Forum » Myślenice

Strażnica OSP na zarabiu

  • 26 paź 2016

    Cześć Myśleniczanie
    Jako mieszkaniec zarabia ubolewam nad losem OSP Zarabie. Widzę tam pojedynczych Strażaków kujących mury, ale czy to ma tak wyglądać? ?? Jestem mieszkaniem gminy, który codziennie przejeżdża obok okolicznych wiejskich OSP, jeszcze w żadnej nie widziałem (oprócz zarabia) aby strażak osobiście coś kuł czy murował. Od tego jest specjalista/ firmy budowlane. Po okolicznych OSP widać firmy remontowe a tylko na zarabiu nie. Centrum rekreacyjne Powiatu Myślenickiego a budynek rodem z PRL zaniedbany tak jak nie wiem co. Przecież to zakrawa o Hańbę jak tak można gospodarować pieniędzmi. Dwa słowa o samochodzie ( na moją interwencję ). Jak to jest, że: OSP Osieczany, OSP Droginia, OSP Zasań, OSP BulinA, OSP Górne Przedmieście dostają nowe wozy bojowe a Zarabie nie ?? czy jesteśmy gorszymi obywatelami ?? czy mieszkańcy Chełmu są gorsi ?? Przecież to dla naszego bezpieczeństwa ?? Widać tu pewną niesprawiedliwość w dysponowaniu pieniędzmi na OSP, wiec jeżeli Zarabie w przyszłym roku nie zmieni swojej pracy ( nowe auto/jak inne jednostki/ remont i termomodernizacja budynku) to składam wniosek do Prokuratury oraz do MSWiA

    30 26 Cytuj
  • 27 paź 2016

    Jakieś dwa lata temu były zbiórki na nowy samochód,tego nowego samochodu bojowego nie widziałam, no ale ja ich widzę tylko jak chodzą z kalendarzami ( najczęściej wionie od nich wódą). Na remont też wołali pieniążki od ludzi, ale chyba słaby odzew był. Muszą się trochę bardziej postarać i jakoś zaangażować w życie Zarabia

    14 29 Cytuj
  • 27 paź 2016

    Widać że mieszkańcy zarabia lubią swoich druhów skoro ich przy roznoszeniu kalendarzy poczęstują kieliszeczkiem nalewki żeby chłopy nie zamarzły bo to okres zimowy {grudzień} a poza tym nie są na służbie!

    32 9 Cytuj
  • 27 paź 2016

    Mieszkańcy zarabia, muszę się przyznać, że ja też, pamiętają o straży ze zarabia jak woda wyleje lub jak jest pożar. To wtedy wszyscy ich znają. A tak naprawdę to każda OSP jest to organizacja społeczna, każdy może zostać członkiem straży, wspierać, gasić pożary jak i również chodzić i sprzedawać kalendarze.

    30 1 Cytuj
  • 27 paź 2016

    Zarabie nie ma żadnego radnego więć .... każdy ich kopie po d*pie

    18 4 Cytuj
  • 27 paź 2016

    A sąsiad już zaciera ręce na posesję.....

    15 4 Cytuj
  • 27 paź 2016

    Co za bzdury. To chyba jakiś konfident pisał. Przecież OSP z definicji jest organizacją dobrowolną / ochotniczą i od setek lat wiele akcji prowadzi na zasadach czynu społecznego. Ten co to pisał nie pamięta ( może młody ) jak dawniej druhowie sami budowali remizy w tym kraju a gdzieniegdzie tak jest do dziś.
    A tak z ciekawości na kogo ma być ten wniosek ? Na OSP, UMiG czy kogoś innego może na Macierewicza ?

