Forum » Myślenice

Nowe rachunki po podwyżce wody

 • Maria 23 cze 2016

  Szanowni Państwo,

  Dzisiaj otrzymałam mailowo rachunek za wodę, głowa mnie rozbolała , analizując widzę przebiegłość zarządzających w tym burmistrza żeby obniżyć abonamenty o grosze a przy tym podnieść opłatę za kubik wody i ścieków o ponad 1 zł czy ktoś nie może z tym nic zrobić>
  Przecież niedługo nie zarobimy na rachunki!
  jesteśmy 4 os,rodziną, cały dzień w pracy,oszczędzamy bardzo i do zapłaty mam ponad 200 zł/mies.
  W sasiedzikich gminach opłaty sa o 30 % niższe,gdzie sprawiedliwosć?

  45 1 Cytuj
 • 23 cze 2016

  No niestety, teraz "Czystą wodę dla Krakowa" będą spłacać mieszkańcy

  25 1 Cytuj
 • Maria 23 cze 2016

  a czy istnieje możliwość aby licznik od wody szwankował? miał ktoś z Państwa taki przypade
  k?

  6 1 Cytuj
 • 23 cze 2016

  Pani Mario u nas wszystkie dziury zapycha się przez wodę, śmieci itd. Do kiedy włodarze miasta się nie zmienia i na takich którzy chcą coś zrobić dla mieszkańców i biorą ich zdanie pod uwagę tak będzie.
  Długi i koszty zadłużenia musi się czymś płacić, MZWiK dostają dotacje od Gminy, podnoszą cenę wody i ścieków i nadal jest mało.
  Mamy drogą wodę, ścieki, śmieci i najwyższe stawki na podatki. Resztę każdy sobie sam dopowie.

  Niestety wybory za 3 lata no chyba że się zorganizujemy jak robią to inne miasta i gminy ale w Myślenicach to nierealne.

  39 1 Cytuj
 • 23 cze 2016

  Złota maksyma wyborcy: Miałeś chamie złoty róg, został Ci się jeno sznur...

  22 3 Cytuj
 • 23 cze 2016

  Z jednej strony mamy deflację, więc dlaczego drożeje?
  Z drugiej zaś strony wszyscy byśmy chcieli: obniżki rachunków m.in. za wodę, śmieci, podatków itd. Nowa władza ma spełnić nasze oczekiwania? E.... to bzdura !

  10 3 Cytuj
 • 23 cze 2016

  Nasi zarządcy nawet wytwórnię piasku na Saharze doprowadziliby do ruiny.Większość forumowiczów troszczy się o TK i demokrację a na szczeblu lokalnym władza robi co chce i według WKibiców, Bono i innych "nowoczesnych" wszystko jest OK ważne by dowalić Kaczorowi.Dlaczego poprzedni poseł z PiSu był cacy a obecny jest be?Bo tamten miał tyle wspólnego z PISem co święty Jan Kanty z kanciarzami.

  22 12 Cytuj
 • 24 cze 2016

  krowa - lecz się dobrze ci radzę jeszcze możesz się wyleczyć.

  13 22 Cytuj
 • 24 cze 2016

  A tu obecna władza już szykuje kolejne podwyżki wody i to o kilka złotych. Niech żyją posłowie z PIS-u!!! Pani Mario proponuję wyjazd do Anglii bo jeszcze Polaków stamtąd nie wypieprzyli (obecna władza obiecała że będziemy wracać no i dotrzymują słowa). PIS zrobi tak jak w Anglii (zamkniemy wszystkim granice, bo po co nam inni).

  9 17 Cytuj
 • 24 cze 2016

  Cena wody jest ustalona, a co za tym idzie totalnie zawyżona przez Miasto i Gminę Myślenice.
  To myśleniccy samorządowcy ustalili taką cenę i ją poparli w głosowaniu.

  Mało kto wie, że tym sposobem gmina pokrywa grube miliony, które wywaliła na Myślenicki Zakład Utylizacji Odpadów, który przez złe zarządzanie topił przez lata właśnie te nasze miliony.

  W czasach gdy ujęcia wody mamy pod nosem, a oczyszczalnia ścieków jest na terenie miasta, takie ceny to RABUNEK W BIAŁY DZIEŃ. Ale takich radnych sobie wybraliśmy i mamy to co mamy.

  Innymi słowy PŁAĆ i PŁACZ, a przy kolejnych wyborach drogi mieszkańcu miasta Myślenice, przypomnij sobie o tym i nie daj się już nabrać na to, że w kolejnej kadencji Ci którzy obecnie rządzą w naszym mieście obniżą Ci rachunki za wodę i ścieki.

  33 Cytuj
 • 24 cze 2016

  Temat ile razy był poruszany tyle razy trafił pod dywan. Urbańscki i koledzy z urzędu robią dalej swoje.

  18 6 Cytuj
 • 24 cze 2016
  Braxza napisał/a:

  Innymi słowy PŁAĆ i PŁACZ, a przy kolejnych wyborach drogi mieszkańcu miasta Myślenice, przypomnij sobie o tym i nie daj się już nabrać na to, że w kolejnej kadencji Ci którzy obecnie rządzą w naszym mieście obniżą Ci rachunki za wodę i ścieki.

  Zastanawia mnie dlaczego mamy czekać do kolejnych wyborów ? Referenda na świecie działają w Polsce też. Wcale nie tak trudno odwołać burmistrza, niedaleko od nas się udało.

