Forum » Myślenice

Przekształcanie działek

 • 29 mar 2016

  Właśnie dzwoniłem do Urzędu... okazuje się że przekształcanie działek na terenie łęki/Bulina znowu ma być przesunięte....
  Skandal!!! Czekamy już OSIEM lat!!!
  Bo niby mało wniosków!!! Ale jak ma taka mała miejscowość konkurować z takim Głogoczowem pod względem ilości złożonych wniosków?
  Przecież wiadomo, że to jest nie logiczne!!!
  Szanowna Władzo!!! Może warto przekształcać działki w takich małych miejscowościach... bo wyjdzie duuuużo taniej, no i.... tam też mieszkają LUDZIE!!!
  którym się cały czas obiecywało, że na początku 2017 roku będą mieć przekształcane swoje działki z rolnych na budowlane!!!!

  72 4 Cytuj
 • 29 mar 2016

  Znam ten ból!!! U nas... Zresztą bardzo blisko Waszej miejscowości też był problem z doczekaniem się na przekształcenie działki z rolnej na budowlaną... Do momentu aż ważna osobistość nie kupiła tam działki.... To jest chore że mając własną działkę ale nie mając znajomości nie można wybudować domu. I z tym się zgodzę że nie warto ignorować takich małych miejscowości! Bo o ile taniej będzie przekształcić działki w takiej Bulinie czy Łękach niż w Głogoczowie??? Zwłaszcza że mieszkańcom obiecywano!!!! Czy oni są gorsi bo mieszkają w małych wsiach????

  57 1 Cytuj
 • 29 mar 2016

  taka sama sytuacja jest w Pcimiu też nie można się doczekać od kilku lat na przekształcenie działek. To jest chory pomysł z tymi przekształceniami dla celów budowy domku jednorodzinnego np. do pow. użytkowej 120m2 powinno odbywać się bez takich ceregieli jak przekształcenia. Wkońcu nie buduje hali lub super marketu o gigantycznych powierzchniach !!!

  46 1 Cytuj
 • 29 mar 2016

  nie wierzę że po raz enty przesuną nam przekształcenie działki? Po tylu obietnicach.... a jeszcze nie dawno tuż przed wyborami Pan Burmistrz zapewniał, że w 2016 r a później na początku 2017 roku będzie w końcu nasza kolej... po prawie dziesięciu latach czekania!!!
  Pewno większy interes Szanowni Radni będą mieć, że w pierwszej kolejności będzie Głogoczów!!!
  Tylko co z nami!!! My też czekamy! i to ile lat! Bo co? Bo mniej wpływowi ludzie chcą się budować na Bulinie? Mniej korzyści będzie?
  Co to w ogóle ma być, żeby jacyś Radni decydowali o kolejności przekształcania działek?
  Mieliśmy być na początku 2017 roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Raz na 10 lat chyba się nam należy??? A może jakaś SZYCHA kupi u nas działkę? Wtedy na pewno nas nie OLEJĄ!!!

  42 2 Cytuj
 • 29 mar 2016

  To na prawdę jest SKANDAL!!! Nie liczą się z nami, jak można tak rzucać słowa na wiatr przekształcenie miało być na początku 2017r. Może powinniśmy szukać pomocy u wyższej władzy

  35 1 Cytuj
 • 29 mar 2016

  Plan to jedno, a czy twoja działka zostanie przekształcona wg planu to drugie. Jeżeli koliduje to z ogólnie przyjętą wizją projektanta, to nawet plan ci nie pomoże. Sprawdź obecne linie zabudowy M1.

  Zasań w tym roku doczeka się planu, mamy 2016r. Obecny - obowiązujący "stary" plan jest z 2002r. Zatem ile czekali mieszkańcy? 14 lat - zakładając, że projekt zostanie przyjęty przez wojewodę w 2016r. 14 lat!

  21 6 Cytuj
 • 29 mar 2016

  To jest chore... Ile można czekać:( obiecują a potem co???
  Niech w końcu ktoś coś z tym zrobi... Sama czekam na przekształcenie.
  W końcu Nasza kolej miała być teraz
  ( Łęki - Bylina). Czy bedzie jakaś sprawiedliwość i solidarność wobec mieszkańców.

  34 2 Cytuj
 • 30 mar 2016

  I to jest normalne, żeby tyle czasu czekać na przekształcenie własnej działki?! Niedowiary!!! A jeszcze bardziej zdumiewające jest to że Radni zmieniają ustalaną kolejność jak im się tylko podoba!!! Nie licząc się z tym że ktoś ma plany!!! Zasań, Bulina, Łęki... Dlaczego te miejscowości tak długo czekają???

