Forum » Myślenice

SPRAWDZONE MIEJSCA NA UDANY URLOP

  • 5 lip 2010

    Od jakiegoś czasu poszukuje miejsca na spędzenie kilku dni urlopu, może któryś z forumowiczów zna jakieś miejsce godne polecenia. Myślałam o jakimś wypadzie nad jezioro, ale nie bardzo orientuje się gdzie by się znajdowało takie najbliższe, gdzie można byłoby popływać i wypocząć. Może ktoś zna takie miejsce.

    2 Cytuj
  • 5 lip 2010

    Moim zdaniem co prawda nie tak blisko ale warto spędzić czas nad Soliną!!

    Cytuj
  • 5 lip 2010

    Uderz na Kryspinów niedaleko a fajnie ;)

    1 Cytuj
  • adzygmunt 5 lip 2010

    Jedź na Krzyż /bory Tucholskie/ miejscowość Lipa. Krzyż stanowi połaczenie jezior Radolne, Jeleń, Wdzyckie.

    1 Cytuj
  • 5 lip 2010

    Hawaje

    2 Cytuj
  • 5 lip 2010

    Jak ktoś lubi górki i pagórki ;) to polecam Tyrol i dolinkę Oetztal =)

    1 Cytuj
  • 5 lip 2010

    zapominałam dodać, że jeziorka też są tam fajne...

    Cytuj
  • 5 lip 2010

    Mrzeżyno ;) plaża po jednostce wojskowej

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    A był ktoś może nad jeziorem rożnowskim? Znalazłam takie jedno miejsce na mapce, ale z noclegami tam jest bardzo ciężko, ceny strasznie wygórowane.

    Cytuj
  • adzygmunt 6 lip 2010

    Byłem kilka razy. Ale to daaaawne czasy. Ostatnio Zbyszyce Ośrodek Żeglarski LOK'u Czy jest tam jeszcze?
    Ale było znakomicie!!!

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    ,

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    [quote=obywatel]A był ktoś może nad jeziorem rożnowskim? Znalazłam takie jedno miejsce na mapce, ale z noclegami tam jest bardzo ciężko, ceny strasznie wygórowane.[/quote]

    Byliśmy w Gródku,fajnie choć nie za czyste jezioro,ale bardzo nam się podobalo i cenowo też OK.Nocleg do 30zł za osobe,w sklepach nawet taniej niż u nas.Więc jeśli chodzi o niedrogi wypadzik na kilka dni to jak najbardziej polecam.Nie ważne gdzie ważne żeby odpocząć :)

    Cytuj
  • KOr 6 lip 2010

    Jezioro Rożnowskie, całkiem niedaleko, albo Zalew czorsztyński, właśnie sama byłam niedawno. Znajdzie się coś do zwiedzania, można popływać na kajakach, rowerkach łódkach itd. Stamtąd niedaleko do Szczawnicy i na wypad w Pieniny, spływ Dunajcem, są tez lżejsze trasy spacerowe. Wokół Czorsztyńskiego nie brakuje miejsc do noclegów, można przebierać pomiędzy polami namiotowymi, motelami, domkami, hotelami itp

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    Polecam jezioro roznowskie tam jest przepieknie. Bylam tam na majowce i mam nadzieje ze tam kiedys wroce.Jedynie mialam zastrzezenia co do domku ktory wynajelismy-był brudny:( ale gdyby nie to to nie ma tam na co narzekac...polecam jak najbardziej...

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    Jeśli ktoś lubi spokój, czyste jeziora , sporo zieleni, grzyby, wspaniałe trasy rowerowe,spływy kajakowe to tylko SUWALSZCZYZNA przepiękna kraina z bardzo życzliwymi mieszkańcami,sporo gospodarstw agroturystycznych w sercu augustowskiej puszczy i co ważne tak komary nie gryzą!!!!! w odróżnieniu od mazur, sprawdziłam parokrotnie na własnej skórze.POLECAM!!!!

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    A ja proponuję wypad do Sielpi. Bardzo ładna miejscowość 150 km od Krakowa.Fajne jezioro,molo, plaża. Można wynająć domek lub zamieszkać w ośrodku ŁUCZNIK. Jeżeli ktoś chce sprawdzić to warto wejść na stronę Sielpia i wszystko sprawdzić. Jest tam naprawdę ładnie, niedrogo i niedaleko.

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    Super są te wasze odpowiedzi,prawdopodobnie w tym roku wybiorę się nad jezioro rożnowskie lub do Selpi. Zawsze lepiej jechać w jakieś polecane miejsce :) Ja w tamtym roku spędziłam urlop ze znajomymi w Bańskiej Niżnej, niedaleko Szaflar - gorąco polecam baseny termalne tzw. termy podhalańskie.

    Cytuj
  • 6 lip 2010

    też polecam Gródek nad Dunajcem ;] chociaż po powodziach to nie wiem jak tam teraz jest ;]

    Cytuj
  • basia 7 lip 2010

    Ja wlsnie jestem w Nowym Jorku i rowniez polecam chociaz upaly dochodza do 40 stopni w cieniu:)

    Cytuj
  • adzygmunt 7 lip 2010

    Jedź na Jamaica Bay Subway"em. Tam fala oceaniczna przyniesie ulgę. Wsiądziesz w A, C, H. Wysiądziesz na końcowym przystanku Rockaway Park Beach 116 St /C, H/ lub Far Rokaway Mott Av /A, H/ Tam są niesamowite ulice murzyńskich slamsów jak z XIX wieku. Trzeba i iść środkiem w biały dzień. Ale nad zatoką, piękne drewniane spacerowe aleje zbudowane nad piaskiem plaży!
    Jest też inna możliwość na Coney Island Subway B, F, D.
    Miłych wrażeń!

    Cytuj
  • 9 lip 2010

    Mam pytanie dotyczące jeziora rożnowskiego, podobno znajduję się na nim wysepka zwana "Małpią Wyspą", czym można do niej dopłynąć? orientuję się ktoś kto tam był?

    Cytuj
  • 9 lip 2010

    cd. chodzi mi o to czy np rowerkiem wodnym czy poprostu można przepłynąć np na materacu lub bez.

    Cytuj
  • 9 lip 2010

    można dopłynąć na małpią rowerkiem, kajakiem, łódką i wpław też jednak tego ostatniego sposobu zdecydowanie nie polecam.Rożnowskie bywa zdradliwe!

    Cytuj
  • adzygmunt 9 lip 2010

    Myślę, że tam jest zakaz buszowania po małpiej wyspie.
    1 Onegdaj był tam okresowy rezerwat.
    2 Straż wodna nie pozwala, zakaz.
    3.Pytanie: skąd chcesz wpław wyruszyć, i... po co Ci to?
    Gwiezdne lata temu tam byłem. Na brzegu kamienie, w środku ... busz, czyli polskie krzaki, i dziki drzewostan.
    Na jeziorze znajduje się "Małpia Góra". Jest to wzgórze (dawniej grodzisko), które po zalaniu doliny Dunajca w 1942 roku stało się wyspą, a jest dziś obszarem szczególnej ochrony krajobrazu i rezerwatem ptaków. W rejonie jeziora co roku gnieździ się 165 gatunków ptaków, w tym tak rzadkie jak pojawiający się w rozlewiskach na pograniczu Gródka i Bartkowej bocian czarny.

    Cytuj

Odpowiedz