Forum » Myślenice

Dowód osobisty

  • 9 gru 2015

    Z uwagi na charakter pracy wysłałem pocztą wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego bo termin ważności kończył się. Do koperty załączyłem dwa zdjęcia oraz stary dowód. Jakie było moje zdziwienie kiedy otrzymałem przesyłkę poleconą z Urzędu a w niej mój wypełniony wniosek, kopertę z załącznikami, nowy niewypełniony wniosek oraz pismo urzędniczki mgr Beaty Zelek. Z pisma tego wynika, że wniosek który wypełniłem jest niezgodny z art. 24 ust. 1-3 ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych. Porównałem oba te wnioski. Różnią się tylko szatą graficzną. Ponadto urzędniczka ta nie nadała biegu sprawie tylko odesłała mi załączone dokumenty. Chyba je wyślę z powrotem.Nie wiem czy nie wolno za pośrednictwem poczty załatwiać bądź co bądź dla mnie małostkowej sprawy jakim jest wydanie dowodu osobistego. Za pośrednictwem poczty lub innych firm wysyłkowych można założyć konto w banku, można uzyskać blankiet prawa jazdy, można zawierać różnego rodzaju umowy cywilno -prawne.
    Dla mnie to jest brak szacunku dla podatnika.
    Jerzy

    5 16 Cytuj
  • Andrzej 9 gru 2015

    Przecież dostałeś informację, że Twój wniosek był niezgodny z art. 24 ust. 1-3 ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych, dostałeś nowy wniosek i wszystkie dokumenty z powrotem. Wypełnij więc (tym razem zgodny z art. blablabla) wniosek, który otrzymałeś i odeślij.

    11 3 Cytuj
  • 10 gru 2015

    No jest to kłopotliwe ale to nie urzędniczka ustala procedury tylko jej są one narzucane i ona ma wg nich postępować. Więc moim zdaniem niesłusznie wysuwane są oskarżenia pod jej adresem.

    Z tego co widzę to wniosek o dowód można złożyć przez internet.

    http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/sprawy-obywatelskie/dokumenty-tozsamosci/wnioskowanie-o-wydanie-dowodu-osobistego-2

    7 Cytuj

Odpowiedz