Forum » Myślenice

Górne Przedmieście - zapomniania dzielnica

  • 29 paź 2015

    Od jakiegoś czasu można zauważyć że nasze miasteczko niezaprzeczalnie ewoluuje, a środki unijne bardzo pomagają w wielu inwestycjach, nowe ronda, nawierzchnie, centra handlowe ścieżki rowerowe, place zabaw etc,

    rozwijają się zarówno Dolne Przedmieście - "strefa ekonomiczna"
    Zarabie "Strefa Czasu Wolnego"
    Centrum - zabytki, urzędy, malowniczy rynek

    i pozostaje nam ... Górne Przedmieście które traktowane jest trochę jak niechciane pozostawione same sobie na pastwę losu, bo cóż by powiedzieć nie ma tu nic ...
    nie ma stacji benzynowej, apteki, placu zabaw, ani nawet porządnego spożywczaka,
    ale co mamy ....
    mamy podobno nowoczesną halę widowiskowo-sportową, która służy tylko bądź aż młodzieży szkolnej,
    mamy rozjeżdżone pamiętające czasy komuny drogi przez które codziennie mkną "Gruszki" z betonem z prędkością grubo przekraczającą obowiązujące przepisy,

    no i oczywiście rodzynek ... mamy super nowoczesne boisko z 2 koszami (do koszykówki) na którym zrobiono sobie parking - pomimo zakazu wjazdu, a przez całą długość ul 3 Maja (Od szkoły 3 do "Domu Ludowego") mamy 2 kosze na śmieci przez co tereny przylegające do chodnika przypominają śmietnik, brakuje ławek, miejsca do wypoczynku, czy zabawy dzieci,

    czy można to jakoś zmienić ? czy to co tu napisałem może dotrzeć do kogoś kto ma jakąkolwiek władzę by to zmienić, wiem że spora grupa osób odwiedza tą stronę i sam bardzo chętnie to robię bo szanuję pracę redakcji, oraz ich pomysł na założenie tej strony.

    63 8 Cytuj
  • 29 paź 2015

    Chyba trzeba by zebrać pomysły i uderzyć do radnych bezpośrednio.

    13 1 Cytuj
  • 30 paź 2015

    Z tego co wiem to macie radnego (bezradnego?) Górke. Czemu do niego nie uderzycie z problemami/pomysłami ?

    Ps. Hale można wynająć, jak się pogada z Dyrektorem ZS.

    16 2 Cytuj
  • 30 paź 2015

    Najbliższy bankomat jest w rynku, tak więc Górnowiejscy chcąc nie chcąc muszą po "piniondze" jechać do centrum przez co też mają wpływ na korki i brak miejsc parkingowych w okolicach centrum...

    Za mało mieszkańców jest na "Górniewsi" i II osiedlu żeby postawić gdzieś w pobliżu bankomat?!

    6 10 Cytuj
  • 30 paź 2015

    A po co bankomat na Górnym? Na spacer się możemy przejść :) Ja tam dziękuję , że w tej "strefie ekonomicznej" Dólniewsi nie mieszkam, jedyne co mi przeszkadza tutaj to nadmierna ilość ciężarówek czasem. Jest niejednokrotnie tak duży ruch przed moim domem, że większy mi nie potrzebny i nadmierna prędkość powinna być kontrolowana, przynajmniej wieczorem mogę pobiegać po drugiej ulicy, co dużo osób robi i jest "strefa czasu wolnego", psy o dziwo nie biegają późnym wieczorem nawet. Potrzebujemy zakupów, robimy większe raz na kilka dni i tez problemu nie mamy. Jeśli kogoś suszy, wtedy pewnie widzi problem- na butach do "rybki" na osiedlu tam macie otwarte 24h. I tak jest nieźle dla tych którzy nie posiadają samochodu bo bus jeździ co pół godziny w obie strony- dawniej tak nie było. Ze spokoju tej części ja jestem w pełni zadowolona- kto chce mnie znaleźć ten mnie znajdzie. Mój mąż przeprowadził się z krakowskiego osiedla na Górniewieś, świetnie się czuje. Warunkiem "luzu" jest posiadanie samochodu.

    12 9 Cytuj
  • 30 paź 2015

    Cieszę, się że ktoś poruszył ten temat. Inwestycje powoli do nas docierają, w końcu rondo pod starą mleczarnią ułatwi życie wielu mieszkańcom górnego przedmieścia. Na pewno przydałby się plac zabaw. Oraz zadbanie o bezpieczeństwo dzieci zwłaszcza w okolicy szkoły Średniawskiego, gdzie jest jeszcze szkoła specjalna oraz Przedszkole. (ponoć nie można tam dać progów zwalniających bo to droga powiatowa, ale jakoś przydałoby się tam wyhamować pędzące samochody).

