Forum » Myślenice

Myślenice - Kraków ,busy,autobusy.

  • 24 gru 2019

    Ale naprawdę czy tylko mi to przeszkadza ? Wystarczy popatrzeć na wątek mało odpowiedzi w porównaniu np do innych politycznych bezsensownych tematów A sądząc po ilości osób korzystających z busów powinno być tysiące zainteresowanych. Gdyby tak chociaż 10% osób dojezdzajacych w ten sposób pokazywalo władza swoje niezadodowolenie, pisało skargi, pisma dzwonilo do urzędów jak ja to już dawno mieli byśmy krakowskie mpk bo rządzący bali by się o swoje stołki A tak to wszyscy narzekają nikt nic nie robi A transport zatrzymał się w średniowieczu

    7 1 Cytuj
  • 24 gru 2019

    Podobno miejscowe busy znów od stycznia podwyższają opłaty za przejazdy. Szok. Ciekawe co z Krakowem

    1 1 Cytuj
  • 25 gru 2019

    Dlatego np. ja mam wylane i z busów korzystam w razie noża na gardle lub jak jade chlać do Krakowa. Oczywiście zawczasu załatwiając sobie powrót w ludzkich warunkach typu ktoś po mnie jedzie, tudzież ostatni Szwagropol ze spacerem na otrzeźwienie. Kropką nad i był dla mnie busiarz jarający faje wewnątrz busa na postoju. Z jakiegoś powodu dla tutejszych busiarzy czas zatrzymał się przy dacie produkcji ich Sprinterów.

    6 3 Cytuj
  • Robert 30 gru 2019

    Hej , nie wiecie czasem jak będą kursować busy i czy w ogóle będą na trasie Myślenice - Sułkowice w nowy rok, tj. 01.01.2020 ?

    1 1 Cytuj
  • 18 maj 2020

    Cześć wie ktoś kiedy grupa wznowi kursy ? Nie da się do nich dodzwonić w urzędzie marszałkowskim nie wiedzą w umig myslenice nie wiedzą. Napisałem pismo do marszałkowskiego żeby im odebrali koncesje. Kowal porządna firma jeździ cały czas ale jest już ciasno.

    16 Cytuj
  • 18 maj 2020

    @seba Imart na przykład cały czas jeździ na zastępczej (dotowanej przez miasto) linii Myślenice-Siepraw Brzeg. Do Krakowa rano dwa kursy wykonuje prawdopodobnie "INTER-LES" (Kurs o 4:40 pokrywa się z wydanym zezwoleniem nr 1843). Reszta pewnie nie będzie jeździć dopóki ilość pasażerów nie będzie wynosić 40 osób na sprintera, bo się nie opłaca biednym przedsiębiorcom. Też biorę się za pisanie do UM, bo polubownie raczej nie da się nic zdziałać.

    17 1 Cytuj
  • 18 maj 2020

    Busiarze mam nadzieję że wy albo ktoś z waszych rodzin czyta to forum i wie jak bardzo ludzie są niezadowoleni, tak więc szykujcie się i zmieniajcie branże ponieważ na wasze miejsce będzie ktoś inny kowal bus pokazał że mimo wszystko zależy mu na pracownikach i swoich klientach. A do nas prędzej czy później dotrze cywilizacja czy tego chcecie czy nie. Jeśli Burmistrz i radni nie widzą problemu to zweryfikują wybory, radni i burmistrz są dla nas nie my dla nich. Wszyscy którzy są niezadowoleni z tego jak nas potraktowali prywatni przewoźnicy piszcie, dzwoncie do urzędu marszałkowskiego niech zobacza że u nas jest z tym problem.

    21 3 Cytuj
  • 20 maj 2020

    Po prostu szok co ci "Krakowscy" busiarze wyprawiają. Jedynie skargi mogą coś ruszyć.

