Forum » Myślenice

List do Pana Macieja Ostrowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

  • 5 lis 2015

    Ja napiszę wprost i bez zbędnego filozofowania , ostatnio stało się modne "wezwanie do merytorycznej dyskusji". Trzeba się jednak zastanowić co tak na prawdę ten termin oznacza i czy w ogóle jest nad czym dyskutować. Ja stoję za stanowisku że termin "merytoryczna dyskusja" jest terminem sztucznie wyuczonym za zwyczaj przez ludzi, którym brak argumentów a którzy mimo wszystko w jakiś sposób chcą się ratować przed śmiesznością i co tu kryć kompromitacją. Nawiązując do listu otwartego Pana Andrzeja Nowaka uważam stanowczo Panie burmistrzu, że po prostu skompromitował się Pan i że człowiekowi na takim stanowisku to nie przystoi. Nie przypuszczam, a raczej mam nadzieję, że nie wpadł Pan sam na ten "genialny" pomysł tylko podsunęli go Panu doradcy. Dla tego czym prędzej zalecam kopnąć ich w "cztery litery" i zacząć działać po swojemu tak jak robił to Pan dawniej.

    25 10 Cytuj
  • 6 lis 2015

    Nareszcie ktoś to napisał! Panie Andrzeju! Sama miałam tutaj napisać parę słów o braku profesjonalizmu i dziecinadzie Pana Burmistrza.. wyjął mi Pan z ust ten jakże trafiony wywód! Chyba już wszyscy widzą jakim człowiekiem jest Pan burmistrz....

    24 13 Cytuj
  • baron nk klasa 6 lis 2015

    na slasku z tego co slyszalem w tv byl przypadek ze poslanka PO nie dostala zadnego mandatu tylko PIS a ona znalazla 68 osob ktore oddaly na nia glos w jednej komisji tylko ciekawe sfalszowali wyniki ale mogli przynajmniej pare glosow to nie byloby afery

    7 11 Cytuj
  • 7 lis 2015

    Słowa, które padają z ust jednego czy drugiego pokazują tylko jacy ludzie rozporzadzaja naszymi pieniedzmi. Ze stwierdzeniami o burzeniu lokalnego układu to bym jednak trochę poczekał i poobserwował. Ludzie, po raz kolejny apeluję - zdejmijcie te różowe okularki, co jak co ale to przede wszystkim na politykę trzeba patrzeć z realizmem. Zburzyć układ to już miała garstka opozycyjnych radnych z Zalubowskim na czele. Gdzie oni są? Tak oponowali, krytykowali, a jak się dorwali do żłobu, co pokazują?
    Tak jak pisałem - nasz poseł nic znaczącego do tej pory nie zdziałał, nie zdziała i teraz. Proponowałem czym powinien się zająć jako reprezentant Prawa i Sprawiedliwości - lustrowaniem wszystkich inwestycji w naszym powiecie, bo koszty tych inwestycji jakie ponieśli, ponoszą i będą ponosić ludzie są ogromne. Ale wódz najbardziej zadłużonej gminy w powiecie jest o to spokojny, nie zastanawia was może dlaczego?

    Ps. pomimo wszystko, mam osobiście większy szacunek do burmistrza niż do posła.

    12 12 Cytuj
  • 7 lis 2015
    maktor napisał/a:

    Słowa, które padają z ust jednego czy drugiego pokazują tylko jacy ludzie rozporzadzaja naszymi pieniedzmi. Ze stwierdzeniami o burzeniu lokalnego układu to bym jednak trochę poczekał i poobserwował. Ludzie, po raz kolejny apeluję - zdejmijcie te różowe okularki, co jak co ale to przede wszystkim na politykę trzeba patrzeć z realizmem. Zburzyć układ to już miała garstka opozycyjnych radnych z Zalubowskim na czele. Gdzie oni są? Tak oponowali, krytykowali, a jak się dorwali do żłobu, co pokazują?
    Tak jak pisałem - nasz poseł nic znaczącego do tej pory nie zdziałał, nie zdziała i teraz. Proponowałem czym powinien się zająć jako reprezentant Prawa i Sprawiedliwości - lustrowaniem wszystkich inwestycji w naszym powiecie, bo koszty tych inwestycji jakie ponieśli, ponoszą i będą ponosić ludzie są ogromne. Ale wódz najbardziej zadłużonej gminy w powiecie jest o to spokojny, nie zastanawia was może dlaczego?