    15 1 Cytuj
  • 28 paź 2016

    Dziś się dowiedziałam, że strażacy przekształcają sale na garaże dla wozu strazackiego. A stare garaże będą wynajmować. Jak remiza ma wyglądać było w gazecie myslenickiej. Na razie z tego co mówią w gminie na remont nie ma środków. Co ciekawe na remont zarabia środków nie ma, a wszystkie remizy wokół Myślenic wyremontowane jak tralala. Tak samo jest z pojazdem w straży. Państwowa straż z Myślenic przekazuje stare auto do Częstochowy a nie widzi że zarabski zabytek ledwo co się toczy.
    Proszę zobaczyć jaki pomysł mają na budynek:
    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2016/9/Myslenice:-Pomysl-na-straznice-na-Zarabiu.html
    Oleksy napisał dobrze, wniosek złożyć to powinni strażacy na gminę, bo to gmina powinna dotować (jak wszystkie inne straże) zarabie. Ale na układy nie ma rady, nie ma radnego na zarabiu, a kolega MO zaciera ręce na budynek.

    12 6 Cytuj
  • 28 paź 2016
    oleksy napisał/a:

    wiec jeżeli Zarabie w przyszłym roku nie zmieni swojej pracy ( nowe auto/jak inne jednostki/ remont i termomodernizacja budynku) to składam wniosek do Prokuratury oraz do MSWiA

    Kolego czasy platformy się skończyły dzisiaj nic nie załatwisz groźbami i zastraszaniem :D a i kolesiostwo nawet nie pomoże. Wiem za PO było łatwiej coś "załatwić" jak się miało znajomych w PEŁO rzecz jasna :D

    zarabiak napisał/a:

    ... każdy może zostać członkiem straży(...) jak i również chodzić i sprzedawać kalendarze.

    Nie pijam wódki, więc mija się to z celem.

    atopola napisał/a:

    Dziś się dowiedziałam, że strażacy przekształcają sale na garaże dla wozu strazackiego. A stare garaże będą wynajmować.

    Tzn. że nie będzie już hulanek swawoli i zarzyganych chodników każdego niedzielnego ranka ?

    6 12 Cytuj
  • 28 paź 2016

    To, że w Myslenicach OSP jest na każdym rogu to każdy widzi, ale jak Urząd ma pieniądze na straż to niech rozdaje po równo, a nie "tych lubię tym daje, tych nie to nie dostają"

    10 7 Cytuj
  • 28 paź 2016
    atopola napisał/a:

    Dziś się dowiedziałam, że strażacy przekształcają sale na garaże dla wozu strazackiego. A stare garaże będą wynajmować. Jak remiza ma wyglądać było w gazecie myslenickiej. Na razie z tego co mówią w gminie na remont nie ma środków. Co ciekawe na remont zarabia środków nie ma, a wszystkie remizy wokół Myślenic wyremontowane jak tralala. Tak samo jest z pojazdem w straży. Państwowa straż z Myślenic przekazuje stare auto do Częstochowy a nie widzi że zarabski zabytek ledwo co się toczy.
    Proszę zobaczyć jaki pomysł mają na budynek:
    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2016/9/Myslenice:-Pomysl-na-straznice-na-Zarabiu.html
    Oleksy napisał dobrze, wniosek złożyć to powinni strażacy na gminę, bo to gmina powinna dotować (jak wszystkie inne straże) zarabie. Ale na układy nie ma rady, nie ma radnego na zarabiu, a kolega MO zaciera ręce na budynek.

    Ten samochód Star 266 ledwo zipie w jakim sensie ? Jest niesprawny ?
    Bo z tego co wiem to on w terenie chodzi lepiej niż większość tych nowych. Może że jest stary ? To o to chodzi ?

    12 2 Cytuj
  • 28 paź 2016

    Szczerze jeszcze nie słyszałam o tym by w pobliżu jakaś strażnica przerabiała się na garaże.. Strasznie to dziwne i smutne. Przecież na Zarabiu jest super miejsce na śluby, niedaleko park na plener, strażnica była duża, trzeba było ją wyremontować i wydaje mi się że było by ok. Jeśli chodzi o pobliskie miejscowości to przecież strażacy robią festyny, wynajmują strażnice na wesela (stąd remonty żeby przyciągnąć potencjalną parę młodą) więc jakieś pieniądze z tego są.

