Forum » Myślenice

Zmiana pogody

  • 23 sty 2016

    Witam wszystkich odpoczywających i pracujących z naszej okolicy. Chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat pogody jaka będzie w najbliższych dniach w Myślenicach i okolicy. To już ostatnia noc z dużym mrozem , dzisiejszy dzień zapowiada się słoneczny bez opadów. Zaczyna się odwilż. Wkrótce będzie nawet 5 stopni na plusie i z każdym dniem zacznie wzrastać by na przełomie stycznia i lutego osiągnąć nawet nieco powyżej 10 stopni .
    Kilka dni temu pogoda na przełomie stycznia i lutego znajdowała się pod znakiem zapytania. Albo miały nas ścisnąć siarczyste mrozy, albo też miało się zrobić wyjątkowo ciepło. Sytuacja wreszcie się wyklarowała i dziś wiemy już, że ziści się ten drugi scenariusz. W niedzielę (24.01) niewielki mróz utrzyma się jeszcze rano ,będzie padał śnieg , przechodzący później w deszcz ze śniegiem i sam deszcz lub mżawkę. Początkowo możliwe są zjawiska lodowe, a to oznacza, że będzie ślisko. W poniedziałek dodatnie temperatury odnotujemy niemal w całym kraju. Termometry pokażą od zera na wschodzie do 3 stopni na zachodzie. Miejscami opady mogą się nasilać, zwłaszcza w momencie przejścia z minusów na plusy. W połowie tygodnia zaczniemy doświadczać tej mniej przyjemnej części roztopów, bo zacznie porywiście wiać. Niewykluczone są większe porywy wiatru które będą potęgować nieco odczucie chłodu, i mogą powodować w skrajnych przypadkach szkody. Będzie też padać deszcz, co jednak jest dobrą wiadomością dla rolników, skarżących się na kontynuację suszy. Większość z nas, choć lubi zimowe krajobrazy, to jednak wolałaby cieplejsze klimaty. Amatorzy śniegu i mrozu mieli już swoje pięć minut, pora więc na coś dla tych, którzy wolą o tej porze roku odwilżową aurę. Niestety, zbiegnie się ona z okresem ferii zimowych. Wszystko wskazuje na to, że zima odpuści nam tym razem na dłużej.

    24 8 Cytuj
  • 23 sty 2016

    Powinieneś zastąpić Krecika w telewizji,bo jego pieprzenia mi się już słuchać nie chce

    29 3 Cytuj
  • 23 sty 2016

    Skorzystalem z prognozy. Pozdrawiam

    7 6 Cytuj
  • 23 sty 2016

    Jeśli rozpoczął się już temat o pogodzie to niebawem (czekam na chwile ciepła by wmurować słupek) ruszy moja stacja pogodowa więc bieżące odczyty będą online. I Myślenice a raczej Osieczany będą miały dokładny odczyt pogodowy.
    Opis mojego "wynalazku" jest ma mojej stronce : http://mojaastronomia.pl/?internetowa-stacja-pogodowa,73 a odczyty pogodowe będą na stronie : http://mojaastronomia.pl/pogoda/ oraz w popularnych serwisach pogodowych typu http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IMAOPOLS13 oraz weatercloud.com .

    Czekam tylko na odmrożenie ziemi :) do obsadzenia słupka.

    14 9 Cytuj
  • 23 sty 2016

    BartekA, z pewnoscia bede rowniez te prognozy podgladal. Powodzenia w realizacji planow :)

    3 2 Cytuj
  • 25 sty 2016

    Tylko żeby nie było tak jak z "naszą" ostatnią pogodynką, oddałem jej mój kubek i więcej się tu nie pokazała...

    5 1 Cytuj
  • 26 sty 2016

    Dziękuję za precyzyjny opis pogody.

    Mysleniczaninie007 nasuwa się pytanie: Co było w tym kubku? ;)

    8 1 Cytuj
  • 26 sty 2016
    BartekA napisał/a:

    Jeśli rozpoczął się już temat o pogodzie to niebawem (czekam na chwile ciepła by wmurować słupek) ruszy moja stacja pogodowa więc bieżące odczyty będą online. I Myślenice a raczej Osieczany będą miały dokładny odczyt pogodowy.
    Opis mojego "wynalazku" jest ma mojej stronce : http://mojaastronomia.pl/?internetowa-stacja-pogodowa,73 a odczyty pogodowe będą na stronie : http://mojaastronomia.pl/pogoda/ oraz w popularnych serwisach pogodowych typu http://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IMAOPOLS13 oraz weatercloud.com .

    Czekam tylko na odmrożenie ziemi :) do obsadzenia słupka.

    Super sprawa. Mocno dopinguję. Jak już bierzesz się za coś takiego to dołóż może jeszcze:
    Detektor wyładowań atmosferycznych http://forum.lowcyburz.pl/viewtopic.php?p=67527
    Nie drogo a fajna sprawa.

