Forum » Myślenice

Ceny paliwa Myslenice

  • 19 lut 2017

    Witam :) Wytłumaczy mi ktoś czemu paliwo w Myślenicach jest takie drogie? 95 za 4.99 / 5.01. Na tych samych stacjach Orlen/BP w Dobczycach paliwo kosztuje 20 groszy mniej, czyli 4.78. A jak przejedziemy się kawałek dalej to w Gdowie na Orlenie zapłacimy 4.72 co nam daje ponad 25 groszy różnicy. Skąd takie wielkie rozbieżności?

    22 1 Cytuj
  • 19 lut 2017

    Możliwe, że zmowa cenowa stacji (Orlen w Jaworniku, BP w Myślenicach oraz Orlen przy Dekadzie to ten sam właściciel), fakt faktem mamy obecnie najdroższe paliwo w całym województwie. 95 u nas 4.99/litr, a w Auchan przy Bonarce 4.50/litr, nie pamiętam, by kiedykolwiek była różnica 49 groszy na litrze.

    27 1 Cytuj
  • 19 lut 2017

    Na LPG pomiędzy LUKOIL (wyjazd z Krakowa) a ORLEN lub BP (Myślenice) jest ponad 30gr różnicy na 1 litrze, ja się już chyba wyleczyłem z tankowania w naszym rodzinnym mieście, ale cóż, tak jest jak większość stacji należy do 1 właściciela.

    44 1 Cytuj
  • 19 lut 2017

    W zakopanym jest jeszcze drożej. Jakość benzyny na orlenie jest bardzo słaba potwierdzają to kontrole.

    https://uokik.gov.pl/kontrola_stacji_paliw_pb_95,_pb_98_i_on.php

    6 Cytuj
  • 19 lut 2017

    Ja ostatnio tankuję 98 na ARGE w Mogilanach. Jakieś 30 groszy taniej, niż w Myślenicach. Oczywiście, nie jeżdżę tam specjalnie.
    O Zakopanem czytałem gdzieś, że UM planuje otworzyć swoją stację z dużo tańszym paliwem. Konkurencja albo dostosuje się z cenami, albo splajtuje.

    13 1 Cytuj
  • 19 lut 2017

    Pod lampą zawsze najciemniej ale faktycznie ceny w Myslenicach porażają,brak konkurencji powoduje że mamy paliwo o wiele droższe niż gdzie indziej.

    22 5 Cytuj
  • 19 lut 2017

    Czytaliście wyniki badania jakości paliwa na ARGE na Zakopiańskiej 290 ?

    Ciekawostka.
    Rozpatrywany okres kosztów baryłki ropy od 2012-02-17 do 2017-02-17
    Zmiana: -64,39.

    Paliwo jest prawie 65 % tańsze !

    9 1 Cytuj
  • 19 lut 2017

    Stacja ARGE na Zakopiańskiej to jedna wielka ściema i kanciarstwo , miałem tam przypadek kilka lat temu że do zbiornika 45 litrów ( z rezerwą ) wlałem 48 litrów a dojechałem tam bez problemu bo jeszcze miałem rezerwę .
    Po interwencji u kierownika jak to możliwe jak producent pisze że jest 45 litrów i nigdy nie weszło mi więcej niż 42-43 litry powiedział mi idiota że musiało mi się rozlać przy tankowaniu ! ! ! ! ? ! ? i dlatego licznik pokazał więcej .
    O przekrętach z licznikiem na tej stacji było już jakiś czas temu głośno bo było więcej takich przypadków " rozlewania paliwa przez klientów "

    8 2 Cytuj
  • 19 lut 2017
    korwin napisał/a:

    Stacja ARGE na Zakopiańskiej to jedna wielka ściema i kanciarstwo , miałem tam przypadek kilka lat temu że do zbiornika 45 litrów ( z rezerwą ) wlałem 48 litrów a dojechałem tam bez problemu bo jeszcze miałem rezerwę .
    Po interwencji u kierownika jak to możliwe jak producent pisze że jest 45 litrów i nigdy nie weszło mi więcej niż 42-43 litry powiedział mi idiota że musiało mi się rozlać przy tankowaniu ! ! ! ! ? ! ? i dlatego licznik pokazał więcej .
    O przekrętach z licznikiem na tej stacji było już jakiś czas temu głośno bo było więcej takich przypadków " rozlewania paliwa przez klientów "

    Wystarczy sobie na stacji nalać paliwa do pojemnika z miarką i sprawdzić ile napełniliśmy ,a ile jest na liczniku. Tolerancja na stacji jest na styk. Na 5L wlewanego paliwa możesz mieć nawet 0,5l mniej niż pokazuje wskaźnik na dystrybutorze.

    9 3 Cytuj
  • 28 lut 2017

    Niektóre aktualne ceny dla porównania:

    Pb 95 Lukoil K-ków - 4.64zł
    Pb Orlen M-ce - 4.99zł

    LPG Lukoil K-ków - 2.18zł
    LPG Orlen M-ce - 2.44zł

    Ktoś nie potrafi jeść małą łyżką?
    No comments.................

    22 1 Cytuj
  • 28 lut 2017

    Kraków Bonarka ceny paliwa
    E 98-4,74
    E95-4.50
    ON-4.40
    a przecież ta stacja też musi zarabiać,raczej nie dokładają do interesu.
    Mamy monopolistę który wykosił róznymi metodami konkurencję to teraz trzeba bulić,zresztą jeżeli mieszka się w Międzyzdrojach Małopolski to trudno się dziwić że ceny jak w Zakopanem.

