Forum » Myślenice

A w Myślenicach Sąd robi takie rzeczy

  • 9 gru 2015

    O Myślenicach zawsze jest w negatywnym świetle jeśli już się o nas mówi.

    8 12 Cytuj
  • 9 gru 2015

    Pamiętacie jak Policja aresztowała obraz Bogny Becker:)

    3 14 Cytuj
  • Jagienka Mur. 9 gru 2015

    Witam, czyli w Myślenicach PiS już działa. Ksiądz będzie musiał przeglądać nagrania z kamery, czy ta pani wchodzi do kościoła. Za chwilę będą sprawdzać w sądzie, czy człowiek jest w komunii z Bogiem. W końcu co nie którzy walczyli o krzyż w sądzie...

    18 29 Cytuj
  • 9 gru 2015

    W Jasienicy kilka miesięcy temu głosowanie na sołtysa miało być w salkach przy kościele. W ostatniej chwili zmieniono na szkołę. Oni już wtedy wiedzieli co się święci.

    13 15 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 gru 2015

    Jejku kto was tak tym PiSem nastraszył! No nie róbmy jaj! To że pis wygrał nie oznacza że powstaną nowe sklepy z klęcznikami w Myślenicach!

    Klęczniki nowe owszem przydały by się - ale jedynie w kaplicy szpitalnej :) Oczywiście za pieniądze ze składek, a nie z podatków!

    15 5 Cytuj
  • 10 gru 2015

    Pis... ha ha ha ha... Broń nas Boże od Pisu...

    16 17 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 gru 2015

    Co do drugiego linku to już był w pierwszym poście
    Co do pierwszego to ciekawe, że zawiesiła akurat ten krzyż, który tak mocno wiąże się z historią św Franciszka, który zrezygnował z całego majątku aby stać się ubogim zakonnikiem
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_z_San_Damiano

    A na marginesie przeciętnemu wyznawcy islamu ten krzyż by nie przeszkadzał tak bardzo gdyby byli posłami, jak niektórym Polakom przeszkadza.

    5 1 Cytuj
  • Andrzej 11 gru 2015

    Przeciętny wyznawca islamu jest tak samo letni, jak przeciętny katolik - wierzy powierzchownie.
    Jak tam nie mam nic do wieszania czy zdejmowania krzyża w sejmie, czy gdziekolwiek indziej, ale powinni się zająć praworządnym rządzeniem, a nie ozdabiać sobie pokoje sejmowe. Nie mieszajmy na siłę sacrum z profanum, a same się przenikną z inicjatywy ludzi, a nie rządzących.
    Był już taki jeden, który tylko o krzyżu gadał, na szczęście go już w sejmie nie ma.

    A krzyż ładny, podoba mi się.

    2 Cytuj
  • 11 gru 2015
    Endrju napisał/a:

    A krzyż ładny, podoba mi się.

    Przeraża mnie to że komuś się podoba symbol kaźni i cierpienia. Jednak to smutna prawda że ignorancja to błogostan, przykre ale prawdziwe.

    4 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 11 gru 2015
    Endrju napisał/a:

    a nie ozdabiać sobie pokoje sejmowe.

    Jeżeli to głównie o ozdabianie chodziło to lepiej aby tam nie wisiał.

    3 2 Cytuj
  • Andrzej 11 gru 2015

    A o cóż innego? Myślisz, że oni tak z potrzeby serca? Przecież widać, że to wszystko jest robione pod publiczkę, wyrachowana gra krzyżem, czy , co bardziej smutne, Krzyżem.

    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Przeraża mnie to że komuś się podoba symbol kaźni i cierpienia. Jednak to smutna prawda że ignorancja to błogostan, przykre ale prawdziwe.

    A dlaczego nie? Czy krzyż nie może być ładny? Czy miecz nie może być ładny? Czy kiścień nie może być ładny? Pomimo, że wszystkie te przedmioty mogą przynieść śmierć.
    Poza tym, bądźmy szczerzy, krzyż w naszym kręgu kulturowym nie jest symbolem kaźni i cierpienia.

    2 6 Cytuj
  • Ewa Chądzyńska 14 gru 2015

    Sąd w Myślenicach zwłaszcza Rodzinny robi to już od lat i cieszę się ,że komuś wystarczyło determinacji aby się za to wziąć.Mnie po 11 latach walki już tej determinacji brakło. Pani sędzia , o której mowa przesłuchiwała mojego 11-letniego wówczas syna odpytując Go z przykazań Bożych, druga zaś część przesłuchania polegała na szantażu emocjonalnym. Mnie również grożono umieszczeniem dziecka w rodzinie zastępczej mimo sprzeciwu psychologów.Przypuszczam, że skrzywdzona już została niejedna rodzina.

    13 2 Cytuj
  • 14 gru 2015

    zgadzam się moją jedną z rozpraw prowadziła tylko raz w zastępstwie i po prostu tragedia tak odwróciła kota ogonem nie znając akt sprawy że to ja byłam winna a nie druga strona która chciała się wymigać od płacenia alimentów na szczęście potem wróciła pani O.a ona jest naprawdę o.k

    10 2 Cytuj

Odpowiedz