Forum » Myślenice

Rozszerzenia granic administracyjnych miasta Myślenice - pytanie

  • 15 lut 2016

    Czasem przeglądam sobie co też włodarze Miasta i Gminy uchwalili i natknąłem się na uchwałę o woli przyłączenia części Jawornika i Polanki do Myślenic. Zdziwiłem się trochę bo nie często się zmienia granice, a nie mogę znaleźć uzasadnienia do uchwały.
    Zna ktoś uzasadnienie dla tych działań związanych z przyłączeniem Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) Jawornik/Polanka do Myślenic?

    Link do uchwały:
    http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2016/485/akt.pdf

    5 3 Cytuj
  • 15 lut 2016

    myślę, że chodzi o okolice zakopianki,(przy nowej kładce)- tam też niedawno powstało niezłe zgromadzenie zakładów produkcyjnych.

    3 2 Cytuj
  • 17 lut 2016
    rastafe napisał/a:

    myślę, że chodzi o okolice zakopianki,(przy nowej kładce)- tam też niedawno powstało niezłe zgromadzenie zakładów produkcyjnych.

    Też tak myślę, zwłaszcza, że tak wynika z mapy na końcu podlinkowanej uchwały. Tego czego nie ma w uchwale to uzasadnienie: po co? na co? dlaczego?

    2 3 Cytuj
  • 17 lut 2016

    Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ze chodzi o pieniądze.

    11 6 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 18 lut 2016

    Wyjątkowo się z Tobą zgadzam :-)

    5 5 Cytuj
  • 18 lut 2016

    W tej sprawie było zebranie wiejskie 14 lutego w Jaworniku. Mieszkańcy Jawornika sa przeciwni, ale czy to coś zmieni, to nie wiem.

    6 3 Cytuj
  • 18 lut 2016

    A dlaczego są przeciw? Bo mają jakieś argumenty, czy sołtys im tak każe?

    9 7 Cytuj
  • Andrzej 18 lut 2016

    A dlaczego mają być za? Są jakieś agumenty za tym (o co pyta autor tego wątku), czy jest to wyłącznie "widzimisię" burmistrza?

    5 8 Cytuj
  • 18 lut 2016
    Endrju napisał/a:

    A dlaczego mają być za? Są jakieś agumenty za tym (o co pyta autor tego wątku), czy jest to wyłącznie "widzimisię" burmistrza?

    oj chyba ktoś tu nie lubi burmistrza, bo to nie jest żadne "widzimisię" , miasta się rozrastają kosztem okolicznych wiosek i tego się nie zmieni, teraz mieszkańcy są przeciwko ale już ich dzieci będą zadowolone z tego faktu, wystarczy popytać tych z górnego czy dolnego czy chcieliby być mieszkańcami Górnej Wsi, Dolnej Wsi czy Myślenic? a nawet stu lat nie ma jak to były wioski

    13 3 Cytuj
  • 19 lut 2016
    oportunista napisał/a:

    oj chyba ktoś tu nie lubi burmistrza, bo to nie jest żadne "widzimisię" , miasta się rozrastają kosztem okolicznych wiosek i tego się nie zmieni, teraz mieszkańcy są przeciwko ale już ich dzieci będą zadowolone z tego faktu, wystarczy popytać tych z górnego czy dolnego czy chcieliby być mieszkańcami Górnej Wsi, Dolnej Wsi czy Myślenic? a nawet stu lat nie ma jak to były wioski

    Kolego ale tu akurat nie chodzi o mieszkanców przyłączenie bo to jest raptem 8 domów. Tu chodzi o okręg przemysłowy aby był w Myślenicach a nie w Jaworniku i Polance. Aby reklama była jako Myślenice. No i oczywiście pieniądze za podatek od nieruchomości gdzie w mieście jest większy

    7 3 Cytuj
  • 19 lut 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ze chodzi o pieniądze.

    Mi się widzi że chodzi o twoją zawziętość przeciw urzędowi gminy i Burmistrzowi.

    11 7 Cytuj
  • 19 lut 2016
    oportunista napisał/a:

    teraz mieszkańcy są przeciwko ale już ich dzieci będą zadowolone z tego faktu

    Chętnie usłyszałbym argumenty tych dzieci zadowolonych.

