Forum » Myślenice

Lodowisko

  • 8 lut 2016

    trzeźjeste ś żałosny FORUMOWICZE MUSZĄ UZNAĆ że PIASKOWNICE NA rynku to musisz rozebrać ty przez małe ty towar dobry masz że lodowisko z piaskownicą porównujesz podaj dilera od kogo masz to trŃŃzeźwiaku weźmiemy żałosny adwokacie m-ce oo7 to znaczy 0.0 wasza zmowa nie wypala nerwy wam puszczają ALE WAS PRZEPRASZAM MACIE RACJE JESTEŚCIE NA STRAŻY PRAWA ZAWSZE NA WAS MOŻNA LICZYĆ HEROSI NASI OBROŃCY WAM CHWAŁA ORDERY MEDALE PODZIĘKOWANIA UŚCISKI I KUPA BRUDNEGO ŚNIEGU Z ZAKOPANEGO NA TYM KOŃCZE KOMENTOWANIE TEJ CHOREJ SYTUACJI I POZDRAWIAM ++++++++++++++++++++

    15 88 Cytuj
  • 9 lut 2016

    mam nadzieje że wszyscy uczciwi obywatele zgłoszą do nadzoru budowlanego liczne samowole budowlane które powstaną jako ołtarze na boże ciało, oczywiście też do urzędu skarbowego za wynajem placu pod w/w budowle i nie zapomną o zgłoszeniu wszystkich estrad w rynku i na zarabiu

    24 84 Cytuj
  • 9 lut 2016

    Nie miał się czego doczepić to się ołtarza.chwycił..najpierw doczytaj bidoku co to jest samowola budowlana..i ile obiekt musi stac i jakie mieć rozmiary aby trzeba było zgłaszać a potem zawracaj dupe..

    82 12 Cytuj
  • 9 lut 2016

    ja się niczego nie czepiam tylko zasugerowałem temat dla myśleniskich konfidentów przecież nie powinno być równych i równiejszych ps.czy każdy gdzie chce może stawiać cokolwiek bez zgłoszenia z umową na tz.gębe?
    co by to nie było to powinno być zgłoszone i nieć umowę na wynajem terenu pod to cokolwiek

    9 73 Cytuj
  • 9 lut 2016

    "[...]Ostatni krzyk, łabędzia nuta... 
    (Life is brutal) 
    Poza tym wszystko doskonale[...]"
    Tak śpiewał niegdyś klasyk i ma się to doskonale do zaistniałej sytuacji. Jakkolwiek klakierzy (może i sam"inwestor") chcąc odwrócić uwagę od prawdziwego problemu z którego wynikła cała sprawa, nie są w stanie zagłuszyć pytania kto i w jakim celu umożliwił powstanie tego obiektu omijając z premedytacją obowiązujące przepisy? To już nie te czasy moi kochani, nie zagłuszycie społeczeństwa krzykiem i zastraszaniem. Pozytywną nutą całej tej akcji jest to że mieszkańcy nie przyglądają się już biernie na ekwilibrystyczne pokazy Elity Międzyzdrojów Małopolski. Będzie teraz coraz trudniej przepchnąć takie akcje bo ludzie patrzą Wam na ręce. Pozdrawiam serdecznie tekstem Pani Ani J.:
    "[...]Nic nie może przecież wiecznie trwać. Co zesłał los trzeba będzie stracić. [...]"

    69 14 Cytuj
  • 9 lut 2016

    Mam nadzieje, że doczekamy dnia kiedy admin będzie blokował kolejne konta z tego samego ip.
    Znaczna ilość tych wpisów to spam tej samej osoby.

    Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności za ten cały lodowy bałagan.

    62 3 Cytuj
  • 9 lut 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Mam nadzieje, że doczekamy dnia kiedy admin będzie blokował kolejne konta z tego samego ip.
    Znaczna ilość tych wpisów to spam tej samej osoby.

    Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności za ten cały lodowy bałagan.