    15 4 Cytuj
  • Kamil Szymoniak 28 paź 2016

    Jeżeli chodzi o OSP Bulina, bo sam jestem w tej jednostce, to mamy Forda Transita zakupionego z własnych pieniędzy, które sami uzbieraliśmy pomiędzy strażakami, którego sami musieliśmy wyremontować, oraz przemalować na barwy strażackie. Co do Stara, którego mamy z przekazania od OSP Droginia (Star 200) to nie mamy więcej żadnych nowych samochodów pożarniczych, więc bardzo prosiłbym o nie pisanie nieprawdy, a przejeżdżając koło jakiegokolwiek OSP to sobie stań i popatrz co sami strażacy robią, bo ile zrobi firma to zrobi (ale wcześniej trzeba bardzo dużo starań żeby ktoś pomógł tej jednostce, a to nie jest tak, że pieniądze same przychodzą, dużo też musieliśmy dać od siebie), ale to tak naprawdę są podstawowe rzeczy, resztę robimy my sami, czy to wykończenia czy cokolwiek. Nasze chłopaki i dziewczyny, chociaż mają rodziny i inne zajęcia i problemy to przychodzą i pomagają. Weź się zapisz do jednostki i zobacz co to znaczy, jak potrafisz tylko mądrować i składać wnioski do prokuratury.

    34 4 Cytuj
  • 4 lis 2016

    Jeżeli dobrze zrozumiałem całą operację; garaże w miejsce sali a w garażach sale do wynajęcia. To trochę jak w dow*****; "...Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska. Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała, Stąd brak światła i węgla. Ale system działa! ..."

    10 2 Cytuj
  • 6 lis 2016
    Urzędnik napisał/a:

    Jeżeli dobrze zrozumiałem całą operację; garaże w miejsce sali a w garażach sale do wynajęcia. To trochę jak w dow*****; "...Zrobił wilk elektrownię, lecz by prąd uzyskać spalał w niej cały węgiel z kopalni od liska. Kopalnia z elektrowni cały prąd zżerała, Stąd brak światła i węgla. Ale system działa! ..."

    Dobrze zrozumiałeś jednak twoje wyliczenia są do d**y. Jestem osobą która zarządza salą weselną w jednej z OSP w gminie Myślenice. Sala pod wesela w mieście gdzie są 3 inne, jest nierentowna. 1200 zł za wesele wychodzi na czysto ok 500 zł, więc na miesiąc gdzie są cztery wesela wychodzi 2000 zł ( a przypominam, że przyjęć weselnych nie ma cały rok )dla straży, do tego ciągłe remonty, burdy ( co za tym idzie, problemy z sąsiadami itp ). Chłopaki z Zarabia z którymi się znam nakreslili mi sytuację w której napewno wyjdą lepiej finansowo niż na weselach. Za stare garaże dostaną 5000 zł/miesięcznie, bez kosztów prądu sprzątania itp, ma tam rozszerzyć działalność istniejąca tam wypożyczalnia sportowa. Więc urzedniku proste wyliczenie pokazuje że na samych starych garażach strażacy wygospodarują więcej środków dla jednostki niż z problematycznych wesel. A trzeba dodac, że wynajem pomieszczeń użytkowych trwa cały rok.
    Jak powstanie tak jak w projekcie piętro z pomieszczeniami to sam złożę ofertę wynajmu pod biuro dla żony.
    Tak więc najlepiej jest krytykować tudzież straszyć wnioskami do prokuratury nie mając pełnych informacji. Jedynie co do strażaków że zarabia to zarzucić im można to że nie informują ludzi o celach przeróbek itp. Być może to właśnie z braku czasu przeznaczonego na właśnie remont "własnymi siłami" co zaoszczędza dużo pieniędzy.

    18 5 Cytuj
  • 30 gru 2016

    Coś prace remontowe stanęły. Czyżby strażacy dostali zakaz remontowana od gminy ??

    1 13 Cytuj
  • 30 gru 2016

    Drogi zarabiaku , jeżeli nim jesteś to podejdź do chłopaków z OSP Zarabie i zapytaj.

    5 2 Cytuj

Odpowiedz