Forum » Myślenice

Dobry kamerzysta/ WESELE

  • 4 mar 2013

    Witam Panie Mirku :) Dziękuję. Tego mnie trzeba było - zimnego kubła wody, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać od komentarza - fakt zbędnego.

    17 4 Cytuj
  • 5 mar 2013

    Jestem tego samego zdania. Nie reklamuję się bo nie mam takiej potrzeby i uważam jednocześnie że każda tego typu reklama na tym forum działa odwrotnie niż zamierzony cel, ale nachalnej autoreklamy nie lubię. Tak jak napisałem masz ochotę na reklamę to wykupujesz pakiet i łapiesz klienta.
    Co do filmów, oceniając fotograficznie, kilka fajnych kadrów masz, mowa o tym pierwszym plenerze. Ogólnie przy oglądaniu w stosunku do tego co było wcześniej jest dużo lepiej. Przynajmniej pozbyłeś się nudnych dłużyzn, nic nie wnoszących, a jedynie przedłużających.
    Ten filmik ze studniówki jest bardzo przesadzony. Nie o taką dynamikę mi chodziło w poprzedniej rozmowie. Chodziło o różne plany, a nie o dygotania i trzepanie obrazem, bo to tylko efekt, który nie dodaje dynamiki do filmu a jedynie daje dynamikę obrazu, gdy film idzie w takim samym tempie pomiędzy tymi trzęsiawkami. Myślę że załapiesz o co mi chodzi, jako że nie znam zbytnio żargonu filmowców, wyrażam to w sposób jaki widzę.

    1 24 Cytuj
  • 5 mar 2013
    Kamil Szymoniak napisał/a:

    Witam Panie Mirku :) Dziękuję. Tego mnie trzeba było - zimnego kubła wody, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać od komentarza - fakt zbędnego.

    Kurcze. Facet naubliżałeś mi nieźle na priva. Dopiero przed godziną mogłem odczytać, gdyż na ipadzie nie zauważyłem, że mam nową wiadomość. Poza tym nie przesiaduję całymi dniami na forum, bo na prawdę mam co innego do roboty.

    Nie jestem studio DOBO, jak sugerowałeś. Po prostu podałem firmę, która od dawna reklamuje się na miasto-info i chciałem ci dać przykład, że temat jest nie dla kamerzystów lecz dla ludzi którzy dzielą się opiniami o ich usługach i nie jest miejscem do autoreklamy filmowców czy fotografów.

    4 22 Cytuj
  • 5 mar 2013

    Ech... Przeprosiłem za zbędny komentarz na privie (za nazwanie Cię pozerem i przytoczenie że sam robisz kryptoreklamę co mnie zarzuciłeś), a krytyka na priv była za manipulację filmami, ponieważ podany przez Ciebie nie był pierwszym z brzegu, a jednym z samego dołu mojego kanału youtube, czyli jednym z pierwszych - to było sprostowanie tylko, wytłumaczyłem dokładnie dlaczego podałem ceny itp. widać nawet rozmowa na priv nie jest priv :) Cóż. Ja też nie siedzę cały czas, ale powiadomienia w telefonie o nowej wiadomości dają mnie możliwość odpisania, poza tym montuję wieczorami, a przez dzień zajmuję się inną pracą z sektora IT, która jest przed komputerem, więc u mnie czas zawsze się znajdzie na odpisanie.
    Dobra naprawdę skończmy. Uwierz mi na słowo, że nic do Ciebie nie mam i nigdy nie miałem, kiedyś wręcz bardzo dobrze mnie się z Tobą rozmawiało. W drodze wyjaśnienia do firmy DOBO tez nic nie mam, nawet ich nie znam i nigdy żadnej ich pracy nie widziałem, przez podany przykład przez Ciebie wydawało mnie się że DOBO to Ty i tyle. Na marginesie to co jet priv to priv bo zalatuje to takim szkolnym podejściem, typu: Mówi koleżanka do koleżanki: powiem Ci coś w tajemnicy ale nie mów nikomu, a ta koleżanka głuchy telefon i opowiada następnej, powiem Ci coś w tajemnicy ale nie mów nikomu bo to miało być w tajemnicy, a finalnie czytamy o tym zwierzeniu w gazetce szkolnej :)