    Ps. pomimo wszystko, mam osobiście większy szacunek do burmistrza niż do posła.

    Ciekawe to co piszesz, jednak daje się zauważyć sytuacja zupełnie odwrotna. Lokalny układ deptał na odcisk Szlachetce nie mówiąc już o nie taktownym braku szacunku przy każdym spotkaniu. Nie na darmo wylewa na niego pomyje podczas i po zakończeniu wyborów do Parlamentu. Zauważcie ze kiedy Szlachetna kandydował na Burmistrza "układ" go olewa bo wiedzieli że "u siebie rządzą". Niestety na wyższej półce politycznej lokalny układ nie istnieje, dlatego ugaduja sie z inną, "bardziej doświadczoną poslanką". Bo gdyby Pan Jabłko nadal naszym posłem był...

    24 9 Cytuj
  • 7 lis 2015

    Ja zaś myślę, ze Pan Szlachetka wygrał i wyrzuty sumienia zamiast radości ma. Brudną politykę robi. Na liście PiS-u choćby słonia postawił, toby wygrał. Poseł Łatas dostawał po 16 tysięcy głosów. Tak ludzie w Pcimiu, Lubniu, i wiochach powiatu oraz częściowo w mieście głosują. Chodziło tylko o to, kto kogo wytnie z listy. Lwia część głosujących nawet nie wie, kim jest Szlachetka. Liczy się PiS. Lepiej dla powiatu i gmin , jak Szlachetka zajmie się tym, czym powinien, czyli pracą parlamentarną. Burmistrzowi do szczęścia nie jest potrzebny. boję się, że Szlachetka będzie dalej rył w powiecie, bo i starostę przegrał i burmistrza przegrał. Urazy pozostały. Został mu jedynie wójt Obajtek jego płatnik i nauczyciel. W dobre ręce trafił. Posel niech pracuje w Warszawie i zostawi powiat w spokoju. Wszyscy na tym dobrze wyjdziemy.

    27 21 Cytuj
  • 7 lis 2015

    Chyba się Wam temat drodzy Kibice pomieszał :]

    15 9 Cytuj
  • 8 lis 2015

    WKibic pisze rewelacyjnie jak zwykle ma rację oczywiście burmistrzowi poseł do niczego potrzebny sam potrafi zadłużyć gminę na pod 100 % i wszyscy są radośni i zadowoleni. Mów za siebie bo jakoś ponad 9 tysięcy osób oddało na niego głos zastanawia mnie ile dostajecie od włodarzy za te jadowite posty będzie wyższa premia na święta, jakiś bonik towarowy do galerii myślenice czy może 10 strzałów na strzelnicy.Dajcie już spokój i nie ośmieszajcie się tymi jadowitymi wywodami.

    26 8 Cytuj
  • 8 lis 2015

    WKibic uważa że stracił stołeczek przez PiS to trudno żeby ich lubił?A prawda jest taka że to wyborcy powiedzieli -temu Panu już dziękujemy.

    14 8 Cytuj
  • 8 lis 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Ciekawe to co piszesz, jednak daje się zauważyć sytuacja zupełnie odwrotna. Lokalny układ deptał na odcisk Szlachetce nie mówiąc już o nie taktownym braku szacunku przy każdym spotkaniu. Nie na darmo wylewa na niego pomyje podczas i po zakończeniu wyborów do Parlamentu. Zauważcie ze kiedy Szlachetna kandydował na Burmistrza "układ" go olewa bo wiedzieli że "u siebie rządzą". Niestety na wyższej półce politycznej lokalny układ nie istnieje, dlatego ugaduja sie z inną, "bardziej doświadczoną poslanką". Bo gdyby Pan Jabłko nadal naszym posłem był...

    To że między -osłem a -misiem iskrzyło coś podczas różnych ostatnich wyborów to mnie nie dziwi.
    Poczekajmy, przyglądajmy się co się będzie działo, jak będą niektóre osoby zachowywać się w zmienionych okolicznościach. Tamto to była gra wyborcza, która nie unika też używania pozorów jako osłony dymnej. Mylić się można, ale obstawiam tj. pisano: poseł będzie sobie siedział w sejmie i podnosił rękę, czasem pojawi się na jakimś bankiecie wszak szczuplutki, no i przetnie wstążkę. I tyle dla nas, tfu... dla siebie. I do W-wy - sru.