    1 3 Cytuj
  • Janek Sal 20 maj 2020
    kuleszkaa80 napisał/a:

    Po prostu szok co ci "Krakowscy" busiarze wyprawiają. Jedynie skargi mogą coś ruszyć.

    czemu krakowscy?

    mysleniccy też są .

    4 Cytuj
  • 23 maj 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    czemu krakowscy?

    mysleniccy też są .

    Napisane w cudzysłowiu - bo w sensie, że Ci jeżdżący na Kraków.
    Ciekawe jak człowiek ma do pracy dojechać. Rząd wprowadził sobie obostrzenia i dobre jest...

    7 1 Cytuj
  • 16 lip 2020

    Wiadomo coś w sprawie obiecanego przez Burmistrza autobusu do Krakowa ? pisałem w tej sprawie UM ale jakoś nikt nie raczy odpisać

    7 2 Cytuj
  • 4 sty 2021

    Hej, mam pytanie jestem zmuszony najbliższe 2 tygodnie jeździć busem niestety do Krakowa. Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć o której wyjechać by być w okolicach 7-7.15 w galerii Myślenickiej? Oraz skorzystać z grupy Myślenickiej/Kowala czy leci coś przelotowego typu Szwagropol czy jakaś Rabka/Jordanów o tej porze. Dzięki za pomoc bo nie wiem jak to z tą jazdą obecnie w czasach pandemii jest :) bo i przed nie było kolorowo :)

    3 Cytuj
  • 1 kwi 2022

    Otwieranie prywatnych linii odbywało się z hukiem, zastępcą Burmistrza, oraz mediami. tymczasem Linia Marszałkowska po cichu została zawieszona. Bez Informacji na przystankach, czy jakimkolwiek innym miejscu. https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1946302,linia-myslenice-krakow.html

    5 1 Cytuj
  • 1 kwi 2022

    @seba Linia nie została zawieszona jak to nazywają, tylko skończyła się umowa z MPKS. Został rozpisany i unieważniony nowy przetarg bo nikt nie będzie jeździć za takie pieniądze jak urząd daje.

    7 Cytuj
  • 1 kwi 2022

    Jedyny sukces burmistrza, którego za ten wyczyn chwaliłem, się zwija?
    Czy zatem burmistrz skończy tak jak ta linia?

    12 Cytuj
  • 2 kwi 2022

    W końcu skończą się puste przebiegi tych autokarów
    A swoją drogą? Dlaczego inni mają dopłacać do "szlachty" jeżdżącej PKSem?
    Gdyby byli chętni na jazdę tymi autobusami nie było by zawieszania linii.
    Wielkie autokary puste a małe niewygodne busy całe wypchane?
    Kto ma dopłacać do podróży garstki malkontentów?

    3 8 Cytuj
  • 2 kwi 2022
    Figaro1 napisał/a:

    W końcu skończą się puste przebiegi tych autokarów
    A swoją drogą? Dlaczego inni mają dopłacać do "szlachty" jeżdżącej PKSem?
    Gdyby byli chętni na jazdę tymi autobusami nie było by zawieszania linii.
    Wielkie autokary puste a małe niewygodne busy całe wypchane?
    Kto ma dopłacać do podróży garstki malkontentów?

    Coś Ci się kolego pomyliło autobusem jeżdżą zwylki ludzie, poczytaj przejedź się a potem pisz farmazony

    4 1 Cytuj
  • 2 kwi 2022
    Figaro1 napisał/a:

    W końcu skończą się puste przebiegi tych autokarów
    A swoją drogą? Dlaczego inni mają dopłacać do "szlachty" jeżdżącej PKSem?
    Gdyby byli chętni na jazdę tymi autobusami nie było by zawieszania linii.
    Wielkie autokary puste a małe niewygodne busy całe wypchane?
    Kto ma dopłacać do podróży garstki malkontentów?

    Busiarz się odezwał!

