Forum » Myślenice

List do Pana Macieja Ostrowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

  • 1 lis 2015

    Panie Andrzeju N. rozpisał się Pan.Dla kogoś kto nie zna historii i złożoności problemu to tekst nie do przejścia.Ale faktycznie Burmistrz troszeczkę się zapędził w tych swoich osobistych wypadach w kierunku Pan SZ, ale nie aż na tyle żeby z tego robić doktorat:) Co prawda to co opublikował nasz Włodarz było komentowane z uśmieszkiem i z politowaniem na ustach ale emocje wyborcze w końcu wszystkich nas dopadają.PS.z okazji dnia Wszystkich Świętych czyli w sumie imienin ;dla Wszystkich Maciejów i Jarków -Najlepszego i wytrwałości w godzeniu.

    15 12 Cytuj
  • 2 lis 2015

    Nikt nie pamięta jaka była kampania wyborcza samorządowa 2014? Co wtedy się działo i jakie pomówienia były wygłaszane przez 'dajcie mi jakiekolwiek stanowisko' ?

    Zapraszam do odwiedzania profilu samego 'poszkodowanego' co on tam udostępnia i wypisuje... Ja rozumiem że można być zwolennikiem jakiejś partii ale udostępniać wpisy szkalujące wszystkich do okoła, które aż wstyd czytać z popularnych pisowskich mediów typu niezależna, republika czy gazeta polska to już przesada.

    BTW. skoro tak prześwietlacie profile to polecam profil pewnego radnego gminnego z PiSu. Poczytajcie jakiego języka używa i jak zwraca się do każdego kto nie z PiSu... Czy to przystoi jakiemu kolwiek człowiekowi reprezentującemu lud? Lud ciemny widzi niestety tylko to co chce...

    14 12 Cytuj
  • Maciej Ostrowski 3 lis 2015

    Nie miałem nigdy zwyczaju logować się anonimowo i prowadzić dyskusji na forach internetowych. Nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań. Tym razem nie mogę przejść obojętnie obok wpisów/ ciekawych poniekąd filmików pojawiających się w tym miejscu. Nie dlatego że poczułem się wywołany do tablicy żeby odpowiedzieć na list kierowany do mnie - choć w zasadzie do tej pory go nie otrzymałem.

    Mam cywilną odwagę wypowiadać swoje poglądy – mam także do tego moralne prawo. Każdy je ma. Mam też odwagę się pod tym podpisać – imieniem i nazwiskiem, bo nie wstydzę się tych słów. Nie boję się także polemiki z tymi, którzy nie podzielają mojego zdania. Nie mogę się jednak zgodzić tym, że dyskusja polityczna w naszej gminie sprowadzana jest do zamieszczania anonimowych listów, obraźliwych wpisów na forach internetowych.
    Szanowni forumowicze, drogi „Andrzeju”. Zapraszam do merytorycznej dyskusji – choćby na FB – jeżeli decydujemy się na dyskusję w sieci. Dlaczego mam polemizować z kimś, kto nie ma cywilnej odwagi podpisać się pod zarzutami kierowanymi pod adresem do mojej osoby?

    Zdania w kwestii tego, co działo się w ostatnich wyborach parlamentarnych nie zmienię. I nie jest to żaden uraz po wyborach samorządowych. Nie zgadzam się z taką formą prowadzenia polityki, kampanii wyborczej i poziomem prowadzenia dyskusji. Mam do tego prawo, tak jak mam prawo wyrazić swoje zadowolenie, że doświadczony, wieloletni samorządowiec - Pani Poseł Ewa Filipiak zadeklarowała współpracę i także będzie naszym głosem w Sejmie.
    Życzę więcej odwagi w życiu drodzy Forumowicze i zachęcam do dyskusji na moim profilu na FB.

    53 58 Cytuj
  • Andrzej 3 lis 2015

    I niech teraz ktoś powie, że władza nie czyta forum...
    Ale in plus dla Burmistrza. Teraz już mamy jasno powiedziane, gdzie kierować pytania w internecie do władz miasta. Ja na fb nie bywam często, ale mam nadzieję Panie Macieju, że niewygodne pytania nie będą szybko znikać z profilu, jak pytania na profilach innych publicznych przedstawicieli naszej pięknej miejscowości.

    28 10 Cytuj
  • 3 lis 2015
    Endrju napisał/a:

    Jak pytania na profilach innych publicznych przedstawicieli naszej pięknej miejscowości.

