Forum » Myślenice

Bezpłatny prawnik

  • 12 lip 2010

    Witam!
    Czy w Myślenicach można gdzieś skorzystać z bezpłatnej porady prawnej. Jeżeli tak bardzo bym prosiła o podanie adresu. Bardzo dziękuję i pozdrawiam!

    12 Cytuj
  • 12 lip 2010

    Tylko w Sądzie Rejonowym w godznach urzędowania. Adresu chyba nie muszę podawać. Polecam również www.forumprawne.org

    11 Cytuj
  • 12 lip 2010

    O! O tym nie wiedziałem, dziekuję Zenek.

    4 Cytuj
  • Marek Stoszek 12 lip 2010

    Nie tak dawno przed wakacjami ruszyła akcja mająca na celu informacje na ten temat. Dotychczas trafiła głównie do szkół przy okazji zebrań z rodzicami. Od września drugi etap informacyjny myślę że na szerszą skalę. Nie mniej jeżeli jest taka potrzeba to centrum w "Sokole" bardzo polecam np. w czwartki od 15-17 dyżur pracownika socjalnego wiele można się dowiedzieć.

    Cytuj
  • 12 lip 2010

    Porady prawne są też w Domu Rzemiosła za ogródkiem zabaw dla dzieci (na pierwszym piętrze). Doradztwo prawne w ramach projektu współfinansowego z funduszy Europejskich. Z tego co wiem należy wcześniej umówić się na konkretny termin.

    4 Cytuj
  • 13 lip 2010

    Mimo że mam "podłączonych" dwóch doradców prawnych, mimo wszystko zawsze dobrze zasięgnąć opinii kogoś niezależnego. Kłaniam się nisko, dziękując za informację.

    2 2 Cytuj
  • 13 lip 2010

    Bardzo dziękuję wszystkim za informacje! Pozdrawiam!

    Cytuj
  • 15 lip 2010

    bezpłatnej prostej porady udzielają też na Żwirki i Wigury jest tam adwokat i radca jak coś prostego to bez problemu pomogli
    maja takie dosyć nowatorskie podejscie ale skuteczne

    2 Cytuj
  • 20 lip 2010

    [quote=Mysleniczanin007]Tylko w Sądzie Rejonowym w godznach urzędowania. Adresu chyba nie muszę podawać. Polecam również www.forumprawne.org[/quote]

    Byłam dziś w Sądzie Rejonowym i poinformowano mnie, że nie udzielają bezpłatnych porad prawnych.

    2 1 Cytuj
  • 20 lip 2010

    Kiedyś był prawnik sponsorowany z jakiegoś funduszu unii europejskiej w cechu rzemiosł różnych na Ogrodowej( 1 piętro) tylko w tym drugim budynku na przeciwko ogródka jordanowskiego tam gdzie ma gabinet chirurg Pucz i dentystka Lorencik, nie jest to ten budynek na przeciwko Rybki tylko ten z nim.

    Cytuj
  • 6 sie 2010

    czy znacie kogoś od prawa pracy za normalna cenę

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    zenek z tą reklamą centum toś ty chyba przesadził

    Cytuj
  • adzygmunt 26 lis 2010

    Zamysłem postu"gość bła-zenek" było co? Chyba tylko by "błaźnić" chyba z siebie. Dałbyś Zenkowi spokój, wstydź się. :(

    3 Cytuj
  • 26 lis 2010

    nic za darmo, zwłaszcza w tej branży. Adwokackie stare i siwe pijawki tylko przechadzają się po korytarzach Sądu Rejonowego czekając na następną ofiarę.
    Spotkać darmowe porady to rarytas, ale mam tutaj na myśli, porady prawne a nie pseudo wynaturzenia natury filozoficznej, jak jest a być powinno. Takowe często mają miejsce przy okazji wyborów parlamentarnych. Poseł musi mieć wykazane, o ile dobrze pamiętam, 6 miesięcy pracy społecznej - co często jest właśnie darmową poradnią prawną. Takich w Myślenicach ze świeczką (nawet gromnicą) szukać.

    Polecam tutaj: http://www.law.uj.edu.pl/poradnia/site/main.php?p=zasady
    chyba najbliżej...

    Pozdrawiam

    2 Cytuj
  • 26 lis 2010

    w biurze poselskim posła Łatasa przez cały okres kadencji (obecnej i poprzedniej) można uzyskać bezpłatną poradę prawną tylko trzeba się wcześniej umówić, bo prawnik przyjmuje tylko w poniedziałki

    6 3 Cytuj
  • 26 lis 2010

    Tak Kondrat Wygona

    1 2 Cytuj
  • Katarzyna Reklińska 6 mar 2012

    Witam,
    Gdzie w Myślenicach przyjmuje kompetentny radca prawny (sprawy spadkowe, firma itp)?
    Czy możecie kogoś polecić?
    Pozdrawiam,
    Kasia.R

    1 5 Cytuj
  • 6 mar 2012

    W biurze poselskim posła Łatasa w poniedziałki przyjmuje nieodpłatnie w godzinach 15-17. Musisz się tylko umówić telefonicznie lub osobiście na daną godzine

    4 2 Cytuj
  • 6 mar 2012

    [quote=gość: ...] W biurze poselskim posła Łatasa w poniedziałki przyjmuje nieodpłatnie w godzinach 15-17. Musisz się tylko umówić telefonicznie lub osobiście na daną godzine [/quote]
    Ten w biurze poselskim to jedynie do pogadania a nie do konkretnej porady, chyba jeśli teraz jest inna osoba. Dlaczego poseł nie zatrudni prawdziwego fachowca, za nasze pieniądze niby dla nas ktoś bezużyteczny.

