Forum » Myślenice

UWAGA! - Komis, telefony - ul. Słoneczna

  • 13 kwi 2016

    Witam
    Mam wrażenie, że podobny temat pojawił się już kiedyś, ale warto odświeżyć problem w tym przypadku.
    Zakupiłem pewien produkt w owym komisie. Po powrocie do samochodu, od razu sprawdziłem przedmiot rozpakowując go (brak takiej możliwości przed zakupem). Okazało się, że jest on zwykłą tanią podróbką, pomimo całkowitych zapewnień ze strony sprzedawcy (z dwulicowym kolorem włosów) o oryginalności produktu.
    Niestety zwrot nie był możliwy, gdyż jak twierdzi sprzedawca, przedmiot został rozpakowany. Uważam również, że niska cena artykułu nie zwalnia z wydawania paragonu przy zakupie. Sprawa trafi na odpowiednią drogę. Ostrzegam kolejnych potencjalnych klientów.
    Pozdrawiam

    28 2 Cytuj
  • 13 kwi 2016

    Zamiast ostrzegać, powinieneś działać:

    Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    Nie ma czegoś takiego, że nie możesz zwrócić towaru. Masz święte prawo by tego dokonać.

    Ogólnie polecam artykuł:
    https://bezprawnik.pl/sklep-wcisnal-ci-podrobke-wygrasz-z-nim-bez-problemu/

    12 2 Cytuj
  • 13 kwi 2016

    Einstein

    nie musi ci nikt przyjąć żadnego towaru jeśli nie kupiłeś go przez internet.

    8 11 Cytuj
  • 13 kwi 2016
    seba napisał/a:

    Einstein

    nie musi ci nikt przyjąć żadnego towaru jeśli nie kupiłeś go przez internet.

    Musi. Zwłaszcza wadliwy.

    9 1 Cytuj
  • 13 kwi 2016

    absolutnie nie musi, może go zareklamować, żądać do doprowadzenia go do stanu o którym mowa w umowie.

    12 1 Cytuj
  • 13 kwi 2016

    Klient ma prawo do zwrotu zakupionego towaru jeżeli jest on niezgodny z opisem lub wadliwy... wiec sprzedawca ma prawo zwrócić pieniądze... a tym bardziej powinno się go brać za Du.. jeżeli nie wydal paragonu to jest podstawą reklamacji! Ja bym to osobiście zglosila być może nie jedna osobę tak naciągnięto:/

    9 3 Cytuj
  • 13 kwi 2016
    optymistka napisał/a:

    Klient ma prawo do zwrotu zakupionego towaru jeżeli jest on niezgodny z opisem lub wadliwy... wiec sprzedawca ma obowiązek zwrócić pieniądze... a tym bardziej powinno się go brać za Du.. jeżeli nie wydal paragonu to jest podstawą reklamacji! Ja bym to osobiście zglosila być może nie jedna osobę tak naciągnięto:/

    Pozwoliłem sobie na korektę.

    5 4 Cytuj
  • 13 kwi 2016

    zwrot towaru możliwy jest tylko gdy zakupu dokonało sie poza miejsce sprzedaży,dotyczy to sprzedaży przez internet i przez akwizytorów....
    jesli nie ma paragonu to nawet reklamacja nic nie pomoże....

    4 3 Cytuj
  • 14 kwi 2016

    Piszecie tak, że wychodzi, że kupujący jest na przegranej pozycji... a chyba zapomnieliście o tym, że:

    - sprzedawca nie wydał paragonu - a to już jest zagrożone sankcjami,

    i najważniejszy punkt:

    "Okazało się, że jest on zwykłą tanią podróbką, pomimo całkowitych zapewnień ze strony sprzedawcy (z dwulicowym kolorem włosów) o oryginalności produktu. "

    i tutaj kłania nam się:

    Ustawa Prawo własności przemysłowej

    Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    od kiedy bez paragonu nie ma szans uznać reklamacji?
    tutaj pomocą służy UOKiK:

    "Zgodnie z prawem podstawą złożenia reklamacji jest wada zakupionego towaru lub usługi. Paragon jest jednym z wielu możliwych dowodów zakupu, jaki konsument może przedstawić sprzedawcy zgłaszając reklamację."

    ale o jakiej my tu reklamacji mówimy? sprzedawca wprowadza w błąd kupującego, zapewnia go że jest to oryginalny towar, nie pozwala na otworzenie pudełka w sklepie (!!!) dodatkowo nie wydaje paragonu...
    tym powinny zając się odpowiednie organy.

    11 2 Cytuj
  • 14 kwi 2016

    Jak to mówią na 10 rudych 11 fałszywych...

    12 1 Cytuj

Odpowiedz