Forum » Myślenice

Falszywe plotki przeciwko Ksiedzu w Rudniku! Odrazajace!

  • 27 lip 2016

    Witamy wszystkich Użytkowników Forum,
    chcielibyśmy wyrazić również i tutaj swoje ogromne zbulwersowanie wobec okrutnych i nieprawdziwych plotek, które zostały skierowane przeciwko Księdzu Dariuszowi, obecnemu Proboszczowi Parafii im. Św. Maksymiliana Kolbego w Rudniku (Sułkowice).
    Otóż garstka osób twierdząc, iż jest to delegacja Parafii wykorzystała fakt, iż Ksiądz Dariusz jest/byl na wakacjach i udała się do samego Kardynała by wymyślać przeciwko Księdzu Dariuszowi. Nieprawdopodobne jest to, jak dużą fantazję mają te kobiety, które co niedzielę chodzą do kościoła…
    Co rzekoma „reprezentacja” Parafii nawymyślała przeciwko Księdzu mogliśmy się dowiedzieć na Mszy Świętej w Niedziele oraz z plotek chodzących po okolicy.
    Otóż ta rzekoma „reprezentacja” Parafii wykorzystała moment, kiedy księdza Proboszcza nie było na miejscu i rzekomo w imieniu wszystkich Parafian ustosunkowała się przeciwko niemu. Tym bardziej jest to bulwersujące, że osoby te zrobiły to po cichu, gdy księdza nie było, aby nie mógł się bronić. Już sam ten fakt świadczy, że te osoby mówią nieprawdę i bały się konfrontacji. Jest to niedopuszczalne, niemoralne i przede wszystkim niekatolickie. Po 1. nie była to żadna „reprezentacja” tylko fałszywe chcące uprzykrzyć drugiemu człowiekowi życie ludzkie kobiety, wstyd mi, że takie osoby mieszkają w tej wiosce. Jak można być tak obłudnym i fałszywym, nie mają żadnych dowodów by obwiniać księdza Proboszcza, wręcz przeciwnie kierują się cały czas kłamstwami, pomówieniami, oszczerstwami. Bardzo prosimy o nazwiska osób, które wyszły przeciwko księdzu, ponieważ ja i ogromna ilość mieszkańców Rudnika nie zgadzają się z tymi pomówieniami, jakim prawem ktoś wypowiada się w imieniu kogoś innego twierdząc, że to wspólne zdanie Parafii??? Zatem bardzo prosimy o ujawnienie się, z pewnością skoro „Panie” były tak odważne by iść z bredniami aż do Kardynała to będą tez odważne się przyznać kim są. „Drogie” Panie – wioska bardzo dobrze wie, kto wystąpił przeciwko Księdzu i kto cały czas podjudza przeciwko niemu już od dłuższego czasu, ale doprowadzimy do tego, że same będą Panie musiały się przyznać. Dosyć tej obłudy i podjudzania przeciw niewinnej osobie i to tylko z powodu zamiłowania do starszego Księdza mieszkającego na Parafii. Uważamy, iż jeśli ktoś mieszka w Rudniku, dobrze wie o czym jest mowa.
    To oszczerstwo. Domagamy się nazwisk osób, które za plecami księdza tchórzliwie poszły roznosić złośliwe i nieprawdziwe plotki. Cóż za okropna intryga została uknuta akurat przez osoby, które co niedzielę chodzą do kościoła? Ta okrutna skarga jest ciosem nie tylko dla księdza Dariusza, ale również dla mnie/nas, ponieważ nie mam zamiaru utożsamiać się z tego typu fałszywymi osobami. Jeżeli ta sprawa nie zostanie wyjaśniona, a osoby roznoszące te plotki nie zostaną pouczone bądź ukarane, dołożymy wszelkich starań, żeby te osoby znalazły się w prasie.
    Chciałabym po krόtce dodać kilka słόw na temat księdza Dariusza Zonia w Parafii. Ksiądz Dariusz Zon jest wspaniałym, dobrym i pokornym człowiekiem. Jest bardzo pracowity, dba o Parafię, z każdym człowiekiem potrafi porozmawiać, dla każdego ma czas i dobre słowo. Przez te kilka lat zrobił więcej niż za całe „proboszczowanie” poprzedniego Księdza Proboszcza. Jest również bardzo dobrym katechetą, lubi dzieci, organizując rożnego rodzaju konkursy itp. zawsze stara się kupić jakiś drobiazg by wynagrodzić dzieciom starania. Takie czyny na prawdę się ceni.
    Mam/mamy nadzieje, ze ta sprawa zostanie odpowiednio wyjaśniona, ponieważ nie zgadzamy się z taką obłudą i złośliwością innych. Te okrutne, fałszywe „mohery” zachęcam do modlitwy o zdrowie, bo najwyraźniej na rozum już jest zapewne za późno. Przykre.
    Pozdrawiam wszystkich czytających!