    Nie sądzę, takie akcje zwiększają "klikalność" ;)

    29 5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 9 lut 2016

    Problem w tym, że z tego samego IP nie koniecznie musi pisać ta sama osoba....
    Nawet z tego samego komputera,
    Aczkolwiek regulamin chyba mówił iż jedna osoba nie może zakładać sobie wielu kont.

    20 4 Cytuj
  • 9 lut 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    "[...]Ostatni krzyk, łabędzia nuta... 
    (Life is brutal) 
    Poza tym wszystko doskonale[...]"
    Tak śpiewał niegdyś klasyk i ma się to doskonale do zaistniałej sytuacji. Jakkolwiek klakierzy (może i sam"inwestor") chcąc odwrócić uwagę od prawdziwego problemu z którego wynikła cała sprawa, nie są w stanie zagłuszyć pytania kto i w jakim celu umożliwił powstanie tego obiektu omijając z premedytacją obowiązujące przepisy? To już nie te czasy moi kochani, nie zagłuszycie społeczeństwa krzykiem i zastraszaniem. Pozytywną nutą całej tej akcji jest to że mieszkańcy nie przyglądają się już biernie na ekwilibrystyczne pokazy Elity Międzyzdrojów Małopolski. Będzie teraz coraz trudniej przepchnąć takie akcje bo ludzie patrzą Wam na ręce. Pozdrawiam serdecznie tekstem Pani Ani J.:
    "[...]Nic nie może przecież wiecznie trwać. Co zesłał los trzeba będzie stracić. [...]"

    wpadnij na lodowisko, jak zobaczysz jak ludzie się bawią, to zrozumiesz do czego służy lodowisko, pewnie nigdy tego nie zaznałeś w dzieciństwie ,siedząc przy kompie będziesz dalej tym kim jesteś czyli zgryźliwym sceptykiem

    16 77 Cytuj
  • 9 lut 2016

    A pamiętasz katastrofę na śląsku na Międzynarodowych Targach Katowickich, gdzie zawaliła się hala ?
    To był wynik niekompetencji i ignorancji przepisów.
    W tym wypadku widzę podobne błędy. UM powinien dokładniej weryfikować z kim podpisuje umowę.

    Cała ta otoczka organizacyjna wokół tego projektu wydaje się wielką farsą. Pozwolenia, prąd, koszty czynszu, podpisanie umowy przez UM z firmą, która prawdopodobnie nie mogła w tym momencie prowadzić takiej działalności ... i tak można by było długo wymieniać.

    Czy konstrukcja drewniana, prąd i woda nie są wystarczającymi argumentami, aby obiekt był odebrany przez straż ? Mam wątpliwość czy tak było, bo jeżeli to prawda że jest to samowolka budowlana to chyba jest coś nie teges. Życie już wiele razy pokazało, że o bezpieczeństwo należy dbać, a zwłaszcza jeśli mówimy o bezpieczeństwie dzieci.

    Nie chce powtórki z Targów Katowickich, nie chce powtórki z wypadku smoleńskiego, nie chce powtórki tragedii na promie Heweliusz. PRAWO JEST PO TO ABY JE PRZESTRZEGAĆ - DLA BEZPIECZEŃSTWA NAS WSZYSTKICH.

    A "inwestor" zamiast zmieniać nicki, powinien rozwiać nasze wątpliwości i wytłumaczyć - bo może w błędzie jesteśmy. Dziwi mnie również milczenie urzędu w temacie. Czy jest to chowanie głowy w piasek ?

    79 12 Cytuj
  • 10 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    wpadnij na lodowisko, jak zobaczysz jak ludzie się bawią, to zrozumiesz do czego służy lodowisko, pewnie nigdy tego nie zaznałeś w dzieciństwie ,siedząc przy kompie będziesz dalej tym kim jesteś czyli zgryźliwym sceptykiem

    Zacięta płyta? Czyli to celowe omijanie przepisów było po to by zrobić ludziom frajde? Nie bądź żałosny. Chociaż UMIG ma historię współpracy z filantropami więc nie dziwi nic...

