Forum » Myślenice

Postawcie się prywatnym przewoźnikom !

  • 21 paź 2017

    Ludzie jeśli czujecie że jesteście oszukiwani, traktowani jak zwierzęta, POSTAWCIE SIĘ, i prześlijcie skargę na przewoźników.
    Jeśli :
    * nie otrzymaliście biletu
    * bus nie przyjechał lub znacząco się spóźnił
    * wysadził was wcześniej na przystanku (kierowca stwierdził że się mu spieszy)
    * etc

    Postawcie się i wyślijcie skargę na prywatnych przewoźników. Odkąd upadł PKS mają monopol i traktują nas jak zwierzęta, jeżdżą jak chcą, kiedy chcą lub w cale nie jeżdżą.
    Jeśli nie weźmiemy sprawy w swoje ręce to dalej będą nas traktować jak zwierzęta wożąc, przepełnionymi, starymi zdezelowanymi imitacjami autobusów.
    na komunikację, czy pociągi się nie doczekamy, weźcie sprawy w swoje ręce !

    47 4 Cytuj
  • 21 paź 2017

    Popieram, choćby za to ze zatrudniają cały czas tego starego i siwego chama, który atakuje każdego.

    Polecam tez korzystać z połączeń Kraków Mszana Dolna/Jordanow/Rabka/Jabłonka -jakość dużo lepsza, ceny nawet tańsze.

    33 Cytuj
  • 22 paź 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Polecam tez korzystać z połączeń Kraków Mszana Dolna/Jordanow/Rabka/Jabłonka -jakość dużo lepsza, ceny nawet tańsze.

    Racja. Ja już dawno przerzuciłam się na przewoźników, którzy mają przystanek koło estakady. Bez porównania. Wcześniej wiele razy zdarzało mi się odpuszczać jazdę naszymi busami jak widziałam, że jedzie np. ten słynny kierowca, który w ogóle nie powinien mieć styczności z ludźmi, albo bus wyglądał tak jakby miał się zaraz rozpaść. Do większości busów strach wsiadać bo kierowcom się chyba wydaje, że jadą bolidem F1 i w 15 min pokonają całą trasę do Krakowa. Boję się, że żadne skargi tutaj nie pomogą bo nikt na to nie reaguje i nadal będą wozić ludzi jak bydło. Tutaj przydałaby się mocna konkurencja.

    25 1 Cytuj
  • 22 paź 2017

    Ja korzystam z polaczen typu Mszana, Rabka, Jablonka bo startuja bezposrednio z dworca MDA, a nie jakis placow czy parkingow pod estakada. Cenowo wychodzi to czesto albo tak samo, albo nawet taniej niz Myslenniccy kierowcy. Jeszcze nigdy nie zaplacilem wiecej za przejazd tymi przewoznikami.

    Nie jezdze z Myslenickimi od czasu pewnego "Tadzia" ktory palil papirosy wewnatrz samochodu w trakcie jazdy, oraz za to, ze ktoras z kolei firma zatrudnia tego siwego dziadka, ktory tak jak napisales nie powinien nigdy wozic ludzi, nawet do przewozenia ziemniakow sie nie nadaje.

    19 Cytuj
  • 22 paź 2017
    Powodzianin_ napisał/a:

    Ja korzystam z polaczen typu Mszana, Rabka, Jablonka bo startuja bezposrednio z dworca MDA, a nie jakis placow czy parkingow pod estakada.

    Nie wiem czy to do mnie?;) Jeśli tak to miałam na myśli estakadę w Myślenicach bo tam zatrzymują się te busy w stronę Krakowa. Z resztą się zgadzam. Wygodniej jest wsiąść w busa czy autobus na MDA w Krakowie niż biegać nie wiadomo gdzie i szukać busa myślenickiego. Z panem od papierosów też się niestety nie raz spotkałam. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu ktoś się za nich weźmie bo jest coraz gorzej.

