Forum » Myślenice

LIKWIDACJA DOMU GRECKIEGO- DECYZjĄ NASZYCH WŁODARZY

  • 1 sie 2016

    Dotarły do mnie informacje o decyzji naszych wspaniałych Włodarzy. Dom Grecki ma zostać zlikwidowany z tego co słyszę, a zbiory przekazane. Widać władze uwielbiają tylko sport. W herbaciarni Powolność zbierane są podpisy osób sprzeciwiających się. Jutro o 10:00 ma tam być ponoć telewizja. Jakie macie informacje na ten temat? Do mnie docierały od ok 3 tyg i trochę mi się wierzyć nie chciało...

    8 39 Cytuj
  • 1 sie 2016

    Pewnie tego, że MUZEUM ma mieć nową siedzibę już nie doczytałeś ??.

    35 6 Cytuj
  • 1 sie 2016

    Pokaz gdzie doczytałeś?

    6 14 Cytuj
  • 1 sie 2016

    peggysue - "Dom Grecki" jest prywatną własnością. Własność ta do tej pory była wynajmowana.

    27 4 Cytuj
  • 2 sie 2016

    OK, fajnie, że muzeum ma mieć nową siedzibę... Tyle, że zmiana nazwy i "zmiana formuły wystawienniczej" to dobry myk - przerobiony w innych miastach, żeby zmienić dyrekcję muzeum. Nowym dyrektorem - a właściwie dyrektorem nowego muzeum został Jarosław Pietrzak, nauczyciel historii z Gimnazjum nr 1.

    Poza tym - mamy ciekawy zbiór etnograficzny eksponatów z regionu. Mamy miejsce, które jest prawdziwym centrum kulturalnym Myślenic. Mamy instytucję, która działa prężnie i z rozmachem... wiec dlaczego trzeba "naprawiać" to co działa dobrze?

    14 7 Cytuj
  • 2 sie 2016
    aleex napisał/a:

    OK, fajnie, że muzeum ma mieć nową siedzibę... Tyle, że zmiana nazwy i "zmiana formuły wystawienniczej" to dobry myk - przerobiony w innych miastach, żeby zmienić dyrekcję muzeum. Nowym dyrektorem - a właściwie dyrektorem nowego muzeum został Jarosław Pietrzak, nauczyciel historii z Gimnazjum nr 1.

    Poza tym - mamy ciekawy zbiór etnograficzny eksponatów z regionu. Mamy miejsce, które jest prawdziwym centrum kulturalnym Myślenic. Mamy instytucję, która działa prężnie i z rozmachem... wiec dlaczego trzeba "naprawiać" to co działa dobrze?

    że co działa dobrze ?? raz człowiek tam był i to za szkoły a większość ludzi z powiatu nawet nie wiedzą o istnieniu tego "muzeum"

    19 14 Cytuj
  • 2 sie 2016
    pit87 napisał/a:

    że co działa dobrze ?? raz człowiek tam był i to za szkoły a większość ludzi z powiatu nawet nie wiedzą o istnieniu tego "muzeum"

    Ale to już ani moja, ani muzeum wina, że masz taką możliwość - a nie korzystasz... Nie łudzę się - z tego nowego też nie będziesz korzystać...

    21 9 Cytuj
  • 3 sie 2016

    To, że Dom Grecki jest własnością prywatną doskonale wiem, natomiast nie dotarło do mnie , aby właściciel nie zgadzał się na dalszy wynajem. Jeśli ktoś był tam raz, tylko w szkole, jego wina i to mnie akurat nie interesuje. Jak dla mnie oczywistym jest, że chodzi także o wymianę Pani Dyrektor na Pana Dyrektora. Natomiast stwierdzenie "Będziemy starali się kontynuować dotychczasową działalność w nowej placówce - wyjaśnia burmistrz", jest dla mnie bardzo dwuznaczne.

    Cytuję dalej "Zmiana ma nastąpić na stanowisku dyrektora: dotychczasowa dyrektor otrzymała propozycję objęcia stanowiska zastępcy dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, natomiast na dyrektora nowej placówki ma zostać ogłoszony konkurs."
    Z tego co mi wiadomo, co tez piszecie "konkurs" już może się "odbył".

    Jak dla mnie po prostu nie "zdychają" a "są uśmiercane" miejsca gdzie jeszcze można było urządzić własną wystawę. Zostaje tylko "Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu", który może powinien nazywać się "Myślenickim Ośrodkiem Sportu"- ostatecznie nasz "Pan" sport uwielbia- no cóż ja wolę kulturę, ale może "nie jestem na czasie"...

    18 8 Cytuj
  • Inżynier Monk 3 sie 2016

    Co jak co, ale niestety Dom Grecki to się sam nadaje jako eksponat w muzeum.

    18 7 Cytuj
  • 3 sie 2016
    Sfor napisał/a:

    Co jak co, ale niestety Dom Grecki to się sam nadaje jako eksponat w muzeum.

    To dość popularne wśród muzeów.

    8 6 Cytuj
  • Inżynier Monk 3 sie 2016

    No chyba jednak nie tak do końca.

