia nie ucieka, po prostu "Pan (współ)Właściciel" galerii przenosi punkt do swoich dóbr, a pomnik dla mieszkańców, turystów, gołębi itp.
    ad 3. Toteż nie będzie to pomnik papieża ale kardynała Karola Wojtyły, a to robi sporą różnicę.
    ad 4. Jako papież K.W. przejeżdżał przez Myślenice (choć nie przez rynek) do Zakopanego a w drodze powrotnej leciał helikopterem i to nawet nad rynkiem, za to jako kardynał koronował obraz Matki Boskiej Myślenickiej i nie raz nie dwa bywał w M-cach jako zwierzchnik archidiecezji.
    ad 5. Nie może być ohydny jak pomniki Jana Pawła bo to będzie pomnik Karola Wojtyły.
    ad 6. A co? piwo przeszkadza? abstynent się odezwał.
    ad 7. Nie jedna szkarada stoi a nawet się chwieje i nikomu to nie przeszkadza, lumpy siłą tego miasta!!!
    ad 8. Muzułmanów przyjmuj se za swoje, a to że KIK nie słyszy to nic dziwnego, przecież tam same stare dziady to i ze słuchem mają problemy.
    ad 9. Susza w Polsce a temu fontanny się marzą? zejdź na ziemię człowieku.
    ad 10. No i co ta kamera zrobi? przywali pałą, zakuje w kajdanki, pogrozi przewodem? tutaj panuje pobłażliwe prawo i ogólne przyzwolenie na chamstwo.
    ad 11. Po wyburzeniu połowy miasta można by pomyśleć nad wytyczaniem nowych dróg i ścieżek, no chyba że wspaniałomyślnie oddasz na potrzeby ścieżki chociaż skrawek swej działki?
    ad 12. Jak im kupią sieci, no chyba że zatrudnią rybaków na umowę zlecenie.
    no i na koniec też jestem przeciwny temu pomnikowi bo zajmie miejsce na mój pomnik, który niechybnie postawią mi moi potomni albo se sam wystawie!

    14 29 Cytuj
  • Marcin 13 wrz 2015

    "Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi" - Jan Paweł II.

    Tyle w temacie.

    59 Cytuj
  • 13 wrz 2015

    Nic dodać nic ująć ale co z tego mają politycy i hierarchowie?
    A pomniczek to i okazja do odsłonięcia i nie tylko?
    Pomysł jak z zegarem na rondzie,wierzącym wszystko jedno a dla wrogów kolejny argument przeciw.I po co to komu?

    21 2 Cytuj
  • 14 wrz 2015

    Prezydent Komorowski też przejeżdżał, leciał pewno nieraz helikopterem. Proponuję każdemu kto znalazł się w przestrzeni powietrznej nad Myślenicami, co najmniej tablicę pamiątkową. Już widzę jak by była szanowana tablica związana z Prezydentem Polski, nie mam na myśli miłościwie nam panującego jaśnie Dudy.

    16 9 Cytuj
  • 14 wrz 2015
    awłaśnieżetak napisał/a:

    Prezydent Komorowski też przejeżdżał, leciał pewno nieraz helikopterem. Proponuję każdemu kto znalazł się w przestrzeni powietrznej nad Myślenicami, co najmniej tablicę pamiątkową. Już widzę jak by była szanowana tablica związana z Prezydentem Polski, nie mam na myśli miłościwie nam panującego jaśnie Dudy.

    komoruch to był wsiur i prostak, puszki z piwem bym na jego cześć nie otworzył a co dopiero takiemu wsiurowi pomnik stawiać. A co do pomnika K.W to gówno Cie to obchodzi, Ty płacisz ? nie ? to zamknij kopare. Zasrane polaki cebulaki każdemu do kieszeni będą zaglądać i nie swoimi pieniędzmi się rządzić...

    16 33 Cytuj
  • 14 wrz 2015

    W ostatniej Gazecie Myślenickiej ( str. 6 ) piszą, że "dla pozyskania funduszy na budowę pomnika będzie ogłoszona publiczna zbiórka". To kto właściwie finansuje ten pomnik?

    20 2 Cytuj
  • 14 wrz 2015

    Kiedyś przejeżdżałem w okolicy Jordanowa i zobaczyłem taki obrazek:

    https://www.google.pl/maps/@49.6332491,19.8289554,3a,40.6y,131.28h,95.68t/data=!3m6!1e1!3m4!1sULjiy_JaFk7aHuQhoZYrBw!2e0!7i13312!8i6656

    Proponuję postawić dziesięciometrowej wysokości pomnik, jasno oświetlony (tak jak ta tablica z cyferkami na rondzie, koło strażnicy) O właśnie! A może na tym rondzie pyknąć Karolka? Niech widzą, że myśleniczanie nie dziady i swojego papieża mają! Co tam jego prośby o niestawianie mu pomników?

