Forum » Myślenice

Gastroskopia..boję się, czy ktoś miał to badanie?:(

  • 23 lip 2010

    jesli tak to gdzie warto zrobic?
    telefonika?

    7 1 Cytuj
  • 23 lip 2010

    tylko telefonika ;x
    miałąm i nic nie bolało oO

    1 Cytuj
  • adzygmunt 23 lip 2010

    Także byłem w Telefonice Badanie robił dr Kazimierz Panuś. Badanie nic przyjemnego, ale do zniesienia. Nie ma mowy o bólu lecz o odruchu wymiotnym. Ale na głowicę daje jakiś środek znieczulający w postaci żelu. Przy okazji zrób badanie na helikobakter.
    Strach ma wielkie oczy!!!

    4 1 Cytuj
  • 7 sie 2010

    masz rację nie jest tak żle - swoja droga życie to nie tylko czyste przyjemności

    2 2 Cytuj
  • adzygmunt 7 sie 2010

    Niestety, miałbym wątpliwości, gdyby nie to, czy przypadkiem nie jestem tam... w raju?

    3 1 Cytuj
  • Robert Drabik 10 sie 2010

    Ja osobiście nie miałem. Miał to badanie wykonywane mój brat. Nic mu się nie stało, żyje i ma się dobrze :)

    5 3 Cytuj
  • Dariusz Chmiel 25 sie 2010

    Niektórzy pacjenci znoszą takowe badanie całkiem dobrze - inni okropnie. Na pewno łatwiej jest tym którzy mają już jakieś doświadczenie, bo strach mniejszy a ten brzydki pan w kapeluszu niejednokrotnie podsuwa nam złe rozwiązania i zachowania. Generalnie poproście o kilka dawek środka znieczulającego w sprayu ( nie jedną jak to jest w zwyczaju ale o 2 a nawet trzy co kilka minut)- najczęściej jest to lignocaina. Lepiej mieć potem chwilę trampka w ustach (znieczulenie b. dobrze działa na śluzówki) niż przeżywać katorgę przy wkładaniu gastroskopu. Żel nakładany an instrument tez temu służy ale zanim zadziała jest juz często po badaniu. Starajcie się połknąć ten płyn w sprayu mimo że jest ohydny. No i tuż przed samym badaniem przynajmniej trochę się rozluźnić ( he he łatwi mi mówić) i słuchac lekarza co do Nas mówi-jakby kto miała jeszcze jakieś pytanka to służę na priv.
    P.S. - jestem lekarzem, który wykonuje takowe badania ale co najważniejsze sam takie badanie również przeszedł :)
    Pozdrawiam i życzę odwagi

    14 Cytuj
  • 25 sie 2010

    Jestem juz "po" i jedno co moge powiedzieć to NIGDY WIECEJ :(
    Było to najokropniejsze badanie jakie kiedykolwiek przeżyłam..koszmar..(uspakajam tych co muszą je zrobić:nic nie boli)
    Póki nie wynajdą nowej metody badania to ja wiecej gastroskopii nie zrobie!:)

    7 2 Cytuj
  • 25 sie 2010

    doctorec

    Mam pytanie, (gdyby jednak tej innej metody nie wynaleziono )czy wykonujecie takie badania w narkozie?:)
    pozdrawiam

    1 2 Cytuj
  • 25 sie 2010

    adz, jeśli masz taką możliwość to i ja poproszę o tytuł doktora :)))

    Kazimierz Panuś to zwykła lekarzyna i do tego tytułu mu baaaardzo dużo brakuje...

    5 11 Cytuj
  • adzygmunt 25 sie 2010

    Cóż szukasz zaczepki? To ja masz panie doktorze "zaczeptologii"
    Bywasz u lekarza, oby jak najmniej i jak mówisz: panie lekarzu?
    Nie oczerniaj ludzi ukrywając się pod "gościem" Napisz z imienia i nazwiska kimś zacz?
    Będzie wówczas inna rozmowa.

    11 1 Cytuj
  • 25 sie 2010

    Ale powiem wam jedno...do dnia tego badania nawet nie wiedziłam jak ogromny potencjał we mnie drzemie...tego dnia spokojnie zdobyłabym medal w mistrzostwach bekania heheh ( przepraszam jesli kogoś zniesmaczyłam:))

    swoja drogą to te gabinety powinny być porządnie wyciszane bo w poczekalni wszyscy mają niezły ubaw :)To jest nuiestety jedyne miłe wspomnienie z tego dnia.
    pozdrawiam

    6 Cytuj
  • 25 sie 2010

    adz, tytuł przed nazwiskiem jest tytułem nadanym a nie "grzecznościowym".

    1 1 Cytuj
  • 25 sie 2010

    [quote]adzygmunt napisał: Napisz z imienia i nazwiska kimś zacz?
    Będzie wówczas inna rozmowa.[/quote]
    Ty jesteś zarejestrowany i dlaczego posługujesz się tylko jakimś wymyślonym pseudonimem ?

    2 2 Cytuj
  • adzygmunt 25 sie 2010

    A jak potraktujesz epitet "lekarzyna"? to tytuł grzecznościowo nadany?
    Przeczytaj sobie traktat o "mniemanologii stosowanej..." Gdybyś miał problemy ze znalezieniem tekstu daj znać!