    8 5 Cytuj
  • Stanisław Jawor 3 sie 2016

    Chciałbym tutaj zauważyć, że praca zespołu zatrudnionego w Domu Greckim pod kierownictwem pani Bożeny Kobiałki wykraczała daleko ponad obowiązki muzealnicze. Dzięki właśnie tym poza muzealniczym obowiązkom udało się w Myślenicach stworzyć namiastkę wielkiego kulturalnego świata, którego zazdroszczą nam nawet krakowskie środowiska. To taka małopolska perełka.
    Nie umiemy tego docenić ?
    Osobie nagrodzonej za pracę przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, proponowanie jakiegoś podrzędnego stanowiska jest dużą niesprawiedliwością i jednocześnie krzywdą wyrządzoną osobie, oraz całemu środowisku kulturalnemu Myślenic

    37 6 Cytuj
  • 3 sie 2016

    Powinni Panią Bożenę zrobić dyrektorem a nie zastępcą, może w końcu lepiej by MOKiS działał.......

    30 3 Cytuj
  • 4 sie 2016

    Po przeczytaniu dostępnych artykułów doszedłem do wniosku, że osoby które wystosowały pismo w "obronie Domu Greckiego" nie powinny utożsamiać się z głosem ogółu, ponieważ grupa 20 osób nie ma prawa wypowiadania się za mieszkańców.
    Moim zdaniem tak jak zapewne większości zmiana budynku na nowoczesny oraz wymiana DYREKTOR może wyjść tylko na dobre, obecny "ruch" generowany przez muzeum wynika tylko z tym, że odwiedzają go szkoły.

    Gdy zwalniano mnie z pracy nikt nie robił żadnego ruchu, podobnie jeśli chodzi o wszystkich moich bliskich, w tym przypadku chodzi tylko o zmianę stanowiska dyrektora na zastępce dyrektora.

    NIE MOŻEMY KOGOŚ TRAKTOWAĆ W INNY LEPSZY SPOSÓB ZE WZGLĘDU NA JEGO STANOWISKO !

    25 25 Cytuj
  • 4 sie 2016

    Nie wiem skąd ta liczba 20 osób? A przede wszystkim informacja, że muzeum odwiedzają tylko szkoły ???I porównywanie swojej pracy do pracy Pani Kobiałki... Nie uwłaczając Twojej osobie seba. Miałam tam swoją wystawę kiedyś, poprzedzoną przemiłym wernisażem. Wcześniej czekałam na termin w istniejącej też Galerii Sztuki Współczesnej, no ale oczywiście zanim się "doczekałam" władze już doprowadziły do zamknięcia galerii. W zmienionym z MOK na MOKIS wystawa nie była możliwa do zorganizowania, pozostawał jedynie Dom Grecki. Czasem zastanawiałam się nad wystawą czy pokazem zorganizowanym w Myślenicach, ale po prostu nie ma gdzie. Wystawy malutkie były swego czasu jeszcze w Jędrusiu ale też trochę "umarł" bo zabiła go konkurencja- siła wyższa. Galeria w Janie padła po tym jak myślenicki KKK wysłał tam policję, nie rozumiejąc czym jest wystawa graffiti. I w mojej opinii od tej strony wychodzi między innymi ta małomiasteczkowość i słoma z butów która wystaje wielu osobom ( nie wymieniam komu).

    17 10 Cytuj
  • 30 wrz 2016

    Uważam za skandaliczną planowaną decyzję o likwidacji Muzeum Regionalnego "Dom Grecki". Dlaczego Rada Miasta chce zlikwidować najlepiej działającą placówkę kulturalną w Myślenicach?! Decyzja w tej sprawie ma zapaść na sesji Rady Miejskiej w piątek 30 września br.
    Oczywiście Muzeum potrzebny jest nowy lokal, potrzebna jest większa powierzchnia do prezentacji ekspozycji i organizowania wydarzeń kulturalnych. Czy w tym celu należy zlikwidować placówkę? Czy likwidowano Miejską Bibliotekę Publiczną gdy ta przenosiła się do nowego budynku? Czy powoływano nowego dyrektora?
    Czemu niszczyć coś, co świetnie działa? Nie sposób wymienić wszystkich, jakże różnorodnych imprez kulturalnych organizowanych w Domu Greckim. Imprez, dodajmy, realizowanych przy jakże skromnych środkach. Imprez o niepowtarzalnym klimacie, otwartych dla wszystkich, nie tylko dla "znajomych królika". Wieczory poezji, wystawy malarstwa, prelekcje podróżników, recitale... . Każdy może znaleźć coś dla siebie w przebogatej ofercie "Domu Greckiego" Nie byłoby tego bez pracy p. Dyrektor Bożeny Kobiałki i zespołu pracowników Muzeum. Tylko ich chęciom, profesjonalizmowi i zaangażowaniu zawdzięczamy to, że myślenickie życie kulturalne nie jest martwym zbiorem pustych danych statystycznych.
    Nie niszczmy tego, co działa dobrze. Straty mogą być nieodwracalne!

    19 11 Cytuj
  • 9 lis 2016

    Grupa 20-tu osób+ pni Bożenka próbują zmienić decyzję pana Burmistrza MO. Czas pokaże kto wygra!

    12 9 Cytuj

Odpowiedz