    61 11 Cytuj
  • Def Ibrylator 10 lut 2016

    Problem drodzy Państwo jest z obydwu stron - z jednej, gdzie skomplikowane i nieprzyjazne przepisy powodują, że ludzie chcący zrobić coś legalnie muszą kombinować, z drugiej - pozwalanie na fuszerki. Dopóki ludzie nie nauczą się przestrzegać prawa, a samo prawo nie będzie napisane dla ludzi, będzie źle.

    Bo widzicie, dzisiaj ktoś postawił nielegalnie lodowisko. Pewnie nikt przez to nie zginie, nic się nie stanie, a ludzie i tak bardzo się cieszą. Ale drugi jak zobaczy, że temu się udało, to postawi bez pozwolenia karuzelę. Bez atestów, bez kontroli.

    I odepnie się w końcu ten łańcuch. I mały obywatel będzie do końca życia jeździł na wózku.

    43 2 Cytuj
  • 10 lut 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    Problem drodzy Państwo jest z obydwu stron - z jednej, gdzie skomplikowane i nieprzyjazne przepisy powodują, że ludzie chcący zrobić coś legalnie muszą kombinować, z drugiej - pozwalanie na fuszerki. Dopóki ludzie nie nauczą się przestrzegać prawa, a samo prawo nie będzie napisane dla ludzi, będzie źle.

    Bo widzicie, dzisiaj ktoś postawił nielegalnie lodowisko. Pewnie nikt przez to nie zginie, nic się nie stanie, a ludzie i tak bardzo się cieszą. Ale drugi jak zobaczy, że temu się udało, to postawi bez pozwolenia karuzelę. Bez atestów, bez kontroli.

    I odepnie się w końcu ten łańcuch. I mały obywatel będzie do końca życia jeździł na wózku.

    Nie można usprawiedliwiać niekompetencji i oportunizmu "źle napisanym prawem". Jak na dłoni widać powiązanie interesów pomiędzy "inwestorem" i urzędnikiem/urzednikami którzy jawnie złamali prawo! Problemem są układy i towarzystwa wzajemnej adoracji na każdym szczeblu władzy w naszym kraju które to układy przyzwyczaiły się do bezkarności zajmowanego stanowiska. Zauważ prostą niezależność od prawa w tym przypadku - urzędnik wydaje zezwolenie na nielegalną działalność bo wie ze konsekwencje będą minimalne (doswiadczenie). Powiązany "inwestor" buduje obiekt w centrum miasta z premedytacją ignorując wymagane pozwolenia ponieważ ma "ochronę" z urzędu. I tak to właśnie działa. Przypuszczenia? Pomówienia? Udowodnijcie mi że tak nie było, może ktoś mnie zaskoczy.

    68 12 Cytuj
  • 10 lut 2016

    Nie wiadomo jakie kwoty i konkretnie jakie kroki dokumentacyjne zostaly ominiete, ile inwestor przez to zaoszczedzil. Na pewno zaoszczedzil na nas - z jakiej racji taki groszowy czynsz do kasy Urzedu Miasta? Co jak co, ale akurat prawo budowlane jest dosc precyzyjne, standardy bezpieczenstwa musza byc zachowane. Nieznajomosc prawa nie jest zadnym wytlumaczeniem, to tak samo wykroczenie. Czy jego zmiana czy naginanie pod kombinatorstwo i cwaniactwo ma jakis sens? Owszem, papierki papierkami, nie tylko my mamy z tym problem, kazdy z nas pielgrzymuje od urzedu do urzedu i nie ma zmiluj sie. Dobre pytanie na ten moment jest takie co takiego zaistnialo, ze to lodowisko hula juz ladnych "x" tygodni... i ciagle hula? Co lub kto jest gwarantem? - Jak to inaczej rozumiec... Smieszny czynsz, uchybienia w formalnosciach... - ta sprawa jakos pachnie. Urzednicy, nie gorszcie ludzi!

