Forum » Myślenice

500+ w Myślenicach

  • 8 kwi 2016

    Witam. Posiada ktoś wiedzę lub doświadczenie odnośnie wypłat świadczenia? Pozwoliłem sobie na ten post po medialnych fanfarach o pierwszych wypłatach w niektórych regionach w Polsce. Jak to wygląda na naszym gruncie?

    13 6 Cytuj
  • 8 kwi 2016

    nie ma żadnych wypłat... będą dopiero po 1 lipca z wyrównaniem od 1 kwietnia - także trzeba poczekac do lipca

    3 23 Cytuj
  • 8 kwi 2016
    Renia08 napisał/a:

    nie ma żadnych wypłat... będą dopiero po 1 lipca z wyrównaniem od 1 kwietnia - także trzeba poczekac do lipca

    a skąd masz takie informacje????

    9 3 Cytuj
  • 9 kwi 2016
    juuuu napisał/a:

    a skąd masz takie informacje????

    haha .. no są oficjalnie wszędzie dostępne :-D -na logikę również to nie bez powodu jest informacja ,że za te 3 miesiące będzie wyrównanie - a jeżeli po 1 lipca będzie wniosek złożony to od miesiąca zlożenia

    5 8 Cytuj
  • 9 kwi 2016

    Reasumując - nie ma znaczenia czy złożycie wniosek w kwietniu, maju czy czerwcu - bo i tak każdy kto złożył przed 1 lipca będzie miał wyrównanie :-)

    6 10 Cytuj
  • 9 kwi 2016
    Renia08 napisał/a:

    Reasumując - nie ma znaczenia czy złożycie wniosek w kwietniu, maju czy czerwcu - bo i tak każdy kto złożył przed 1 lipca będzie miał wyrównanie :-)

    no tak wszedzie tak jest ze na wypłaty maja trzy miesiace ale nie ktore gminy juz wypłacają...... wiec zobaczymy jak bedzie u nas czy wypłacą wczesniej........

    10 2 Cytuj
  • 9 kwi 2016

    Renia08 jak już coś czytasz to staraj się to zrozumieć, a jak nie rozumiesz to nie dziel się z innymi nieprawdziwymi informacjami, w pierwszym okresie ( od 1IV 2016 do 30IX 2017) wnioski złożone od 1 IV do 30 VI będą uprawniały do wypłaty za kwiecień, maj, czerwiec czyli jak ktoś złożył wniosek w kwietniu to dostanie pieniądze w IV, V, VI itd aż do IX 2017 potem nowy wniosek (chyba, że wcześniej zmieni się władza i nowi dadzą więcej :) ) a jak ktoś złoży wniosek np. 29 czerwca to kasę za IV, V, VI i VII dostanie w lipcu ( tzw. wyrównanie), ale czy u nas będzie szybko kasa? trudno powiedzieć, w M-cach pis nie rządzi ale jest z pisu poseł więc zależy czy wygra opcja "patrzcie PIS obiecał a nie daje" czy też "patrzcie PIS obiecał i daje" będą uzależnione wypłaty, gdzieniegdzie w Polsce już wypłacają

    10 6 Cytuj
  • 10 kwi 2016

    Witam a ja mam takie pytanie...a zatem...jak bylam skladac wniosek a skladalam go na 1i 2 dziecko to Pani powiedziała mi ze musze czekać do 3 miesięcy na rozpatrzenie wniosku i wtedy powiadomią mnie czy dochody mnie puszczają jeżeli nie to musze zlozyc wniosek na 1 dziecko jeszcze raz... no dobra pomyślałam ale...jeżeli wniosek rozpatrzą do 3 miesięcy i decyzja przyjdzie mi po 1 lipca to co? już mi nie wyrownaja kasy za te 3 miesiące na 2 dziecko:/?

    6 5 Cytuj
  • 11 kwi 2016

    dostał już ktoś decyzje z gminy Myślenice..... bo w większych miastach już wypłacają a u nas mowili ze dopiero 1 lipca beda wypłacac.....

    7 3 Cytuj
  • Def Ibrylator 11 kwi 2016

    Spokojnie. Zaczną wypłacać, tylko musimy cierpliwie poczekać na nowy podatek, bo jeden pomysł z podatkiem od paliwa nie przeszedł.

    18 9 Cytuj
  • Andrzej 11 kwi 2016

    Ano, trzeba czekać. Ja testowałem 1 kwietnia systemy informatyczne i złożenie wniosku zajęło mi ponad godzinę, a złożyłem poprzez bank bo ani ZUS pue ani epuap nie wydalały.