    20 3 Cytuj
  • 5 mar 2013

    I bądźmy szczerzy, bo skoro twierdzisz, że forum jest dla ludzi którzy dzielą się opiniami, czyli którzy opiniują kamerzystów to powinieneś przemilczeć polecenie mnie przez Zuze. A Twój własnie komentarz spowodował moje poirytowanie i całą tą serię wypowiedzi. Zuza przecież podzieliła się swoją opinią. Czy to Twoje działanie nie było sprzeczne z tym co teraz powiedziałeś ?
    Powiedziałem już wszystko co miałem do powiedzenia.
    Pozdrawiam,

    19 3 Cytuj
  • 5 mar 2013

    Zgodnie z tematem, który jest o weselach a nie studniówkach, nie podawałem linków do tych drugich, co wcześniej już wyjaśniłem. Wesele to w większości budżetówka na które idę sam z trzema aparatami gdy studniówka czy komunia wymaga większego zaangażowania i jeżeli mam na takie zlecenia to zbieram całą ekipę z firmy i idziemy w cztery, często nawet pięć osób, każda z przynajmniej jednym lustrem i różnorodną optyką, by nie robić powtarzalnych zdjęć. Dodatkowo na studniówkę bierzemy cały sprzęt oświetleniowy: cztery Bowensy 500Ws, statywy, wyzwalacze radiowe a nawet softboxy do portretówek które robimy na przerwach, więc jest to całkiem inna bajka niż wesele, także inna cena.

    Nie wiem o jaką Zuzę ci chodzi ??

    Co do priva, dopiero teraz widzę trzeciego maila z przeprosinami, więc sorry, ale odpisałem po tym jak przeczytałem maile gdzie nazwałeś mnie zerem, pomimo tego że mnie nie znasz i nie znasz moich prac, gdyż zgodnie z zasadą forum nie reklamuję się swoim portfolio i nie nakłaniam nikogo na swoje usługi. Poza tym nie jesteśmy koleżankami by sobie pykać na priva obraźliwe wyzwiska. Źle trafiłeś. Co więcej, nie ma na tym forum w żadnym temacie nazwy firmy ani żadnego lewego polecenia siebie poprzez "niby klienta", czego prawdziwy przyszły klient i tak nie jest w stanie zweryfikować.
    Ludzie nie są durniami, nie łapią się na mało merytoryczne polecenia czego przykładem jest choćby peephole - bez obrazy, tylko przykład z tego tematu zresztą ;)

    Jeszcze raz przypominam - Kamerzysta na Wesele, nie na Studniówkę, Komunię, Stypę czy "Mój pierwszy raz" ;)

    Miejsce na reklamę masz tutaj:
    http://miasto-info.pl/reklama.html

    Chcesz zarabiać to zarabiaj, ale daj zarobić także tym którzy ci to ułatwiają, czyli temu portalowi.

    3 19 Cytuj
  • 5 mar 2013

    [quote=fresa]

    Gość napisał/a:

    Podbijam temat. Szukam DOBREGO kamerzystę na wesele w cenie około 2000zł na sierpień 2014. Niekoniecznie z Myślenic. Studio Novo niestety mają już zajęty termin. Poproszę o wypowiedzenie się na temat studia pheepole osób, które miały ich na swoim weselu lub widziały efekty ich pracy. Może jakieś inne propozycje? Z góry wielkie dzięki za pomoc. :)

    Witam,
    jedną z firm, którą mogę polecić w ciemno jest photograph.pl. W styczniu miałam okazję z Nimi współpracować przy 100-dniówce w Dobczycach. Bezproblemowy kontakt, wszystkie uwagi przekazane wcześniej zostały wzięte pod uwagę. Uczniowie bardzo zadowoleni z materiału, ciekawy, a zarazem dynamiczny materiał z kilku kamer. Polecam :)
    Pozdrawiam
    Zuza[/quote]

    O tę Zuzę mi chodzi. Zuzę S. (nazwiska nie wymieniam, ale uczniowie Zespołu Szkół z Dobczyc wiedzą kto to) organizatorkę owej studniówki po stronie uczniowskiej. Zauważ że to nie ja pierwszy wspomniałem o studniówce i bym się nawet nie wypowiedział. Odpowiedziałem tylko na to co już wcześniej wytłumaczyłem.