  32 1 Cytuj
 • 30 mar 2016

  Myślę że P. burmistrz dotrzyma słowa bo jest osobą dorosłą i kompetentną. Odpowiedzialną za słowa które padły z jego ust, a mianowicie że w 2017 będą działki przekształcone w małej miejscowości jaką jest Bulina. Panie Burmistrzu proszę nie rzucać słowa na wiatr i dotrzymać danego słowa. Proszę stanąć na wysokości zadania i wywiązać się z danego słowa, obietnicy. Przecież jesteśmy osobami dorosłymi!!!

  29 3 Cytuj
 • 30 mar 2016

  Ja też interesuje się przekształcaniem działek w naszej gminie, następną w kolejności miejscowością po Zasani miała być Zawada. Niestety radni z listy burmistrza Ostrowskiego i zaprzyjaźnieni z nimi radni postanowili zmienić kolejność. Kolejność ustaloną kilka lat temu!!!!!!!!!!!! Dlaczego radni wtedy nie zmieniali kolejności, tylko teraz jak zostało kilka miejscowości do końca planu przyjętego na studium?

  30 1 Cytuj
 • 30 mar 2016

  I tak właśnie jest cały czas!!! Obiecują a w ostatniej chwili kolejność się zmienia bo radni TAK SOBIE POSTANOWILI!!! Moja działka jest już w studium... I pocieszają że to połowa sukcesu... I co z tego ??? Jak od 8 lat nie mogę wybudować działki. Dodam że na Bulinie są osoby które i od 10 lat się nie mogą doczekać!!! Naszą miejscowość nie pierwszy raz przesuwają w kolejce... Bo nie ma pieniędzy albo za mało wniosków. Ale jak gmina nie ma pieniędzy to chyba znacznie taniej wyjdzie przekształcić w takiej małej Bulinie!!! A że mało wniosków.... No mało bo mała miejscowość!!!! I od lat zbywają nas takimi absurdalnymi argumentami!!!! Jakby jacyś jaskiniowcy tu mieszkali!

  36 1 Cytuj
 • 30 mar 2016

  Jeżeli trzeba to zbierzemy wnioski, już nie pozwolimy Nas zbyć po raz kolejny!!!

  30 1 Cytuj
 • 30 mar 2016

  Witam
  Też czekam na przekształcenie ponad 5 lat. Jest to zupełnie niepoważne w sytuacji kiedy inwestujesz swoje pieniądze, bo wiesz, że masz perspektywę wybudowania domu w konkretnym czasie, a tu administracja wsadza swoje (lepkie?) łapy i wszystko przewraca.

  W związku z tym:

  Powinniśmy wystosować protest/wniosek i złożyć go w Biurze Rady Miasta. Można też wybrać się na obrady Rady miasta (termin chyba dokładny nie ustalony ale ma być pod koniec kwietnia) i walczyć o swoje, przekonując, że nie można tak ignorować mieszkańców i dzielić na gorszy i lepszy sort.
  Czy ktoś z Państwa jest na miejscu i mógłby zająć się zebraniem podpisów ?
  pzdr
  Irek

  31 1 Cytuj
 • 30 mar 2016

  Tak właśnie zamierzamy zrobić.
  Na pewno tak tego nie zostawimy!!! Choćbyśmy mieli całą wsią przyjechać!!!

  36 1 Cytuj
 • 31 mar 2016

  Proponuje jeszcze, żeby nasze zastrzeżenia i zażalenia kierować bezpośrednio do ludzi rządzących w naszej gminie.
  Pan Burmistrz Maciej Ostrowski przyjmuje w poniedziałki.
  Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Wojtowicz, tel 600042337, przyjmuje w piątki od 14.00 do 15.00 w Biurze Rady.
  Przewodniczący Komisji Rady Miejskiej Pan Kazimierz Dąbrowski tel. 609516766.

  Zachęcam wszystkich zainteresowanych z miejscowości ZAWADA, ŁĘKI, BULINA do działania!!!!!!!

  Telefony do innych radnych dostępne są na stronie Urzędu Miasta i Gminy http://www.myslenice.pl/dla-mieszkancow/samorzd/kontakt-z-radnymi

  33 2 Cytuj
 • 31 mar 2016

  Dzwoniłem właśnie do szanownych radnych... I okazało się że Łęki, Bulina i Zawada będą najprawdopodobniej trzecie od końca!!!! Czyli jakieś 3lata czekania. Jeżeli faktycznie nic nie zrobimy to oni będą robić z nami co chcą. Proponuję wszystkich zainteresowanych na udanie się na obrady Rady Miasta i walczenie o swoje!!!! Tak być nie może, że w ostatniej chwili przesunął nas na koniec kolejki!!! Data obrad Rady Miasta ma być znana około 15 kwietnia.

