Forum » Myślenice

Skrzyżowanie za carefourem. Jak jechać?

  • Marcin 22 wrz 2017
    Endrju napisał/a:

    Swoją drogą, tak przy temacie:
    Kto ma pierwszeństwo?

    Czerwony samochód. W czym tkwi problem i po co tak podstawowe pytanie? ;P

    7 1 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 22 wrz 2017

    Ci jadący od szpitala mogą wjechać też na lewy pas na mostku.

    3 3 Cytuj
  • 23 wrz 2017
    Marioosz napisał/a:

    Ci jadący od szpitala mogą wjechać też na lewy pas na mostku.

    NIE. Tylko prawy tak na logiczny tok myslenia

    1 6 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 23 wrz 2017
    kar9876 napisał/a:

    NIE. Tylko prawy tak na logiczny tok myslenia

    Dlaczego nie? Możesz mi to wytłumaczyć?

    2 Cytuj
  • 23 wrz 2017

    To jest moje zdanie. I tak ja bym jechał na prawy bo masz zasadę jechać najbliżej prawej strony jezdni.

    Jak chcesz dokladnie wiedzieć dzwoń na komendę w mce i tam jest osoba do konsultacji prawa drogowego

    To tak samo ludzie od biedronki jadą na Kraków. Linia ciągła A oni jadą.

    1 2 Cytuj
  • Andrzej 23 wrz 2017
    kanapkazmlekiem napisał/a:

    Czerwony samochód. W czym tkwi problem i po co tak podstawowe pytanie? ;P

    Ponieważ połowa ludzi odpowiada błędnie. Obrazek zapożyczyłem z fb, gdzie ludzie wygrażają wręcz, że pierwszeństwo ma autobus. Tak ma się też rzecz z tym naszym skrzyżowaniem wspomnianym w tym wątku.

    kar9876 napisał/a:

    To jest moje zdanie. I tak ja bym jechał na prawy bo masz zasadę jechać najbliżej prawej strony jezdni.

    A jak prawy pas będzie zajęty, a lewy wolny?

    2 Cytuj
  • Mariusz Marioosz 23 wrz 2017

    To na co ten drugi pas jest? Są dwa pasy, to można zajmować obydwa. Od Biedronki to fakt, tam z malowaniem się nie popisali, bo według przepisów to powinniśmy tylko w stronę Borzęty pojechać. A Ci jadący od strony Coopera czy Polplastu mogą już przejechać, bo mają tam przerywaną linię. Do niedawna podobnie było przy Kauflandzie, ciągła linia. Teraz to poprawili i można zmienić pas na prawy, ale strasznie mało miejsca i tak na to jest, więc większość zmienia jeszcze przed pasami na ciągłej.

    2 Cytuj
  • Andrzej 23 wrz 2017
    Marioosz napisał/a:

    To na co ten drugi pas jest? Są dwa pasy, to można zajmować obydwa.

    W rzeczy samej.

    2 1 Cytuj
  • 24 wrz 2017

    Zapytam o skrzyżowanie Słowackiego/Słoneczna (mostek nad Bysinką k Zakopianki):

    Auto A jedzie Słoneczną od strony szpitala i chce skręcić w prawo(przeciąć dołem Zakopiankę) i później na światłach w lewo na Kraków.
    Auto B stoi na mostku(z tyłu mając dworzec) i chce skręcić w lewo, a później w prawo na Zakopane. Oba auta mają tam znak stop.

    Czesto widzę jak auto B wjeżdzą na skrzyżowanie przed autem A - choć ma go z prawej strony.

    Wg mnie powinno pierwsze przejechać auto A- to od szpitala. Tylko co wtedy na tym krótkim odc przed pierwszymi swiatłami? Oba auta muszą zmienić pasy (ich drogi się krzyżują). kto tu kogo powinien przepuścić?

    O to skrzyzowanie mi chodzi, choć zdjecie stare
    https://www.google.pl/maps/@49.8333773,19.9490358,3a,75y,22.94h,81.88t/data=!3m6!1e1!3m4!1sd7Zkop8DtJC0YsxVQt0hXg!2e0!7i13312!8i6656

    1 Cytuj
  • Andrzej 24 wrz 2017

    Samochód A od szpitala ma pierwszeństwo i nie ważne, czy wjeżdża na lewy czy na prawy pas. Jak będzie kolizja z tym od strony dekady, to wina będzie tego wjeżdżającego z mostu (nawet, jeśli chciałby zająć lewy pas a nie prawy). To są podstawy, mam nadzieję, że pytający nie posiadają jeszcze prawa jazdy.

    3 Cytuj
  • 24 wrz 2017

    Pytający posiada prawo jazdy i zna te zasady, ale coraz cześciej się spotyka, ze to ten na mostku się wpycha przed tego od strony szpitala(jak pisałam ma go z prawej strony, obydwa auta mają znak stop), więc trochę zgłupiałam, czy ja o czymś nie wiem ;)

    1 Cytuj
  • Andrzej 24 wrz 2017

    Tak więc miałaś rację pisząc, że samochód A ma pierwszeństwo.

    1 Cytuj
  • 24 wrz 2017

    Dzięki, bo jak widziałam kolejnego mostkowego wpychacza to już zaczęłam wątpić, czy aby słusznie rozumuję

    Cytuj

Odpowiedz