    Pozdrawiam

    17 2 Cytuj
  • 6 mar 2013

    No i OK. Polecila cie i kulturalnie odpisalem ze przyklad ze stodniowki nie oddaje przykladu z wesela. Nie odpisalem nic nie na miejscu, a zrobilem to dopiero po twoim poscie reklamowym. Ja nadal nie rozumiem o co ci chodzi i po co w ogole rozdrabniamy sie na czesci, skoro to i tak do niczego nie prowadzi. Moze skonczmy ta glupia dyskusje i dajmy sie wypowiadac ludziom, ew nakreslajac jako znajacy temat droge czy odpowiadajac na dreczace ichnpytania w tym temacie. Brak pl znakow - ipad i jego niedorobiona klawiatura ;)

    21 Cytuj
  • 6 mar 2013

    Ja również z całego serca polecam filmowanie przez photograph

    15 9 Cytuj
  • 17 kwi 2013

    Tak czytam i czytam i dalej nie wiem na kogo się zdecydowac interesuje mnie kamerzysta i fotograf na przyszły rok więc kogo polecicie?

    5 2 Cytuj
  • 17 kwi 2013
    dodzia167 napisał/a:

    Tak czytam i czytam i dalej nie wiem na kogo się zdecydowac interesuje mnie kamerzysta i fotograf na przyszły rok więc kogo polecicie?

    Z czystym sumieniem polecam również firmę photograph.pl. W razie jakichkolwiek pytań, pisz na priv.

    17 7 Cytuj
  • 18 kwi 2013
    floo napisał/a:

    dodzia167 napisał/a:Tak czytam i czytam i dalej nie wiem na kogo się zdecydowac interesuje mnie kamerzysta i fotograf na przyszły rok więc kogo polecicie?Z czystym sumieniem polecam również firmę photograph.pl. W razie jakichkolwiek pytań, pisz na priv.

    Ktoś chyba ma ludzi za imbecyli. Trochę inteligencji przy autoreklamie nie zaszkodzi :)
    Za przeproszeniem, mam to w sumie gdzieś, ale nie jestem w stanie przejść obok czegoś tak żenującego. Bez obrazy.
    Nie polecam siebie ani nikogo innego. Sorry, ale polecanie tutaj kogoś to jak strzał we własne "kopyto".

    4 18 Cytuj
  • 18 kwi 2013

    Gratuluje zapelnionego sezonu 2013. 3 ekipy na kazda sobote? Z tego co wiem to w przypadku filmowania to juz podchodzi pod hutrownie, wiec nie ma sie czym chwalic, wrecz przeciwnie. Powinienes takie rzeczy ukrywac przed klientami, a nie oglaszac tego publicznie. Hurt jest najwiekszym wrogiem jakosci i powoduje zanikanie indywidualnego podejscia do kazdego klienta z osobna. Rodzi szblonowosc i powtarzalnosc. Upodabnia wszystkie prace do siebie. Duzy blad.
    W fotografii na szczescie jest troszeczke inaczej, bo w niej kazdy kadr jest od razu dobrym lub zlym, gdy w filmie o efekcie decyduje ilosc czasu spedzona na jakims programie do montowania, a tego w hutcie zwyczajnie nie ma.

    4 21 Cytuj
  • nikt nikt 19 kwi 2013
    Mecenas napisał/a:

    Gratuluje zapelnionego sezonu 2013. 3 ekipy na kazda sobote? Z tego co wiem to w przypadku filmowania to juz podchodzi pod hutrownie, wiec nie ma sie czym chwalic, wrecz przeciwnie. Powinienes takie rzeczy ukrywac przed klientami, a nie oglaszac tego publicznie. Hurt jest najwiekszym wrogiem jakosci i powoduje zanikanie indywidualnego podejscia do kazdego klienta z osobna. Rodzi szblonowosc i powtarzalnosc. Upodabnia wszystkie prace do siebie. Duzy blad.
    W fotografii na szczescie jest troszeczke inaczej, bo w niej kazdy kadr jest od razu dobrym lub zlym, gdy w filmie o efekcie decyduje ilosc czasu spedzona na jakims programie do montowania, a tego w hutcie zwyczajnie nie ma.

