Forum » Myślenice

Budujemy dom - jak postawić w miarę niedrogi dom

  • 17 lis 2017

    Kup Kampera, będzie wash & go!

    4 Cytuj
  • Pablo 17 lis 2017

    Dobry pomysł to zapytać kogoś bliskiego, kto budował. Z drugiej jednak strony należy mieć świadomość, że rzadko się zdarza, żeby były dwa takie same domy.

    Jednak jest to jakaś myśl, żeby poszukać domu istniejącego, który nam się podoba i zapytać jego właścicieli, jak się to ma do kosztów budowy. Pytanie tylko czy usłyszycie prawdę... ;-)

    3 Cytuj
  • 17 lis 2017
    darson44 napisał/a:

    szukaj w necie różnych przydatnych i tańszych rozwiązań. Przy czym pamiętaj, że skąpy dwa razy traci... czasem warto jednak zapłacić trochę więcej ale mieć pewność, że jakość jest ok. Popatrz sobie np na artykuły na https://www.abc-budowy.com.pl/ i innego typu podobne portale bo według mnie to jest odpowiednie kompendium wiedzy

    Dobrze że tylko wg. ciebie bo te portale to stek bzdur. Papier wszystko przyjmie. Aby się dowiedzieć o kosztach budowy należy zrobić wycenę takiego budynku i pytać inż. aby doradzili jak można obniżyć koszty budowy nie zwiększając kosztów utrzymania takich domów.

    2 Cytuj
  • Pablo 18 lis 2017
    cpv1 napisał/a:

    Dobrze że tylko wg. ciebie bo te portale to stek bzdur. Papier wszystko przyjmie. Aby się dowiedzieć o kosztach budowy należy zrobić wycenę takiego budynku i pytać inż. aby doradzili jak można obniżyć koszty budowy nie zwiększając kosztów utrzymania takich domów.

    BRAWO !
    Jednak są jeszcze ludzie, którzy potrafią konstruktywnie myśleć...
    Bardzo dobry komentarz. Zwłaszcza część dotycząca obniżenia kosztów budowy.
    Czytać i stosować. Wyjdzie Wam tylko na dobre. :-)

    2 Cytuj
  • 21 gru 2017

    Najwazniejszy jest projekt pod katem dobrego rozpalnowania powierzchni bo dom to nietylko koszt budowy ale rowniez pozneij utrzymania! W czasie projektu nalezy tez zwrocic uwage na dobor materialow bo programy projektowe czesto narzucaja swoje a zamienniki z innych producentow spelniajace te same normy moga byc duzo tansze. Ostatnia sprawa to wybor ekipy i skladu choc najtaniej bedzie jesli damy ekipie tez zarobic na materialach bo doswiadczone maja wlasne rabaty z ktorymi moga sie z nami podzielic jesli od poczatku bedziemy sprawe przedstawiac uczciwie , bo najgorzej jesli bedzemy chciali oszczedzic na koncu. Pisze to praktyk z 19 letnim doswiadczeniem tak jako wykonawca jak i inwestor. Jak ktos wyzej napisal nie da sie polaczyc dobrze i tanio z prostej przyczyny na dobrze treza poswiecic odpowiednia ilosc czasu , mozna jednak polaczyc dobrze i szybko jesli wykonawca jest doswiadczony , ma ceche skrupulatnosci i zorganizowania , na to trezba zwracac uwage . Niejednokrotnie zdarza mi sie do dzis uslyszec , ze moja oferta jest najtansza mimo , ze lata kiedy dawalem ceny zeby miec ciaglosc pracy dawno sie skonczyly i teraz mam ten dar od Boga, ze moge wybierac u kogo i co wykonam , a u stalych klientow ktorzy zawsze beda mieli pierwszenstwo mam wolna reke i nawet nie okreslamy szczegolowo kosztow bo mamy do siebie zaufanie , ale do tego potrzebna jest jeszcze jedna blacha cecha - uczciwosc. Pozdrawiam
    ps. W razie checi porady kraks7@gmail.com te sa u mnie zawsze bezplatne o ile tylko mnie nic nie kosztuja, tylko udzielane w miare wolnego czasu.

