Forum » Myślenice

UWAGA ! SMOG SIĘGA RÓWNIEŻ DO MYŚLENIC !!!

 • ania 13 mar 2017

  Elisa napisałaś ...nie wrzucam tego siamtego...nie wierzę, że coś robisz.
  Gdybyś napisałam, że palę tylko drewnem i węglem to wyczerpało by temat. Tym czasem wystarczy, że wrzucisz szmaty (większość to tworzywa sztuczne) lub papier po ciastku (woskowany) i już okazuje się, że nic nie robisz w temacie poprawy stanu powietrza. Takie fanzolenie, żeby pofanzolić! Bez sensu .

  6 1 Cytuj
 • Andrzej 13 mar 2017

  Ja palę tylko węglem, nie drewnem, nie papierem, nie szmatami i nie butelkami. I gówno z tego, dzisiaj znowu we wsi śmierdzi, że aż oczy szczypią.

  2 Cytuj
 • 14 mar 2017

  Endrju, to samo chciałam powiedzieć, codziennie to samo w powietrzu, plastik, gumy, kleje! Jak długo jeszcze...

  Cytuj
 • 14 mar 2017

  NIe mogę się oprzeć by tego nie wkleić.
  zdjecie

  3 Cytuj
 • 14 mar 2017

  A jak koło ubojni wiało smrodem asfaltu to dla was był wtedy zapach?
  Zapach pieniędzy chyba.

  2 1 Cytuj
 • 23 mar 2017
  sh_ma napisał/a:

  Co do geotermii o. Rydzyka to to jest też działanie proekologiczne mające na celu min. ochronę środowiska, więc twój sposób wypowiedzi świadczy o tym, że w pierwszej kolejności nie chodzi o nasze zdrowie, tylko o to że nie cierpisz niczego co z Kościołem albo Rydzykiem jest związane. I nawet jeżeli masz rację że te pieniądze niewłaściwie zostały przekierowane to to w twojej wypowiedzi jest drugoplanowe.Na marginesie sam też zwykle zmieniam stację jak o. Rydzyk zaczyna mówić - bo mówi w kółko to samo i monotonnym głosem.

  Nie traktuj zwykłej polemiki, jako napaść na Rydzyka.
  Po prostu, jadąc w góry widzimy geotermie które nas cieszą, płacimy za wejście i cieszymy się że są.
  Tu właściciele wytężyli muskułu i wybudowali geotermię w celach komercyjnych, nie zbierając datków, nie szukając fundacji, nie wykorzystując swoich mediów do zebrania kasy na te inwestycje.

  Jeżeli Rydzyk, buduje geotermię dla członków kościoła, nie w celach komercyjnych (czyli wstęp bezpłatny, albo symboliczny), to taka akcja jest słuszna i bardzo potrzebna.
  Ale jeżeli Rydzyk każe płacić za wstęp porównywalnie do geotermii na Podhalu, (zasłoni się kosztami prowadzenia) , to należy przyjąć że to zwykły biznes, wybudowany za pieniądze wiernych, i zysk z niego płynący , jest grubo większy, aniżeli właścicieli term na Podhalu, którzy muszą odzyskać swoje pieniądze i oddać pieniądze pożyczone od banków.
  Oni zaczną zarabiać za lat 5-10, zaś Rydzyk ma te same za darmo.

  Są ludzie, którzy mają z tak rozumianą równością podmiotów gospodarczych, problem.
  A są też ludzie, którzy uważają, że kościołowi należy się wszystko,
  i na pewno to nie oni wypowiadają się tutaj na temat term Rydzyka.

  4 1 Cytuj

Odpowiedz