    6 11 Cytuj
  • 8 lis 2015
    maktor napisał/a:

    To że między -osłem a -misiem iskrzyło coś podczas różnych ostatnich wyborów to mnie nie dziwi.
    Poczekajmy, przyglądajmy się co się będzie działo, jak będą niektóre osoby zachowywać się w zmienionych okolicznościach. Tamto to była gra wyborcza, która nie unika też używania pozorów jako osłony dymnej. Mylić się można, ale obstawiam tj. pisano: poseł będzie sobie siedział w sejmie i podnosił rękę, czasem pojawi się na jakimś bankiecie wszak szczuplutki, no i przetnie wstążkę. I tyle dla nas, tfu... dla siebie. I do W-wy - sru.

    Nie ma nic zdrożnego we wnikliwej obserwacji. Politycy muszą zawsze czuć czyjś wzrok na rękach. Szkoda tylko że tak mało przywiązywało się wagi do tego "spoglądania" kiedy lokalne władze decydowały na co wydać nasze pieniądze. Wracając do Jarosława, myślę że dość "napatrzył" się na ręce Łatasowi i wyciągnął wnioski. Dlaczego tak piszę? Juz ktoś wspomniał żeby zapytać o karierę naszego lokalnego "Dyzmy" - Jak z Nikosia stał się samozwańczym Królem Międzyzdrojów.

    16 7 Cytuj
  • 8 lis 2015
    2 4 Cytuj
  • 9 lis 2015
    krowka123 napisał/a:

    WKibic uważa że stracił stołeczek przez PiS to trudno żeby ich lubił?A prawda jest taka że to wyborcy powiedzieli -temu Panu już dziękujemy.

    WKibic ma prawo nie lubić PiS-u. Wyborcy przeważnie mówią , temu Panu już dziękujemy. Czasem po czterech latach, czasem po ośmiu, czasem po kilkunastu. I to jest w porządku. Gorzej jak pozbawia się ich tego prawa, wycinając z list, metodami niegodnymi lub pocałunkiem Judasza w podzice za wypromowanie. To podlość i nikt nie zmieni mego zdania. Żadne stołeczki utracone ani możliwe do pozyskania. Mnie stołeczkiem nikt nie kupi.

    12 12 Cytuj
  • 9 lis 2015

    Wkibic po twoich wypowiedziach widać jak opierasz swoje racje na zwykłej plotce zasłyszanej od swoich mocodawców. Nie wiesz jak to wszystko zaczęło się jeszcze przed wyborami na burmistrza jakie były zamierzenia byłego już posła jakie układy jakie dogadania , przeczytaj raz jeszcze dokładnie list pana Andrzeja Nowaka.

    12 12 Cytuj
  • 9 lis 2015
    milamorska napisał/a:

    Wkibic po twoich wypowiedziach widać jak opierasz swoje racje na zwykłej plotce zasłyszanej od swoich mocodawców. Nie wiesz jak to wszystko zaczęło się jeszcze przed wyborami na burmistrza jakie były zamierzenia byłego już posła jakie układy jakie dogadania , przeczytaj raz jeszcze dokładnie list pana Andrzeja Nowaka.

    Ja też nie wiem może nas oświecisz jak jesteś tak w temacie .

    7 8 Cytuj
  • 9 lis 2015

    Haha ale jesteś" dowciapna" , nie znasz szczegółów, to po co w ogóle tu się pojawiasz, w tym temacie i tak zajadle bronisz burmistrza napij się piwka na dobry sen baj baj.A temat znam dokładnie zapewne tak jak ty ,ale wiem też ile można powiedzieć tu publicznie:)

    9 10 Cytuj
  • 9 lis 2015
    milamorska napisał/a:

    Haha ale jesteś" dowciapna" , nie znasz szczegółów, to po co w ogóle tu się pojawiasz, w tym temacie i tak zajadle bronisz burmistrza napij się piwka na dobry sen baj baj.A temat znam dokładnie zapewne tak jak ty ,ale wiem też ile można powiedzieć tu publicznie:)

    A może to co ja wiem to tylko plotka tak wynika z twoich wypowiedzi ,że tylko ty wierz jak było na prawdę (no i może Andrzej Nowak , który coś powiedział i się schował )
    Ale to jeszcze nic najlepsze jest to ,że ty wiesz ile można powiedzieć publicznie na forum. Przecież jak wiesz ,że mówisz prawdę i wiesz jak było to powiedź , przecież za prawdę nikt ci nic nie zrobi.
    Nikt tak zajadle nie broni Szlachetki jak ty może jakiś stołek ci obiecał ?