    A kiedyś w przyszłości to może jakiś detektor promieniowania jonizującego (*-*)

    6 Cytuj
  • 26 sty 2016
    Luna napisał/a:

    Dziękuję za precyzyjny opis pogody.

    Mysleniczaninie007 nasuwa się pytanie: Co było w tym kubku? ;)

    Teraz to mi dałaś do myślenia Luna, bo ten kubek był dla mnie :O (mam nadzieję że że Słoneczkiem wszystko w porządku ;)

    4 1 Cytuj
  • 26 sty 2016

    A ja mam wrazenie, ze Sloneczko ciut interesowne bylo, w kubku dno zobaczylo i sie zniecheciło :-D.

    6 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 27 sty 2016

    Może nie w temacie, ale czy można gdzieś dostać się do danych w czasie rzeczywistym odnośnie poziomu zanieczyszczenia powietrza w Myślenicach ?

    6 1 Cytuj
  • 27 sty 2016

    WITAM
    Panie Marku , jak to już jest koniec zimy to będziemy musieli jeszcze w marcu przed świętami jechać do Białki kosić trawę :) bo ta pierwsza trawa na moksze to szybko urośnie .
    pozdrawiam Paweł M.

    6 1 Cytuj
  • 27 sty 2016

    Pod koniec stycznia mówienie o końcu zimy byłoby niepoważne. Ja pisałem że zima odpuści na dłużej , nie oznacza to że w tym sezonie zimowym powiedziała już do widzenia . Wzięła po prostu dłuższy urlop mówiąc nam do zobaczenia. Z mojej obserwacji wynika że wiosna w tym roku nadejdzie znacznie wcześniej . Pozdrawiam Pana Pawła oraz życzę wszystkim dobrego zdrowia i samopoczucia pomimo tak dynamicznie zmieniającej się pogody i występujących anomalii o tej porze roku.

    13 2 Cytuj
  • 2 lut 2016

    Panie Marku czy może Pan napisać co będzie się działo z pogodą w najbliższych dniach? Czy nadchodzące ochłodzenie to powrót zimy? Mam nadzieję, że takich mrozów jakie mieliśmy już nie będzie:)

    8 4 Cytuj
  • 2 lut 2016

    Zima jeszcze nie wraca. Najbliższe dni nie przyniosą istotnych zmian poza nocą z czwartku na piątek gdzie będzie padał deszcz przechodzący w deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Przy temperaturze w piątek nad ranem nieco poniżej zera krajobrazy mogą się nieco zabielić , drogi i chodniki mogą być śliskie. Z biegiem dnia śnieg zacznie topnieć i na tym akcent zimowy się skończy. Sobota po symbolicznym mrozie w nocy około minus dwa stopnie poniżej zera będzie słoneczna i ciepła jak na tą porę roku z temperaturą około 10 stopni na plusie, podobnie niedziela i najbliższe dni . Kolejne noce powinny być już bez przymrozków. Czeka nas pogoda zbliżona raczej do jesieni i wczesnej wiosny . Nadal występować będą dni z silniejszym wiatrem i opadami deszczu. Swój rozum trzeba mieć i nie dać się zaskoczyć ponieważ dopiero mamy początek lutego, miesiąca który od wieków kojarzony był ze srogą zimą , aczkolwiek anomalie pogodowe też się zdarzały. Z moich obserwacji wynika iż dopiero w drugiej połowie miesiąca zima może wrócić a i to nie jest pewne. Prognozowaniem pogody zajmuję się amatorsko więc proszę wybaczyć jeśli moja prognoza się nie sprawdzi , pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej nocy.

    13 2 Cytuj
  • 4 lut 2016

    Pozdrawiam i dziękuję serdecznie:)

    6 1 Cytuj
  • 4 lut 2016

    No, dzisiaj postraszylo... Ja tam wole suchy asfalt. Szerokosci :).

    6 3 Cytuj
  • 23 lut 2016

    Po dłuższej przerwie witam wszystkich. Nic nadzwyczajnego nie szykuje się w pogodzie w najbliższym czasie, dalej pogoda bardziej będzie przypominać późną jesień na przemian z wczesną wiosną przeplatane krótkimi incydentami zimowymi. Huśtawki ciąg dalszy , pomimo pierwszych oznak wiosny w przyrodzie nadal będziemy musieli liczyć się ze zmianami pogody jak w kalejdoskopie. Jednego dnia będzie ciepło i słonecznie, a drugiego oziębi się i spadnie śnieg. Możemy też liczyć na większe przejaśnienia i rozpogodzenia, które powinny nam poprawiać humor.

    17 Cytuj
  • 23 lut 2016

    Panie Marku a jaka pogoda czeka nas na święta Wielkanocne ?