    Endrju pięknie to ująłeś :)

    14 6 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Szanowny Macieju,
    W świecie którym żyjemy i nie mam na myśli wyłącznie naszej gminy, cywilnym prawem każdego obywatela jest wolność i swoboda wypowiedzi. (nie liczę Korei Północnej i krajów Północno Amerykańskich) Czy jest to forum publiczne, strona społecznościowa czy zwykły głos pośród tłumu na spotkaniu w sprawie "x" lub "y".
    Ma to na celu ochronę przeciętnego obywatela przed represjami czy naciskami ze strony mocodawców/pracodawców czy osób piastujacych stanowiska publiczne. Do czego zmierzam: otóż szanowny Macieju w przeciwieństwie do Burmistrza, Kierownika Urzędu, Posła czy Prezydenta naszym cywilnym prawem jest anonimowość.
    Kolejną kwestią jest sama dyskusja. Twierdzisz Pan że dyskusje na portalach społecznościowych nie są merytoryczne? Zgadzam się z częścią tego stwierdzenia, gdy czasem czytam co wypisują niektórzy tu czy tam, opadają mi ręce (o szczęce nie wspomnę). Jednak nadal twierdzę że forum społecznościowe daje większe możliwości "wyrazu", napiszę kolokwialnie żeby nie przedłużać.
    Konkludujac, kolosalną różnicą pomiędzy "oficjelem" a "szarakiem" jest to że my (szaraki) nie mamy podstaw by się obrażać na negatywne opinie wyrażane na nasz, choćby anonimowy temat. "Oficjele" traktują negatywne wypowiedzi jako atak na stanowisko i stawiają "prawo cywilne" jako argument w polemice. Reszty tego expose nie skomentuję bo "już to gdzieś czytałem".

    35 7 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Co chłop za list napisał. Szkoda gadać.
    Warto poczytać profil Pana J. SZ I JEGO wpisy na temat wszystkiego! Czyli wszystko źle jak nie jest to PiS. Szkalowanie obrażanie wytykanie tak wygląda profil osoby publicznej??
    Nie trudno zobaczyć i się przekonać.

    21 18 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Jakoś nikt problemu nie widział po drugiej stronie jak w maju podczas prezydenckich wyborów ośmieszaajace memy,obecnej wówczas władzy, wstawiane były na profil fb?

    14 4 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Nie przypominam sobie osobniku konto usunięte by kiedykolwiek pan poseł Szlachetka publicznie wyśmiewał się w ten sposób burmistrza lekceważąc go w tak prostacki sposób,Ktoś śmiał publicznie tu na forum skrytykować nie uchodzące władzy wpisy i już wasze nerwowe ruchy.

    19 11 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Mowie o majowych wyborach prezydenckich jak na tym profilu pojawiało się dużo memow obrazajacych Komorowskiego Kopacz itp.

    9 11 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Tu i teraz mówimy o burmistrzu i panu Pośle o zachowaniach wobec siebie.

    13 6 Cytuj
  • 3 lis 2015
    milamorska napisał/a:

    Tu i teraz mówimy o burmistrzu i panu Pośle o zachowaniach wobec siebie.

    To zobacz na fb zachowanie Szlachetki względem Tomala i jego straszenie ludzi sądem za zwykłe komentarze. Coś takiego u burmistrza się nie zdarza :)

    17 11 Cytuj
  • 3 lis 2015

    malino zrozum i przyjmij do swojego rozumu, że nikt nigdzie nie straszy sądem zwykłym komentarzy, a te komentarze jak to ujęłaś "zwykłe" były przesiąknięte jadem, nienawiścią i co najważniejsze nieprawdą. A burmistrz pokazał swoje ja na fb więc nie odchodź od tematu tu i teraz, miłego wieczoru klakierzy !!!!!!

    16 13 Cytuj
  • 3 lis 2015
    milamorska napisał/a:

    malino zrozum i przyjmij do swojego rozumu, że nikt nigdzie nie straszy sądem zwykłym komentarzy, a te komentarze jak to ujęłaś "zwykłe" były przesiąknięte jadem, nienawiścią i co najważniejsze nieprawdą. A burmistrz pokazał swoje ja na fb więc nie odchodź od tematu tu i teraz, miłego wieczoru klakierzy !!!!!!