    68 11 Cytuj
  • 10 lut 2016

    Czytam te posty po kolei i przecieram oczy, gdy widzę takie zbiorowisko idiotów w jednym miejscu. Oczywiście mam na myśli tych, którzy jawnie popierają łamanie prawa!!! Najlepszy wasz argument, to fakt że dziecko było zadowolone po skorzystaniu z lodowiska. Wielkie mi rzeczy, dziwne by było żeby dziecko podeszło pod ten "obiekt" i odmówiło jazdy z powodu braku koniecznych pozwoleń. Chcielibyście by zapanowało bezprawie? To zacznijmy budować domy bez pozwoleń, bo przecież stoją na naszych działkach. Właściciele sklepów, punktów gastronomicznych, od dzisiaj odmawiajcie kontroli sanepidu, powołując się na argument, że dzieci są zadowolone z zakupów.

    A poza tym nie znam właściciela, urzędników którzy to puścili, nie wiem kto na tym zarobił i ile, ale prawo powinno obowiązywać każdego!

    76 14 Cytuj
  • 12 lut 2016

    Nie ma argumentów czy liczycie na przedawnienie sprawy?

    54 6 Cytuj
  • 12 lut 2016

    Myślę,że to drugie.

    30 2 Cytuj
  • 12 lut 2016

    Na wszystkie pytania odpowie osoba kompetentna pani KORNELIA PACEK UMiG w Myślenicach wydział promocji miasta , która już wcześniej udzielała wyczerpujących informacji o lodowisku.

    17 1 Cytuj
  • 12 lut 2016

    A mnie przeszkadzają góry śmieci,wielkie ilości, ponad basenem.apeluje do wszystkich krzykaczy ,skoro tak martwią się o Myśleniczan, i bezpieczeństwo.Ja czuję się niebezpiecznie idąc na spacer w stronę Lipki gdzie młodzi nad basenem piją alkochol,rozrzucając przy tym wielkie ilości śmieci,butelki.Może Ci krzykacze forumowi dadzą przykład i wezmą się za sprzątanie,ja wiem że zaraz powiedzą że nie mają odpowiednich papierów....no cóż. A co do lodowiska polecam,byłam z dzieckiem.super.Ciekawe jak spędzają wolny czas dzieci najwiekszych przeciwników lodowiska.zgaduję.Komputer!wirtualny świat?piwko,bar.galeria.Bo co taki rodzic może zaoferować.dno i bentonit.Trzymam kciuki za inwestora.Jako dziecko jeździło się na butach,na łyżwach po Bysince,a tu takie lodowisko i Wam źle.ludzie czy z Wami wszystko wporządku?

    19 57 Cytuj
  • 12 lut 2016

    "siostry ja tu widzę niezły burdel"
    a tak na poważnie to 100 zeta miesięcznie to lekka przesada, więcej do UG trzeba zapłacić podatku za średniej wielkości lokal usługowy (własnościowy czy z najmu - bez różnicy)
    ciekawe co by na to powiedzieli właściciele lokali, którzy w letnim sezonie wystawiają ogródki piwne
    no chyba, że...

    58 15 Cytuj
  • 14 lut 2016
    otototo napisał/a:

    "siostry ja tu widzę niezły burdel"
    a tak na poważnie to 100 zeta miesięcznie to lekka przesada, więcej do UG trzeba zapłacić podatku za średniej wielkości lokal usługowy (własnościowy czy z najmu - bez różnicy)
    ciekawe co by na to powiedzieli właściciele lokali, którzy w letnim sezonie wystawiają ogródki piwne
    no chyba, że...

