Forum » Myślenice

OSPA po 30-stce

  • 13 maj 2016

    Miał ktoś z was ospę po 30-stym roku życia lub około? Jeśli tak to jak to wszystko zniósł?:( jakies rady na pieprzony świąd? jak w krótkim czasie pozbyc się tych całych cholernych bąbli? znacie jakieś może dobre maści lub coś na złagodzenie? Bo to co mam to jakieś nieporozumienie. POMOCY!!

    1 Cytuj
  • 13 maj 2016

    Musisz się chyba Biedaku ogólnie znieczulić najbardziej znanym i ogólnie dostępnym "znieczulaczem procentowym"

    6 Cytuj
  • 14 maj 2016

    Kapiel w fiolecie ale kolor skóry potem niebardzo:(

    1 1 Cytuj
  • Inżynier Monk 14 maj 2016

    W tym wieku ospa wiadomo - mało przyjemne, ale dopiero powikłania...

    1 Cytuj
  • 14 maj 2016

    Mało optymistyczne wiadomości :( dziś 4 dzień gorączka zmniejszyła się , ale twarz i głowa , tragedia, świąd niedoopisania, nie da sie funkcjonować , ten fiolet chyba najlepszy ale kurcze posmarowałem na ciele , to ciężko zmyć więc po twarzy raczej odpada by smarować.

    1 Cytuj
  • 14 maj 2016

    Witam.Moja córka miała ospę 3 mes.temu,ma 25 lat.Zniosła w miarę łagodnie,bez żadnych powikłań,złagodzenie świądu przyniesie ci kąpiel z dodatkiem- nadmanganian potasu.,kupisz w każdej aptece w tabletkach lub proszku,córka używała 2 tabletki na wannę wody,oprócz tego przyjmowała syrop Clemastinum i tabletki Hascovir,no i smarowanie tych bąbli fioletem,.Nie zdrapuj tych strupów,bo zostaną dziury .No i musisz wygrzewać się w domku. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

    4 1 Cytuj
  • 14 maj 2016
    natasza16 napisał/a:

    Witam.Moja córka miała ospę 3 mes.temu,ma 25 lat.Zniosła w miarę łagodnie,bez żadnych powikłań,złagodzenie świądu przyniesie ci kąpiel z dodatkiem- nadmanganian potasu.,kupisz w każdej aptece w tabletkach lub proszku,córka używała 2 tabletki na wannę wody,oprócz tego przyjmowała syrop Clemastinum i tabletki Hascovir,no i smarowanie tych bąbli fioletem,.Nie zdrapuj tych strupów,bo zostaną dziury .No i musisz wygrzewać się w domku. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

    Dzięki za radę, dzis wypróbuje clemastinum , ten świąd jest okropny :( nawet najmniejsza krostka a tak potrafi swędzieć.Najgorsza noc, nie idzie zasnąć, ale myśle że będzie już z górki, chociaż 4 dzień a wciąż pojawiają się nowe ktostki.

    1 Cytuj
  • 14 maj 2016

    Musisz kilka razy dziennie smarować fioletem,bo on wysusza tą wydzielinę z tych bąbli.U córki w ciągu tygodnia pojawiały się nowe.W domu siedziała przez 18 dni.Też przez pierwsze 3 nocy nie mogła spać,ale kąpiele przed snem i lekarstwa złagodziły ten świąd.Na twarzy też dość sporo miała ale smarowała fioletem.

    2 1 Cytuj
  • 15 maj 2016

    A jak właśnie z kąpaniem? jak myć twarz? można szarym mydłem?

    Cytuj
  • 16 maj 2016

    Witam serdecznie.Kąpiel musi wyglądać w ten sposób,nalej do wanny wody rozpuść 2 tabletki nadmanganian potasu,i po prostu posiedź w tej wodzie,żadnego mydła ani środków myjących nie używaj,po kąpieli ciało nie wycieraj tylko delikatnie osusz ręcznikiem,postępuj w ten sposób z twarzą.

    1 Cytuj
  • Basia 16 maj 2016

    PUDER W PŁYNIE -jest bardzo dobry na świąd

    1 Cytuj

Odpowiedz