    Tak sobie obserwuje wasza rozmowe i myśle, ze administrator powinien zablokować użytkownika mecenasa bo działa na szkode tego forum. Szkoda, ze znikly wypowiedzi drugiego pana ale to pewnie dlatego że zlikwidowal konto.Wsumie sie nie dziwie.Jak z takimi glupkiem w konwersacje dal sie wciagnac.Poczytalem sobie inne posty mecenasa i widze po nich ze jestes wyjatkowo upierdliwy i mieszasz z blotem kazdego.Ostatnia wypowiedz tego drugiego pana w riposcie strasznie mi sie spodobala. Szkoda ze usunieta :/ hehe. Salut gosciu!

    21 1 Cytuj
  • Michał ... 19 kwi 2013

    A od kiedy to mecenas jest znawcą filmowym skoro z jego postów wynika ze foto się zajmuje?
    Facet nie udzielaj się jak nie masz pojęcia jak agencje działają bo porównanie do małej osobowej firmy jest nie trafne. Tylko się ośmieszasz i ośmieszasz nas branżowców. Szkoda że posty kamila zniknęły. Facet rzeczowo gadał - dodaje że nie jestem po żadnej ze stron. Choć może to i dla niego też lepiej że usunięte. Powyżej mirekm coś wam (tobie mecenasie też) napisał.
    Jeden zlikwidował konto miej honor i też zamilknij. ten temat jest dla młodych nie dla kamila nie dla ciebie nie dla mnie.Robisz pośmiewisko z nas oczerniając firmy za to że ktoś je poleca. i robisz nam branżowcom czarny PR. zachowujesz się jak totalny amator prowokując innych. Też jestem zdania że admin powinien dać ci ostrzeżenie co najmniej bo nakręcasz chorą atmosferę.

    20 1 Cytuj
  • Patrycja Woj. 19 kwi 2013
    Mecenas napisał/a:

    Zgodnie z tematem, który jest o weselach a nie studniówkach, nie podawałem linków do tych drugich, co wcześniej już wyjaśniłem. Wesele to w większości budżetówka na które idę sam z trzema aparatami gdy studniówka czy komunia wymaga większego zaangażowania i jeżeli mam na takie zlecenia to zbieram całą ekipę z firmy i idziemy w cztery, często nawet pięć osób, każda z przynajmniej jednym lustrem i różnorodną optyką, by nie robić powtarzalnych zdjęć. Dodatkowo na studniówkę bierzemy cały sprzęt oświetleniowy: cztery Bowensy 500Ws, statywy, wyzwalacze radiowe a nawet softboxy do portretówek które robimy na przerwach, więc jest to całkiem inna bajka niż wesele, także inna cena.

    Nie wiem o jaką Zuzę ci chodzi ??

    Co do priva, dopiero teraz widzę trzeciego maila z przeprosinami, więc sorry, ale odpisałem po tym jak przeczytałem maile gdzie nazwałeś mnie zerem, pomimo tego że mnie nie znasz i nie znasz moich prac, gdyż zgodnie z zasadą forum nie reklamuję się swoim portfolio i nie nakłaniam nikogo na swoje usługi. Poza tym nie jesteśmy koleżankami by sobie pykać na priva obraźliwe wyzwiska. Źle trafiłeś. Co więcej, nie ma na tym forum w żadnym temacie nazwy firmy ani żadnego lewego polecenia siebie poprzez "niby klienta", czego prawdziwy przyszły klient i tak nie jest w stanie zweryfikować.
    Ludzie nie są durniami, nie łapią się na mało merytoryczne polecenia czego przykładem jest choćby peephole - bez obrazy, tylko przykład z tego tematu zresztą ;)

    Jeszcze raz przypominam - Kamerzysta na Wesele, nie na Studniówkę, Komunię, Stypę czy "Mój pierwszy raz" ;)

    Miejsce na reklamę masz tutaj:
    http://miasto-info.pl/reklama.html

    Chcesz zarabiać to zarabiaj, ale daj zarobić także tym którzy ci to ułatwiają, czyli temu portalowi.