    20 9 Cytuj
  • Robert 14 wrz 2015

    Za pewne będzie w podobnej stylistyce co zegar na wieży i latarnia na rondzie. Innymi słowy ledowy papież wygrywający melodie jak z czteroprzyciskowego elektronika z czasów późnej komuny. Należy tutaj przyklasnąć proboszczowi i jego służbie w UMiG za dbanie o ekologię, w końcu ledy nie pobierają prawie wcale prądu no i mamy przez cały rok, w dzień i w nocy festyn.

    9 6 Cytuj
  • Robert 14 wrz 2015
    Kibel z Vegi napisał/a:

    komoruch to był wsiur i prostak, puszki z piwem bym na jego cześć nie otworzył a co dopiero takiemu wsiurowi pomnik stawiać. A co do pomnika K.W to gówno Cie to obchodzi, Ty płacisz ? nie ? to zamknij kopare. Zasrane polaki cebulaki każdemu do kieszeni będą zaglądać i nie swoimi pieniędzmi się rządzić...

    Może w takim razie chciałbyś pomnik Komorowskiego w swoim ogródku, skoro tak chętnie stawiałbyś pomniki w przestrzeni publicznej, która powinna być NEUTRALNA.

    6 4 Cytuj
  • 14 wrz 2015

    Jak dla mnie "debesciacki" jest Papież Terminator2:
    zdjecie
    2 miejsce Papież Odrzutowiec:
    zdjecie
    3 miejsce Jan Pancerz 2gi:
    zdjecie

    Wszystkie oblicza Papieża

    29 3 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    Np.:
    "12.Kiedy policja raczy łapać idiotów na motorach na Piłsudskiego?"

    Czy tytuł wątku jest na pewno odpowiedni do wymienionych kwestii?

    5 3 Cytuj
  • 15 wrz 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Jak dla mnie "debesciacki" jest Papież Terminator2

    Mysleniczanin, dziękuję za rozbawienie mnie z samego rana! Ten terminator, to T1000? Jak żywy.
    Drugi, to bardziej Syrenka warszawska. A trzeci wygląda na żółwia połączonego z budą dla pasa. Dzieci nie skomentuję.

    22 3 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    Cwani jesteście, że naśmiewacie się z katolików, a może spróbujcie tak np. z Islamistów?
    Strach przed powtórką z Charlie Hebdo?

    12 18 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    do -kibel z Vegi: gratuluję poziomu dyskusji.
    do _pan Kracy: nie uważam, że ktoś się naśmiewa. Producenci (bo strach nazwać ich twórcami) tych koszmarnych pomników powinni wcześniej swoje projekty pokazać plastykom miejskim. Szkoda że w Myślenicach nie ma takiej funkcji

    14 2 Cytuj
  • ania 15 wrz 2015

    jak coś staje się powszednie to nie jest już wyjątkowe.

    6 2 Cytuj
  • Andrzej 15 wrz 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Cwani jesteście, że naśmiewacie się z katolików, a może spróbujcie tak np. z Islamistów?

    Jak mi postawisz pomnik Mahometa w Myślenicach, który będzie szkaradny i będzie przypominał Gimliego, to też to skomentuję.
    W Trzemeśni stoi pomnik JPII i jakoś nikt nie narzeka i komentuje. Bo jest po prostu stonowany i wtapia się idealnie w otoczenie, a lokalni ludzie dbają o jego wygląd. A że Jan Paweł II prosił, aby nie stawiać mu pomników - to temat na dłuższą dyskusję, są za i są przeciw.

    12 3 Cytuj
  • 15 wrz 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Cwani jesteście, że naśmiewacie się z katolików, a może spróbujcie tak np. z Islamistów?
    Strach przed powtórką z Charlie Hebdo?

    Endrju napisał/a:

    Jak mi postawisz pomnik Mahometa w Myślenicach, który będzie szkaradny i będzie przypominał Gimliego, to też to skomentuję.
    W Trzemeśni stoi pomnik JPII i jakoś nikt nie narzeka i komentuje. Bo jest po prostu stonowany i wtapia się idealnie w otoczenie, a lokalni ludzie dbają o jego wygląd. A że Jan Paweł II prosił, aby nie stawiać mu pomników - to temat na dłuższą dyskusję, są za i są przeciw.

    Endrju pięknie podsumował. +1

    7 2 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    Pomnik Mahometa wam nie grozi, bo w islamie ani Boga ani innych treści religijnych nie przedstawia się w formie pomników, rzeźb, obrazów itp. Nawet w meczecie są tylko na ścianach pisane artystycznie fragmenty z Koranu.

    8 1 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    W islamie pomniki buduje się z C4,lub składa głowy niewiernych.

    5 5 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    Widzę, że jesteś znawcą wszystkich religii. Najgorsi są tacy, co znają się na wszystkim, bo najczęściej nie znają się na niczym.

    11 10 Cytuj

Odpowiedz