    89 292 Cytuj
  • 27 lip 2016

    zdjecie

    263 13 Cytuj
  • 27 lip 2016

    Teraz fora na miasto info będą oblegane przez żrących się między sobą zwolenników i przeciwników proboszczów danych parafii ;D matko z córką !

    Ps. elaboraty tworzysz nieziemskie, szkoda tylko, że żadnych konkretów nie ma z cyklu kto i co powiedział np. ;D

    267 19 Cytuj
  • 27 lip 2016
    Kibel z Vegi napisał/a:

    Teraz fora na miasto info będą oblegane przez żrących się między sobą zwolenników i przeciwników proboszczów danych parafii ;D matko z córką !

    Ps. elaboraty tworzysz nieziemskie, szkoda tylko, że żadnych konkretów nie ma z cyklu kto i co powiedział np. ;D

    No dokładnie;
    lepiej wywieście sobie te powieści na tablicy ogłoszeń koło kościoła.
    Rzeczywiście to forum zaczyna przypominać coś w stylu: "ten, tamten, sra...ten".

    W Trzemeśni też bronili księdza jak szaleni, ale jak okazało się co i jak to teraz cichutko. Szkoda słów.

    254 18 Cytuj
  • 27 lip 2016

    napisz lepiej co on nawywijał,a nie płacz na forum

    265 14 Cytuj
  • sobota 27 lip 2016

    Ale masło maślane. W krzczonowie, trzemesni już to przerabiali... I nicoooo

    238 12 Cytuj
  • 28 lip 2016

    Ksiądz to (już) nie święta krowa.
    Skończyło się.

    251 11 Cytuj
  • 28 lip 2016

    A w Skrzydlnej to dopiero było ciekawie

    219 10 Cytuj
  • Manuela ******* 28 lip 2016
    toko napisał/a:

    napisz lepiej co on nawywijał,a nie płacz na forum

    Musiałbyś zobaczyć kościół przed objęciem ks. Dariusza i teraz po jego 3 letniej kadencji ... Słowo "Nawywijał" jest tutaj akurat w dobrym świetle dla niego bo z ruiny i cieknącego dachu , grzybie itp zrobił piękny kościół ... Czego oczywiście nie mogli zrobić poprzednicy przez 30 lat.. Ogólnie są u nas w Rudniku 2 panie które już 3 księdza chcą wywieźć bo ludzie i dzieci go lubią a to im nie pasuje bo to one są te " Dobre i Świętobliwe " ludzie z Rudnika wiedzą o które Panie chodzi... Zresztą będzie pisany list do kurii i już nie ANONIMOWY jak to napisały osoby które NIBY piszą za całą parafie tylko będą zbierane podpisy..

    55 238 Cytuj
  • Def Ibrylator 28 lip 2016

    A co nas obchodzi jakiś ksiądz z jakieś małej pipidówy ?Załatwiać takie sprawy na mszy a nie na forum.

    250 41 Cytuj
  • Andrzej 28 lip 2016

    Poza tym, zły dział, z tego, co się orientuję, to Rudnik nie jest jeszcze dzielnicą Myślenic.

    241 22 Cytuj
  • 28 lip 2016

    Fałszywe czy nie! ale jak się pisze na forum publicznym to trzeba wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi czy gwałt ,kradzież kobieta . A jak się nie chce ujawnić to nie pisz bzdur na forum tylko wywieś na tablicy ogłoszeń przy kościele do wiadomości parafian i mieszkańców RUDNIKA!!!!! a nie ogółu.