    1 4 Cytuj
  • 25 sie 2010

    Jeśli narzekacie na Panusia i gastroskopię,to gorąco 'polecam' szpital w Suchej tj.poradnię i kolonoskopię.Kto robił wie o czym piszę.Pozdrawiam

    4 2 Cytuj
  • Dariusz Chmiel 25 sie 2010

    [quote=mika]doctorec

    Mam pytanie, (gdyby jednak tej innej metody nie wynaleziono )czy wykonujecie takie badania w narkozie?:)
    pozdrawiam
    [/quote]
    Gratuluję, że Masz to już za sobą. Ja też nie zaliczam tego badania do przyjemnych aczkolwiek na własne życzenie nie dopełniłem przy nim pełnego komfortu dla siebie jaki mogłem mieć. Zachojrakowałem i zażyczyłem sobie bez znieczulenia sprayem jedynie żelem lignocainowym (mam b. słabo wrażliwe gardło a bałem się tego trampka poznieczuleniowego w ustach)
    Niestety górna 1/3 przełyku jest unerwiona czuciowo i ruchowo zależnie od naszej woli i dlatego największy problem jest przy zakładaniu instrumentu i tak ważne dlatego jest solidne znieczulenie gardła i górnej 1/3 przełyku. Na Twoje pytanie czy powyższe badanie można zrobić w narkozie - odpowiedź brzmi tak. Ale nasuwa się zaraz następne - czy opłaca się skórka za wyprawkę tzn gastroskopię w narkozie wykonuje się z intubacją (rurka w tchawicy)czyli nici z gastroskopii w Pracowni tu musi być szpital i pobyt co najmniej kilku jeśli nie nastogodzinny. Z reguły badanie gastroskopowe w znieczuleniu ogólnym (narkozie)zarezerwowane jest dla młodszych dzieci (no powiedzmy do 15-16 r. życia), które nie są w stanie współpracować podczas badania. No i jeszcze jedna uwaga. BARDZO dużo zależy od lekarza wykonującego badanie od jego dobrych słów, pomocy, otuchy i przyjaznego nastawienia. Jeśli będzie to traktował jak kolejne "przymusowe" badanie to wesoło nie będzie - a tu trzeba nieco psychologicznie - nawet rozmowy o przysłowiowym seksie :)- na prawdę dużo dają dla rozładowania i tak napiętej atmosfery.

    8 Cytuj
  • 11 lut 2013

    oprócz telefoniki można jeszcze gdzieś zrobić to badanie? a może Kraków? W naszych czasach powinni wymyślić jakąś nowszą technologię niż rura do żołądka:/ Może ktoś wykonywał już jakieś inne zastępcze badanie?

    1 1 Cytuj
  • Jagienka Mur. 11 lut 2013

    W Krakowie na ul. Ujastek, obok wielkiej huty im. Sendzimira, badanie jest na NFZ, czyli za darmo !! Pan dr Kamiński robi to super.
    Kapsuły z kamerką do połknięcia to jeszcze przyszłość.

    2 1 Cytuj
  • 1 mar 2015

    Gdzie mozna najszybciej i nfz zrobic gastroskopie moze ktos sie orientuje.

    1 Cytuj
  • 1 mar 2015
    mika napisał/a:

    Jestem juz "po" i jedno co moge powiedzieć to NIGDY WIECEJ :(
    Było to najokropniejsze badanie jakie kiedykolwiek przeżyłam..koszmar..(uspakajam tych co muszą je zrobić:nic nie boli)
    Póki nie wynajdą nowej metody badania to ja wiecej gastroskopii nie zrobie!:)

    gorsza jest tylko kolonoskopia bez znieczulenia to tak dla pocieszenia

    1 Cytuj
  • Samanta Rigerr 1 mar 2015
    Koko napisał/a:

    gorsza jest tylko kolonoskopia bez znieczulenia to tak dla pocieszenia

    Tu się w 100% zgadzam i zarazem mam pytanie, dlaczego w szpitalu w Myślenicach robią kolonoskopię na żywca ? Przecież to badanie ledwo idzie przeżyć.... Po skończonym badaniu nawet umierający człowiek czuje się jak nowo narodzony..
    W trakcie badania są momenty w których ból w skali dziesięciostopniowej osiąga 1000 ...
    Przy okazji zapytam czy naprawdę gastroskopia nic nie boli ?

    9 Cytuj
  • 1 mar 2015
    carna napisał/a:

    Tu się w 100% zgadzam i zarazem mam pytanie, dlaczego w szpitalu w Myślenicach robią kolonoskopię na żywca ? Przecież to badanie ledwo idzie przeżyć.... Po skończonym badaniu nawet umierający człowiek czuje się jak nowo narodzony..
    W trakcie badania są momenty w których ból w skali dziesięciostopniowej osiąga 1000 ...
    Przy okazji zapytam czy naprawdę gastroskopia nic nie boli ?

    gastroskopia nie boli zaręczam , ale jeśli nie ma znieczulenia choćby miejscowego tylko w przełyk masz przy każdym połykaniu rury odruchy wymiotne ale ogólnie jest ok ważne ,żeby ktoś ja robił , komu zależy by badanie wyszło , robiłem parę razy u dr. Szulewskiego jak dla mnie git , a mam porównanie bo i wylatywałem tych badań w Kraku

    Cytuj
  • 1 mar 2015

    Polecam tylko w Certusie dawna Telefonika dr. Panuś tak gastroskopia jak , i kolonoskopia mistrzostwo świata. Można mu zaufać całkowicie .

    17 3 Cytuj
  • 18 kwi 2015

    No prawie jak w powiecie.:))

    2 1 Cytuj

Odpowiedz