    11 9 Cytuj
  • 9 lis 2015

    Malina napisała
    ",że mówisz prawdę i wiesz jak było to powiedź , przecież za prawdę nikt ci nic nie zrobi. "
    dobry żart ?

    5 9 Cytuj
  • 9 lis 2015
    krowka123 napisał/a:

    Malina napisała
    ",że mówisz prawdę i wiesz jak było to powiedź , przecież za prawdę nikt ci nic nie zrobi. "
    dobry żart ?

    Czego się tak boicie?? przecież wy wiecie jak było naprawdę.

    10 9 Cytuj
  • 9 lis 2015
    malina napisał/a:

    Nikt tak zajadle nie broni Szlachetki jak ty może jakiś stołek ci obiecał ?

    Niezłe. haha nie doceniasz mnie stołek hmmmm raczej wypoczynek wygodny fotel itp.a Szlachetkę bronię bo go dobrze znam i jest dobrym człowiekiem.Tyle w temacie.

    9 16 Cytuj
  • Andrzej 9 lis 2015

    Może i jest dobry, może się mylę ale parcie na stołki ma. Bynajmniej, nie jako społecznik. Władza go kręci.

    15 3 Cytuj
  • 9 lis 2015

    "Każdy ma jakiegoś bzika. Każdy jakieś hobby ma. Jeden ma parcie na władzę drugi dużo dzieci ma "

    13 5 Cytuj
  • 10 lis 2015

    Wy się tutaj kłóćcie a oni tam na górze i tak będą się z was śmiać i powiedzą ze tylko idiota pracuje za 6tyś miesięcznie.
    A tak przy okazji wiecie dlaczego tak mało ludzi zostało wyniesionych na ołtarze i nazwanych świętymi bo to byli ci co bezinteresownie zrobili coś dla innych.
    Myślicie ze ktoś startuje w wyborach aby zostać świętym?????

    8 3 Cytuj
  • 10 lis 2015

    Najbardziej głupie jest to wbijanie zębów przez niektórych i brak kultury, ale z tego co widzę to chyba to lubią, bo robią to ciągle

    6 10 Cytuj
  • 10 lis 2015

    Pan Burmistrz na swoim FB napisał prawdę i tylko pawdę i chapeau bas dla Niego za to ze nie bał się napisać prawdy choć wiedział że zostanie zlinczowany przez dużą grupę ludzi kibicujących nowemu Posłowi. Tak się sklada że znam trochę sytuacje na ten temat ponieważ dotyczy to mojego bliskiego znajomego. A więc Mój znajomy został oskarżony o to że pokreślał i dopisywał coś na plakatach Pana Jarosława Szlachetki. Zrobili mu rewizje w domu- mieli nakaz od prokuratury. Dzień przed ciszą wyborczą.!!!! Wybrał akurat jego bo jest w podobnym wieku do Pana Szlachetki, gdzieś tam go kojarzy i zna się z paroma ludzmi z PISU. A oskażony został ponoć dlatego że ma białego busa a takiego podobno ktoś widział jak jeździli i bazgrali po plakatach. Dlaczego więc nie sprawdzili wszytchich białych busów w okolicy? Może u któregoś znaleźliby czarnego spraya w końcu to DOWÓD bo nikt normalny czarneg sprayu nie trzyma w domu!!!!!. Śmieszne.!!!!! Gość który nie ma nic wspólnego z Pan Posłem musi teraz chodzić na policje , do sądu . Ile nerwów to kosztuje?? Ale Pan Szlachetka ma takie wlaśnie podejście do polityki. Zreztą podobno pare lat temu jak startował do sejmiku miał pewien plan że sobie SAM pomaluje plakaty bo wtedy ludzie będa głosować z litości. No cóż, szkoda że w Polsce wiele ludzi przed wyborami naprawde się nie wgłębiają i nie chca poznać kandydatów którzy będą zasiadać w sejmie i dostawać wypłaty z naszych podatków tylko głosują bo widziałem tą twarz gdzieś lub słyszałem nazwisko no i najlepiej jak zajmuje się sprawami Kościelnymi to juz w ogole jest nr 1.

    Nie jestem obrończynią Burmistrza, nie znam go osobiście napisałam tylko co myśle i co wiem

    22 16 Cytuj

Odpowiedz