    266 18 Cytuj
  • 24 sie 2016

    Mam nadzieję, że dotrą moje słowa do tych " dobrych i świątobliwych"......."Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem"..... I RZUCIŁY!!!!! Nie mogę zrozumieć ich nienawiści, zawiści i GŁUPOTY. Za kogo się uważają, że mogą decydować za nas wszystkich!!!! Jeśli uważały, że jest problem, mogły załatwić to w cywilizowany sposób, a nie po kryjomu. Są władze wsi, strażnica, można zwołać pilne, nadzwyczajne zebranie mieszkańców by WYJAŚNIĆ PROBLEM..... ale po co! ZADECYDOWAŁY! Kto im dał prawo sądzić drugiego człowieka. Pytam kim jesteś........ ŚWIĘTĄ???? Zachowujesz się jak dziecko z przedszkola... idę się poskarżyć....., za wszelką cenę muszę to mieć!!! Mało jedna wizyta ze skargą, musi być druga i trzecia, i kolejna- nienawiść nie ma granic. Nie boisz się odpowiedzialności za to co przyniesie przyszłość..... Ksiądz robi tyle dobra dla parafii, że jak masz czelność chcieć go stąd usunąć. Uwielbiają go dzieci. Chorym przynosi nadzieję i pocieszenie. Nie odmówi proszącym o pomoc. Kościół jest zadbany i wyremontowany. Dasz mi gwarancję, że następca Ks. Darka będzie lepszy?

    32 244 Cytuj
  • 3 cze 2018

    Witam byłem dziś na zebraniu pod kościołem,było bardzo burzliwie ale nadal nikt nie ujawnił kto był w kurii z donosem na proboszcza,niech wreszcie ktoś upubliczni nazwiska tych osób na tablicy ogłoszeń przy kościele

    54 4 Cytuj
  • 4 cze 2018

    Te osoby same powinny się ujawnić jeżeli wtedy były tak odważne to dlaczego teraz nie?

    34 2 Cytuj
  • 4 cze 2018
    manuela176 napisał/a:

    Ogólnie są u nas w Rudniku 2 panie które już 3 księdza chcą wywieźć

    Wystarczy zadać sobie pytanie które Panie mają doświadczenie jak działać w sprawach urzędowych i kościelnych.

    43 3 Cytuj
  • 4 lip 2018

    Witam. Czy ktoś mógłby napisać czego dotyczyły oskarżenia KS Dariusza? Podobno było kiedyś o tym w programie uwaga?

    9 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 5 lip 2018

    Clanti ->
    Po drugie nie pisz tak długo i wkólko to samo bo nikomu nie będzie chciało się tego czytać.
    Po pierwsze Jezus modlił się oto, "Aby byli jedno" Te kłótnie tylko diabłu służą i jego chęci zemsty. Ja nie słusznie zostałem posądzony w Kościele o coś złego kilkukrotnie. Sam też posądzałem i często w tym było tak, że pozory, mocne poszlaki powodowały że albo ja o kimś, albo ktos o mnie myślał coś złego jako pewnik, a to było całkiem nieprawdziwe. To szatan tak namieszał zbiegiem okoliczności. Oczywiście nie można pewnych spraw zostawiać bezkarnie, ale tylko jak wina jest udowodniona i pewna. Jezus powiedział mocne słowa: Nie sadźcie, abyście nie byli sądzeni, bo takim sądem jakim sądzicie i was osądzą".

    Po trzecie jak sam napisałeś dwukrotnie byli wysłuchani w kurii. No powiedź sam ile razy można tego samego słuchać, tym bardziej że dziewięćdziesiąt kilka procent pism kierowanych przez parafian do kurii to są skargi. Przecież gdybym ja musiał czytać te pisma, to normalnie rzygać przy pracy by mi się już chciało od nich.Jak ten proboszcz jest taki dobry to trzeba było co roku pisać pochwały do kurii.
    Po czwarte dlaczego skargi były do kardynała,skoro on już nie decyduje o zmianach personalnych.

    1 10 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 5 lip 2018

    Dla zdrowia psychicznego czy żony, czy dzieci, czy podwładnych, czy księży trzeba częściej chwalić niż krytykować. Niestety my Polacy mamy taką wadę, że kilka razy częściej krytykujemy niż chwalimy. A przecież wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

    8 13 Cytuj

Odpowiedz