Forum » Myślenice

Ogrzewanie domu dofinansowanie ?

  • 13 sty 2017

    Witam mam pytanie wie ktoś czy można starać się o dofinansowanie na wymianę ogrzewania z elektrycznego na gazowe ????????????

    Cytuj
  • 14 sty 2017

    z elektrycznego raczej nie dostaniesz bo elektryczne jest ekologiczne. Wstaw sobie kopciucha
    do domu i napisz o wymianę na gazowy.

    3 Cytuj
  • 14 sty 2017

    Składałam wniosek, ale z węglowego na gazowe byłam w 1 dniu składania(decyduje kolejność zgłoszeń). W styczniu mają sprawdzać domy. Byli u kogoś przedstawciel gminy? Już połowa stycznia. Ze mną nikt jeszcze się nie kontaktował.

    1 Cytuj
  • Andrzej 15 sty 2017

    Też składałem w pierwszym dniu. Póki co, brak odzewu.

    Cytuj
  • 30 sty 2017

    A orientuje się ktoś jak wygląda wymiana starego kotła na paliwo stałe na nowy ekonomiczny ? Jakie warunki powinien spełniać nowy piec aby gmina z a2 -3 lata nie kazała go wymienić ?

    1 Cytuj
  • Pablo 30 sty 2017

    Wystarczy zapytać wujka Google: http://powietrze.malopolska.pl/dofinansowanie/

    1 Cytuj
  • 31 sty 2017

    A co w takiej sytuacji jak budynek jest nowy jeszcze nie zamieszkany i mam dwie alternatywy albo kupię piec tańszy albo ekologiczny droższy jeżeli dostanę dopłatę na samym początku.

    2 Cytuj
  • Andrzej 7 mar 2017
    nata napisał/a:

    Składałam wniosek, ale z węglowego na gazowe byłam w 1 dniu składania(decyduje kolejność zgłoszeń). W styczniu mają sprawdzać domy. Byli u kogoś przedstawciel gminy? Już połowa stycznia. Ze mną nikt jeszcze się nie kontaktował.

    Jakiś odzew u kogoś już był w tym temacie?

    Cytuj
  • 8 mar 2017

    Cisza w temacie

    Cytuj
  • 8 mar 2017

    Cisza w temacie

    Cytuj
  • 8 mar 2017

    Dzwoniłam do gminy są opóżnienia, jakiś przetarg został anulowany. Może będzie coś wiadomo pod koniec marca.

    Cytuj
  • Maria 8 mar 2017

    zastanówcie się dwa razy zanim zdecydujecie się na przerobienie instalacji..ja ogrzewam gazem pierwszy rok i widz ąc rachunki zaczynam żałowac.gaz jest bardzo drogi a grzejniki nigdy nie są ciepłe, może tylko na chwilę.

    6 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 mar 2017

    Maria -> cały czas powtarzam! wszystko zależy od szczegółów. Jednemu obecnie bardziej opłaci się gaz, a innemu węgiel, a trzeciemu drzewo lub pelet. Sęk w tym że za kilka lat opłacalność może się zmienić. Ekogroszek na pewno pójdzie w górę, pelete do tańszych pieców jeszcze bardziej. Gaz - pewnie też.

    Co do audytów energetycznych na stronie gminy Myślenice pisało, że są opóźnienia i najwcześniej w maju będą chodzić, a od lipca już nie będzie wolno w Małopolsce montować prostych tanich pieców. Przypadek, czy nie? Jak myślicie?
    Audytorzy to ponoć chodzą już, ale fałszywi mówiąc że za kilka stówek napisze się audyt tak, aby dostać wysokie dofinansowanie. :-D Polak zawsze zwęszy okazję!

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 8 mar 2017
    Mądrala napisał/a:

    A co w takiej sytuacji jak budynek jest nowy jeszcze nie zamieszkany i mam dwie alternatywy albo kupię piec tańszy albo ekologiczny droższy jeżeli dostanę dopłatę na samym początku.

    Jak masz nowy dom wybudowany zgodnie z obecnymi normami, to każdy dobry piec na węgiel będzie znacznie za duży. Z ekonomicznego punktu widzenia (pomijając kwestie ekologiczne) taniej Ci wyjdzie kupić 3 lub 4 klasy z "odpowiednimi papierami" niż ekologiczny z dofinansowania - szczególnie jeżeli masz komin bez stosownego wkładu. Taki piec będziesz móc używać przez bodajże 9 lat, a ten ekologiczny po tym czasie to i tak już będzie miał żywot ku końcowi.

    W projekcie domu pewnie jest coś takiego jak zapotrzebowanie na moc cieplną - pewnie mniej niż 8KW. Pomnóż tą wartość przez 350zł i będzie wartość dofinansowania - o ile dom był wybudowany dokładnie z planem.

    3 Cytuj
  • Radek 20 mar 2017

    Naprawdę nie dziwię się, że niektórym z Was za ogrzewanie gazem przychodzą tak duże rachunki. Zawsze to powtarzałem, że ogrzewanie gazem może i jest ekologiczne, ale na pewno nie jest oszczędne, szczególnie jeśli ma się spory oraz niezbyt szczelny dom. Dlatego ja już od jakiegoś czasu nie jestem zwolennikiem ani ogrzewania gazowego, ani klasycznego, gdzie wykorzystuje się różnego rodzaju opał pokroju węgla, drzewa, czy pelletu. Jak dla mnie warto postawić na ogrzewanie nadmuchowe, które charakterystyczne jest dla systemu Feelco. Dziwne jest jak dla mnie, że wszędzie promuje się gaz, a nie wspomina się o nadmuchowym ogrzewaniu nowej generacji, które jest nieporównywalnie oszczędne oraz wydajne. W porównaniu do typowych metod ogrzewania domu, można zaoszczędzić nawet do 30%, co jak dla mnie jest konkretnym wynikiem. A system Feelco (http://feelco.pl/ ) zasługuje na uwagę również dlatego, że łączy w sobie kilka interesujących instalacji. Pozwala bowiem na nawilżenie, czy też osuszenie powietrza, a nawet na dokładne przefiltrowanie go, dzięki czemu można ograniczyć zanieczyszczenia nawet o 90%. Myślę, że warto stawiać na innowacyjne i zautomatyzowane rozwiązania, bo można nie tylko oszczędzić, ale i rzeczywiście przyczynić się do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

    9 Cytuj
  • Andrzej 20 mar 2017
    Lincoln napisał/a:

    (...) Jak dla mnie warto postawić na ogrzewanie nadmuchowe, które charakterystyczne jest dla systemu [kryptoreklama]

    Mówmy serio, tylko Perio!

    2 Cytuj
  • 24 sty 2018

    a u mnie diecyzjo pozytywna i 12 tysiakow dofinansowana jest no zaszkoczenie i szok wielki warto bylo

    3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 sty 2018

    **** jest tu jakiś moderator?! Znowu czysta i ewidentna reklama. A następnie skutki wiecznego krytykowania dziecka przez rodziców, albo niepełnej rodziny

    A wracając o tematu ponoć od kilku miesięcy już chodzą audytorzy, ale do mnie jeszcze się nie dodzwonili.

    Cytuj
  • 16 cze 2019

    Jakie macie doświadczenia z dofinansowaniem?

    Cytuj
  • Andrzej 17 cze 2019

    Dobre. Dostałem. Jeszcze PGNiG dorzucił tysiaka za zmianę węgla na gaz.

    1 Cytuj

Odpowiedz