Forum » Myślenice

500+ w Myślenicach

  • Andrzej 2 cze 2016
    NieznajomyPetent napisał/a:

    Chcesz to pracuj sobie na czarno, ale ciekawi mnie sytuacja kiedy będziesz miał 70 lat ( o ile dożyjesz ), że nadal będziesz się utrzymywał z tej pracy na czarno - szczerze? Wątpię. A tacy ludzie, którzy uczciwie zapracowali sobie na tą emeryturę nie będą musieli się na starość martwić czy mają co wsadzić do garnka. Ale co ja się będę wtrącać przecież dzieci to najlepsza inwestycja - nic tylko "robić" :)
    Gratuluję pomysłu na lepsze życie :)

    Pracując na czarno, z wynagrodzeniem właściwym dla wykonywanej pracy, to i na starość można odłożyć. I będą to pieniądze pewne, bo sam nimi zarządzać możesz. A ZUS? Myślisz, że pieniądze w ZUSie należą do Ciebie? To parafrazując klasyka z Brukseli, spróbuj nimi zadysponować. [i]A tacy ludzie, którzy uczciwie zapracowali sobie na tą emeryturę[/i] (o ile dożyją tej emerytury), to mogą grosza nie zobaczyć z tych pieniędzy, bądź będzie to stawka głodowa, dzisiejsze niespełna 1000 złotych.

    7 4 Cytuj
  • 3 cze 2016

    http://ops.myslenice.pl/ przeczytajcie sobie :)

    7 1 Cytuj
  • 8 cze 2016

    Pytanie do osób które miały juz conajmniej 2 wyplaty 500+. Którego dnia miesiąca mieliście druga wyplate? W decyzji zaznaczono ze wyplaty do konca każdego miesiąca. Moje pytanie 500+ wypłacane jest podobnie jak rodzinne w 2-3 ostatnich dniach czy wczesniej

    3 Cytuj
  • Andrzej 9 cze 2016

    28.04 oraz 30.05, czyli sama końcówka miesiąca.

    2 Cytuj
  • 9 cze 2016
    Endrju napisał/a:

    28.04 oraz 30.05, czyli sama końcówka miesiąca.

    Dzieki za odpowiedz

    2 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Jak to jest do kór........ nędzy ? , ja składałem dokumenty 6 kwietnia i do dziś dnia nie dostałem ani decyzji ani żadnej nawet jednej wypłaty pieniędzy a niektórzy już dwa razy ???????? to przecież są jakieś jaja !!!!!

    4 12 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Rząd pisze ustawy a krecią robotę wykonują ci na dole czyli urzędnicy.

    3 3 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Dlaczego decyzja o przyznaniu 500+ przyznawana jest na rok ?!
    Rozumiem, że moje dzieci 4 i 5 lat w ciągu roku mogą osiągnąć wiek pełnoletni (18 lat) ?

    1 9 Cytuj
  • katarzyna salawa 10 cze 2016
    korwin napisał/a:

    Jak to jest do kór........ nędzy ? , ja składałem dokumenty 6 kwietnia i do dziś dnia nie dostałem ani decyzji ani żadnej nawet jednej wypłaty pieniędzy a niektórzy już dwa razy ???????? to przecież są jakieś jaja !!!!!

    Takie jest prawo nie spodziewam się że dostanę w tym miesiącu, a niektórzy będą trzeci raz mieć, taka sprawiedliwość i niech nikt nie mówi o tym że będzie wyrównanie bo to już nie chodzi o pieniądze tylko o równe traktowanie ludzi

    3 12 Cytuj
  • 10 cze 2016
    V-I-P napisał/a:

    Dlaczego decyzja o przyznaniu 500+ przyznawana jest na rok ?!
    Rozumiem, że moje dzieci 4 i 5 lat w ciągu roku mogą osiągnąć wiek pełnoletni (18 lat) ?

    W ciagu roku wiele może się zdarzyć. Twoja sytuacja finansowa może się poprawić i Jeśli pobierasz na pierwsze dziecko to próg dochodowy może zostać przekroczony.
    Tylko to mi teraz przychodzi do glowy

    5 2 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Nie rozumiem co tu jest nie sprawiedliwe? Wniosków jest ponad 3 000 to jak mają wszystkie na raz decyzje wydać? Musi to być wydawane po trochę, ile zrobią to wydają... Trzeba czekać, a na pewno się dostanie przecież. Decyzja jest tylko na rok teraz na półtora roku, bo taki jest ustalony okres zasiłkowy. W przyszłym roku będzie trzeba złożyć wniosek na nowo :)

    9 2 Cytuj
  • 10 cze 2016

    a wie ktoś może kiedy kolejna tura wyplat?

    1 5 Cytuj
  • Andrzej 10 cze 2016
    korwin napisał/a:

    Jak to jest do kór........ nędzy ? , ja składałem dokumenty 6 kwietnia i do dziś dnia nie dostałem ani decyzji ani żadnej nawet jednej wypłaty pieniędzy a niektórzy już dwa razy ???????? to przecież są jakieś jaja !!!!!

    Tylko na drugie dziecko, czy na pierwsze (z kryterium dochodowym) też? Bo jeśli na pierwsze tak samo, może to być usprawiedliwione prześwietleniem Twoich dochodów w US, bo przecież u nas, nie można łatwo sprawdzić, kto ile ma dzieci, czy ile zarabia pomiędzy różnymi urzędami.

