Forum » Myślenice

UWAGA ! SMOG SIĘGA RÓWNIEŻ DO MYŚLENIC !!!

  • ania 13 mar 2017

    Elisa napisałaś ...nie wrzucam tego siamtego...nie wierzę, że coś robisz.
    Gdybyś napisałam, że palę tylko drewnem i węglem to wyczerpało by temat. Tym czasem wystarczy, że wrzucisz szmaty (większość to tworzywa sztuczne) lub papier po ciastku (woskowany) i już okazuje się, że nic nie robisz w temacie poprawy stanu powietrza. Takie fanzolenie, żeby pofanzolić! Bez sensu .

    6 1 Cytuj
  • Andrzej 13 mar 2017

    Ja palę tylko węglem, nie drewnem, nie papierem, nie szmatami i nie butelkami. I gówno z tego, dzisiaj znowu we wsi śmierdzi, że aż oczy szczypią.

    2 Cytuj
  • 14 mar 2017

    Endrju, to samo chciałam powiedzieć, codziennie to samo w powietrzu, plastik, gumy, kleje! Jak długo jeszcze...

    Cytuj
  • 14 mar 2017

    NIe mogę się oprzeć by tego nie wkleić.
    zdjecie

    3 Cytuj
  • 14 mar 2017

    A jak koło ubojni wiało smrodem asfaltu to dla was był wtedy zapach?
    Zapach pieniędzy chyba.

    2 1 Cytuj
  • 23 mar 2017
    sh_ma napisał/a:

    Co do geotermii o. Rydzyka to to jest też działanie proekologiczne mające na celu min. ochronę środowiska, więc twój sposób wypowiedzi świadczy o tym, że w pierwszej kolejności nie chodzi o nasze zdrowie, tylko o to że nie cierpisz niczego co z Kościołem albo Rydzykiem jest związane. I nawet jeżeli masz rację że te pieniądze niewłaściwie zostały przekierowane to to w twojej wypowiedzi jest drugoplanowe.Na marginesie sam też zwykle zmieniam stację jak o. Rydzyk zaczyna mówić - bo mówi w kółko to samo i monotonnym głosem.

    Nie traktuj zwykłej polemiki, jako napaść na Rydzyka.
    Po prostu, jadąc w góry widzimy geotermie które nas cieszą, płacimy za wejście i cieszymy się że są.
    Tu właściciele wytężyli muskułu i wybudowali geotermię w celach komercyjnych, nie zbierając datków, nie szukając fundacji, nie wykorzystując swoich mediów do zebrania kasy na te inwestycje.

    Jeżeli Rydzyk, buduje geotermię dla członków kościoła, nie w celach komercyjnych (czyli wstęp bezpłatny, albo symboliczny), to taka akcja jest słuszna i bardzo potrzebna.
    Ale jeżeli Rydzyk każe płacić za wstęp porównywalnie do geotermii na Podhalu, (zasłoni się kosztami prowadzenia) , to należy przyjąć że to zwykły biznes, wybudowany za pieniądze wiernych, i zysk z niego płynący , jest grubo większy, aniżeli właścicieli term na Podhalu, którzy muszą odzyskać swoje pieniądze i oddać pieniądze pożyczone od banków.
    Oni zaczną zarabiać za lat 5-10, zaś Rydzyk ma te same za darmo.

    Są ludzie, którzy mają z tak rozumianą równością podmiotów gospodarczych, problem.
    A są też ludzie, którzy uważają, że kościołowi należy się wszystko,
    i na pewno to nie oni wypowiadają się tutaj na temat term Rydzyka.

    4 1 Cytuj

Odpowiedz