    12 1 Cytuj
  • 28 lut 2017
    krowka123 napisał/a:

    Kraków Bonarka ceny paliwa
    E 98-4,74
    E95-4.50
    ON-4.40
    a przecież ta stacja też musi zarabiać,raczej nie dokładają do interesu.
    Mamy monopolistę który wykosił róznymi metodami konkurencję to teraz trzeba bulić,zresztą jeżeli mieszka się w Międzyzdrojach Małopolski to trudno się dziwić że ceny jak w Zakopanem.

    Trzeba zakupić kanistry i podziękować panu Lampie raz na zawsze!
    A i na zdrowie Mu to wyjdzie, żeby się chłopina czasem nie zachłysnął!

    25 1 Cytuj
  • 28 lut 2017

    Po cholere u niego tankujecie ? pazera zawsze dwa razy traci i mam nadzieje że w tym przypadku będzie podobnie ! jak juz trzeba to tankowac za 30 zł żeby dojechać do innej (czytaj nie jego) stacji i tam do pełna !

    27 1 Cytuj
  • 28 lut 2017

    To ewidentna zmowa cenowa i sprawa do UOKiKu.
    Za takie praktyki grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. przychodów podmiotu, któremu udowodni się naruszenie prawa antymonopolowego.
    Na nowej stacji BP w Głogoczowie ON 4,77zł czyli 20gr taniej niż w M-cach. Na pełnym tankowaniu jestem 11zł do przodu.

    33 1 Cytuj
  • 28 lut 2017

    Potwierdzam. Przegięcie na maxa. Sam się o to wkurzałem.
    Trzeba bojkotować jak tylko się da. Nie ma wyjścia.

    26 1 Cytuj
  • 28 lut 2017

    Ja osobiście bojkotuję tak tankowanie na "górze" (Orlen) jak i tym bardziej stacje "Lampa".
    Dziwnie na górze ceny są tylko o grosz tańsze od cen lampowych a o ile droższe od krakowskich czy jawornickich?!
    Ale jakby coś to ŻADNEJ ZMOWY!

    Bojkot!

    27 2 Cytuj
  • 2 mar 2017

    Mnie zawsze dziwiło że "sieciówki" mają różne ceny nawet w tym samym mieście.. przydała by się też porównywarka cen paliw w okolicy :)

    13 Cytuj
  • 2 mar 2017

    Taa. Napewno firmy by się na to zgodziły :p

    6 Cytuj
  • 2 mar 2017

    w Głgoczowie można śmiało tankować,ceny przystepne,kiedyś tankowałem prawie zawsze na orlenie (były CPN) teraz tankuje w głogoczowie
    a zwrócił ktoś z was uwage na nową stacje benzynową BP w głogoczowie?
    disel godzina 7.15 rano cena 4.62 zł,disel godzina 16.30 cena 4.77 i tak codziennie zmianią ceny ,rano jest taniej popołudniu drożej,przy czym ceny na innych stacjach sie nie zmieniają (arge w Mogilanach i orlen w głogoczowie)

    13 Cytuj
  • 2 mar 2017

    zawsze można prowadzić taki cennik na forum np przy Waszej pomocy :-)

    11 Cytuj
  • 3 mar 2017

    To jest super pomysł , na bieżąco aktualizować ceny paliw co jest na której stacji i po ile , ktoś kto jeździ co dziennie np. do Krakowa zakopianką zanotować ile kosztuje ropa i 95 w Myślenicach i gdzieś po drodze , a inna osoba napisze np. po ile jest w Dobczycach a kto inny w Lubniu .

    11 Cytuj
  • 10 mar 2017

    W Myślenicach ceny znanych koncernów są chore - a najbardziej śmieszą mnie ceny na BP - zawsze jakieś 15 - 20 groszy drożej niż na Orlenie - natomiast jeszcze tydzień temu jak cena na Orlenie za diesla wynosiła 5 zł to na Agro Budzie na dolnym było 30 groszy taniej !! Zresztą na przykładzie stacji w Jaworniku BP - Orlen (na przeciw siebie przy Macdonaldzie) widać, że część z tych stacji trzyma w ręku jedna osoba i to ona narzuca wysokie ceny :/
    Zresztą wszyscy musimy płacić za 500+ więc nie ma się co dziwić, że mimo łagodnej zimy ceny paliw i tak są wysokie... smutna porażka.

    13 6 Cytuj
  • 10 mar 2017

    Ostatnio na stacjach poza Myślenicami możemy zauważyć spadki cen paliw a u Nas ?? ceny stoją w miejscu ....

    26 Cytuj
  • Tom 10 mar 2017

    Sytuacja z wczoraj.
    Orlen Tarnówka - LPG 2,41
    BP wjazd do Wieliczki - LPG 2,12
    zastanawiające ;)

    11 Cytuj
  • 10 mar 2017

    Witam,
    Myślenice i Jawornik to jeden właściciel, niech jeszcze wykupi pozostałe stacje a paliwo będzie po 6 zł
    Ceny paliw Bonarka dzisiaj:
    E 95: 4,48 zł
    E 98: 4,72 zł
    ON: 4,38 zł
    W innych stacjach krakowskich jest podobnie, Myślenice to inny świat, a raczej kurort dla bogatych, a później się dziwią właściciele sklepów że mieszkańcy na zakupy do Krakowa jeżdżą.
    Pozdrawiam.

    34 Cytuj

Odpowiedz