    1 4 Cytuj
  • 5 sty 2018

    Jak niedrogi to metraż powinien być mały. Ale nie wiem czy sens jest budować taką małą kiltkę jak to ma być miejsce, w którym spedzimy spora część swojego życia. Ja wolę postawić jednak większy dom i jak będzie trzeba to wezme jakiś kredyt albo pożyczkę u moich rodziców. Marzy mi się energooszczędny dom, projekt homekoncept-32 uwzględnia taką opcję. Ma prawie 124 metry więc tak w sam raz. Na zewnątrz taras jest więc będzie miejsce żeby sobie kawę latem wypić albo grilla z przyjaciółmi rozpalić. Nie wiem dlaczego ale zwracam sporą uwagę na elewację domów i ta jest naprawdę ładna i nietypowa względem innych projektów jakie gdzies tam przeglądałem.

    6 Cytuj
  • 5 sty 2018

    Na działkę + dom trzeba szykować te 400 tys zł minimum.

    7 Cytuj
  • Pablo 6 sty 2018
    dzeks napisał/a:

    Na działkę + dom trzeba szykować te 400 tys zł minimum.

    Dolicz do tego ogrodzenie z bramą wjazdową, kostkę wokół domu i pewnie jeszcze inne rzeczy, które i tak wynikną w czasie budowy...

    5 Cytuj
  • 20 cze 2018

    Polecam skontaktować się z firmą Fachman z Mielca, którzy domy stawiają od A do Z. Oni na pewno Wam wycenią taką budowę. Czytałam na ich stronie, że taki dom jednorodzinny można wybudować już za 200 tysięcy złotych. Jeśli interesują Was szczegóły to koniecznie się z nimi skontaktujcie.

    11 Cytuj
  • 20 cze 2018
    martusia77 napisał/a:

    Polecam skontaktować się z firmą Fachman z Mielca, którzy domy stawiają od A do Z. Oni na pewno Wam wycenią taką budowę. Czytałam na ich stronie, że taki dom jednorodzinny można wybudować już za 200 tysięcy złotych. Jeśli interesują Was szczegóły to koniecznie się z nimi skontaktujcie.

    Po co tak cudować i kombinować? wystarczy pogadać z jakimś majstrem, dac mu plany ( bez tego ani rusz ) i zrobi wycene stanu surowego, z materiałem. To po 1.

    Po 2. czytam ten temat i ludzie piszą jak to budowlańcy robią ludzi w ciu**, to musieliście trafić naprawdę na straszną ekipę :) gonienie z książkami po budowie?? co za głupota, pracuje w budownictwie i od sprawdzania czy dobrze jest zrobione jest kierownik budowy. Drodzy państwo, gonienie z książkami po budowie tylko denerwuje ludzi pracujących, bo ludzie którzy nie mają pojęcia o budowlance a czytający na głos majstrom jak to ma być zrobione ośmieszają się i tylko sieją zamęt na budowie, ludzie, od tego jest kierownik, on przyjedzie na budowę, on sprawdzi czy np. zbrojenie jest dobrze wykonane, czy wytrzyma, czy trzeba coś dołożyć, naprawdę, wystarczy tylko nająć kierownika. Ludzie którzy prowadzą firmy budowlane, pracują prawie cały życie na budowie, wiedzą co i jak ma być zrobione, nie trzeba żadnych książek.

