Forum » Myślenice

cukiernia .

  • 4 maj 2010

    Jaka jest dobra cukiernia w Myślenicach ??
    można w niej kupić tort bez zamówienia ?? ( nie jestem z Myślenic więc nie wiem , a chciałabym kupić chłopakowi tort na urodziny a nie chce mi się wieźć go z Krakowa , obawiam sie że by nie przetrwał ...

    3 1 Cytuj
  • basia 4 maj 2010

    Ja polecam cukiernie na osiedlu u Marszała. Wyroby sa rewelacyjne ale jeżeli chodzi o torty to chyba trzeba jednak zamówić wcześniej

    16 15 Cytuj
  • adzygmunt 4 maj 2010

    Doskonałe wyroby można znaleźć w cukierni w Stróży. Pieką na zamówienie wszystko u siebie. Torty serowe czy serniki - palce lizać!
    U Marszałka niezrównane kiedyś były "jagodzianki". Kupione ciepłe były znakomite. Nie wiem jak teraz. Musze tam się wybrać i sprawdzić czy dalej są takie!

    10 11 Cytuj
  • 4 maj 2010

    Zgadzam się z opinią o Marszałku. Mają znakomite wyroby, od których nie śmierdzi na kilometr "dodatkami", po których ma się koszmarną zgagę.

    13 11 Cytuj
  • 4 maj 2010

    A co sądzicie o wyrobach w cukierni u Sawickich niedaleko dawnego dworca? Dla mnie jedne z lepszych...a lody- super...

    18 17 Cytuj
  • adzygmunt 4 maj 2010

    Mnie ani ciastka ani lody nie smakowały. /lody były niedokręcone z grudkami lodu/, bez wyraźnej nitki smakowej. Może źle trafiłem? Byłem tylko dwa razy. I to mi starczy. Kilka razy zamawiałem tort, były lepsze w smaku.

    20 9 Cytuj
  • 4 maj 2010

    Sawiccy mają pyszne drożdżówki i pączki :) Natomiast nie polecam ciasta u Dziadkowca...

    34 9 Cytuj
  • adzygmunt 5 maj 2010

    De gustibus (non est disputandum)
    Przetłumaczę z łaciny dla leniwych:
    W sprawach smaku(gustów, upodobań) nie ma dyskusji.

    14 4 Cytuj
  • 5 maj 2010

    Jest też inna wersja tego powiedzenia :
    Organista lubi ogórki, a ksiądz jego córki. :)

    15 4 Cytuj
  • 5 maj 2010

    Albo syna, Kaper. Albo syna. ;)

    9 8 Cytuj
  • 5 maj 2010

    Hehe, racja Mysleniczanin007. To może tak z duchem czasu :
    Organista lubi wina, a ksiądz jego syna. ;)

    14 5 Cytuj
  • basia 5 maj 2010

    Zgadzam się z opinia o Dziadkowcu. Masakra jakaś, lody ochydne, ciasto raczej też - omijam szerokim łukiem

    22 11 Cytuj
  • 5 maj 2010

    Firma działa od lat więc pewnie komuś ich wyroby smakują, a to tylko potwierdza że są gusta i guściki;)

    11 10 Cytuj
  • 5 maj 2010

    [quote=klamerka023]Zgadzam się z opinia o Dziadkowcu. Masakra jakaś, lody ochydne, ciasto raczej też - omijam szerokim łukiem[/quote]

    Nie przesadzaj , lody mają u Dziadkowca bardzo dobre. Niektóre ciastka też.

