Forum » Myślenice

PAMIĘTAJMY O WOŁYNIU

  • 11 lip 2016

    Pamiętajmy o tym strasznym ludobójstwie zrobionym przez ukraińców- władze Myślenic powinny to w jakiś sposób również upamiętniać!!Znacie może jakiś żyjących świadków tego zdarzenia?

    21 1 Cytuj
  • 12 lip 2016

    Początek tej eksterminacji sięga 1939 roku. Wiem bo mój dziadek opowiadał. Musiał z tamtąd uciekać . Dobrze zrobił bo w 1943 r. pewnie by go zamordowali wraz z rodziną.
    Jedno jest pewne to hołota kozacka.

    8 1 Cytuj
  • 12 lip 2016

    Mało się o tym mówi... Smoleńsk ważniejszy ?

    6 1 Cytuj
  • 12 lip 2016
    Bartol26 napisał/a:

    Mało się o tym mówi... Smoleńsk ważniejszy ?

    NIESTETY.. olewa się tak straszną zbrodnie jak Wołyń ... a smoleńsk gloryfikuje.. gdzie tragedie.. mimo śmierci w jednym i drugim miejscu sa neiwporównywalne.. :-(

    3 1 Cytuj
  • 12 lip 2016
    Apollyon napisał/a:

    Początek tej eksterminacji sięga 1939 roku. Wiem bo mój dziadek opowiadał. Musiał z tamtąd uciekać . Dobrze zrobił bo w 1943 r. pewnie by go zamordowali wraz z rodziną.
    Jedno jest pewne to hołota kozacka.

    I jak twój dziadek wspominał lub wspomina to wszystko? Jak sie odnieść teraz do Ukrainy.. jak nadal tam chwalą banderę..a my - tj. Polska pomaga im.. a oni nazywają ulicę imBandery.. oraz uważają go za bohatera narodowego.. i nikt mi nie powie , ze tka nie jest.. bo poznałam ukraińcow.. i jedyne co do nich przemawia.. to bandera...

    3 Cytuj
  • 12 lip 2016

    https://www.youtube.com/watch?v=iQKuHb1pvt0 oglądnijcie relacje świadków - ja jestem tym wszystkim sparaliżowana :-(

    4 Cytuj
  • 12 lip 2016

    Chyba nie doczekamy skruchy z ich strony. Znów się budzą złe demony :-(
    https://www.youtube.com/watch?v=8gZb9iMxkhE

    2 Cytuj
  • 12 lip 2016

    skrucha z ich strony jest nierealna.. skoro bandera jest ich bohaterem.. - ale , ze żądnego rządu ta sprawa bardziej nie obchodzi to skandal..nie ma ustawy o ludobójstwie wołyńskim ..zaprasza się probanderowskiego Poroszemkę i przepraszam ale nie moge się powstrzymać ..K**wę banderowską Sawczenko - pomaga się im.. podczas gdy oni nazywają jedną z głównych ulic w Kijowie Bandery ! a w restauracji w pobliżu parlamentu ukraińskiego podawane jest danie o nazwie "rzeź wołyńska"***oglądnijcie ten filmik co wkleiłam.. jak ukraincy w tych czasach sie o nas i o tym co sie stało wypowwiadaja .. "Polaki to chamy i świnie byli " "sami sie o to prosili bo to ziemia ukraińska nie polska " ....

    5 Cytuj
  • Andrzej 12 lip 2016

    Co tam Kijów. We Lwowie jadąc z dworca kolejowego na prospekt swobody przejeżdża się właśnie przez bulwar Bandery (nawer po drodze jest jego pomnik). Z drugiej strony Ukraińców znam wielu i normalni z nich ludzie. Do Polaków nic nie mają, Ruskich nie lubią za Krym i wojnę na wschodzie. A że ktoś tam krzyczy? U nas też biją Arabów, Murzynów i Żydów. Ale to, póki co, tylko margines.

    Za to pełna zgoda, że rządzącym, bez względu na opcję brakuje jaj, żeby niektóre rzeczy nazwać po imieniu. Isakowicza-Zalewskiego by posłuchali, a nie bili czoła przed Rydzykiem, czy episkopatem.

    3 Cytuj

Odpowiedz