    15 Cytuj
  • 22 paź 2017

    Skargi można przesyłać tu : Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ul. Racławicka 56. 30-017 Kraków. Tel. 12 /630-3333, Fax. 12/ 63-03-126. E-mail urzad@umwm.pl

    Im więcej skarg wpłynie tym większe szanse na to, że ktoś coś z tym zrobi.
    Sprawa Kolei ucichła, to tylko kiełbasa wyborcza, połączenie Kraków Myślenice jest bardzo rentowne ! postarajmy się o linie aglomeracyjną z Krakowa ! pisałem już pismo w tej sprawie ale sam nic nie zdziałam

    18 2 Cytuj
  • 23 paź 2017

    seba a od czego masz wybrańca bogów tzn nijakiego radnego lub burmistrza? to te ciu..le są od tego aby dogadywać się z MPK w Krakowie a nie ty jako obywatel. skoro linia jest do radziszowa to czemu nie może być do myślenic? startowałaby jak inne z borku i dalej prosto zakopianką i stoi na tych przystankach co busy po drodze. nawrotka pod estakada i dalej znów prosto do krakowa. wiadomo na te górki po drodze musieli by dać coś średniej długości a to z kolei ogranicza ilość ludzi w środku ale zawsze można dać więcej kursów. jest jeszcze problem z płaceniem bo kto by tu kupował bilet jak kanar do m-c jechałby z 40 min i potem nawijka :)

    co do skarg na przewoźników podam ci lepszy patent. nie dał ci kierowca biletu piszesz maila do skarbówki - nie ważne której czy do Krakowa czy do tej od siedziby busa i oni sobie co jakiś czas punktują handlowców za nie wydawanie paragonów. idą tam gdzie mają pewne wyniki jak im wskażesz busy zaczną trzepać busy - dużo roboty by nie mieli wsiadłby jeden ze skarbówki pod dworcem w Krakowie i do borku by ujawnił tyle przepadków nie wydania paragonu że by firmę zamknął :).

    kierowca jedzie za szybko lub ma zły stan techniczny busa. dzwonisz 112 zgłaszasz informację że np. jesteś w busie do krk a obecnie w Jaworniku. bus np. wg ciebie ma niesprawne coś np. rysa na szybie przedniej i jak chcesz to podajesz że np o 10:25 bus jest planowo na rda w kraku. bus podjedzie a tam już czeka patrol miłej drogówki lub to czego busy boją się najbardziej - itd :) sam widziałem akcję itd w Myślenicach - jak zaczęli badac spaliny i stan techniczny to kilka busów jadących od carrefoura bało się wjechać na dworzec pod dekadą tylko na bysince nawijali wyrzucali ludzi koło orlenu i dalej długa :) śmiechu było co niemiara. nikogo tak się busiarze nie boją jak inspekcji transportu drogowego - itd. !!!!. numer znajdziesz w necie i zapisz sobie na stałe w komórce tez można im zgłaszać interwencje.

    no i ostatni rzecz. busiarz pomylił busa z bolidem F1 a ty jedziesz autem i co chwila ci taki zajeżdża drogę a masz kamerkę w aucie. robisz zrzut filmu na dysk i potem mailem wysyłasz do policji na ich skrzynkę stoppiratomdrogowym@....... i tu adres komendy i masz busiarza z bańki :)

    osobiście nienawidzę większości busiarzy bo jeżdżą trupami traktują pasażerów jak bydło do rzeźni biorą dużo ponad stan szczają na przepisy ruchu i innych użytkowników drogi i dlatego już dawno olałem busy na rzecz szwagropola :) wolę dać 6zł ale jechać w komforcie albo własnym autem z osobami z ogłoszeń. przynajmniej jest z kim pogadać.
    p.s. a za siwego już się wzięli lub wezmą bo dawno z nim nie jechałem :) chyba że jest bogaty z domu i ma kasy na mandaty :)

    5 1 Cytuj

Odpowiedz