  Zaraz będzie że to polityczne czy coś ale to chyba nasze lokalne i zawsze wszyscy narzekają po wyborach ale w trakcie głosują tak że nawet nie ma drugiej tury. Do kiedy mieszkańcy mają wszystko gdzieś nic się nie zmieni tylko będą narzekać.

  Zobaczcie na referendum w sprawie Brexitu nie na wynik na frekwencję to robi wrażenie 72% u nas nie do pomyślenia, no chyba żeby zrobili podobne jak Szwajcaria to by było 90%, gdyż u nas tylko jak rozdają to jest OK .

  Może czas pokazać że u nas też jest niezadowolenie tylko lokalne ?

  25 1 Cytuj
 • 24 cze 2016

  Jeśli Was interesuje to procedura wygląda tak, z inicjatywą referendalną występuje grupa co najmniej 15 mieszkańców miasta lub 5 mieszkańców gminy, którzy mają bierne prawo wyborcze lub lokalna struktura partii politycznej lub organizacja społeczna. Referendum może zainicjować także rada gminy/miasta. Szczególną przesłanką ku temu jest nieudzielenie absolutorium włodarzowi za wykonanie budżetu w poprzednim roku. Jeżeli referendum inicjują mieszkańcy, muszą zebrać pod wnioskiem podpisy jednej dziesiątej uprawnionych do głosowania w danej gminie/mieście.

  Wynik referendum jest ważny, jeżeli wzięło w nim udział co najmniej 60 procent tych, którzy wzięli udział w wyborach prezydenta/burmistrza/wójta.

  19 1 Cytuj
 • 6 lip 2016

  Dziś rodzice dostali rachunek za wodę i ścieki - zwala z nóg. Obawiam się że w Myślenicach 500+ przeznaczymy na Pana Ostrowskiego, Urbańskiego i cały ten bałagan. Rachunki są chore.

  22 2 Cytuj
 • 7 lip 2016

  A to dopiero początek "Dobrej zmiany". Z czegoś na 500+ rząd PIS-u musi nazbierać.
  http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/slono-zaplacimy-za-slodka-wode-wody-polskie-zyskaja-4-mld-zl,9928730/
  Ale ludzie chcieli PIS to mają.

  6 13 Cytuj
 • 7 lip 2016

  Jak to jest możliwe? A jednak...
  Ludzie oszczędzają wodę i płacą coraz więcej.
  Ja w domu nie mam ani jednej żarówki "żarowej" a wszystkie LED-owe. Liczba mieszkańców w domu nie zmieniła się. Zmieniają się za to stale rachunki - na coraz wyższe!
  Świeczki taniej wychodzą od LEDów?

  15 Cytuj
 • Andrzej 7 lip 2016

  Ty @bill nie składaj pazerności MZWiK na PiS. PiSu nie było, a ceny wody z kosmosu.

  13 Cytuj
 • Moriss Moriss 7 lip 2016

  Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?

  17 1 Cytuj
 • 7 lip 2016

  W tym roku MZWiK otrzymało w postaci podniesienia kapitału spółki pieniądze od radnych gminnych(z komitetu pana burmistrza), czyli już raz zapłaciliśmy za wodę i ścieki.

  Teraz drugi raz płacimy podnoszą nam rachunki.

  A trzeci raz będziemy płacić przy umarzaniu długów spółki

  19 1 Cytuj
 • 7 lip 2016

  Dlaczego u nas zawsze władzy wszystko uchodzi na sucho ? Woda droga, podatki najwyższe ostatnio kombinacje burmistrza i rady z planem zagospodarowania - ludzie może by tak dość tego było ?

  Rącza - rączkę myje (w coraz droższej wodzie) i wszystko spływa ze ściekami (też drogimi) za nasze pieniądze i tylko nasze !

  23 1 Cytuj
 • 8 lip 2016

  Na naszym osiedlu (1000 - lecia) ludzie nie mają już sił płacić tak wysokich opłat za wodę i ścieki. Przegięciem totalnym jest, żeby 3 osobowa rodzina (w moim przypadku) płaciła po 300 -400 zł miesięcznie za wodę. To skandal !

  Ale ludzie nie wytrzymali i coś w nich pękło, zbiera się ogromna grupa ludzi która chce odwołania burmistrza w referendum. Nie zdziwię się jak reszta miasta przyłączy się do tych działań.
  Koniec z wyzyskiem mieszkańców i chorymi cenami.
  My płacimy krocie za wodę i ścieki po czym te środki idą na taką Margaret która przyjechała, zaśpiewała 2 piosenki i pojechała, a kosztowało to pewnie ze 100 tysięcy.

  34 4 Cytuj
 • 8 lip 2016

  Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach ustala opłaty za wodę i ścieki a nie Burmistrz...

  Także coś Ci się pomyliło...

  4 28 Cytuj
 • Moriss Moriss 8 lip 2016

  Tak ale kto przegłosował podwyżkę wody ? Ostr... z Dąbrodziejami na czele.

  27 2 Cytuj
 • 8 lip 2016
  Konto usunięte napisał/a:

  Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach ustala opłaty za wodę i ścieki a nie Burmistrz...

  Także coś Ci się pomyliło...

  Nic się nie pomyliło ,w tym mieście bez zgody burmistrza nic sie nie dzieje.

  26 4 Cytuj
 • 8 lip 2016

  Burmistrz i Rada Miasta klepnęli te chore ceny w głosowaniu !!!
  Co za bzdury, że nie mają na to wpływu ??? Mają !!!

  28 2 Cytuj

Odpowiedz