    Ja składałem wniosek 1 kwietnia, elektronicznie.

    1 1 Cytuj
  • 10 cze 2016
    tinka909 napisał/a:

    W ciagu roku wiele może się zdarzyć. Twoja sytuacja finansowa może się poprawić i Jeśli pobierasz na pierwsze dziecko to próg dochodowy może zostać przekroczony.
    Tylko to mi teraz przychodzi do glowy

    Tinka909 pisałem ze mam 2 dzieci wiec o progu nie ma mowy.

    1 Cytuj
  • katarzyna salawa 10 cze 2016
    brawo ja napisał/a:

    a wie ktoś może kiedy kolejna tura wyplat?

    Podobno 16 maja

    1 Cytuj
  • 10 cze 2016
    Katarzyna Salawa napisał/a:

    Podobno 16 maja

    czerwca? może sie w końcu załapiemy

    1 Cytuj
  • 10 cze 2016

    ludzie a dlaczego wy nie pytacie w MOPSIE tylko tu wylewacie brudy ,chyba nie myslicie,ze jest jakis dyzurny pracownik z MOPS-U monitujacy non stop miasto info i on patrzy komu juz wyplacic a komu nie
    drugim dyzurnym tematem jest pierwsze polrocze-kto kiedy dostal zwrot podatku z PIT

    4 4 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Witam, dla mnie logiczną rzeczą jest iż pieniądze otrzymują ludzie którzy już mają decyzję i nieważne jest czy jest to 2 czy 3 raz mają decyzję i tyle. Wina, oczywiście wg. mnie leży teraz tylko i wyłącznie po stronie Mopsu który nie wyrabia z przyznawaniem decyzji, bo nawet mogą mieć na to pieniądze ale bez decyzji przyznającej przelewu nie będzie bo jakim prawem.

    3 1 Cytuj
  • katarzyna salawa 10 cze 2016
    brawo ja napisał/a:

    czerwca? może sie w końcu załapiemy

    Czerwca miało być ale nie liczę na tą datę tylko na koniec miesiąca

    1 1 Cytuj
  • 10 cze 2016

    a ja znam osoby które decyzji nie dostały za to pieniądze tak...decyzja przyszła tydzień a nawet więcej po przelewie...nie ma różnicy czy jest decyzja czy nie ja też czekam przeszło dwa miesiące...nie wiem na jakiej podstawie to wybierają...wiem że w innych gminach wszyscy dostali mniej więcej w tym samym czasie...

    5 1 Cytuj
  • 10 cze 2016

    Ja składałem dokumenty na pierwsze i drugie dziecko nawet z progiem dochodowym . Jeszcze w kwietniu byłem wzywany bo nie zaznaczyłem gdzieś tam jednego okienka . Wtedy dowiedziałem się że przysługuje mi wypłata na oboje dzieci ( bo już mi sprawdzili dochody ) i będzie przelew na początku maja . A dziś już jest 10 czerwiec i dalej nic , sprawdzali mnie w kwietniu i do dziś dnia cisza .
    Znajoma składała dokumenty po 20 kwietnia a dostała przelew na koniec maja .

    3 Cytuj
  • katarzyna salawa 10 cze 2016
    korwin napisał/a:

    Ja składałem dokumenty na pierwsze i drugie dziecko nawet z progiem dochodowym . Jeszcze w kwietniu byłem wzywany bo nie zaznaczyłem gdzieś tam jednego okienka . Wtedy dowiedziałem się że przysługuje mi wypłata na oboje dzieci ( bo już mi sprawdzili dochody ) i będzie przelew na początku maja . A dziś już jest 10 czerwiec i dalej nic , sprawdzali mnie w kwietniu i do dziś dnia cisza .
    Znajoma składała dokumenty po 20 kwietnia a dostała przelew na koniec maja .

    A mi powiedzieli ze nikomu po 10 kwietnia nie wypłacali jeszcze jak dzwoniłam na koniec maja ciekawe co teraz powiedzą po 15 czerwca ile wypłaca wogole tam takie zamieszanie już jest

    1 5 Cytuj
  • 15 cze 2016
    Katarzyna Salawa napisał/a:

    A mi powiedzieli ze nikomu po 10 kwietnia nie wypłacali jeszcze jak dzwoniłam na koniec maja ciekawe co teraz powiedzą po 15 czerwca ile wypłaca wogole tam takie zamieszanie już jest

    Dostała Pani decyzję? ja dalej czekam i nic

    1 3 Cytuj
  • katarzyna salawa 15 cze 2016
    brawo ja napisał/a:

    Dostała Pani decyzję? ja dalej czekam i nic

    Nie nic nie dostałam dzwoniłam to moja decyzja poszła do podpisu ale podobno czekają na pieniądze i nie wiadomo kiedy co wypłaca

    2 10 Cytuj
  • 15 cze 2016

    Drogie panie jakoś do tej pory dało się żyć bez tych pieniędzy wiec nie lepiej spokojnie poczekać niż spowalniać pracę swoimi nudnymi telefonami!

    18 8 Cytuj

Odpowiedz