  31 Cytuj
 • 31 mar 2016

  Może zorganizować jakieś zebranie, żeby poinformować ludzi? Niech każdy się dowie w jakim poważaniu mają radni mieszkańców wsi, które im żadnych korzyści nie dają!!! Zebranie podpisów . Jak ja dzwoniłam do radnych to wszyscy teraz mówią, że radni z okręgu Pana burmistrza najbardziej chcą zmiany kolejności przekształcania w tym oczywiście przewodniczący komisji!!!!
  Wszyscy mieszkańcy tych miejscowości powinnidzwonić pod nr podane przez wojtek81. Niech wiedzą że nie mogą robić z nami co im się żywnie podoba!!! Pan Kazimierz Dąbrowski przyjmuje na Słowackiego chyba tam gdzie jest geodezja... Codziennie do 15. Warto więc go systematycznie odwiedzać... W końcu jako przewodniczący komisji ma naprawdę dużo do powiedzenia!!!

  36 1 Cytuj
 • 31 mar 2016

  Właśnie jeden nagabuje na drugiego, w jakim świetle się stawiają. Najlepiej zwołać zebranie wtedy podejmiemy decyzję. Proponuję niech każdy napisze czy 10-04 odpowiada każdemu termin.

  28 Cytuj
 • 20 kwi 2016

  Skandal z tymi działkami!!! Wszyscy trąbią o tym Głogoczowie że radni interes w tym mają żeby tam przekształcić działki!!! W ogóle to jest chore że to oni, niekompetentni ludzie w tej kwestii decydują!!! Na Bulinie ile lat nam obiecują i co z tego?! Pan Burmistrz razem z panem Dąbrowskim tylko mydlą nam oczy i na tym kończy się wszystko!!! A ludzie czekają już 16lat!!! A na Zasani co niedawno było??? Mówili ludziom że nie będą mieć przekształconych działek, oni je posprzedawali za bezcen właśnie urzędnikom myślenickim a teraz są budowlane!!! Masakra co się dzieje!!! Trzeba chyba TVN zwołać i nagłośnić sprawę bo nigdy budowlanych działek mieć nie będziemy!!!!

  35 Cytuj
 • 20 kwi 2016

  Tak też słyszałem co się dzieje na Zasani... Skandal!!! Na Bulinie to zawsze wszystko obiecują przed wyborami... Tak jak było ostatnio... Jak to właśnie Burmistrz z panem dąbrowskim deklarowali się z tym przekształceniem.... A teraz co??? Mają nas gdzieś!!! Bo Oni jak i reszta ich Marionetek nie widzą żadnych korzyści dla siebie w przekształceniu na Bulinie działek!!! Co innego w Głogoczowie!!! Czekam już 10 lat!!! Miało być u nas na początku 2017roku... A teraz znowu nie wiadomo!!! Jestem tak już zdenerwowany całą tą sytuacją że chyba naprawdę zadzwonię do telewizji... Trzeba nagłośnić całą tą sprawę!!! Inaczej dalej będą z nami robić tylko się im podoba!!!

  34 Cytuj
 • 23 kwi 2016

  Zapraszam wszystkich zainteresowanych na posiedzenie komisji gospodarki przestrzennej w dniu 27.04.2016 godz 15:00 w sali obrad UMiG

  19 Cytuj
 • waluś janosikowy 23 kwi 2016

  Gmina Myślenice to niezły teatrzyk tylko, że graja tam amatorzy . Ludzie którzy pokończyli zawodówki na szybkiego załatwiali papiery "wykształcenie wyższe" żeby tylko dorwac się do koryta. Nie mają pojęcia o tym co robią . Gmina tylko traci i wybija się na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zadłużonych gmin w Polsce . Ale nie miejcie pretensji do nich tylko do siebie bo sami ich wybraliście . Julek ma racje, tutaj tylko telewizja, chociaż podejrzewam, że nawet to nie pomoże. Tutaj ręka rękę myje.

  25 2 Cytuj
 • 25 kwi 2016

  Zapraszam wszystkich zainteresowanych na posiedzenie komisji gospodarki przestrzennej w dniu 27.04.2016 godz 15:00 w sali obrad UMiG

  12 2 Cytuj
 • 26 kwi 2016

  Idziecie???

  12 2 Cytuj
 • 26 kwi 2016

  Ja się wybieram

  13 2 Cytuj

Odpowiedz