    Na wycenę domu wpływa wiele czynników, wielkość, czy będzie piwnica czy nie, pustaki, murowane na kleju czy na zaprawie, oczywiście dach, kryty dachówką czy blachą. Naprawdę jest tego mnóstwo i wystarczy pogadać z majstrem, jeżeli ma się w rodzinie budowlańca, to iśc do niego, na pewno pomoże :)

    Przy okazji sam pracuje w budownictwie, prowadze firmę z ojcem, ten rok już zapchany ale na przyszły gdyby ktoś chciał się czegoś dowiedzieć to prosze dzwonić. 500 289 951 firma Konbud

    3 6 Cytuj
  • 8 sie 2018

    A teraz jest jakaś różnica jakościowa między porotherm 25 P+W a leier 25 P+W? Pytam bo na składach budowlanych coraz częściej spotykam się z tym gdzie mówią że leier teraz nie odbiega od porotherm, to prawda?

    1 1 Cytuj
  • 10 sie 2021

    Niedrogie domy często także zyskują na różnych niestandardowych rozwiązaniach. Warto pogrzebać i poszukać, jak zrobić coś inaczej. Tam nawet ktoś śmieszkował z kampera, ale ja mam kampera i jak robiłęm mu remont to skorzystałem mocno na jakichś poradach z imello pl i wyszło elegancko i taniej o prawie 30% :D Nie wiem, czy w domu też by wyszła taka różnica, bo trochę specyfika kampera jednak dużo zmienia w cenach montażu (głównie dlatego, bo nikt tego nie robi, więc trzeba samemu). W ogóle to polecam kampery na wycieczki :D

    2 4 Cytuj
  • 19 sie 2021

    Zrobisz taniej to po kilku latach wydasz o wiele więcej. Nie buduj ekonomicznie, a komfortowo. Tak zaoszczędzisz. Poza tym, nie po to budujesz dom aby co chwila patrzeć na liczniki - a tak będzie, gdy pójdziesz w hard oszczędności.

    Od siebie polecam zacząć od projektu

    Zobacz sobie projekty domów do max 200 tysięcy złotych

    2 Cytuj
  • 17 wrz 2022

    A ja polecam firmę Polak z Wiśniowej , ukradną tobie połowę mteriału na budowę i będzie po problemie z budową ,bo nie będzie z czego robić .

    12 1 Cytuj
  • 22 wrz 2022

    Działają w elewacjach i ocieplaniu budynków , ale inne roboty budowlane też biorą .

    7 1 Cytuj
  • 24 wrz 2022

    Niestety ale muszę potwierdzić fatalną jakość pracy tych panów . Do tego działają całkowicie nielegalnie , bez zarejestrowanej działalności gospodarczej którą już dawno wyrejestrowali , myślę że czas aby Urząd Skarbowy się nimi zajął .

    9 1 Cytuj
  • 25 maj 2023

    Są bezczelni do tego stopnia że materiały budowlane którymi sami mieli robić - klej itp ładowali do bagażnika osobówki którą specjalnie podjechali do budowy , bo normalnie jeździli busem .Ale niestety złodziej też czasem ma pecha bo nagrała ich na tym kamera ,w domu obok, w którym mieszkał ktoś kto pracował w policji . Kiedy oglądał nagrania z kamer ,oni już robotę skończyli , i tak ich szefem policja się bliżej zainteresowała , i po jakimś czasie prawo jazdy - za jazdę po pijanemu poszło się .....
    Tak więc jeżeli chcesz zrobić elewację to tylko nie Polak z Wiśniowej .

    5 1 Cytuj
  • 25 maj 2023

    Te oklolice coś nie mają szczęścia... to samo słyszałem o ekipie...z Lipnika ;-)

    1 3 Cytuj
  • 25 maj 2023

    Kradnom, ale sie dzielom.

    6 2 Cytuj
  • 26 maj 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    Kradnom, ale sie dzielom.

    Haha!
    Ciekawe czy można zarejestrować firmę budowlaną: "PIS" ;-))))

    3 1 Cytuj
  • 27 maj 2023

    Jak wybudować tanio dom.?