    18 14 Cytuj
  • 6 maj 2010

    Lody faktycznie jedne z najlepszych u Dziadkowca-zwłaszcza jak sie trafi na takie swiezo krecone jeszcze nie zmrozone:)Ciasta też mają super tylko pod warunkiem ,że trafimy na świeże a z tym niestety gorzej.Drożdżówki natomiast maja najlepsze.Lody pyszne też maja w kawiarence 7-ka.Natomist sawiccy no cóz ida na ilo.śc nie na jakosć-jest tanio ale to jeden cukier...smacznego:))

    17 11 Cytuj
  • 6 maj 2010

    Polecam tort z bitą śmietaną pod zegarem na rynku mają tam dobre ciasta np. Chatka Puchatka ale tort trzeba zamawiać wcześniej. U Sawickiego też zamawiałam tort z bitą śmietaną też dobry. Pyszne drożdżówki z kakaem jeszcze ciepłe są wspaniałe.

    7 4 Cytuj
  • 6 maj 2010

    a może cukiernia 5 ?

    12 Cytuj
  • 7 maj 2010

    Najlepsze drożdżówki zdecydowanie u p. Sawickiego,również w janie u p. Sidora, lody niezłe nie najgorsze u p. Dziadkowca a ciasta w rynku są bardzo smaczne i w Janie na stoisku złoty kłos choć ciasto bezowe Sawickiego pycha a najlepsze to jak sama sobie upiekę:)

    9 6 Cytuj
  • 7 maj 2010

    A ja znam jeszcze jedno powiedzenie na gusta: jeden lubi piwo, a drugi jak mu skarpetki śmierdzą... Jest jeszcze cukiernia przy Kazimierza Wielkiego, vis a vis ul. Słonecznej. Mają tam pyszny sernik gotowany i ciasto cytrynowe. Sawicki dla mnie faktycznie słaby, Dziadkowiec robi ciasta dla oczu, a Marszałek ma pycha drożdżówki, np. z kakaem i serowo-makowe precelki. W rynku, w kamienicy u Wójcików można kupić też fajne rzeczy, ale niektóre są przeperfumowane. Reszta to tylko milczenie.

    1 5 Cytuj
  • 13 maj 2010

    Zdecydowanie najlepsze ciasta i drożdżówki są u Marszałka na osiedlu, u Sawickiego dodają za dużo "prochów". Za to uważam, że Sawicki ma lepsze torty, są mniej słodkie. Polecam z bitą śmietaną i brzoskwiniami.

    7 6 Cytuj
  • 13 maj 2010

    Od lat jem lody i ciastka od Dziadkowca. Tutaj jakość z kazdym rokiem jest lepsza.Widac ,ze nie bazuje sie na wyklepanym asortymencie tylko wciaz poleca coś nowego.Tradycyjna kremowka czy napoleon az po pączka czy drożdzówke wciąż zachwycaja nasze podniebienia.Moi goscie,ktorzy bywaja w Myślenicach nie wyobrażają sobie pobytu tutaj bez odwiedzin tej cukierni.Nie narzekajmy i nie róbmy plebiscytu. Kazdy pracuje,kazdy chce sprzedac ,kazdy robi to dla nas.Doceńmy to,a nie opluwajmy.

    5 13 Cytuj
  • 19 maj 2010

    A ciasto na wesele gdzie polecicie zamówić, łącznie z dobrym tortem. Proszę o szczerą poradę.

    1 Cytuj
  • 22 maj 2010

    Witam ja niedawno odkryłam nową cukiernie " Magda" na ulicy M. Reja byłam troszeczkę niepewna nowości ale jak spróbowałam to jestem zachwycona i na pewno będę tam wracać dzieciaki pochłaniają wielkie drożdżówki za małą kasę ciasta wyśmienite no i chlebek jak od babci z pieca !!! polecam warto iść i coś przekąsić. Dawniej chodziliśmy do Sawickiego ale teraz mamy bliżej do "Magdy"

    6 Cytuj
  • 26 wrz 2010

    a może cukiernia 5 ?

    10 Cytuj
  • 26 wrz 2010

    heh :) Już drugi raz ktoś pyta o 5-tke :)To odpowiem :) torty mają pyszne, fajna alternatywa zwłaszcza dla cukierni Sawickiego, ciasta też dobre, generalnie polecam...

    3 8 Cytuj

Odpowiedz