    Nie no brak słów. Zgodnie z tematem, który jest o kamerzystach na ślub/wesele, więc fotografowie jak mecenas nie powinni się tu nawet wypowiadać i zamieszania robić. Gość jest śmieszy. Chyba się mu parę osób naraziło że tak bluzga każdego. Dramat. Nigdy bym z usług takiego nie skorzystała. Ja na szczęście już jestem mężatką. Aż oglądnęłam sobie filmy tej firmy i mnie tam się podobają. Jedne może za ostry jak dla mnie, ale po komentarzach widać inni mają odmienne zdanie. Co mogę powiedzieć to nie widzę w nich żeby hurt tam leciał, także się mecenas ostro uczepił tego pana.

    19 Cytuj
  • Patrycja Woj. 19 kwi 2013
    doktor napisał/a:

    A od kiedy to mecenas jest znawcą filmowym skoro z jego postów wynika ze foto się zajmuje?
    Facet nie udzielaj się jak nie masz pojęcia jak agencje działają bo porównanie do małej osobowej firmy jest nie trafne. Tylko się ośmieszasz i ośmieszasz nas branżowców. Szkoda że posty kamila zniknęły. Facet rzeczowo gadał - dodaje że nie jestem po żadnej ze stron. Choć może to i dla niego też lepiej że usunięte. Powyżej mirekm coś wam (tobie mecenasie też) napisał.
    Jeden zlikwidował konto miej honor i też zamilknij. ten temat jest dla młodych nie dla kamila nie dla ciebie nie dla mnie.Robisz pośmiewisko z nas oczerniając firmy za to że ktoś je poleca. i robisz nam branżowcom czarny PR. zachowujesz się jak totalny amator prowokując innych. Też jestem zdania że admin powinien dać ci ostrzeżenie co najmniej bo nakręcasz chorą atmosferę.

    Dobrze powiedziane. Z tego co widzę to w waszej branży nie ma takiej solidarności jak na przykład między lekarzami.

    17 Cytuj
  • 20 kwi 2013

    Jak ktoś pisze prawdę to zawsze jest ona dla kogoś niewygodna. Tak to jest, niestety.

    @patiwoj - zdziwię cię ale to fotograf często ma bardziej wyczulone oko na fuszerkę niż kamerzysta, który sięgnie całe sceny nie przejmując się przeważnie, co się na nich dzieje.
    Zresztą wystarczy wiedzieć że poważne studio filmowe właśnie filmują za pomocą DSLR-ów a nie kamer.

    Współpracowałem z wieloma filmowcami, nie kamerzystami i wiele godzin na weselach rozmawialiśmy na tematy techniczne, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków, gdy kogoś nie znasz a jedynie chcesz mu dowalić a dodatkowo praktycznie niewiele wiesz o temacie.

    Kilkukrotnie pracowałem z Tokksą z Wadowic, rr-studio i z wielu innymi których nazwy firm niewiele wam powiedzą i niejeden kamerzysta chciałby poznać choć 10% warsztatu pracy prawdziwego filmowca (nie kamerzysty).

    2 17 Cytuj
  • Patrycja Woj. 21 kwi 2013

    Nie rób z siebie znawcy jak doktor powiedział. Fakt. Ja się nie znam,ale z tego co widzę jak się filmy kręci to na kamerach, nawet w hollywood a nie jakieś dslr. A o tobie wszyscy już sobie chyba potrafią dopowiedzieć jaki jesteś.Tak jak doktor powiedział. Jakbyś miał honor to byś zamilknął.Każdy wnioski wyciągnie.