    Tanio dom budował ojciec teścia.
    Robili ze swoim ojcem pustaki. Taka forma napełniana masą cementową.
    I suszyli i na bieżąco murowali. Wcześniej łopatami wykopali rowy na fundament,
    później zdobyli cement, pożyczyli betoniarkę i poszło.
    Do dachu wynajął fachowców i do tynków też.
    Wylewki robił sam z ojcem i tak powstał tanio dom.
    należy do tego wrócić!
    Moja babcia zawsze w spiżarce miała placek z jabłkami, dzisiaj nazywany szarlotką.
    szło się do spiżarki i się kroiło kwadrat 10x20, dzisiaj warty 35 zł.
    To babcia była bogata bo w tym placku miała na dzisiejsze czasy jakieś 150-200 zł.
    Gdyby upiekła 10 takich placków, to miała by więcej niż emerytura.

    Jakieś dziwne czasy i proporcje cenowe dzisiaj. Żarcie idzie w górę przy inflacji 18% już ponad 100% szynka z 25 podrożała na 55, kiełbasa swojska podobnie.
    Inflacja spada a za szynkę tą samą w tym samym sklepie w zeszłym tygodniu,
    płaciłem 6 zł na kilu taniej, podobnie z kiełbasą swojską.
    Chyba trzeba wrócić do czasów z hodowlą świnki i kur w ogródku a w szopie królików.
    Robić samemu pasztety, dżemy, powidła, weki z ogórkami, kompoty.

    Było tak dobrze. Pocośmy to zepsuli?

    14 1 Cytuj
  • 29 maj 2023

    Niestety... mamy twardy RESET i faktycznie wrócimy chyba do świń i krówek.
    Gdzie to zmierza ... kompletnie nie wiem...

    Mam takie wrażenie, że od COVIDu świat stanął na głowie... i tak został...

    6 1 Cytuj
  • 26 sie 2023

    Wszystko dobrze ,wiadomo że każdy chce zarobić , Ale facet od wykonywania elewacji na steropianie o nazwisku Polak ,z Wiśniowej ,wspólnie z synem zwyczajnie - w biały dzień kradną ,patrzą co by tu ukraść z budowy ,spakować do bagażnika i wywieść . To zwyczajni złodzieje i ludzie powinni o tym wiedzieć zanim ich do czegokolwiek wezmą .

    8 1 Cytuj
  • 29 gru 2023

    W trakcie naszej budowy ,która w końcu ,na szczęście się skończyła ,również mieliśmy okazję przekonać się co potrafi wyżej opisany Polak R. i jego syn Polak P. Z Wiśniowej z różnymi pomagierami .Budowaliśmy dom od podstaw - były ekipy od wjazdu ,ogrodzenia ,stan surowy ,tynki ,wylewki itp.-zawsze jakoś można było się dogadać ,w miarę normalni ludzie , aż w końcu przyszła kolej na elewację .Wiadomo że nie jest łatwo znaleźć ekipę pewną,sprawdzoną i wtedy kiedy by termin pasował. Dostaliśmy od kogoś numer, ,zadzwoniłam i tak nasze problemy się zaczęły .Na początku wszystko wyglądało ok. -pojawili się w umówionym dniu ,zaczęli robotę .Po kilku dniach zaczęły się problemy - a to na kilka dni muszą iść gdzie indziej ,lub akurat robota im nie szła -a alkohol czuć było na 2 metry ,do tego wszystko było nie tak ,nie w tym miejscu co trzeba .Jak już jakiś kawałek ściany obłożyli styropianem ,to wyglądał gorzej niż źle ,nawet nie znający się ludzie widzieli że strasznie nierówno to wygląda . Do tego z naszej budowy zaczęły znikać narzędzia ,materiały,różne rzeczy. Tak jak wyżej ktoś pisał ci ludzie okradają budowy jak tylko mogą .Ze wszystkich ,którzy pracowali przy budowie naszego domu ci ludzie byli pod każdym względem najgorsi . Nie opłaca się zatrudniać kogoś niesprawdzonego ,warto jak najwięcej się dowiedzieć o ludziach którzy mają budować nasz dom .
    Również ,zdecydowanie nie polecam.

    8 Cytuj

Odpowiedz