    16 3 Cytuj
  • 30 paź 2015

    I zaczynam mieć wrażenie, że ulica Średniawskiego stała się typową ulicą dojazdową, co widać po tym, że bardzo często samochody parkują sobie zajmując pół drogi. Skoro, nie stanowi, to problemu, myślę, że spokojnie dałoby się ograniczyć tam ruch jeszcze bardziej (napisać np, że dojazd tylko dla mieszkańców, a część tej drogi przeznaczyć na ścieżkę, rowerową. (Nie wiem, czy droga może być taka wąska itp), ale bezpieczny dojazd z dzieckiem na rowerach do centrum to byłby raj na ziemi:). Poza tym mogłoby zachęcić mieszkańców Myślenic do odwiedzin u nas i ożywić np teren Bysinki na wysokości Grzebieniówki, który jest urokliwy a mało znany i odwiedzany:).

    15 2 Cytuj
  • 30 paź 2015
    ioanka napisał/a:

    Cieszę, się że ktoś poruszył ten temat. Inwestycje powoli do nas docierają, w końcu rondo pod starą mleczarnią ułatwi życie wielu mieszkańcom górnego przedmieścia. Na pewno przydałby się plac zabaw. Oraz zadbanie o bezpieczeństwo dzieci zwłaszcza w okolicy szkoły Średniawskiego, gdzie jest jeszcze szkoła specjalna oraz Przedszkole. (ponoć nie można tam dać progów zwalniających bo to droga powiatowa, ale jakoś przydałoby się tam wyhamować pędzące samochody).

    A może by tak fotoradar? Tak co 100m? Albo taki Viatoll, kilka bramek tylko dla ciężarowych? Myślę że wtedy te pędzące na łeb i szyje wanienki i gruszeczki przeniosły by się za miasto.

    10 7 Cytuj
  • 30 paź 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A może by tak fotoradar? Tak co 100m? Albo taki Viatoll, kilka bramek tylko dla ciężarowych? Myślę że wtedy te pędzące na łeb i szyje wanienki i gruszeczki przeniosły by się za miasto.

    Ja jestem, za choć pewnie wielu będzie przeciw, zwłaszcza Ci, którzy mnie tam zazwyczaj nerwowo wyprzedzają, jak sobie przepisowo jadę 40.

    10 1 Cytuj
  • 30 paź 2015

    Już kiedyś pisałem o tym elaborat, minęły 2-3 lata i nie zrobiono nic. Przepraszam, są nowe mosty o zwiększonej nośności i ronda które można przelecieć taką wanną bez większego kręcenia kierownicą. Kasa robi swoje. Nie napiszę ze układy bo zaraz będą mnie straszyć pomówieniem.

    7 7 Cytuj
  • 30 paź 2015

    Nie przesadzajcie z tym brakiem porządnego spożywczaka, bo przecież mamy super sklep u CZEPIELA na górnym.

    5 15 Cytuj
  • 30 paź 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Już kiedyś pisałem o tym elaborat, minęły 2-3 lata i nie zrobiono nic. Przepraszam, są nowe mosty o zwiększonej nośności i ronda które można przelecieć taką wanną bez większego kręcenia kierownicą. Kasa robi swoje. Nie napiszę ze układy bo zaraz będą mnie straszyć pomówieniem.

    A gdzie pisałeś? Myślę, że tu jest dobre miejsce na opublikowanie np. swoich pomysłów. I dyskusję jakąś na ten temat. Ja też mam wrażenie że ta dzielnica jakoś nie istnieje w świadomości Myślenic, jak mówię, że dziecko chodzi do przedszkola nr 1, to dużo osób nie wie gdzie takie jest i że jest, ale trochę myślę, że My czyli mieszkańcy trochę jesteśmy sami sobie winni bo zajmujemy się tylko własnymi ogródkami, no może poza strażakami, którzy jednak działają lokalnie.

    7 1 Cytuj
  • 1 lis 2015

    Zgadzam się z ioanka - zdecydowanie brakuje placu zabaw i możliwości bezpiecznego dotarcia do centrum rowerem. Fotoradar koło przedszkola nr 1 - również jestem za.

    Brakuje miejsc parkingowych - w okolicy przedszkola (dla rodziców przywożących i odbierających dzieciaki), jak i dla szkoły im. Średniawskiego (i nauczyciele, i część uczniów przyjeżdża do szkoły samochodami - na ulicy w stronę Mikołaja postawiono zakaz, więc nic dziwnego, że parkują na boisku).

    11 3 Cytuj
  • 2 lis 2015
    aleex napisał/a:

    Brakuje miejsc parkingowych - w okolicy przedszkola (dla rodziców przywożących i odbierających dzieciaki), jak i dla szkoły im. Średniawskiego (i nauczyciele, i część uczniów przyjeżdża do szkoły samochodami - na ulicy w stronę Mikołaja postawiono zakaz, więc nic dziwnego, że parkują na boisku).

    boisko nie jest parkingiem, przy wjeździe jest postawiony zakaz.