    1 2 Cytuj
  • 23 lut 2016

    Dobry wieczór, jeśli mam trafnie przepowiedzieć pogodę na święta Wielkanocne to na dzień dzisiejszy spodziewam się słonecznej i ciepłej pogody , możliwe też są opady deszczu lub śniegu. A tak na poważnie to najlepsi specjaliści od pogody nie są w stanie na sto procent przewidzieć pogody na miesiąc do przodu a co dopiero ja amator. Życzę wszystkim dobrego zdrowia , brońmy się przed grypą i grypopodobnymi schorzeniami bo w tym roku szczególnie wirusy te mają korzystne warunki do swojego rozwoju , pamiętajmy wirus grypy - mały sprawca wielkich szkód w naszym organizmie. Odpoczywajcie kto może a służbą drogowym życzę spokojnej nocy i chociaż kilka godzin bezstresowego snu aby nad ranem w pełni sił przystąpić do pracy przy ewentualnym odsnieżaniu, pozdrawiam dobranoc.

    12 1 Cytuj
  • 26 lut 2016

    Dzień dobry. Mam pocieszające wiadomości dla wszystkich którym ta ponura zima w tym roku już się mocno znudziła i zarazem złe dla tych którzy zainwestowali w zimowy biznes i być może poniosą stratę. Do około 6-8 marca kontynuacja pogody często zmieniającej się pod znakiem przeciągania liny między zimą a przedwiośniem , zgodnie z wcześniejszym moim opisem. Później ma nastąpić przełom i przebudowa cyrkulacji atmosferycznej nad Europą z zimowej na wiosenną. Temperatury w dzień będą sięgać 15 stopni, tym razem na przeważającym obszarze kraju, a możliwe iż w okolicy Myślenic któryś dzień przyniesie aż plus 20 stopni. W dodatku deszcze ustaną, a niebo rozpogodzi się. Prognozy te proszę traktować jako orientacyjne , ponieważ są dość odległe i cyrkulacja mas powietrza może się jeszcze gwałtownie zmienić i równie dobrze może przynieść ochłodzenie i to znaczne, lecz takie prawdopodobieństwo z mojej obserwacji jest mało prawdopodobne.

    9 1 Cytuj
  • 29 lut 2016

    Witam wszystkich po raz kolejny , niestety moja ostatnia prognoza długoterminowa mówiąca o rychłym nadejściu wiosny około dnia kobiet prawdopodobnie się nie sprawdzi i na taką zmianę jeszcze trzeba będzie poczekać być może do św Józefa czyli około 20. Wygląda na to iż nieco zimowy marzec nauczy nas większej pokory do okresu zimowego, zanosi się dalej na kontynuację pogody zmiennej wciąż nie zdecydowanej przynoszącej trochę jesieni, zimy i przedwiośnia. Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd.

    12 1 Cytuj
  • 1 mar 2016

    Nie ma za co, to prognozy, a ze z pogoda jak z kobieta wie kazdy :d.

    6 2 Cytuj
  • 13 mar 2016

    Dobry wieczór. Niestety w nocy z poniedziałku na wtorek czeka nas gwałtowne załamanie pogody. Nad ranem wystąpią intensywne opady mokrego śniegu. Drogi i chodniki będą śliskie z uwagi na zalegające błoto pośniegowe. Gałęzie drzew obciążone śniegiem mogą utrudniać ruch na drogach , szczególnie rano. Opady już nieco słabsze przez cały dzień ,wieczorem powinny ustąpić . W środę rano drogi mogą być śliskie z uwagi na niewielki przymrozek lecz w ciągu dnia powinno się rozpogodzić i na tym incydent zimowy się skończy. Dalsze prognozy , szczególnie te na święta dają odrobinę szansy na ciepłą Wielkanoc choć doświadczenie z ostatnich lat nie wyklucza możliwości śnieżnej scenerii ponieważ bezpośrednio przed świętami rozegra się walka frontów zimnych i ciepłych w sąsiedztwie naszego kraju.

    8 2 Cytuj
  • 19 mar 2016

    Dzień dobry, chciałbym podzielić się nieco optymistycznym spojrzeniem na czekające nas najbliższe dni aby choć odrobinę przekazać dobrych informacji w przeciwieństwie do tych złych które codziennie od rana do wieczora otrzymujemy, mam tu na myśli trudną sytuację polityczną w Polsce i na świece. Zbliżające się Święta Wielkanocne są czasem na chwilę zadumy nad swoim życiem, dla wierzących ważnym przeżyciem religijnym a dla większości czasem na wytchnienie i odrobinę odpoczynku z uwagi na wolne od nauki i pracy. Powracając do tych dobrych informacji to pragnę się podzielić jak zwykle prognozami pogody które na czas świąt są dość radosne mając na uwadze ostatnie dni i miesiące. Niedziela Wielkanocna powinna przynieść znaczący wzrost temperatury ok, 18 stopni i słoneczną pogodę, podobnie poniedziałek. Będą więc korzystne warunki na polewanie się wodą oczywiście w granicach rozsądku mając na uwadze miejsce i wiek osób w stosunku do których chcemy zachować zwyczaje świąteczne. Jeśli mam doradzić to niewielkie ilości wody połączone np. z perfumami o łagodnym i przyjemnym zapachu nikomu nie powinny zaszkodzić.

    8 1 Cytuj

Odpowiedz