    13 1 Cytuj
  • 21 kwi 2013

    Sam widzisz ze sie nie znasz, bo bys wiedzial o takich podstawach jak to ze kamery stosowane w filmach wysokobudzetowych maja z kamerami wspolny tylko wyglad.
    Tak wiec powstrzymaj sie od komentarzy na tematy ktorych nie ogarniasz zanim sie sam skompromitujesz.

    A doktor ma pojecie jak dzialaja agencje, ale chyba nie te o ktorych piszemy.

    3 15 Cytuj
  • Patrycja Woj. 21 kwi 2013

    Nie wydaje mi się abym zmieniła płeć. Więc nie sam a sama. Ja się nie znam - fakt, ale ty też. Wystarczy spojrzeć na plusy i minusy przy wiadomościach jak ciebie oceniają inni i co ci mówią inni z twojej branży. Pan z loginu mirekm też pewnie się nie zna, jak i doktor i każdy inny na tym forum. Tylko ty masz pojęcie. Śmiechu warte!

    14 Cytuj
  • nie ważne 21 kwi 2013

    Ludzie dajcie spokój. Mecenasa gnoją wszędzie na tym forum i uważają go i jego wypowiedzi za za zero. Nie ma na tym forum ani jednego wątku w którym gość się nie wymądrzał i nie dostał po uszach. Szkoda na niego czasu i na jego zryty łeb. Po co komentujecie to dalej jak każdy z was ma pogląd na tego typa. Gość się nigdy nie przedstawi swoimi osiągnięciami jak już o to go proszono na tym forum bo ich nie ma, gość się nie przedstawi z imienia czy nazwiska bo się wstydzi i boi. Sami widzicie że honoru nie ma bo dalej pisze i wozi się nawet po zwykłych ludziach jak patiwoj (przepraszam pati, mam na myśli zwykłych czyli nie fotografach czy kamerzystach). Każdy czy to z branży czy nie zwraca mu uwagę. To zwykły teoretyk który porozmawiał sobie z kimś przy kawie, oglądnął kilka filmików na youtube i marzy o robieniu zdjęć. Zna się tak na fotografii czy filmowaniu jak na polityce.

    Gościu lustrzanka nie ma nic wspólnego z hollywoodzką kamerą, nie rozbawiaj mnie. Mam dwa redy i jakbyś próbował użytkownikowi reda powiedzieć że jest podobny do dslra to byś w łeb zarobił. Ci co filmują lustrzankami filmują nimi dlatego bo nie stać ich na profesjonalne kamery. Kamery semi pro to kamery amatorskie, ale są sytuacje których lustrzanką nie nakręcisz danych scen. Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. Ośmieszasz się i każdy ci to mówi.

    ADMINISTRATORZE zablokuj ten wątek, albo mecenasa przecież do idiota.

    18 1 Cytuj
  • 21 kwi 2013
    galicjusz napisał/a:

    Mam dwa redy i jakbyś próbował użytkownikowi reda powiedzieć że jest podobny do dslra .....

    ADMINISTRATORZE zablokuj ten wątek, albo mecenasa przecież do idiota.

    Masz dwa REDy? Tos ty Andersen. Bajki tez piszesz?
    Wlasnie sam z siebie idote zrobiles :-)
    Ktore te REDy masz i z jakimi szklami.

    120 000 $ za komplet jednej sztuki to standard do pracy. Ty masz dwie?
    44

    18 Cytuj
  • nie ważne 21 kwi 2013

    Zapraszam do siebie do Warszawy to się przekonasz. 2 redy i 9 innych kamer i wypożyczalnie Andersenie. Jesteś żałosną namiastką czegokolwiek. Tylko ironizować potrafisz.
    Szkoda na ciebie czasu. Zarejestrowałem się tu na chwilę bo w google natrafiłem na ten wątek. Oby ten kraj jak najmniej takich miał.

    17 1 Cytuj
  • 21 kwi 2013

    Taki i zarejestrowałeś się specjalnie by pomóc firmie photograph ;) Jednak masz ludzi za idiotów :) Masz rację szkoda czasu na pisanie z tobą, bo zaraz się dowiem że jesteś kuzynem Spielberga i będę musiał zamilknąć na zawsze :)))

    2 18 Cytuj

Odpowiedz