    4 5 Cytuj
  • Katarzyna Reklińska 7 mar 2012

    [quote=gość: ...] W biurze poselskim posła Łatasa w poniedziałki przyjmuje nieodpłatnie w godzinach 15-17. Musisz się tylko umówić telefonicznie lub osobiście na daną godzine [/quote]

    A odpłatnie ?? macie kogoś godnego polecenia ??

    1 Cytuj
  • 7 mar 2012

    Kasia, zalezy tez co jest przedmiotem spadku i z kim chcesz o niego walczyc. Zalezy kogo "zna" druga strona, bo w Myslenicach wszyscy sie znaja. najbezpieczniej podjechac do Krakowa i tam pochodzic i sie popytac. Osoby stamtad wydaje mi sie bardziej "rzeczowo" podejda do ciebie.

    4 Cytuj
  • Katarzyna Reklińska 7 mar 2012

    [quote=gość: nabu] Kasia, zalezy tez co jest przedmiotem spadku i z kim chcesz o niego walczyc. Zalezy kogo "zna" druga strona, bo w Myslenicach wszyscy sie znaja. najbezpieczniej podjechac do Krakowa i tam pochodzic i sie popytac. Osoby stamtad wydaje mi sie bardziej "rzeczowo" podejda do ciebie. [/quote]

    Nie chodzi o "walkę", raczej przepisanie, gruntu i firmy :)

    ale dzięki za info :)
    Pozdrawiam :)

    Cytuj
  • 7 mar 2012

    jezeli tak, to najlepiej przejsc sie po ulicy pilsudksiego. Kolo samego sadu masz co najmniej 2 takie pkt. Jeden obok, a drugi naprzeciwko. Nastepny w okolicy masz na skrzyzowaniu pilsudskiego i slowackiego. Tyle tylko, ze jak mowisz o przepisaniu grubtu, to tobie potrzebny jest notariusz, a nie radca prawny. Przy przepisywaniu brana jest pod uwage "wartosc" firmy i gruntu. Od tego jest staly %, plus obowiazujace taksy i podatki. Jakbys napisala cos wiecej to moze tutaj ludzie by ci powiedzieli co i jak.

    Napisalas najpierw ze tyczy sie to spadku... a pozniej mowisz o "przepisaniu". Domyslam sie ze nie chcesz placic za to wszystko zbyt wiele. Zasadnicza sprawa tutaj jest - czy wlasciciel jeszcze zyje, czy jest to rzeczywiscie juz spadek po osobie zmarlej. Jezeli osoba nadal zyje i chce ci przepisac swoj majatek, to wszystko zalezy kim jest dla ciebie ta osoba. Nie wiem jaki stopien pokrewienstwa pomiedzy wami jest ( tutaj masz rozne progi i zwolnienia). W przypadku firmy, to zalezy wszystko co to jest. Jezeli jest to mala firemka, ktora nie ma zbyt duzo srodkow trwalych to sposob jej przepisania doradza ci najlepiej osoby z jakiegokolwiek biura rachunkowego.

    2 1 Cytuj
  • Katarzyna Reklińska 7 mar 2012

    [quote=gość: nabu] Przy przepisywaniu brana jest pod uwage "wartosc" firmy i gruntu. Od tego jest staly %, plus obowiazujace taksy i podatki. Jakbys napisala cos wiecej to moze tutaj ludzie by ci powiedzieli co i jak.
    Napisalas najpierw ze tyczy sie to spadku... a pozniej mowisz o "przepisaniu". Domyslam sie ze nie chcesz placic za to wszystko zbyt wiele. Zasadnicza sprawa tutaj jest - czy wlasciciel jeszcze zyje, czy jest to rzeczywiscie juz spadek po osobie zmarlej. Jezeli osoba nadal zyje i chce ci przepisac swoj majatek, to wszystko zalezy kim jest dla ciebie ta osoba. Nie wiem jaki stopien pokrewienstwa pomiedzy wami jest ( tutaj masz rozne progi i zwolnienia). W przypadku firmy, to zalezy wszystko co to jest. Jezeli jest to mala firemka, ktora nie ma zbyt duzo srodkow trwalych to sposob jej przepisania doradza ci najlepiej osoby z jakiegokolwiek biura rachunkowego. [/quote]

    Jestem laikiem w tych sprawach, i nie umiem operować odpowiednimi terminami :)

    Chodzi o mojego tatę który chce przepisać mi firmę (malutką) - to jeden problem.

    Odrębna sprawa to majątek, wiem że do przepisania potrzebny jest notariusz, tylko nie wiemy jak by było najlepiej ?? testament ? darowizna ?

    :D

    1 Cytuj
  • 7 mar 2012

    notariusz ulica Piłsudskiego pan Niepsuj polecam, rzeczowo doradzi

    8 11 Cytuj

Odpowiedz