    Oj to nic nie wiesz... Komentarze są odpowiedzią zawsze na dany artykuł czy poprzedzający komentarz. Widać na pewnym profilu takie rzeczy się dzieją. Zastraszania sądami itp. Wiec nagle teraz burmistrz cis napisał i jest wielkie halo ale jak ktoś inny pisał to nikt tego nie zauważył? A nie było to jednorazowe.

    9 8 Cytuj
  • 3 lis 2015
    milamorska napisał/a:

    malino zrozum i przyjmij do swojego rozumu, że nikt nigdzie nie straszy sądem zwykłym komentarzy, a te komentarze jak to ujęłaś "zwykłe" były przesiąknięte jadem, nienawiścią i co najważniejsze nieprawdą. A burmistrz pokazał swoje ja na fb więc nie odchodź od tematu tu i teraz, miłego wieczoru klakierzy !!!!!!

    milomorska przyjmij do swojego rozumu ( nie napiszę zrozum bo u Ciebie z tym ciężko) ,że te komentarze były całkowicie zwykłe i normalne nigdzie tam nie było nienawiści i nieprawdy resztą są do dziś i każdy może je przeczytać . A co takiego pokazał burmistrz ?? to ,że zablokowano mu konto i to opisał jest taką wielką sprawą i obraza ?

    11 9 Cytuj
  • 3 lis 2015

    Nie o zachowaniach wobec siebie a o profilu publicznej osoby na portalu społecznościowym. Nie możę być tak że jednemu się wytyka co wypisuje na FB a innym nie.. albo równouprawnienie albo nic..

    @milamorska, wejdź na profile radnych gminy i powiatu z ramienia PiS i naszego posła i przeczytaj ich tablice i posty... Kasowanie postów u elekta jest już 'normalnością' o czym takżę piszą użytkownicy podpisujący się imieniem i nazwiskiem.

    11 4 Cytuj
  • 4 lis 2015

    Żenada.
    Jak widzę niektórzy próbują robić "halo" z wpisów pana Burmistrza na fb. Ale macie radość że doszukaliście się czegoś do czego można by się przyczepić i rozdmuchać, a w rzeczywistości dobrze wiecie że Maciej Ostrowski to świetny polityk z klasą i uznaniem, nigdy nie kandydował tu i tam i jeszcze tu ....haha Cieszy się szacunkiem za wszystkie dotychczasowe działania i inwestycje, dzięki którym miasto tak pięknie się rozwija.

    Ponadto, nie obraża środowiska z którego wyrósł - jak Szlachetka Pana Posła i założycieli PiSu w powiecie Myślenickim, nie dając im nawet dość go głosu na zebraniach.

    Co więcej, Szlachetka podzielił "swoje środowisko" na pół i tak zraża do siebie ludzi, że wcale się nie dziwię jak nikt nie będzie chciał z nim współpracować. bardzo dobrze że są inni posłowie z naszego okręgu do których władze będą mogli zwrócić się o pomoc, czasem to naprawdę nie trzeba wiele - wystarczy umówić jakieś spotkanie w ministerstwie, zawnioskować o kasę na konkretny cel.

    Niestety osoba która udaje że podpisuje sie imieniem i nazwiskiem na forum a w rzeczywistości tego nie czyni nie jest tą osobą. Oczywiście specjalnie załozył pan "NOWAK" konto żeby napisac list- komedia - czemu nie zrobił tego również na papierze podając swój adres tak aby burmistrz mógł mu odpowiedzieć? Cynizm.

    Niestety prawda jest taka że gdyby porównać dotychczasowe działania burmistrza Ostrowskiego i Szlachetki to wygląda to tak:

    Szlachetka - był radnym gminnym - zrezygnował poszedł do Pcimia za większa kasę.
    Ostrowski- był w tym czasie już burmistrzem, wcześniej wiceburmistrzem - od zawsze związany i oddany gminie Myślenice

    Szlachetka - wystartował na burmistrza ale dodatkowo tez do Sejmiku Wojewódzkkiego, żeby w razie czego mieć zaplecze finansowe
    Ostrowski- wystartował tylko na burmistrza jak dotąd

    Szlachetka - przegrał wybory i zamarzył sobie nagle powiat - że będzie starostą - przegrał

    Szlachetka - znów postanowił zawalczyć o pieniązki - wystartował na kolejny stołek i przy obecnej koniunkturze PiSu i poparciu tej partii w naszym powiecie nie było szans żeby nie wejść więc został posłem

    Naprawdę nie zdziwię się jesli władze naszego powiatu, gminy i inne nie będą miały ochoty współpracować z tym panem - skoro można osiągnąć swoje cele prosząc innych o pomoc, tym bardziej że inni zadeklarowali współprace. Ponadto brak szacunku do innych jaki przemawia przez Szlachetkę pozostawiam juz bez komentarza.