    16 6 Cytuj
  • 2 lis 2015
    seba napisał/a:

    boisko nie jest parkingiem, przy wjeździe jest postawiony zakaz.

    Niestety zakazy są tam wszędzie (pod domem ludowym, od strony mostu - myślę, że tam mógłby być postój do 5 min dla rodziców i tak się tam staje jak nie ma gdzie, i przy ogrodzeniu przedszkola w stronę Mikołaja, też mógłby być parking tylko do zaprowadzenia dziecka, w wielu miejscach takie rozwiązanie funkcjonuje z powodzeniem np pod żłobkiem, na osiedlu.

    5 1 Cytuj
  • 2 lis 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Już kiedyś pisałem o tym elaborat, minęły 2-3 lata i nie zrobiono nic. Przepraszam, są nowe mosty o zwiększonej nośności i ronda które można przelecieć taką wanną bez większego kręcenia kierownicą. Kasa robi swoje. Nie napiszę ze układy bo zaraz będą mnie straszyć pomówieniem.

    Czemu nikt nie pisze jak zmieniła się ulica 3 Maja w ciągu ostatnich 8 lat?! Chodniki, nowe nakładki asfaltowe już prawie na całej długości. Jest hala na której można pograć z czego udało mi się skorzystać już nie raz. Mamy orlika trawiastego przy szkole i świetne boisko do koszykówki i mniejsze do piłki nożnej. Ulica średniawskiego tak samo się zmieniła bo też są chodniki których jeszcze 6 lat temu nie było. Ostatnio był robiony asfalt. Most został wyremontowany bo był już w opłakanym stanie.

    Te inwestycje nie są tanie! Piszecie o bankomatach czy sklepie.... Ludzie czy Wy na poważnie?! Napiszcie wniosek do radnych, żeby Wam sklepe postawili bo chcecie lepszy bo do centrum nie chce się jeździć...

    Wydaje mi się, że nie doceniacie tego, że Górne Przedmieście to spokojniejsza 'dzielnica' (nie wiem jak to ująć) naszego miasta.

    15 7 Cytuj
  • 2 lis 2015

    kolego radom, nawierzchnia na 3 Maja pamięta czasy komuny, została wyremontowana tylko jej część, hala, "orlik", boisko o którym mówisz zostały wybudowane dla uczniów , nie dla nas zwykłych ludzi, zresztą wszystko to zostało wybudowane za nasze pieniądze, a i tak jak chcesz skorzystać to musisz zapłacić, weź pod uwagę to że np. moja babcia która ma 75 lat NIE DA RADY IŚĆ NA ZAKUPY NA DOLNE PRZEDMIEŚCIE, widzę że ni jesteś z tej części miasta.

    ps inwestycje o których mówisz typu chodniki, to nie jest już luksus tylko standard

    10 9 Cytuj
  • 2 lis 2015
    seba napisał/a:

    kolego radom, nawierzchnia na 3 Maja pamięta czasy komuny, została wyremontowana tylko jej część, hala, "orlik", boisko o którym mówisz zostały wybudowane dla uczniów , nie dla nas zwykłych ludzi, zresztą wszystko to zostało wybudowane za nasze pieniądze, a i tak jak chcesz skorzystać to musisz zapłacić, weź pod uwagę to że np. moja babcia która ma 75 lat NIE DA RADY IŚĆ NA ZAKUPY NA DOLNE PRZEDMIEŚCIE, widzę że ni jesteś z tej części miasta.

    ps inwestycje o których mówisz typu chodniki, to nie jest już luksus tylko standard

    Nawierzchnia na 3 maja byla wymieniana stopniowo w ciągu ostatnich 4-5 lat. Nie wiesz o czym mówisz skoro piszesz że pamięta czasy komuny a jak tak to powiedz mi który odcinek wg Ciebie. Na hali gram i jedyna opłata jaką uiszczam tak jak i każda grupa która wchodzi na tę salę to symboliczne pare złotówek dla sprzątaczki lub stróża, więc znowu nie wiesz o czym piszesz. Orlik można wynajmować ale trzeba już normalnie zapłacić w trakcie roku szkolnego a w trakcie wakacji codziennie od 10 za darmo można do godziny bodajże 19 przebywać więc znowu nie wiesz o czym piszesz.
    Owszem chodniki to już nie luksus a standard, masz rację ale nie można pisać że górne przedmieście jest zapomniane i nic się na nim nie dzieje bo to kłamstwo.