    a 1900 karnetów dla dzieci po 1zł za wejście razy 5 szt to sobie policz urząd dopłacił chyba 1,70 zł do wejścia resztę właściciel lodowiska i to jest czynsz około 30 000zł za sezon jeżeli interesują kogoś dokładne dane właściciel lodowiska chętnie udzieli wszystkich informacji, zapłaciłbyś tyle krzykaczu?
    a co do śmieci nad basenem to prawdopodobnie tak mówiąludzie na mieście myśleniczanin 007 wali tam jabole i rozrzuca butelki

    11 54 Cytuj
  • 14 lut 2016

    No ale jesli juz mamy kalkulowac to opierajac sie na napotkanych danych:
    inwestor + 30 000 - 9 000 - 400 zl
    gmina + 400 - 30 000 zl
    Tak wyglada bilans przedsiewziecia na linii gmina - inwestor? Niech sobie kazdy dojdzie do wnioskow zasadami jakiej ekonomii kierowal sie ktos kto ze strony urzedu podpisal taka umowe. Takie umowy to nie tyle strata tej proporcjonalnie malej garstki urzednikow, ale strata z punktu widzenia ogolu mieszkancow gminy ewidentna.

    Ps. Wspomniane post wyzej 9 000 zl to w naszych realiach zadna strata i zadna laska ze strony inwestora, wrecz przeciwnie - gmina nie dosc ze nagonila dzieci to jeszcze zaplacila za wejsciowki. Ilu tak naprawde byloby klientow lodowiska gdyby nie szkoly, wiec inwestor nic nie traci a tylko zyskuje. Uwzglednilem 9 000 w 'kosztach' inwestora, choc tak naprawde to amortyzuja sie w jego przychodach.

    47 7 Cytuj
  • 14 lut 2016
    maktor napisał/a:

    No ale jesli juz mamy kalkulowac to opierajac sie na napotkanych danych:
    inwestor + 30 000 - 9 000 - 400 zl
    gmina + 400 - 30 000 zl
    Tak wyglada bilans przedsiewziecia na linii gmina - inwestor? Niech sobie kazdy dojdzie do wnioskow zasadami jakiej ekonomii kierowal sie ktos kto ze strony urzedu podpisal taka umowe. Takie umowy to nie tyle strata tej proporcjonalnie malej garstki urzednikow, ale strata z punktu widzenia ogolu mieszkancow gminy ewidentna.

    Ps. Wspomniane post wyzej 9 000 zl to w naszych realiach zadna strata i zadna laska ze strony inwestora, wrecz przeciwnie - gmina nie dosc ze nagonila dzieci to jeszcze zaplacila za wejsciowki. Ilu tak naprawde byloby klientow lodowiska gdyby nie szkoly, wiec inwestor nic nie traci a tylko zyskuje. Uwzglednilem 9 000 w 'kosztach' inwestora, choc tak naprawde to amortyzuja sie w jego przychodach.

    marny z Ciebie ekonomista i w dodadku nie douczony jak wyżej piszą koszt poniesiony przez INWESTORA -inwestycja w sprzęt by powstało Lodowisko (TYSIĄCE ) czynsz,prąd, woda,pracownicy,nerwy(bezcenne) itd. Karnety ,bilety to obrót wylicz kolego dochód a jesteś dobry MI WYCHODZI ŻE ta inwestycja była dla OŻYWIENIA MARTWEGO RYNKU DLA FRAJDY DZIECI I MIŁOŚNIKÓW ŁYŻWIARSTWA a dochód to ?????????????????

    12 52 Cytuj
  • 14 lut 2016

    Mysleniczanin007 to temat do poruszenia na forum

    7 49 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 14 lut 2016
    bromo napisał/a:

    Ciekawe jak spędzają wolny czas dzieci najwiekszych przeciwników lodowiska.zgaduję.Komputer!wirtualny świat?piwko,bar.galeria.

    Obawiam się że przeciwników lodowiska jest tu niewielu. Ci co się wypowiadają krytycznie to zazwyczaj oczekują budowy lodowiska na jasnych zasadach i zgodny z przepisami prawa, albo budowy lodowiska w innym miejscu lub w inny sposób.

    59 4 Cytuj

Odpowiedz