    3 1 Cytuj
  • 3 kwi 2022
    seba napisał/a:

    Coś Ci się kolego pomyliło autobusem jeżdżą zwylki ludzie, poczytaj przejedź się a potem pisz farmazony

    Gdyby jeździli nie trzeba było by zawieszać linii bo obłożenie by było. Pasażerowie wykończyli kiedyś PKS,a teraz wykończyli ta linie autobusowa.
    Nie muszę jechać tym autobusem,poprostu widzę te puste fotele.Sam robię dyskretnie "sondę" wśród znajomych którzy dojeżdżają komunikacja publiczna do Krakowa czym jeżdżą...i po usłyszeniu odpowiedzi dodatkowym pytaniem " dlaczego nie żółtym autobusem" i ciągle ta samą odpowiedź, " fajny wygodny jest,ale strasznie długo schodzi"
    Nie mam nic przeciwko tym połączeniom tylko dlaczego inni mają dopłacać do tej garstki ludzi?
    Za cały ten bałagan powinni zapłacić Ci inicjatorzy tego pomysłu właśnie z tego forum!!!

    Prawicowiec napisał/a:

    Busiarz się odezwał!

    Jak otwierasz szafę też z niej busiarz wyskakuje? Bo chyba ich wszędzie widzisz

    3 2 Cytuj
  • 3 kwi 2022

    Dość słabo robisz te sondy autobus jeździ bardzo porównywalnie czasowo do busów problemem jest podejście busisrzy którzy podjeżdżają na 2 minuty przed autobusem a ciemny lód się na to łapie. Codziennie jeżdżę żółtymi autobusami od 1 dnia i razem ze mną jeździ mnóstwo osób które wczesniej dojeżdżało właśnie busami.

    6 2 Cytuj
  • 3 kwi 2022

    Ja tylko pisze to co słyszę od znajomych i to co widzę
    Skoro jest takie obłożenie to dlaczego trzeba tyle do tego dopłacać?

    2 2 Cytuj
  • 3 kwi 2022
    Figaro1 napisał/a:

    Ja tylko pisze to co słyszę od znajomych i to co widzę
    Skoro jest takie obłożenie to dlaczego trzeba tyle do tego dopłacać?

    Może dla tego że w każdym cywilizowym kraju komunikacja leży w gestii Państwa. Godziny odjazdu tamtych autobusów były z kosmosu i nie dało się nimi dojechać ani do pracy ani do szkoły w tym był problem. A jak nie było żadnej nocnej komunikacji z Krakowem tak dalej nie ma

    4 1 Cytuj
  • 3 kwi 2022

    Jednym słowem oczekujesz państwa opiekuńczego? Za PRLu tak było.komunikacja leżała w gestii państwa,taka dotowana
    Ty dalej nie rozumiesz że ludzie nie chcą jeździć tymi autobusami z uwagi na dłuższy czas,
    Ja nie mam nic przeciwko tym autobusom,ale niech one będą rentowne,a nie doplacac do wygody kilku osób

    3 7 Cytuj
  • 3 kwi 2022
    Figaro1 napisał/a:

    Jednym słowem oczekujesz państwa opiekuńczego? Za PRLu tak było.komunikacja leżała w gestii państwa,taka dotowana
    Ty dalej nie rozumiesz że ludzie nie chcą jeździć tymi autobusami z uwagi na dłuższy czas,
    Ja nie mam nic przeciwko tym autobusom,ale niech one będą rentowne,a nie doplacac do wygody kilku osób

    No cóż każdy może mieć swoje zdanie, ale trzeba mieć również odrobinę inteligencji. Bo zbyt mała ilość odbija się głupota i propaganda oraz dezinformacja. Na chwilę obecną autobusy jeżdżą pelne a w godzinach szczytu są nawet przepełnione. Przejazdy nie są w żaden sposób dofinansowane a powinny. A ty lej sobie dalej paliwo po 8 czy 10 zł za litr bo nikt ci tego nie zabroni.

    4 2 Cytuj
  • 3 kwi 2022

    No i ok...

    2 2 Cytuj

Odpowiedz