    Po co ma iść na dolne na zakupy Twoja babcia skoro po drodze ma mnóstwo sklepów. Są sklepy na górnym typowe spożywczaki ale większosć ludzi woli jechać do biedry bądź tesco więc nie mają się jak utrzymywać. Otwórz sklep i przelicz czy opłaca Ci się to. Jeśli chcesz jakiś sklep na górnym to trzeba ściągnąć inwestora który się tym zajmie i któremu to się opłaci.

    10 5 Cytuj
  • 2 lis 2015

    Nie chce mi się cytować twojej całej wypowiedzi ale nie pisz takich bzdetów że dajesz symboliczne pare złotówek dla sprzątaczek i stróża bo MOGĄ WYLECIEĆ Z ROBOTY !!!, zapraszam na górne kup jakąś szynkę, zobaczymy czy to przyjesz, a nawierzchnia była robiona do granicy śródmieścia, w tym roku a jakieś 10 lat temu od Bysiny w stronę Domu Ludowego odcinek od Domu Ludowego pod Kościół nie był remontowany, kontaktu z radnymi nie ma żadnego ostatnia aktualizacja jest z czasów jak żył jeszcze S.P. Stanisław Cichoń.

    9 10 Cytuj
  • 2 lis 2015

    Czyli 10 lat temu to komuna?
    Nie odnosisz się w żaden sposób merytoryczny do tego co ja pisze. Chcesz dobrej szynki to otwórz sklep. Wiem że jest sklep 'Kółko' i tak jako tako można coś kupić ale szału nie ma. Najbliżej na osiedlu masz blaszak i piekarnie i cukiernie i warzywniaki a troche dalej lewiatan więc tak źle nie jest. nawierzchnia 8 letnia to rozumiem że też zła jest? Jak próbowałeś się skontaktować z jakimkolwiek radnym? Jakie masz plany?
    Moim zdaniem inicjatywy obywatelskie to najlepsze co tylko może być. Polemizuje z Tobą nie dlatego że chce kłótni tylko nie lubie jak ktoś narzeka a nie ma żadnych argumentów tylko takie sobie ot gadanie.
    Pozdrawiam :)

    12 6 Cytuj
  • 3 lis 2015

    otwórz sklep ?? i co to da kolejny "spożywczak", nie ma tu miejsca na duży sklep !! o to chodzi właśnie że obecna władza nie uwzględnia tego w planie zagospodarowania, zauważyłem że to raczej ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, przeczytaj jeszcze raz pomyśl, potem przeczytaj jeszcze raz "dcinek od Domu Ludowego pod Kościół nie był remontowany, ", a potem napisz stwierdzenie że 10 lat temu była jeszcze komuna.

    10 9 Cytuj
  • 3 lis 2015
    random napisał/a:

    nawierzchnia 8 letnia to rozumiem że też zła jest?

    Pamiętasz jak była robiona ta nakładka? ŻADNEJ, ale to ŻADNEJ porządnej podbudowy!
    Kiedyś 3 Maja jeździły furmanki, potem położyli asfalt i tak zostało, potem kolejne warstwy i kolejne.
    Dziś wymóg jest taki aby nośność była 8 ton/oś no to jest...
    Szkoda tylko, że ktoś podniósł nośność bez JAKICHKOLWIEK badań! A droga jest ładna bo nawierzchnia jeszcze "pachnie nowością" ale zobaczysz na jak długo............

    3 9 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Do niczego nie zmierza ta polemika... Nie rozumiecie, że chce Wam wytłumaczyć, że coś jednak się dzieje na tym górnym przedmieściu może jeszcze nie tak dużo jak każdy by chcial ale jak to na forach internetowych liczy się tylko hejtowanie i biadolenie jak to polska w ruinie...
    @pan Kracy, czekam aż nadejdzie czas jak napiszesz cokolwiek dobrego o naszym mieście..

    12 3 Cytuj
  • 3 lis 2015
    random napisał/a:

    @pan Kracy, czekam aż nadejdzie czas jak napiszesz cokolwiek dobrego o naszym mieście..

    Może "przyjdzie taki czas".
    Ja jestem obiektywny. Nie chwalę dla zasady, że ktoś kawałek chodnika wybuduje za moje podatki bo to jego obowiązek (w końcu też z moich podatków żyje).
    Prawda jest taka, że z krytyki trzeba umieć wyciągać wnioski, krytyka jest wbrew pozorom bardzo potrzebna.
    Ona BUDUJE.

    4 9 Cytuj
  • Andrzej 3 lis 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Może "przyjdzie taki czas".

    Jak Jarosław zostanie burmistrzem a 90% rady będzie obstawiona przez prawdziwy PiS (bez tych obecnych niewiernych). Wtedy ruina zniknie, bo jaak mawiał klasyk - "Nie będzie niczego".

    mspanc.

    6 9 Cytuj

Odpowiedz