    A do głowy przychodzi jedna myśl: "karierowicze niech się udławią swoją kasą"

    38 29 Cytuj
  • 4 lis 2015

    Zwróćcie uwagę na poparcie listu Andrzeja Nowaka a postu burmistrza. Bez komentarza, szczekajcie , plujcie, wyzywajcie , szczujcie, szukajcie, ja już mam dość was tego forum i całego naszego myślenickiego grajdołu. Wiem, wiem powiecie" to spadaj stąd", bo to wasza retoryka,a jak nic nie powiecie to będę niezmiernie zdziwiona :)

    25 7 Cytuj
  • 4 lis 2015

    To samo mówiłam jak to przeczytałam...( odnośnik to wazeliny)

    5 6 Cytuj
  • 4 lis 2015

    I co? Tu też znikają posty. Dziwne nie?
    Oczywiście mnie to nie dziwi, dlaczego? - zapyta ktoś, otóż wracam do mojego podsumowania expose burmistrza: Zaraz zaczęły by się pogróżki z paragrafem w tle. Jest takie sprytne powiedzonko: "Co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie"-sami sobie przyzwyczailiśmy ich do takiego zachowania a to tylko zwykli, publiczni posługacze...

    17 12 Cytuj
  • 4 lis 2015
    lulu napisał/a:

    Zwróćcie uwagę na poparcie listu Andrzeja Nowaka a postu burmistrza. Bez komentarza, szczekajcie , plujcie, wyzywajcie , szczujcie, szukajcie, ja już mam dość was tego forum i całego naszego myślenickiego grajdołu. Wiem, wiem powiecie" to spadaj stąd", bo to wasza retoryka,a jak nic nie powiecie to będę niezmiernie zdziwiona :)

    Widzisz lulu, im o to chodzi, żeby w tym grajdole robili co chcieli bez opini i krytyki innych.

    9 6 Cytuj
  • 5 lis 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    I co? Tu też znikają posty. Dziwne nie? .

    Znikają posty użytkowników, którzy zamieszczają post a zaraz potem usuwają konto.

    7 4 Cytuj
  • 5 lis 2015
    pan zgoda napisał/a:

    Naprawdę nie zdziwię się jesli władze naszego powiatu, gminy i inne nie będą miały ochoty współpracować z tym panem - skoro można osiągnąć swoje cele prosząc innych o pomoc, tym bardziej że inni zadeklarowali współprace. Ponadto brak szacunku do innych jaki przemawia przez Szlachetkę pozostawiam juz bez komentarza.

    Nic mnie obchodzą osobiste animozje burmistrza, przedstawicieli naszej lokalnej władzy ani też posła Szlachetki.

    Jako mieszkaniec powiatu Myślenickiego oczekuję współpracy tych panów na rzecz naszego powiatu.
    Zostali wybrani, pobierają pensje więc niech po prostu niech robią swoją robotę. Gdyby pensja była "za małą motywacją" to zaznaczam że każda kadencja się kiedyś kończy i trzeba coś poźniej robić. Obaj wybrali profesję polityka i z niej będą oceniani przez społeczeństwo.

    Ja też nie mogę patrzeć na różnorodne twarze ale wiem że gdy robota ma być zrobiona to trzeba z tymi różnorodnymi typami dyskutować i nie ma że boli.

    Ach jak się cieszę że mamy internet, ten portal i ludzi którzy śpiesza donieść gdy widzą nieprawidłowości. Normalnie społeczeństwo obywatelskie wreszcie z prawdziwego zdarzenia się nam robi.

    24 1 Cytuj
  • 5 lis 2015

    Listy otwarte to super sprawa, jeszcze rozmowa z Panem Burmistrzem na czacie by dobra była. Przecież często wysoko postawione osobistości tak właśnie kontaktują się z "szaraczkami" i nikt nie ma zastrzeżeń czy z czatu odzywa się "on 40" czy "żaba".

    18 7 Cytuj

Odpowiedz