    4 4 Cytuj
  • Andrzej 19 lut 2016
    oportunista napisał/a:

    oj chyba ktoś tu nie lubi burmistrza, bo to nie jest żadne "widzimisię" , miasta się rozrastają kosztem okolicznych wiosek

    Akurat ja na Ostrowskiego głosowałem i nie jestem jego zdeklarowanym przeciwnikiem. Odpisałem tylko billowi w stylu, który on zapoczątkował z sołtysem.

    cpv1 napisał/a:

    Kolego ale tu akurat nie chodzi o mieszkanców przyłączenie bo to jest raptem 8 domów. Tu chodzi o okręg przemysłowy (...) No i oczywiście pieniądze za podatek od nieruchomości gdzie w mieście jest większy

    O właśnie, to może być argument!

    2 3 Cytuj
  • 19 lut 2016

    Pomyślcie. Gdzie są większe podatki? Na wsi czy w mieście?

    3 3 Cytuj
  • 19 lut 2016

    Endrju nie podałeś żadnego argumentu przeciwko, bo jak rozumiem ich nie ma. Chyba jednak "nie bo nie, bo sołtys tak każe" było strzałem w dziesiątkę.

    6 5 Cytuj
  • 19 lut 2016
    Endrju napisał/a:

    Akurat ja na Ostrowskiego głosowałem i nie jestem jego zdeklarowanym przeciwnikiem. Odpisałem tylko billowi w stylu, który on zapoczątkował z sołtysem.

    O właśnie, to może być argument!

    Podatek od nieruchomości jest ustalony dla gminy nie ma znaczenia miasto czy wieś

    5 1 Cytuj
  • 19 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    Mi się widzi że chodzi o twoją zawziętość przeciw urzędowi gminy i Burmistrzowi.

    Właśnie widać tą "zawziętość", kto nie z nami to przeciwko nam. Zapomniałeś już że prawdziwa "cnota", krytyki się nie boi? Tacy oni cnotliwi jak i sprawiedliwi.

    3 7 Cytuj
  • 19 lut 2016
    alapatala napisał/a:

    Podatek od nieruchomości jest ustalony dla gminy nie ma znaczenia miasto czy wieś

    Jak wiesz teraz już sie płaci podatek różnie i nie jest ustalony dla gminy. Stawki są różne. Jedna cena jest tylko dla wody i kanalizacji. Podatek od działki jest różny i od nieruchomości.

    Ktoś pisał że sołtys kazał - i tu jest w błędzie nikt nie kazał. Poprostu jak jest napisane w uzasadnieniu decyzji przyłącz tej czesci Jawornika i Polanki ma wpłynąć na większy prestiż miasta Myślenicw

    3 5 Cytuj
  • 20 lut 2016
    aaa napisał/a:

    Chętnie usłyszałbym argumenty tych dzieci zadowolonych.

    To przejdz się od domu do domu i popytaj to takie proste,

    cpv1 napisał/a:

    Kolego ale tu akurat nie chodzi o mieszkanców przyłączenie bo to jest raptem 8 domów. Tu chodzi o okręg przemysłowy aby był w Myślenicach a nie w Jaworniku i Polance. Aby reklama była jako Myślenice. No i oczywiście pieniądze za podatek od nieruchomości gdzie w mieście jest większy

    No to jeżeli ich nie dotyczy to po ten sprzeciw, przecież to nie oni będą płacić podatki ale firmy a te biedne nie są, no chyba, że liczą na jakiś zys z tego, w końcu nie ma nic za darmo

    4 2 Cytuj
  • 20 lut 2016

    lepiej by powrocili do planow z ta obwodnica wiosek, ktora ma leciec od gornego orlenu do sulkowic

    4 5 Cytuj
  • 22 lut 2016
    cpv1 napisał/a:

    Ktoś pisał że sołtys kazał - i tu jest w błędzie nikt nie kazał. Poprostu jak jest napisane w uzasadnieniu decyzji przyłącz tej czesci Jawornika i Polanki ma wpłynąć na większy prestiż miasta Myślenicw

    Masz może link do tego uzasadnienia, bo właśnie tego nie mogę znaleźć?

    1 1 Cytuj
  • 23 lut 2016
    chrisu napisał/a:

    Masz może link do tego uzasadnienia, bo właśnie tego nie mogę znaleźć?

    Kolego na internecie nie ma linku do uzasadnienia.

    1 Cytuj

Odpowiedz