    6 4 Cytuj
  • 12 kwi 2016

    Ja wciąż nie dostałem. Niby mówili, że system startuje, więc nie będzie kolorowo od razu, ale grzecznie odświeżam konto co godzinę ;)

    3 10 Cytuj
  • 14 kwi 2016

    ma ktoś jakies nowe informacje co do wypłat w myślenicach????

    4 2 Cytuj
  • 14 kwi 2016
    optymista napisał/a:

    Witam a ja mam takie pytanie...a zatem...jak bylam skladac wniosek a skladalam go na 1i 2 dziecko to Pani powiedziała mi ze musze czekać do 3 miesięcy na rozpatrzenie wniosku i wtedy powiadomią mnie czy dochody mnie puszczają jeżeli nie to musze zlozyc wniosek na 1 dziecko jeszcze raz... no dobra pomyślałam ale...jeżeli wniosek rozpatrzą do 3 miesięcy i decyzja przyjdzie mi po 1 lipca to co? już mi nie wyrownaja kasy za te 3 miesiące na 2 dziecko:/?

    Na dwoje dzieci nie ma progu dochodowego :-/ zatem kase dostaje kazdy. Jakbys miala 1 dziecko to owszem.

    3 4 Cytuj
  • 14 kwi 2016

    A czy ktoś, kto składał wniosek przez bank, otrzymał potwierdzenie rejestracji z MOPSu?

    3 2 Cytuj
  • 14 kwi 2016
    E2306 napisał/a:

    Na dwoje dzieci nie ma progu dochodowego :-/ zatem kase dostaje kazdy. Jakbys miala 1 dziecko to owszem.

    Teraz już wiem o co chodzi byłam w opiece i Pani mi wszystko wyjaśnila.. a jak byłam w gminie to mi tak namieszali że już sama nie wiedziałam o co chodzi ;)

    7 2 Cytuj
  • 14 kwi 2016
    almar25 napisał/a:

    A czy ktoś, kto składał wniosek przez bank, otrzymał potwierdzenie rejestracji z MOPSu?

    Ja składałam 01.04 przez bank i potwierdzenia z MOPSu do tej pory nic otrzymałam

    4 2 Cytuj
  • Andrzej 17 kwi 2016

    A w Wieliczce już kolega dostał kasę. Składaliśmy obaj 1 kwietnia przez ten sam bank.

    4 1 Cytuj
  • 21 kwi 2016

    W Myślenicach wypłaty od 28.04

    5 1 Cytuj
  • 21 kwi 2016
    wredna napisał/a:

    W Myślenicach wypłaty od 28.04

    a skad wiesz????

    2 2 Cytuj
  • 21 kwi 2016

    Myślę że większość tu piszących nie weźmie pieniędzy od PiSiorów.Przecież tacy idealiści i demokraci nie sprzedadzą się za głupie 500 złotych.Co innego ciemne masy które głosowały na PIS.
    Tak na marginesie zobaczyć którąś z tych osób pobierającą 500+,uczta dla ducha i radość dla oka.

    12 21 Cytuj
  • 21 kwi 2016

    nie orientuje się ktos jeżeli składałam wniosek 4 kwietnia w MOPSIE to kiedy mogę mieć wypłatę świadczenia ? faktycznie do końca kwietnia czy póżniej? a tak wogóle krówka 123 co ty wogóle wypisujesz każdy normalny przeciętny rodzic czeka na to 500 zł jak na zbawienie , cieszę się z tych zmian wolę być ciemną masą i brać 500 zł niż za poprzednich rządzących nie brać nic a oni się bogacili przez tyle lat ,dzięki temu świadczeniu moje dzieci będą mialy na więcej potrzeb niż dotej pory miały !

    12 4 Cytuj
  • 21 kwi 2016

    no wlaśnie nic niewiadomo niby pieniądze maja wyplacać na koniec kwietnia ale zadnej decyzji jeszcze nie otrzymalam składałam 1 04.... czy ktoś już otrzymal decyzje?????

    6 1 Cytuj
  • 22 kwi 2016
    anuforia napisał/a:

    nie orientuje się ktos jeżeli składałam wniosek 4 kwietnia w MOPSIE to kiedy mogę mieć wypłatę świadczenia ? faktycznie do końca kwietnia czy póżniej? a tak wogóle krówka 123 co ty wogóle wypisujesz każdy normalny przeciętny rodzic czeka na to 500 zł jak na zbawienie , cieszę się z tych zmian wolę być ciemną masą i brać 500 zł niż za poprzednich rządzących nie brać nic a oni się bogacili przez tyle lat ,dzięki temu świadczeniu moje dzieci będą mialy na więcej potrzeb niż dotej pory miały !

    Polecam przeczytanie mojego wpisu powoli ze zrozumieniem .

    7 10 Cytuj

Odpowiedz